Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Zaklinac »

Priatelia, dostal som pracovný telefón, nejaký lowend Samsung. Takže konečne budem mať priame porovnanie s Lumiou 550, ktorú tiež používam ako sekundárny telefón....hurá do toho. Akurát sa neteším, že budem musieť so sebou nosiť tri telefóny...
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mposvar »

Ten SG je ještě "zlatý", to jsou daleko horší "trosky"...
Moc to zde ani nemusíš sdílet, každý máme svých zkušeností dost, tedy nechci mluvit za úplně všechny.
A ne že na to nahodíš WM laucher.... :-)
Pěkně si to užij, a kdyby ti náhodou dali iOS v low třeba iP5S, tam bez iTunes či VLC přehrávače zažiješ jiné zážitky.
Jo a ta hromada ikon co spatříš po odemknutí MT, to je taky zážitek.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

slav píše:Je to jako majiteli fábie vysvětlovat že superb taky existuje a že je lepší - nevěří protože jeho fábie ho taky doveze a co na tom že nemá to či ono - on to nepotřebuje.
To je ako majitelovi Superbu vysvetlovat, ze niekomu vyssia trieda nestoji za tie peniaze lebo ma auto len ako nutne zlo na presun z bodu A do bodu B.
slav píše:Za nějaký čas se všichni objeví na androidfóru protože je nase.e neustálé čekání na něco a jak koukám do určitých vláken i tato vlákna následně zaniknou.
Na android fore ma urcite nenajdes. Aj na SM som len zo zotrvacnosti, resp. aby som sa dozvedel nejake novinky zo sveta mobilnych technologii pohladom CZ/SK usera. A chodim sa sem bavit na jehovistoch ako si ty, ktori tak neunavne siria osvetu a budu ju sirit kym aj ten posledny pouzivatel WP/WM neprejde na droida alebo nezomrie. A ked sa tak stane, tak tu osvetu budu sirit dalej na pouzivatelov iOS.
slav píše:Hledat neustále nějaké omluvy systému který stále neslouží tak jak má jistě unaví všechny - až na jednoho.
Mne W10M stale sluzi lepsie ako akykolvek droid. Ponuka mi viac moznosti bez nutnosti instalacie pofidernych launcherov, theme a icon packov. Ale neboj, ked ma prestane bavit a zacnem byt nespokojny, tak budes prvy ktory sa dozvie o mojom prechode na infaltilny iOS. Droid to uz len z principu byt nemoze :-D

PF 2017
kropovez
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon led 27, 2014 13:03
Zařízení: Lumia 640 LTE, Huawei G300, Jiayu G2F, S3 mini

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kropovez »

Tak jsem k Vánocům mamce pořídil Lumii 650 a je naprosto spokojená. Další dva členové rodiny dostali zase nový Xiaomi Mi4C a :roll: .Zkrátka a dobře jsem doufal v nějakou pokročilost, ale pořád to samé. Oproti té lumii je telefon výrazně pomalejší a to stojí jednou tolik. Škoda, že je teď malý výběr,ale ty poslední 3 lumie jsou pořád k mání a trh pokryjí. Zkrátka a dobře do 10k se stále vyplatí koupit Windows. V té vyšší cenně je tu pak zase skvělý iOS. Pro android stále nevidím místo a po zkušenostech už k němu nemám nejmenší sklon. Pokud bych kupoval dítěti tablet, nebo telefon, tak mu pořídím android, protože přece jenom je na něj daleko více her, ale jako funkční telefon do kapsy, kdy mi krásně komunikuje telefon s počítačem zase Windows nebo iOS. Na nic nenarážím, zkrátka jen mluvím ze zkušeností. Za poslední dobu jsem využíval WM6.5, poté 3 roky android, s tím, že jsem telefon musel obměňovat každý rok (v2.3, 4.3, 5.1) a teď mám dva roky W10M. Upozorňuji, že nejsem běžný uživatel a s telefony dělám všelijaké kravinky, až po servis.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mposvar »

O jakém virtuálním Superbu tady je řeč ?
Může někdo napsat, co ten Superb představuje ?
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

kropovez píše:Tak jsem k Vánocům mamce pořídil Lumii 650 a je naprosto spokojená. Další dva členové rodiny dostali zase nový Xiaomi Mi4C a :roll: .Zkrátka a dobře jsem doufal v nějakou pokročilost, ale pořád to samé. Oproti té lumii je telefon výrazně pomalejší a to stojí jednou tolik. Škoda, že je teď malý výběr,ale ty poslední 3 lumie jsou pořád k mání a trh pokryjí. Zkrátka a dobře do 10k se stále vyplatí koupit Windows. V té vyšší cenně je tu pak zase skvělý iOS. Pro android stále nevidím místo a po zkušenostech už k němu nemám nejmenší sklon. Pokud bych kupoval dítěti tablet, nebo telefon, tak mu pořídím android, protože přece jenom je na něj daleko více her, ale jako funkční telefon do kapsy, kdy mi krásně komunikuje telefon s počítačem zase Windows nebo iOS. Na nic nenarážím, zkrátka jen mluvím ze zkušeností. Za poslední dobu jsem využíval WM6.5, poté 3 roky android, s tím, že jsem telefon musel obměňovat každý rok (v2.3, 4.3, 5.1) a teď mám dva roky W10M. Upozorňuji, že nejsem běžný uživatel a s telefony dělám všelijaké kravinky, až po servis.
Tak nevím, ale nějak ti to nevěřím... 650 se Snapem200 je všechno ale ne rychlá. V práci má kolega taky Mi4C a Snap 808 je s MIUI bez zadýchávání. WMW10 není rychlý ani na 400

Každý kdo si kupuje WIN tvrdí, že není "běžný uživatel".
Podle mě je to naopak a i z toho důvodu jsem před lety přešel z droida na WP8 - nebavilo mě už se v tom vrtat, chtěl jsem aby to prostě fungovalo. A to splňovaly 8/8.1 perfektně. 10 to pohřbily
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Stejně je zajímavý jak všechny příběhy s nefunkčním Androidem začínají stejně... Teď o Vánocích jsem se viděl se spoustou příbuzných a známých, takže za mnou spousta lidí přišla s Androidem a se slovy: "Ten telefon mám půl roku a teď mi nejde xy. Zkoušel jsem xx, ale za den je to zpět."

Dnes třeba nějaké levné LG asi rok staré, že tam má jen skype aby se domluvila s dcerou a že telefon píše nedostatek místa a odmítá se aktualizovat i čas a počasí na ploše... Minulý týden zase Lenivo, že to nechce fotit a nezobrazují se mu ani staré fotky. A když něco smaže, tak se to tam objeví za hodinu zpět...

A tak to jde furt do kola. A ty samí lidé si pak stejně nedají říct a koupí si stejnou šlupku za 3k s Androidem a za rok se situace opakuje. Kdyby si koupili telefon za 3k s Win, tak budou spokojení... Stejně používají leda tak WhatsApp, Mail a telefon...
kropovez
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon led 27, 2014 13:03
Zařízení: Lumia 640 LTE, Huawei G300, Jiayu G2F, S3 mini

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od kropovez »

Ten telefon běhá celkově svižněji a plynuleji, včetně rychlejšího nabíhaní aplikací (pokud nejsou otevřené v RAM). Samozřejmě do toho nepočítám otřesný rip messengeru a facebooku. Já jsem naopak spokojenější s W10M, konečně mám pocit, že ten telefon něco umí (WP mi připadal zastaralý a nepřehledný). Souhlasím, že ještě do srpna 2016 byl W10M nestabilní, ale dneska je to naprosto funkční a spolehlivý systém, stejně jako starý dobrý WP8.1. Hraní s androidem mě také přešlo, i když pořád dělám servisáka přátelům, takže mi pod rukama kolují i nové telefony. Otázkou je, co tím všechno člověk myslí. Věci jako cloud drive, internet, TW, diagnostika, navigace, přenos obrazu,... na tom windowsu zkrátka běhají lépe a spolehlivěji. Android je hezký a otevřený systém, ale budoucnost v něm nevidím a jsou to pro mě vyhozené peníze. Na telefonu do 3k bude běhat nestabilně už od začátku, na telefonu do 8k půl roku a nad 10k rok...
hotovyrado

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

tgriger píše:
hotovyrado píše:Android je barevně přeplácaný? To musel říct idiot, který jej v ruce neměl.... A6 je kompletně bílý a ikony na ploše můžeš mít komplet všechny v jednolitém odstínu. Plocha u W10M je proti tomu cikánský vánoční strom :-)
Tak to si pobavil sudruh. A6 je kompletne biely :) Tvoje príspevky su fakt perly.
A není snad A6 kompletně v bílém? Tak, jako je W10M černý, je A6 bílý... Všechny nastavovací stránky a systémové aplikace jsou bílé s černým písmem, jiná barva tam vyjma zeleného tlačítka na dialeru není NIKDE!!
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

windows je cierny aj biely
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

ano, ale bud takovy, nebo makovy... jednobarevny, tak jako A6
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mposvar »

A některé L930-tky byly i trochu do modra :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

Od toho jsi mel posuvnik nejen teploty barev a namodrale jsi se hned zbavil.Jooo slavný Amoled, co kus to original.
Někteří zdejší členové jsou do ruda :tlem:
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Menty »

Kropovez: No zrovna teda Lumia 650 je křáp neskutečnej a jak píše kolega, je všechno, jen ne rychlá. Mobilní desítky prostě už nejsou nenáročný systém, jsou špatně optimalizovaný, mně jedou na SD400, což neni žádná hitparáda, ale oproti 8.1 je to snížení rychlosti znatelný. Můj otec (smartphony jsou pro něj španělská vesnice, telefonuje a posílá SMS, nic víc) má 532, je to uplnej základ za pár peněz a jeho požadavkům vyhovuje na tisíc procent. A kdo mu do toho nainstaluje desítky, tomu dám přes pazoury, ten HW na to prostě neni připravenej ani udělanej. 650 je krásnej kus HW za ty prachy, ale degraduje to nesmyslně slabý CPU. Rozhodně to teda neni cílovka firemního sektoru, jak nám to bylo předkládáno.

K tomu Androidu - je to jak s autama, se všim vlastně. Na výběr hodně, stačí jen otestovat. Já používám áčka od Samsungu, který jsou optimalizací vyhlášený a po roce a něco nemám na dvou přístrojích sebemenší problém. A to už jsem spíš běžný uživatel, neinstaluju nesmysly, hry nehraju, chci funkční telefon, tak jsem si ho koupil. Rozhodně teda bych nešel do Xiaomi apod, tyhle záležitosti z Číny mi prostě nějak nic moc neřikaj. Funkčnost taky neni ideální.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Kufy
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob črc 02, 2016 11:36
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Dual SIM

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Kufy »

Musím říct, že tohle fórum už chodím víceméně jen tiše sledovat a bavit se nad pacienty zralými na docenta Chocholouška, kteří dokážou komentovat věci, které nikdy neměli v ruce, ale ví o nich všechno lépe, než jejich uživatelé - toto už je opravdu na diagnózu. I můj osmiletý syn, který dostal pod stromeček právě Lumii 650, by se vašim názorům vysmál. Všem ostatním přeju všechno nejlepší v roce 2017 ;)
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

tak to ti přeji úspěšné vysvětlování, proč mladýmu nejde to a to. Když kluci ve škole to mají. Mám to už za sebou.
Udělal jsem to samý mým synům - koupil jsem předloni v akci L530 za 1500,-
A oba furt chodí, že jim mám nainstalovat nějakou hru, že ji maj kluci na telefonu. A furt jim musím vysvětlovat, že to nejde, protože kluci mají android a my WP (naštěstí mají funkční 8-ky). Takže díky tomu jsou za exoty - špatná volba, ale jako první telefon jsem očekával, že ho hned rozbijou nebo ztratí. Mají ho rok, tak uvidím příště.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Dítěti na základní - střední škole bych asi i já koupil Android...
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mich77 »

Když už jsi takový odkazový maniak, tak si ještě klikni na recenze a přečti si.
Jinak souhlasím, že dítě mezi kamarády nebude "in". Ale třeba můj otec na 650 nedá dopustit. Naštěstí má každý člověk jiný vkus a jiné požadavky na telefon. Jsem rád, že ta volba tady je (zatím) i co se týká systémů.
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Katikakus »

Kufy píše:I můj osmiletý syn, který dostal pod stromeček právě Lumii 650
Tak to zrejme cely rok zlobil, kdyz jsi ho takto vytrestal. :???:
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů