Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
kropovez
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon led 27, 2014 13:03
Zařízení: Lumia 640 LTE, Huawei G300, Jiayu G2F, S3 mini

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kropovez »

Přijde mi celkem logičtější dřívější vymření androidu, než dlaždic. Android drží při životě pouze výrobci a Windows zase nesmrtelný destkop i když teď budou mít nějakou dobu téměř nulový podíl tak to MS nezařízne.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

Ty si chory slav. Veď je to len telefon.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mposvar »

slav
Piš - piš - piš...
Jinak již jsem činil nabídku, tak jenom pro zopakování - chceš podávat hlášení denně, týdně, měsíčně o tom, že W10M stále funguje ?
A co bude až něco/někdo umře, kam kdo půjde a co bude dělat ?
Jsi necro či co ?
Zkus Zaklíače, ten v tom dělá :-)
pavel.tresnak
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv črc 25, 2013 9:09
Zařízení: Lumia 950

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pavel.tresnak »

Tak přidám svou trošku do mlýna. W10M mě začal docela rozčilovat (např. nezobrazení se posledního hovoru v seznamu hovorů do vynuceného restartu aplikace atd...), tak jsem těsně před Vánoci pořídil Samsung Galaxy S7 Edge. No ... a jsem velmi rozporuplně nalazen. Akorát obnovuji zálohu na L950 a přemýšlím, co dál. Oba mají mouchy a nevím, který si nechat.

Konkrétně mě u Samsungu neskutečně žere mizerná klávesnice, děsné barvičky, absence budíku, kde si jednoduše přepnu časy buzení ... Vím, jde to dovrtat do stavu, kdy to bude vyhovovat, ale že to bude tolik věcí, to mě děsí.
kropovez
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon led 27, 2014 13:03
Zařízení: Lumia 640 LTE, Huawei G300, Jiayu G2F, S3 mini

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kropovez »

To je těžké takto posoudit, uvidíš až po půl roce. Každý android ze začátku vypadá hezky.

EDIT by jumbo78: smazaná zbytečná citace
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

mposvar píše:slav
Piš - piš - piš...
Jinak již jsem činil nabídku, tak jenom pro zopakování - chceš podávat hlášení denně, týdně, měsíčně o tom, že W10M stále funguje ?
A co bude až něco/někdo umře, kam kdo půjde a co bude dělat ?
Jsi necro či co ?
Zkus Zaklíače, ten v tom dělá :-)
dont feed the troll

i ked sa to zda zvlastne..on z vasej energie zije..je to jeho konicek,zaluba..bez toho nebude mat nic..
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

kropovez píše:Přijde mi celkem logičtější dřívější vymření androidu, než dlaždic. Android drží při životě pouze výrobci a Windows zase nesmrtelný destkop i když teď budou mít nějakou dobu téměř nulový podíl tak to MS nezařízne.
Taky si myslím, že MS má na to, živit si ten systém i kdyby jen pro 1% - prostě proto aby měl 10 všude.

Ale stejně tak je naivní myslet, že Google nechá padnout svoji zlatou husu - tolik dat co dostává z uživatelů se mu sakra vyplatí.

Google, MS a Apple mají na to utáhnout i zbytečný systém. Samsung na to s Badou neměl, Firefox taky ne, Ubuntu je taky fantasmagorie.
kropovez
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon led 27, 2014 13:03
Zařízení: Lumia 640 LTE, Huawei G300, Jiayu G2F, S3 mini

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kropovez »

To je pravda, ale brzy zase přijdou smartphony v trochu jiném podání, než je doteď známe a nejblíže k tomu má nakročeno zatím MS, který věčně předbíhá dobu a u jednoho písečku se moc dlouho nezdržuje, proto to taky tak vypadá (nikdy nedá jasně najevo, co má v úmyslu a my většinou čekáme). U Googlu stačí, aby Samsung, Huawei.. přešly na jiný, třeba i vlastní OS a android bude v háji.
Nechci předpovídat budoucnost žádného OS, jen narážím na to, že někteří píší, že mobilní Windows jsou mrtvý, nebo brzy budou. Není to pravda, protože zrovna Windows je mezi mobilními systémy nejstarší a přežil i tam, kde by se ostatní neudržely. MS svůj mobilní systém do svého ekosystému potřebuje a taky jej tvoří. Někdo dokonce říkal, že by si měl udělat vlastní ROM pro android, to by ale asi trochu nedávalo smysl, protože MS má svůj jazyk a ten by asi s desktopem moc kompatibilní nebyl...
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tade »

Pavel: rozumný komentář, ať si každý používá, co preferuje.

Tohle by nemocný Slav nikdy nedokázal přiznat a hlavně pochopit. Ten si bude tlačit svou zelenou stěnu, i když tu bude mobilní Windows za rok, za dva ... bez špetky pochopení potřeb a předností ostatních uživatelů.

Souhlas s Kropovez...

MS si svým počínáním dost zavařil, ale mobilní ekosystém prostě potřebuje - to je realita. Díky tomu se už poněkolikáté pustil do změny WP/WM a může z toho být opět fail, nebo také budoucnost. Android a iOS se veze na několik let stejném konceptu, který jen postupně upravuje a vylepšuje (přesto tam je spousta chyb). MS má velice smělou vizi, kterou ale může nastupující úroveň hardwaru uvést do reality. Pokud to postupně protlačí, otevře se mu drtivě převažující svět „velkých" Windows. Myslím, že už teď UWP aplikace vznikají ve větším množství, než by odpovídal tržnímu podílu WM. Toto je pouze subjektivní odhad. Rozhodně se ale nedá říct, že by to vývojáři jednoznačně vzdali a WM pohřbili UWP aplikace...

Podíl W10 bude narůstat, ať se to někomu líbí nebo ne. Na úkor starých systémů musí ... není tu alternativa v takové podobě, kterou by akceptovali uživatelé a firmy, kteří nechtějí přejít na W10.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mberdych »

Vyslechnu si od některých tady útočné komentáře, ale mám teď v práci k dispozici HP Elite X3.

Krátký komentář. Je to fantasticky hardware (až na foťák), ale ten systém to dokonale zabíjí. Jsem léta applista, ale android mě neuráží a nejradši jsem měl Blackberry (os7 a os10 ve vyšších verzích). Windows mám rád z hlediska designu, ale tohle fakt ne. Microsoft je vážně tak moc pozadu, že tohle bych nedal. Na ten hardware je to ukrutně pomalé, o nic lepší než 950xl, která mě tam leží ve skříni. Nikdo z kanclu to nechce (koupil jsem to na testování), bohužel tristní výsledek. Nevidím jediný benefit, který u konkurence nedostanu v lepší podobě než tady. Cenu neřeším, hardware je vážně pěkný. Smutný výsledek.

Pokud bych měl zachovat téma, tedy kam přejít, tak pokud někdo nechce IOS (chápu to, někdy mě hrozně irituje), pak bych jednoznačně volil Blackberry s droidem. Momentálně DTEK60. Nefoti zle, výkonu habaděj, da se to slušně degooglovat pokud chcete, měsíční updaty, hub je sice slabší než na 10, ale furt je to nejlepší mail klient na Androidu a celkově je to mimořádně povedené zařízení.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od koumes »

Jen k te 950XL Fotak a baterka TOP.A drive to byly i socialni propojeni s kontakty.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Ano to bývalo tuším u WP8, s příchodem 8.1 to ale MS nepochopitelně zrušil, velká škoda.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mberdych »

koumes píše:Jen k te 950XL Fotak a baterka TOP.A drive to byly i socialni propojeni s kontakty.
Baterka top ani náhodou, naopak bych řekl slabší průměr.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mich77 »

V pohodě náročný pracovní den a jinak dva dny mi nepřijde jako slabší průměr.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mberdych »

Baterie je holt hodne individualni, ale 62h dle GSMarena je silny prumer, spise pod a to potvrzuje i moji zkusenost.

Nerikam, ze jejich test je stoprocentni, nicmene alespon srovnavaji vsechny telefony stejne a tedy to o necem vypovida. Ale pokud Vam to staci, tak v pohode. Me to nijak nevadi, popisoval jsem svoji zkusenost.

Baterie je holt hodne individualni, ale 62h dle GSMarena je silny prumer, spise pod a to potvrzuje i moji zkusenost.

Nerikam, ze jejich test je stoprocentni, nicmene alespon srovnavaji vsechny telefony stejne a tedy to o necem vypovida. Ale pokud Vam to staci, tak v pohode. Me to nijak nevadi, popisoval jsem svoji zkusenost.

http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia ... -15349.php" onclick="window.open(this.href);return false;
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Tedy píše:Ano to bývalo tuším u WP8, s příchodem 8.1 to ale MS nepochopitelně zrušil, velká škoda.
Pochopitelne - facebook zacal menit api a ms by musel robit aktualizacie systemu- tak sa na to vykaslal a vyseparoval to do vlastnej app - tu neskor aj zrusil a teraz tu je port z ios... obdobne to urobil aj instagram - napr 6tag mal super funkciu nearby - ukazovalo to foto okolo tvojej polohy napr do 1-2km - instagram tuto moznost zrusil a rovnako sprisnil podmienky pre 3rd party app tak ze vlastne ostal iba on sam - nie je divu spadá pod facebook inc
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

imperator: Ty tomu naozaj veris? Ja teda nie. Ja to vidim tak, ze MS potreboval zredukovat pocet studentov pracujucich na WP/WM a tak prenechal zodpovednost na 3rd party developeroch. Ano, tak ako to bolo, t.j. integrovane priamo v OS to bolo na prd (z pohladu updatov). Ale min. od WP8.1 (vtedy zacali prechadzat na store model systemovych apps) to mohli urobit tak, ze vsetky API by mala na starosti nejaka middle komponenta (updatovatelna cez store), nejaky translator. Tym padom by bolo po problemoch. Momentalne su vsetky systemove apps v store, takze ani to nie je problem. Skor za tym vidim politiku. FB sa urcite nepacilo, ze ludia na zakladne veci (resp. vacsinu veci) nepotrebovali appku (sledovanie uzivatelov, prijmy z reklamy, ...). A MS to jednoducho neriesil (tak ako vsetko) a vyhovel.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od marYan »

koumes píše:Jen k te 950XL Fotak a baterka TOP.A drive to byly i socialni propojeni s kontakty.
Mal som lumiu 950xl a baterka nic moc. Max 22h a bola na 10%.ak to porovnam s S7edge pri min rovnakom (co sa tyka synchro mailov este vacsom vytazeni) mam po 22h este 40% baterie v pohode. Neutocim na wm10, mam ten system rad, akurat som chcel skusit nieco ine takze som na andriode momentalne. Co sa tej baterie tyka, je to moja osobna skusenost po cca pol rocnom pouzivani lumie a nasledne pol roku s s7edge

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

"Skor za tym vidim politiku. FB sa urcite nepacilo, ze ludia na zakladne veci (resp. vacsinu veci) nepotrebovali appku (sledovanie uzivatelov, prijmy z reklamy, ...). A MS to jednoducho neriesil (tak ako vsetko) a vyhovel."

no to je v podstate to co som pisal je len priamejsie... FB to podla mna napriamo nepovedal aby nevyzeral nepopularne...ale menil by nieco tak casto aby sa na to MS vykaslal - aj ked jasne keby velmi chcel tak by to urobil a vydaval updaty aj raz denne...a potom by to mohol FB bloknut napevno kludne :D tak ako google šaškoval s mailami
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Menty »

No, ať už byl ale FB na osmičkách a 8.1 jakýkoliv, rozhodně byl lepší, než je teď. Ta aplikace je příšernej zmetek, padá, seká se, měl jsem i tu od MS, ale ta mi drze oznámila, že končí a ať si stáhnu ten port. Tak jsem stáhl a nestačim se divit.

Jinak chlapci, já chápu, že se vám nelíbí, že tu někdo napíše takový a takový názor, ale toto téma je budoucnost W10M a kam přejít. Budoucnost je mlhavá, takřka žádná a na žádné W10M zařízení se přejít nedá, tudíž jsou zde alternativy. Že třeba někdo přejít nechce, to je sice jeho věc, nicméně zarytě tvrdit, že vlastně nic nebylo lepšího vymyšleno..nevim no.

Mně dost hlavně zaujalo, že se MS podařilo dokonce i očůrat funkci nabídky a poptávky.

A k tomu vymření. To souvisí i s tou nabídkou a poptávkou. Po desítkách není poptávka, není ale ani nabídka, což je dost složitá pozice. MS si ale může dovolit ten systém dotovat, jak dlouho bude chtít, všichni moc dobře víme, že to tak dělá prakticky od nepaměti, a co víc, mobilní OS je pro MS opravdu velice důležitý. Vymření Androidu je utopie, při nejhorším by Google dotoval Android na svých Nexusech podobně, jak to dělá teď MS na Lumiích. O Samsungu se dlouho spekulovalo dříve, že představí vlastní systém, nicméně by svoje modely vystavil obrovské konkurenční nevýhodě. Už jen proto je vymření Androidu utopie - protože Android potřebuje výrobce - výrobci potřebují Android. Příkladem je takové BB třeba. Je to začarovaný kruh, ze kterého nejde vystoupit. Já měl v době své premiéry Samsung ATIV S (později i L920), nicméně se nebojím říct, že v té době měl spousta konkurenčních výhod. Super výdrž baterky, paměťovky, dobrý displej a hlavně rychlý a kvalitní systém, který se lišil. Dnešní desítky se ovládají jak konkurenční systémy a nenabízí prakticky nic, proč by ho měli velcí výrobci nasazovat a riskovat krk. A to je ten kruh - není rozšířen, lidi už vlastně neví, jak vypadá, většina lidí je konzervativních a konkurence je na vysoké úrovni - proč by si ho někdo kupoval - proto je vymření Androidu velmi nereálné, utopie.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů