Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od niki66 »

nj. Vcera chcela priatelka prekopirovat fotky z 920ky do PC, je tam windows 8 a som sa nestacil cudovat ako super to slape. Skoda no :) uz som bol rozhodnuty pre sony xz, ale nakoniec som investoval do bicykla :D
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Zrovna práce s fotkama, screenshotama a uloženýma obrázkama byla na WP naprosto suprová a W10M se na to nehrabe.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mich77 »

Nevím kam jinam to hodit, tady se to docela hodí. Hodně zajímavých informací v novém videu z Qualcommu
https://www.youtube.com/embed/oSXUDKpkbx4
Hlavně mě překvapilo, jak dobře šlape Edge i když je emulován 8-)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Tento víkend je v akci Redmi Note 4 Global s CZ LTE na Beryku, TS Bohemia a Alfě za 4000 Kč v šedé a zlaté barvě ;)
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Solidní cena, bohužel se mi nelíbí nadstavba, jinak bych do něj šel.
Pokikujibale po nějaké nové Motorola od lenova.
Ještě počkám na nové modely.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Peknú nedeľu páni :)

Nový článok - Kódový názov projekt imelo
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Apple oprášil tři roky starý model a dal jej znovu na trh a myslím že iPhone 6 32GB za 12.9k je dobrá koupě a stojí za zvážení, kdyby chtěl někdo přejít a koncept iOs mu vyhovuje.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Jelikož mi skoro skapal tablet od Asusu se starým Lollipopem, rozhodl jsem se vyzkoušet teda něco jiného. Na navigování v autě jsem si pořídil 8" Lenovo Tab 3 8 - chtěl jsem tab4, ale ještě není v prodeji. Samozřejmě podmínkou byla 2GB RAM a android minimálně 6 - s tím, že tam snad narvou Nougat a nesmí to být Samsung. No, nenarvou, poslední aktualizace zabezpečení říjen 2016 u modelu, který byl vydaný v únoru 2016? Zatím mi stihl 2x během týdne co ho mám sdělit, že mám vyjmout baterii, protože se přehřívá, přitom se baterie evidentně nehřeje, protože tablet je studený... Udělá to po 3. a jde na reklamaci spolu s tím, že se mi jednou samovolně vypl, 4 jádro od mediateku společně s 2GB RAM má problém s přehráváním fullHD videa? To jako vážně? Jinak po tom, co jsem tam nahodil arrow launcher a swiftkey klávesnici, tak je tablet i svižný (zatím). Co se týče aktualizací - chápu, že nějaký no name čínský značky na aktualizace prděj, ale "rádoby značkový" čínský firmy na to kašlou taky... Tohle je jednoznačně chyba Googlu, že si výrobce nepohlídá... Takže, ať mi tady někdo povídá o tom, jak MS neumí to a to, google si neumí ani pohlídat renomované výrobce. Nevydal kdysi prohlášení, že výrobci musí určitou dobu hlídat aktualizace?
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

A factory reset jsi po aktualizaci udělal?
Jak má GOOGLE donutit výrobce, aby vydali aktualizaci software pro jejich výrobek?
Microsoft si zařízení dělal sám, takže to nebyl problém...
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od spellshaper »

Jumbo78 píše: Microsoft si zařízení dělal sám, takže to nebyl problém...
Zrovna u tabletu tohle neplati, tam si aktualizace ridi kazdy sam a vyrobce na to nema vliv. U MS tabletu Surface je vsak jistota, ze dostanete nejen aktualizaci, ale take firmware a neco se nepo... coz treba ted trapi surface pro 3, kde ms pozdrzel aktualizaci a opravuje fw. Stejne si tam ale muzete CU dat, na vlastni nebezpeci.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Jumbo78:: ano, Factory Reset jsem samozřejmě udělal...
Jak má google donutit výrobce - neměl to kdysi v nějakých podmínkách(nejsem si jistej, ptám se)? To už je na něm, jak následně výrobce donutí... Odpovím větou, která je tady tak oblíbená u druhé strany - mě jako uživatele tohle ale nemusí zajímat, já chci plně funkční produkt...
Navíc co se týče tabletů, tam i na těch čínských noname značkách s W10 běžely aktualizace systému od MS bez problémů, takže příklad špatný. Bohužel není na trhu kloudný tablet s GPS a Win10, jinak bych volil tohle...
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

Stále srovnáváme pár zařízení s x výrobci a typy.

Ano, u MS tabletu Surface je jistota aktualizace.
Ta je i u GOOGLE tabletu...

@pogo8303
Nemáš pravdu - to je problém výrobce, ne GOOGLE. Měl sis vybrat normální značku a ne profláklé Lenovo.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od spellshaper »

Nevím, co to plácáš, ale Windows tablety jsou PC a aktualizace funguje naprosto nezávisle na výrobci. Navíc různých shit tabletů s Win je dneska tolik jako Androidích, takže v tom rozdíl není.
To že po aktualizaci nemusí fungovat je věc jiná, ale jelikož je to full systém, ovladače se dají sehnat i jinde.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Jumbo78: to je jak kolovrátek... Prostě tyhle argumenty neberu - Předtim to bylo: Měl sis vybrat normální značku a ne Asus, teď je to zase profláklé Lenovo... Tohle je prostě problém GOOGLE, že si nedokáže udělat pořádet mezi výrobci a sám to ví, protože se mu taky nelíbí, že má největší rozstříštěnost verzí systému a jenom menšina zařízení jede na aktuálních verzích systému, ale jaksi netuší, co s tím...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Prostě si musíš vybrat jednu z milionu možností, aby si dostal aspoň nějakou podporu.

Prostě maximální výběr a otevřenost :D

K pláči, vím.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

SmetyCZ:: Vím, že si můžu vybrat tablet, kde mám jistotu updatů (Samsung), ale za prvý domů mi může značka Samsung tak maximálně na paměťových modulech, kde si toho nevšimnu a za druhý je cenově prostě jinde... Ta maximální otevřenost a výběr - to je přesný :-)
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

Tak super. Přesvědčili jste mě, zahodím všechny androidy a jdu k WIN... :-D

A teď reálně:
V rodině máme několik Samsungů, XIAOMI, dokonce nějaký ten obrněnec (nevzpomenu si na značku) a vše funguje, jak má.
Jediné, s čím se furt něco řeší, je švagrové Lumia...
Na práci mám Samsung Galaxy Tab S2 4G a funguje bez problémů - MDM, MobileIron, atd...

Můj NOTE EDGE dostává update prakticky každý měsíc. A to, že nedostane A7 mi vůbec netrhá žíly...

Edit: ale nikomu neustále nevnucuji svůj preferovaný systém, jako někteří zde...
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Asi tak, taky nedostával žádné updaty rom mám teda Custom ale aktualizace systému aplikaci Google a dalších chodí pravidelně a často, nějak si nestezuji vše chodí jak má a s bezpečností jsem za skoro devět let neměl jediný problém.

Jo toho obrněnce, tipuji Evolveo, my phone, aligator případně CAT ale na ten by jsi si myslím vzpomněl
hned.
Něco bylo i od Kázamu, ale ta značka zda se skončila tak rychle jak začala.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Jumbo78: Co ti na to napsat. V příspěvku nad tvým píšu, že Samsung je v pohodě z hlediska aktualizací, ale já tuhle značku prostě nemůžu (to snad ještě můžu mít svoje preference značek, ne? :) a ty napíšeš, že dostáváš aktualizace na Samsung každý měsíc - takže tam jsme našli shodu, to jsem ale nerozporoval nikdy.
Nediv se, že v tématu, které patří do vlákna W10M se prostě najde většina, která je pro W10M. To, že někdo z Vás moderátorů (fakt už si nepamatuju, jestli Ty, nebo koumes), jste ho jenom přesunuli do off-topicu, abyste nemuseli mazat off-topic urážky od uživatelů, které jste nakonec naštěstí stejně zablokovali, na tom nic nemění. Stejně tak ti tady nikdo W10M nenutí - kolikrát ti mám napsat ať si přečteš můj názor na prvních stránkách téhle diskuze, komu co nutím?
Jestli máš nějakýho obrněnce, kterej fakt funguje, tak k tomu ti taky gratuluju, známý který hledali různý odolný telefony od Evolveo, Cat a XCover nakonec stejně skončili u normálních placek (s androidem, abych tě potěšil).

Tedy: Aktualizace aplikací od Google nemá nic společného s aktualizací zabezpečení...
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Jo to je ten dospělák a všichni co používají android jsou děti vid? :D
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů