Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Vy snad nesledujete statistky, co sem posílá náš mesiáš?! I vy malověrní! Otevřete oči!

Teď zase něco k tématu - něco o přístupu MS k uživatelům.

Jak dlouho řveme, že chceme fční quiet hours v CZ jazyce? Na velkých 10 to funguje, takže...

To samý Cortana - je mi fuk, že bych na ní musel mluvit anglicky. Ale nechci mít telefon v angličtině, dtto region. Já chápu, že Cortana = Bing a ten se u nás moc nechytá.

Tohle bych ocenil daleko víc než ty kraviny, co představili v Creators Update.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Radim Stehlík píše:Jak padlo výše - WM10 JE použitelný systém. Ale pouze pokud chceš volat, sms a částečně email.
To je ale na Smartphone trochu málo.
Kalendář si funguje jak chce, ostatní sítě na nic..
Na 950 pouzivam casto tieto apky:
8zip
Bind Mi Band
Edge
Excel
Easy Transfer
Continuum (prevazne na web a postu)
FB
Groove Music
Fotak
Mapy
Mega
meniny+
Messenger
Meteoservis+
Metrotube
Opera Mini
Outlook
Proshot
Radio FM Phone
Skype
Total commander
Translator a T-translator
Total Commander
VLC
Viber
VUB mobil banking
Tunein radio
Waze
Word
Whatsup
WMM cestovne poriadky
a obcas nejake hry

Apiek mam spolu okolo 110 aj s predinstalovanymi od MS. Nehovorim, ze mi nic nechyba ale ani nemam pocit, ze by toho bolo na smartphone malo :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Smety jj presne ja totiz nic z toho creators nechcem - len hlavne poladit stare veci

qwerty skus este

action note - uwp s pekelne rychlym syncom medzi desktop a mobilom - ani na ios ani na androide mi to nic nenahradilo aj ked tu ludia prskali ze taky keep alebo Google poznamky su v pohode
Copy Space - uwp synchronizacna app co mal ms urobit uz davno... co das do schránky mas zase v schranke na desktope
Day Counter - pocitac odpocitavac dopocitavac... dni
Deezer - to poznas
Dropbox - uplne paradny a rychlejsi nez OneDrive namiesto pinu win hello
Image Resize - ked chces rychlo zmensin do prilohy mailu
Lastpass - poznas
NotepadX - na rychle otvaranie .txt z OneDrive napr - zaroven podpora continua
Phone Pins - pripne ti kontakt na dlazdicu tak ze len tuknes a volas - nenabieha karta kontaktu
Photo Shader - na upravu foto fajnovy
PicsArt - na upravu foto tiez fajnovy
Short.y - skracovac liniek
Vinci - na efekty obrazkov
Video a Music Converter - convertuje rozlisenia a kvality videa hore dole parada
WebTiles - odkazy na stranky ale nie hnusne modre dlazdice ala Explorer ale s vlastnym obrazkom a textom...
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od janac_marek »

slav píše: kolik jsi měl androidů a jaké modely?
Že si dovolíš mluvit o stabilitě - kdyby to co meleš byla pravda nebyl by tam kde je - proč nejsou dlaždice na špici ale dole mezi ostatníma - na to mi odpověz - může za to android??
Pockat pockat. Takze tvrdis, ze si musim vybrat TEN SPRAVNY Android? Ktory Nexus? Ktory Pixel? Ktory Samsung? Potom mi vsetko pojde OK?
Presvedcil si ma :D

Zjavne vobec nechapes problem Androidu.
Opakujem, nie je zly. Kazdy nech si vyberie podla svojich preverencii, ale problem Androidu ako systemu pretrvava. A ked si precitas par prispevkov vyssie, pisem tam aj o problemoch Windows 10 Mobile a iOS.

Mam S7 Edge, Lumia 950XL a iPhone 7
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Mam S7 Edge, Lumia 950XL a iPhone 7
Ticho závidím...
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

janac_marek píše: Zjavne vobec nechapes problem Androidu.
Opakujem, nie je zly. Kazdy nech si vyberie podla svojich preverencii, ale problem Androidu ako systemu pretrvava. A ked si precitas par prispevkov vyssie, pisem tam aj o problemoch Windows 10 Mobile a iOS.
bezni ludia evidentne uprednostnuju funkcie pred bezpecnostou, stabilitou a spolahlivostou. Hlavne aby to nejako fungovalo, a aby tam boli farbicky. Toto si mal davno MS uvedomit. Ved presne pre tieto iste dovody sa volakedy rozsiril MS DOS + Windows a MS na pocitacoch porazil konkurenciu. No v mobiloch to Ballmer akosi dojebabral asi ma sklerozu a zabudol :)

imperator dik za tipy
enc0re
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 28, 2015 9:37
Zařízení: Lumia 830 White

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od enc0re »

TomasSX1: v niecom s tebou suhlasim v niecom nie. Nadella podla mna nijak extra to dobre nevedie. Je tak zahladeny do toho svojho cloudu a mobile devices, az to je nezdrave. Dalej, obrovsky problem je, ze kazdu chvilu vymyslia nejaku novu technologiu a potom ju zrusia. Stale ine API, atd. Na vsetko treba cakat. Ohlasia nieco nove, pockajte rok. Prejde rok, este rok treba pockat. Ako ta mobilna 10ka moze napredovat ked nevedia zakladne problemy vyriesit, na coraz mensom pocte HW? A ked uz ani ziadne telefony nebudu?

Ja som velky fanusik MS a ich technologii ale 10ka bolo podla mna velke fiasko. Na zaciatku som bol ohromeny, ze aky miste fasa program ten Insider je. Ale za tie roky (na PC od 2014) som zistil, ze to bola somarina. Pustit do release predaja alpha verziu OS. Neexistuje aby aj po dvoch rokoch sa animacie na tak HW nabusenom telefone ako je 950 sekali.

Myslienka jednotneho OS a samotna UWP platforma je velmi zaujimava. Ale urcite to potrebuje este dost rokov na doladenie.

imperator: ty mas potom asi jeden vynimocny kus a verziu systemu, ked ti vsetko ide fasa. Na mojej 830, ktoru som kupoval niekedy v lete zo svajcu, sa sekaju animacie, messenger sa nezapina dlhsie ale skoro pol minuty!!, multitasking ked mi neukaze Este chvilu, tak preblikne splash screen, scrollovanie v Ludia sa seka. Ano mobilna 10ka sa da pouzivat ale toto vsetko mi vadi, lebo mi to pripomina Android 2.2.2 na Motorole Defy co som mal 4 roky. Hlavne ked na 8.1 som nasiel len jednu polozku v nastaveniach pri ktorej system zavahal pri nacitavani.

Nemyslim, ze MS ma nieco tajne v rukave co sa tyka mobilov. Hlavne ked prepustili HW diviziu mobilov. Ostatne systemy mi vobec nevyhovuju, takze asi ostanem masochista kym mi 830ka nezomre alebo kym nebude mobilna 10ka uz uplne naprd...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

enc0re : praveze nie - ta 830 ide fasa a zas 950tka ma toho dost :-/
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Menty »

Já mam právě s mobilními deskami zkušenosti, jak píše kolega o dva příspěvky výše - a to rozhodně ne na jednom zařízení. Mám třeba dost velký problém s notifikacemi aplikací třetích stran, krom SMS a volání mě telefon neupozorní vpodstatě na nic. Funkce přibývají, například není tomu dávno, co se změnila notifikace budíku s možností jeho odložení, což jsou super změny, takový ty vychytávky, který jsou malý, ale užitečný. Nicméně se obávám, že pro použitelnost mnou, bude tenhle systém ještě dost času potřebovat. Edge je třeba rychlý, to chválím, ale třeba neskutečně mi vadí, že když se načítá stránka z minula (protože Edge nezůstane v paměti snad nidky) a chci napsat do adresního řádku jinou, klávesnice se sama zavře, protože se načítá stránka z minula. Osobně mam největší výtku ke klávesnici, protože ta je příšerná a její českou verzi musel dělat asi člověk, co klávesnici nikdy neviděl. Znaky ů a ú a čárka nemají v základním zobrazení klávesnice vůbec co dělat, zvlášt pokud používám predikci, navíc trochu postrádám vibrační odezvu, protože na tu jsem si dost zvykl. Suma sumárum mi vadí, že se MS zaměřuje na vpodstatě nesmysly - creative update, místo toho, aby řešil tyhle, docela zásadní věci. Predikce mi třeba na 8.1 fungovala daleko líp.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

po 4 (nebo kolika) letech jsem si na klávesnici neskutečně zvyknul... ů bych tam mít nemusel, ale háček a čárku tam mám strašně rád...

Naopak zase Edge nemám rád :D připadá mi natvrdlý... ale to jsou asi všechny prohlížeče... ale dost mě štve, že je paměťově expanzivní a žere dost baterky...
blanicky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pát zář 27, 2013 13:04
Zařízení: Lumia 820

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od blanicky »

Menty, já teda nevím, ale zeptej se běžných uživatelů androida na jejich klávesnice. Wp je sice trochu divně rozložená, ale funkční a predikce je stejná jak na starších wp :-)

Sent from mTalk
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Stejná? Vsadím játra, že oproti WP8 (ne WP8.1) je daleko horší, myslím našeptávač.

I já po 6 pivech dokážu líp našeptávat, než klávesnice ve W10M.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mich77 »

To s tebou souhlasím. Já když loni přecházel na WM, tak mě potěšila zpráva, že MS koupil Swiftkey, která je dokonalá. Bohužel zatím žádné výsledky z té koupě nevidím.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Mne dava tak na 90% presne naseptavanie ale mozno iba "dobre" pisem - inak sa celkom v pohode uci ale pridavanie slov je asi najlepsia vec... ktora istu dobu vo 8.1 bola a potom nejak zmizla

mich77 : nebude výsledok to ze urobil MS nejaku klavesnicu na android ? :)
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Menty »

No v sedmičkách byla klávesnice s klasickým rozložením a byla to opravdu třída. Jenže osmičky přinesly i ofiko českou predikci, ovšem ta je dostupná právě pouze s českým layoutem - tzn ů,ú, čárka a hlavně je posunutá doleva. Pro mě obrovský problém, jelikož jsem zvyklý na klasické rozložení. :D Predikce byla lepší, když byly desítky ještě BETA, MS to strašně dlouho řešil, protože s predikcí byl neustále nějaký problém. Mně třeba predikce neopravuje základní překlepy "se" - "sw", "asi" x "adi" nebo "awi", ale opravuje mi správná slova na slova, co jsem snad v životě nepoužil, zvláštní.
blanicky: no na Androidu si můžeš ale klávesnici vybrat, spousta z nich má bohaté možnosti nastavení. Já používám klasickou Google Keyboard, je jednoduchá, má perfektní layout a predikce funguje na 100%.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mich77 »

Neříkám že je ta klávesnice špatná, ale že by se něco učila, to teda vůbec. Jsem zvyklý psát tahem a když napíšu slovo a to moje je třeba až třetí ve výběru a vyberu ho, tak ho můžu psát pak třeba desetkrát a pořád bude třetí. Neučí se nic. Kdo zná Swiftkey, tak ví o čem mluvím. Po pár dnech se vás tak naučí, že jen jezdíte po klávesnicí a nemusíte to ani kontrolovat.

Sent from mTalk
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

aha mich77 uz chapem - no mne sa zas slova uci ktore ani nepridam... a potom mi ich ponukne ale je mozne ze pri siwftovani na to kasle :D inak zas priznajme si - toto nie je problem 0,3 podielu :D :D na iPhone donedavna ani predikcia nebola (teda pokial viem nie je stale - len je moznost doinstalovavat klavesnice)
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

Imperator, Querty:
1. ano, vám to na 950 asi funguje. Ale to jsou jediný dva modely, který to HW zamaskujou. Já mluvím o telefonu pro lidi, co jim přijde dát víc než 10 za telefon moc. Možná by bylo řešením, koupit teď za super peníze 950 než je vyprodají, ale nejsem už přesvědčen, jestli chci riskovat, co zas MS vymyslí za blbost.
2. Kalendář mi fungoval se stálým aktualizováním dlaždice pouze teď měsíc před odesláním telefonu na reklamaci. Teď už nejde (dělal jsem HR). Předtím to taky nechodilo (ať už Insider, nebo ofiko). Tzn., že systém se chová pokaždé jinak. To prostě neokecáte.
3. Výstižně napsáno - "používám Messenger, občas déle nabíhá a zůstává notifikace na dlaždici" Jo, to je vážně funkční řešení aplikace. Jak může déle nabíhat na takovém HW?
4. houby trollení, vždyť je to fakt, že je spousta věcí, který tady nefungují bez problémů. Netvrdím, že je droid dokonalej, proto jsem tenkrát přešel na WP a byl moc spokojenej. Ale tady jsou házeny klacky pod nohy a vyloženě to lidem znechutí. Zůstávám zatím na 10, protože taky nevím CO bych si mohl jinýho koupit. Tady zatím alespoň vím, kde mám problém. U droidu půjdu zas do neznáma, protože se to za tu dobu určitě někam posunulo.
5. Jediný co tady dokážete, je, že přesvědčujete ostatní, že všechno funguje perfektně, nikde problém není a že vyvolávají flame. Věřím tomu, že na 950 se to chová jinak než na 640 (asi z principu musí), ale tady MS už nedává lidem na výběr, jaký telefon koupit. "Máme tu TOP raketu, nic jinýho nefunguje" To je skoro jak filosofie Applu. Jen ten nejnovější iPhone má všechny funkce iOS
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

ti jebe? koho ma akoze presviedcat ? myslis si ze niekto podla tohto vlakna bude kupovat novy telefon a kupi si lumiu ?

a tych co lumie maju a su spokojni ma presvedcit k comu ?


v sirsom meritku,pre toto vznikaju vojny..kazdy si mysli,ze jeho nazor je spravny..

obcas tu zaznie jeden neutralny ,ale to je vzacnost..vy ostatni sa nikdy nikam v zivote neposuniete,ked budete na veci nahliadat takto kratkozrako..

zi a nechaj zit..

uz ma to nebavi citat furt tie iste veci dookola..a to nie len tu..ludia sa proste potrebuju zgrupovat..mame to este z cias pracloveka,ked sam na mamuta nemohol..

zaoberate sa malichernostami a zivot vam unika pred nosom

howk
Garp69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: čtv dub 10, 2014 22:43
Zařízení: MS Lumia 950 (WM_10), Nokia Lumia 925 (WP8.1),

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Garp69 »

Moje řeč :-)

Sent from mTalk
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů