Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Za prvé neverim, ze nekdo neco nekam posila.. za druhe, je mi to f**k.... Nikdo muj zivot neotravuje, nikdo krome mych nejblizsich ani nevi, kde bydlim (zlata doba Datovych schranek, trvaly pobyt je jen pojem na papire) tak at si o me data sbiraji, ja si sve soukromi a majetek ochranit dovedu a zbytek me NEZAJIMA.

Mimochodem, tvrdit ze MS zrovna se svym Windows 10 jsou nekdo, kdo se o soukromi uzivatelu nezajima je k pousmani :-)

P.S.: Pokud umí dlazdice nativního W10M kalendare budouci udalosti, tak to je mozne, ale proste apky tretich stran toho umeji vice. Proc na drtivou vetsinu zasadnich ukonu nelze ve W10M plnohodnotne pouzivat, nekdy i vubec nainstalovat aplikace tretich stran? To jsem mohl rovnou zustat u nejakeho Samsungu s Badou a jejich uzavrenymi preddefinovanymi apkami, ne? W10M jsou na tom v principu stejne....
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od tgriger »

Neviem čo chceš ochraňovať, keď exDialer a Textra má právo čítať zoznam hovorov a sms :)
Ale je to každého vec. Ak to necítiš ako problém, je to tvoje rozhodnutie.
MS si posiela diagnostické data o mobile, PC. Robia to všetci, pomáha to odladiť SW pre HW.
Ja proste dôverujem viac MS ako Google. Chápem ale že niekto môže zase mať dôveru niekde inde.
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

No tak ctou, no a co? Je mi to fuk... Z moji spajzky nezerou a v zivote mi nebrani....

Zajed si treba na http://www.detail.cz..." onclick="window.open(this.href);return false;. vsichni o vsech vedi beztak vse.... Budto se bojim/jsem paranoidni a na web vubec a nikdy nelezu, nebo se s tim naucim zit a neomezuji se.... Treti cesta neni, nejake radoby reseni ve smyslu "ti o tobe vedi vse ale druzi uz ne" je nesmyslny mytus
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od tgriger »

Je to tvoj názor. Nesúhlasím, ale akceptujem že ho máš.
Skús to aj ti.
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Jedna z poslednich veci, na kterych mi zalezi je to co delaji/co si mysli ostatni.... Kazdeho zivot je jeho vlastni boj
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od tgriger »

To je vidieť.
Záleží ti len na vlastnom názore a do DISKUSNÉHO fóra ho potom píšeš načo?
Aby ostatní len napísali áno, súhlasím?
Je to o diskusii, nie o monológu.
Napíš si blog, tak si môžeš písať svoje pravdy a nikto sa k nim nebude vyjadrovať.
Končím, je to stráta času.
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

"Tak pište o svých zkušenostech: ".... Znamená psát o SVÝCH pocitech a názorech...

Takže psát ano, ale jen to, co se "mi" hodi do kramu aby zde mohly byt jen "moje" pravdy? Ty budes kazat o moralce? No nic, k "htcjirkovi" dalsi prirustek na Blacklist zde

Já jsem nikoho nepresvedcoval, aby vzal za svuj muj nazor za svuj, nebo snad ano? Ne, neodpovidej mi, ja te uz cist neminim....
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od tgriger »

No comment. Aspoň si to po sebe prečítaj. "Jedna z poslednich veci, na kterych mi zalezi je to co delaji/co si mysli ostatni"
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

imperator píše:nevadilo by ze neni presna... plus minus to ukazuje - ale nenasiel som ani jednu - super rychlu super jednoduchu a zaroven pre w10m (cize nativnu) ktorej by neprestala dlazdica fungovat casom :-/
Dlaždice Hardware Tests ukazuje procenta baterie, a to naprosto shodně se systémem. Už víc než rok. :)
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

tgriger píše:Len pre zaujímavosť, widget kalendáru od MS ukazuje aj 3 nadchádzajúce události. Nebolo to tam, ale už je.
Nojo, ale musí být z téhož dne...
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od tgriger »

To je možné, ani som si nevšimol. Každopádne, že idem o 10 k zubárovi mi stačí vedieť v ten deň, i tak som už dopredu spotený až na zadku.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mposvar »

Mich77
Jsou na storu dvě stejného názvu, pravděpodobně jde o tu od Martina Suchana.
Díky za tip, už ji testuji a uvidíme...
Jestli bude o.k. pošlu mu 40,- Kč a poděkování.. :-)
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od František Šafr »

Nebudu to psát nikam jinam a postnu to rovnou sem, protože si to alespoň někdo přečte.

Používám smartphony Lumia již čtvrtým rokem. Začínal jsem s Lumií 800 a bylo to něco nového, moderního a zajímavého. Sice mi mnoho věcí ze starších Nokií chybělo, ale těšil jsem se na to, co mě čeká v budoucnu. Po koupi Lumie 920 jsem věděl, že i nadále budu věrný fanoušek a uživatel. Když se objevila Lumia 1520, tak jsem neváhal a vrhl se na tohle monstrum a nic mi nechybělo. Perfektní výdrž, fotoaparát, paměť, rychlost systému apod. Po tom, co se Microsoft zbavil Nokie a vydal Lumii 950 XL, tak jsem se vrhl na ní. Bylo to v době, kdy jsem si začal už sám ťukat na čelo a přestával jsem rozumět tomu, co Microsoft převádí. Neustále házel peníze do vývoje aplikací, které stejně nakonec nechal odstranit a nevěnoval se tomu nejdůležitějšímu - spolupráci s vývojáři aplikací. Následné updaty sice následně telefon zlepšily, ale i tak stále se slzou v očích vzpomínám na (pro mě dokonalou) Lumii 1520. Stále jsem však věřil, že mě Microsoft nedonutí přejít ke konkurenci, protože jsem nevěděl, kam bych přejít vlastně měl.

Dnes? ...v současné době jsem stále majitelem Lumie 950 XL. Systém má stále své mouchy a občas mám s ním pěkné nervy, ale když se nad tím zamyslím, tak mi vlastně momentálně nic nechybí. Volání, SMS, internet, fotoaparát, média, bankovní aplikace, nějaká ta hra... vše, co potřebuji, tak mám a nevidím tedy důvod přecházet ke konkurenci. 3x jsem vyzkoušel telefon s Androidem (Alcatel Idol 3S, Huawei P8 a Samsung Galaxy S6) a stejně jsem se po několika týdnech vždy vrátil zpátky, protože už ke mně Lumia tak nějak patří. Naprosto rozumím lidem, kteří mají dost různých omezení, a že si chtějí práci s telefonem skutečně užívat - těm vřele doporučuji iPhone 6S. Vyzkoušel jsem ho a je to sice telefon (s prominutím) pro blbce, ale všechno tam funguje přesně tak, jak to fungovat má. Já sice vím, že Windows 10 Mobile nečeká slibná budoucnost, a že se námi nejspíše ke konci roku rozloučí, neboť dorazí plné Windows 10 na Surface Phone (tedy, asi), ale proč já tedy stále zůstávám na Lumii 950 XL?

Určitě proto, že mně osobně žádné aplikace a hry nechybí. Aplikace pro banku Air Bank funguje skvěle, MHD pro Plzeň také, sociální sítě jsou trochu na štíru (hlavně FB a Messeneger), ale není to nic, co by mě vyloženě omezovalo a nutilo k přechodu a další aplikace jako média, úprava obrázků a videí, poštovní zásilky, navigace, sportovní aplikace, zpravodajské aplikace atd. Mám v telefonu vše, co potřebuji a když jsem používal Android, tak jsem stejně nepoužíval žádné jiné aplikace (i když je mi jasné, že kdybych brouzdal Google Store, tak tam toho najdu až, až). Výdrž telefonu je pro mě ideální (vydrží od rána do večera při mém klasickém používání), hraje skvěle, Continuum jsem si oblíbil a navíc - tak rozmanitou hlavní obrazovku zkrátka žádný jiný telefon nemá! :)

Můj verdikt: S Lumií 950 XL vydrží do konce tohoto roku. Počkám si na to, jak bude vypadat Surface Phone a podle toho se zařídím. Pokud mě Microsoft nepřesvědčí (a že mu moc šancí opravdu nedávám, protože v mobilním světě prasí skoro vše, na co sáhne), tak seberu odvahu, udělám ze sebe Apple ovci a pořídím si iPhone 7 (příští rok už bude o něco levnější a hlavně vím, že na iPhone 8 (totálně promakanou pecku prej) mít určitě nebudu :D).
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mich77 »

mposvar píše:Mich77
Jsou na storu dvě stejného názvu, pravděpodobně jde o tu od Martina Suchana.
Díky za tip, už ji testuji a uvidíme...
Jestli bude o.k. pošlu mu 40,- Kč a poděkování.. :-)
Vidíš, díky... já si ani nevšiml, že se dá zaplatit. To je hezké jak se autor nijak nevnucuje, je to dole pod tou hvězdičkou. Už jsem mu poslal.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

tgriger píše:Len pre zaujímavosť, widget kalendáru od MS ukazuje aj 3 nadchádzajúce události. Nebolo to tam, ale už je.
Čo sa týka exDialer Pro a Textra, exDialer Pro mám zakúpený, nijako ma ale neuchvátili a vždy som sa vrátil k vstavaným aplikáciám.
Prečo? Neverím malým vývojárom, človek nevie čo tá aplikácia ešte robí, čo kam posiela. Takisto je pravda že sa dá Android nastaviť k obrazu svojemu. Dialer, atď. Ale ...
Paranoja? Možno, chápem že dnes súkromie nikto nerieši, ale tá doba príde. Doporučujem prečítať si knihu Modrá sféra. Je to beletria, ale má niečo do seba.
Neverím ani Google. Nie je to SW spoločnosť, je to reklamná spoločnosť a jej biznis je postavený na získavaní informácií a reklamách. Rovnako ako Facebook.
Snažím sa dávať toho na internet čo najmenej, necítim potrebu dávať svoje fotky kde som bol, čo robím atď.
Keď tak mobil od MS, alebo Apple, Google nie. Ďakujem neprosím.
Z Apple mám ale zase problém, že mi nevyhovujú ich zariadenia, takže ostal vlastne už len MS. :) Pre mňa.
To sice umí, ale pouze v případě, že je to v jednom dni. na další den ti neukáže nic.
Navíc musíš mít kliku a dlaždice ti musí fungovat.
Takže za mě souhlas s Ráďou, mám to uplně stejně. Přešel jsem z A4 na WP8 a jásal.
Pak přišla 640 s 10 a je to v háji. Už jen rozhoduju co koupit.
Je to blbé, ale je to tak a nebudu praktikovat sebemrskačství.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

je taky problem si dat iny kalendar ? :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

František Šafr : Mobilný w10 vdaka emulacii win32 urcite nekonci a desktopovy win sa do telefónov urcite nahravat nebude resp nie v tej forme ze zapnes telefon a vyskoci na teba w10 v tablet móde - nakolko rozsirena podpora continua je planovana minimalne aj v redstone 3 - a continuum znamena mobilny OS - pretoze desktop nepozna ziadne continuum :D tam je to normalne "premietanie" na zdroj - alebo "exntended obrazovka" - continuum je ze v rukach mas mobilny OS a na monitore akoze desktopovy (zjednodusene povedane) ak by mal mobilny win koncit tak by MS do creators update pracne nedorabal podporu okien v continuu, ci bezdrotovy dock a podobne veci - podla mna MS by radsej mal typovo mobilny OS na desktopoch ako naopak - win32 app chce tlacit do uzadia a venovat sa hlavne uwp a storu - aj ked nejde mu to vôbec - tento text samozrejme nema nic s tvojim chcenym prechodom inam ani nema presvedcit len reagujem na jednu vetu :)

inak kalendar mi "nezmrzol" minimalne pol roka ;oI skoda ze tie bugy niesu take ze bud ich mame vsetci alebo nikto - takto je to stale ze niekto nieco ma a niekto to nemal nikdy :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

mposvar píše:Mich77
Jsou na storu dvě stejného názvu, pravděpodobně jde o tu od Martina Suchana.
Díky za tip, už ji testuji a uvidíme...
Jestli bude o.k. pošlu mu 40,- Kč a poděkování.. :-)
Ja takisto - presne taketo nieco som hladal - ale ze uplne presne - a keby som robil app urobil by som ju uplne rovnako :) staci len nech nezmrzne dlazdica ale zatial ide ako ma - neviem aky je minimalny refresh dlazdice ale minimalne ked robim lock unlock obrazovky tak sa to refreshne... uplne staci... bateriovu app som nepouzival lebo ziadna mi nevyhovovala ale toto je uplna parada :tlem:
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

daj vediet,ako si na tom so spotrebou energie s tou app
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Frantisek: dufam, ze MS nezabije mobilny OS. O Surface Phone su zatial iba famy, nevie sa ci bude mat upraveny desktopovy system (rozsireny o nejaky treti - mobilny mod) alebo bude mat mobilnu W10. Osobne tipujem, ze mobilnu, a Win32 apky sa budu iba emulovat. Aj ked by som si vedel celkom dobre predstavit aj desktopovy system, myslim, ze v dnesnej dobe je to mozne spravit tak, aby to fungovalo dobre a spolahlivo. V tabletoch to MS ma uz zvladnute, i ked na zaciatku to tak nebolo, pamatam si casy, ked moj novy Asus Transformer T100 s Win8 mal dost problemy, hlavne s vydrzou baterie a so samovybijanim, Asusu a MS to trvalo niekolko mesiacov, nez to opravili.
Co sa mna tyka, tak na Surface Phone necakam, lebo to bude premiove zariadenie a bude to na mna prilis drahe. Dufam, ze MS sa umudri a spravi aj lacnejsiu verziu alebo este dalsi "normalny" Win telefon, ktory sa oplati kupit.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů