Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od vauvauvau »

opak je pravdou, xp mal najviac padov, ludia veria hlupostiam a treba sa drzat toho ze v pc treba mat vzdy najnovsiu verziu os, ja mam teraz ssd a win10 a rychlost je az neuveritelna
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Mich77 »

Tedy píše:Se stolnimi win se MS vzdy darilo, zato s mobilnimi tezce pohorel.
Ja byl nejvic spokojen s XP a 7, desitky me moc nevzaly, rychlost i po ciste instalaci,neni zadna hitoarada a budu se vracet na W8.1.
Promiň Tedy, ale to je hrozná hloupost. Už jen rychlost instalace se nedá srovnávat, natož pak nabíhání systému a práce s ním. Ani nemusíš mít SSD, abys to poznal. Vracet se na starší verzi nedává žádný smysl, pokud není důvodem nějaký tvůj důležitý program, který by pod w10 nefungoval.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Nevim proc ale rychlost sla dolu hele, w8/8.1/litaly jak z praku, kde je problem opravdu netusim.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Doporučuju dát PC někomu, kdo s tím umí, aby kouknul, jak je na tom disk atd, za předpokladu že tedy byla u W10 dělaná opravdu čistá instalace... Ve většině případů není možné, aby W10 šly pomaleji než W8.1 (pár případů nekompatibility HW jsem zažil, ale většinou ten konkrétní komponent nefunguje vůbec)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Yop jedine nekompatibilny driver, hw vada, alebo nečistá inštalácia
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Instalace byla cista, drivery se jevi ok, je ale mozny ze muj ntb uz se zadychava nevim.
Mohu dat do sz vypis nejakeho test. programu, pokud doporucite

EDIT:
Ohledne te instalace, myslim zebslo o cistou, volba primo ze systemoveho nastaveni/s odstranenim vsech dat.
Mohu jeste mohu zkusit instalovat z USB/DVD
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tade »

Mám tady před sebou noťas z roku 2008 (ASUS M50VC) a věř, že Windows 10 byl pro něj dar z nebes. Se sedmičkama začal bejt problém kvůli slabému HW vždy už brzy po reinstalu ...

Netvrdím, že nemůže být opačný případ na jiném železe, ale rozhodně bych nepaušalizoval. Můj stařík je toho důkazem ...

Mám bugy, které jsem na W7 neměl, ale to se vzhledem ke stáří dá pochopit. Na W7 jsem měl zase jiné ...
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od spellshaper »

On byl hlavně skok mezi W7 a W8, mezi W8 a W10 až takový rozdíl v rychlosti není. Já klidně věřím, že na určité konfiguraci fungují W8, rychleji a lépe a sám jsem s nimi neměl problém. Aktualizaci jsem dělal pouze kvůli free update a žádné výrazné změny ani jedním směrem nepozoruji.
CyberDeath
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte lis 22, 2016 18:16
Zařízení: Huawei Mate 10

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od CyberDeath »

Win 10 na PC jsou luxus ... Ozivil jsem tak 6let stary notebook ktery byl s cistou instalaci win7 zcela nepouzitelny (mohl za to disk ve spatnem stavu).
Win 10 nejsou sice taky zadna hitparada ale oproti tem 7mičkam tam litaji jak z praku ... a notebook pote co skoro 2roky lezel na polici , slouzi matce.
Btw Tablety mam vsechny s win a na vsech 10tky ... dokonce i na Lenovo MiiX 3 8" jsem dal 10tky a je to uplne o necem jinem nez s 8.1ckami.
S androidem mam jediny tablet (a ten uziva dcera) bo na windows nejsou zadne vyukove hry ... (pro predskolaky a zacinajici skolaky)

Ale k Win 10 mobile ... nektere veci jsou na nem luxus , ale chyby a pomalost prostredi oproti androidu .. kde uz spoustu funkci funguje lepe .. a ta rychlost a funkcnost :-) ...

Jestli nekdy vyjde surfacephone po precteni 10tek recenzi a skutecnych skusenosti uzivatelu (abych zistil jestli uz jde o pouzitelnou vec a odstranili aspon ty viditelne "sracky") jej urcite vyzkousim !
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Sestra má Lenovo Yoga 2 8, a automaticky jsem tam hodil W10... Překvapilo mě, že tablet nejel moc plynule, kousal se a hlavně animace byly kousané... po návratu na W8.1 všechno OK a plynulé, sestře to nevadí, tak jsem to tak nechal a dál to neřešil... ale to je asi jediný případ, který sem zažil, že desítky jely špatně...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Tak uz su nejake drby o dalsom restarte https://mspoweruser.com/microsoft-repor ... le-reboot/" onclick="window.open(this.href);return false; Ani neviem, co si o tom mysliet.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Veigy to môže byť len drivrami ze proste nespolupracuju inak tam nema co byť

Krayzie to môže byť len to že chcú nacpať full winy na telefón - a keďže uprav je ako na kostole kludbe to mozme nazvať reštart
CyberDeath
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte lis 22, 2016 18:16
Zařízení: Huawei Mate 10

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od CyberDeath »

:smt023 :smt023 :smt023
Zbavil jsem se vcas :-D ... dalsi cihla by me neskutecne nastavala !
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

A tak 950 bud emat pomaly 2 roky neviem co sa cudujete ako keby vysla včera a hneď ju chce MS zarezat.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

imperator píše:Krayzie to môže byť len to že chcú nacpať full winy na telefón - a keďže uprav je ako na kostole kludbe to mozme nazvať reštart
Tomuto tvrdeniu zasa odporuje odstranenie API pre telefony z najnovsich insider buildov pre plnohodnotne W10. Uprimne mi je jedno co sa stane, L950 som kupil pred rokom za 250 EUR. S fotakom som maximalne spokojny a aj zvysok mi funguje tak ako ma (nehovorim o tom, ze ten telefon mi padne cca 1x za 2 dni a zatial bez vacsej ujmy). Takze ked to zarezu uplne, resp. pridu s full WIN v telefonoch, o ktory nemam zaujem, tak skoncim u sice designovo najhorsom OS, ale dostupnom v najpriatelnejsich rozmeroch (iPhone SE).
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Zo všetkým súhlasím az na to api - síce ho vyhodili - ale urcite pridajú nejaký balík mobilných funkcii vrátane telefonu atď... Odstránenie api nie je az taká indícia

Inak rozmerovo by si si oproti 950tke polepšil aj s klasickym 4,7" iphonom :-)
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Ms uz to bali, je to trochu skoda, ale.muzou si za to sami.
Ocekavany restart nevim...ziskat zpet ztracenou duveru bude sakra tezke...na co nalakaji kid co utekli ze zoufalosti nad soucasnym stavem i Androidu a iOS?
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od kllr007 »

Ak by vydali niečo ako plnohodnotný W10 s upraveným UI, tak neni problem podľa mňa.
Vladtne ked som mal 7" tablet a W10 na nom tak to bolo dost dobre, len sa z toho nedalo volať a malo tlste ramiki okolo displeja. Jendoducho ak spravia 6" s dobrou konštrukciou tak problem tam snáď nebude. S tým že OS bude normálny tak sa bude zároveň aktualizovať ako všade inde a nebude to takto rozdelene.

A koho nalakaju ? No ja by som určite nad tým rozmyslal.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Kdyz to hude takhle proc ne, nektere tablety s 10 jsou celkem slusne.
marduk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte kvě 07, 2013 14:50
Zařízení: Nokia Lumia 925 Black
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10P (+ kam přejít?)

Příspěvek od marduk »

Pre mňa je zásadná otázka: má zmysel ešte ísť na rok a pol do lumie 830, počkať aký a či vôbec bude MS reštartovať platformu(poprípade počkať s terajším mobilom a ísť do nového zariadenia tej platformy) alebo zobrať android s tým, že keď príde k reštartu, tak sa rozhodnúť podľa kvality.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů