Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vormen »

já jsem na začátku přešel z lumie 920 na android, telefon Vodafone Smart Prime 6 na zkoušku. Bylo to překvapení, všechno fungovalo, navíc plynule a na všechno aplikace. Pak jsem začal měnit telefony a vystřídal jich asi 5, chtěl jsem čtečku otisků, nfc, lepší foťák, baterku. Jenže pak mně začalo vadit, že prostě ten systém není "blbuvzdornej" a je potřeba se chovat velice obezřetně kvůli bezpečnosti. Sice hry nestahuju a aplikací mám málo, ale začala mi chybět ta bezpečnost a uzavřenost, bezstarostnost jako na WP. Ty možnosti nastavit v androidu kde co vedly k tomu, že jsem neustále něco měnil zkoušel, instaloval a začalo mně to dost vadit. A zvažoval jsem co dál, bohužel windows aktuálně nepřichází v úvahu, tak jsem teda na zkoušku koupil nový iphone 5s a to mě teda nadchlo. Řekl bych, že je to něco mezi androidem a windows. Všechno jede jak má, svižně, bezpečnost, výdrž dva dny a navíc se mi zalíbil malý rozměr telefonu. Takže zase mám na chvilku vystaráno. A pokud se znovu obnoví výroba telefonů s windows, tak se klidně vrátím, protože pro mě je bezpečnost na prvním místě. Na druhou stranu musím říct, že android v dnešní době je na velice dobré úrovni co do rychlosti a stability. Myslím tedy značkový stroje 6 tis. a víc, ty čínský noname krámy jsou jen pro zlost, navíc plný malwaru.
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od tgriger »

hotovyrado píše:Android je barevně přeplácaný? To musel říct idiot, který jej v ruce neměl.... A6 je kompletně bílý a ikony na ploše můžeš mít komplet všechny v jednolitém odstínu. Plocha u W10M je proti tomu cikánský vánoční strom :-)
Tak to si pobavil sudruh. A6 je kompletne biely :) Tvoje príspevky su fakt perly.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mposvar »

A jedna na konec roku:
Tak pro W10M do roku 2017 plnou funkčnost, a pokud možno i přízeň stávajících uživatelů.
A s odpovědí v závorce - dokud vše funguje jak má, není potřeba nic řešit.... :-)
Hezký Nový rok všem spokojeným uživatelům tohoto operačního systému.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Ono je vlastně v pořádku, že skoro každá aplikace má přistup ke kontaktům, sms, telefonu, atd... :D
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Katikakus »

Na ten nesmysl jsi prisel jak? Aplikace ma pristup pouze tam, kam ji ho povolis. Navic pokud aplikace treba svititlna, vyzaduje pristup ke kontaktum,tak ji jednoduse nenaistaluji a vyberu jinou, vyber je siroky.
vormen píše:Ty možnosti nastavit v androidu kde co vedly k tomu, že jsem neustále něco měnil zkoušel, instaloval a začalo mně to dost vadit.
Ad nastavovani - nastavim jednou na zacatku a neni potreba nic menit, upravovat, nastavovat. Tak jakepak neustale nastavovani - to spis vypada na poruchu u pisatele.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

A to je přesně to, o čem Vormen mluvil přece. Musí kontrolovat každou appku zvlášť, jestli náhodou nešahá, kam nemá. To u ostatních platforem nemusí vůbec resit.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vormen »

nastavovat mě nikdo nic nenutí, to je pravda. jenže nejsem zrovna běžným uzivatelem, co telefon jednou nastaví a používá. neustále zkouším vsechny možnosti, hledám jejich kombinace, chyby a systém znám od a do z. a prostě už mě nbavilo pořád hlídat oprávnění aplikací, které např. podsouvají další oprávnění s aktualizací, stejně mě nebavilo si dávat pozor, abych omylem neklil na nějakej odkaz z reklamy, která se u free apek vyskytuje velice hojně a stejně tak, abych náhodou omylem neklikl na odkaz v nějakým mailu. android rozhodně není špatná volba v dnešní době, ale jsou prostě systémy, kde výše uvedené nemusím řešit. a jelikož v dnešní době se peníze kradou z banky elektronicky a ne se samopalem v ruce jako dřív, tak volím co největší bezpečnost.
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Katikakus »

Dost si protirecis - Takze zkousis vsechny moznosti, ale Android ti nevyhovuje. No a u iOS a Windows prakticky zadne moznosti nemas. Ono to totiz jde v ruku v ruce - vic moznosti nastaveni, vic moznosti neco zkazit.

Veigy - nastuduj si proboha, jak funguje pridelovani opravneni u Androidu. Az budes mit alespon zakladni predstavu, muzeme se zacit bavit.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

ja by som povedal,ze vo windows 10m mas viac moznosti v nastaveniach systemu ako v androide
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Tak mě pouč, protože to asi nevím ;)
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Pouzivam mobil s Windowsom, lebo mi vyhovuje a paci sa mi. Navyse mam mobil, co nema kazdy.
Katikakus
varování
varování
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 30, 2015 9:35
Zařízení: Sony

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Katikakus »

relouth píše:ja by som povedal,ze vo windows 10m mas viac moznosti v nastaveniach systemu ako v androide

Tak to bys povedal spatne.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

Myslieť si to môžeš
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

Za mě asi dříve... ale nesmím to moc často ventilovat
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

-Pavel- píše:Poslední s posledních se chytají stébla slámy. Je opravdu sranda, jak vyzdvyhujete dávno překonanou L950 a zkoušíte jí srovnat s telefony, které jsou daleko i s androidem 4.2.2. Také jsem si nalhával a bránil si své okna, ale proč, chtěl jsem více, než rozkopaný systém, chtěl jsem HW tohoto století a hlavně budoucnout, která je jak uznáte dost mlhavá. Ale jó, pokud vám stačí kvalitní kalkulačka integrovaná v systému, tak proč ne. Nikdo z vás nechce vidět, proč jsem po 6 letech přešel, tak já nemohu vidět, proč zůstáváte. Nemohu napsat názor, protože začne kopání nožiček, ale věřte v jedno. Mobilní svět nabízí více, než W10M umí a umět bude. Budoucnost - vlažná, bez konstruktivní vize v další trvání tohoto systému mezi uživateli. Pojede, pojede, skončí, skončí, koho to ještě zajímá. Užívejte si, nakupujte do zásoby a hlavně systém neopouštějte, protože Vás cca 20 lidí drží toto fórum ještě živé. Krásný nový rok a všichni se sejdem na androidforum.cz, dříve, nebo později. ;-)
neber to tak vazne,ved je to len telefon
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Martin.K »

Přátele, představte si, jak bychom se mohli rozloučit se Silvestrem, popřát si do nového roku a ukončit ty trapné dohady. Prostým konstatováním: "Všechny systémy jsou funkční, každý ma něco do sebe a ten, který mám já, mám proto, že se mi prostě LÍBÍ. Vše NEJ přeje MK

Sent from mTalk
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

amen
.......
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Ty si akorát nebyl schopnej pochopit dvě základní věci.

1) prodejce není charita
2) zákon poptávky a nabídky

Go figure.
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mposvar »

Co to zde píšeš za příběhy ?
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

-Pavel- píše:Poslední s posledních se chytají stébla slámy. Je opravdu sranda, jak vyzdvyhujete dávno překonanou L950 a zkoušíte jí srovnat s telefony, které jsou daleko i s androidem 4.2.2. Také jsem si nalhával a bránil si své okna, ale proč, chtěl jsem více, než rozkopaný systém, chtěl jsem HW tohoto století a hlavně budoucnout, která je jak uznáte dost mlhavá. Ale jó, pokud vám stačí kvalitní kalkulačka integrovaná v systému, tak proč ne. Nikdo z vás nechce vidět, proč jsem po 6 letech přešel, tak já nemohu vidět, proč zůstáváte. Nemohu napsat názor, protože začne kopání nožiček, ale věřte v jedno. Mobilní svět nabízí více, než W10M umí a umět bude. Budoucnost - vlažná, bez konstruktivní vize v další trvání tohoto systému mezi uživateli. Pojede, pojede, skončí, skončí, koho to ještě zajímá. Užívejte si, nakupujte do zásoby a hlavně systém neopouštějte, protože Vás cca 20 lidí drží toto fórum ještě živé. Krásný nový rok a všichni se sejdem na androidforum.cz, dříve, nebo později. ;-)
Ja myslim, ze skor je sranda, ze hoci je nas tu naozaj mozno okolo 20 diskutujúcich majitelov Lumii, stale niekomu vadi, ze vôbec este sme tu a bavime sa o svojich telefonoch... To hranici s psychickou poruchou :tlem: . Vsetko naj v novom roku 2017, vsetkym, dokonca aj majitelom Androidov a iPhone.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů