Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

tak samozrejme tohle je taky moznost, kam se ubrat... tim jak strme padaji ceny L950 nemam problem predikovat ze po Novém roce 2017 budou L950 Dual za 5000, s krytem MOZO je za 6000 telefon, ktery hrubym vykonem pretlaci kostrbany system a bude i pekne vypadat
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

krayzie : vyse 200 znie ako do 210 eur - kde mas taku ponuku ?
hotovyrado : tak to mas zlu predikciu - ceny nejdu dole nekonecne pokial sa bavime o novom telefone
bazos : pocet lumii na prstoch jednej ruky - najlacnejsia 260 potom 290 a 340... vsetky z celeho slovenska na jednej strane spolu s XL
https://www.bazos.sk/search.php?hledat= ... o=&order=1" onclick="window.open(this.href);return false;

a na heureke je posledna za 290 a dalej uz len za 340 - kedysi bola za 290 plna strana
takze ja ti poviem spravnu predikciu...az sa vypreda ten lacnejsi spod - ostanu uz len tie za 400-500 eur ako dopredaj - to iste bolo s 920tkou, 1520tkou a pod.
LG G4 tiez nespadol pod 300 - resp dalej uz nejde aspon rok.
ty chces lumiu po novom roku za 185e :) skor uz ziadna ani nebude
Ja som predal napr Lumiu 730 za 80e - a to isla nova po 110e
A doteraz idu 830tky za 140e nova stala 280 a ta doba kedy vysla je uz pradavna
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

před časem jsem byl vypic*ován za predikci toho, že L830 bude stát míň než 7000, dnes stojí 5300... L950 Dual dnes cca 9000, pod šest půjde nabeton... samozřejmě že počítám až s finálním výprodejem, počkám si...

EDIT... za 6300 CZK je nová L950 Dual koupitelná na Ukrajině.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

ja som ju kuppval za 260 a nesla nikdy pod 220 (tych 189 tam je preto ze furt to niekto pokazi nejakou pouzivanou co da na eshop)
http://mobilne-telefony.heureka.sk/nokia-lumia-830/" onclick="window.open(this.href);return false;
launchova bola vyssia to je pravda ale pod 50% ceny nesla

Lumia 930
nova max 500 pro launch - totalny spot 270
http://mobilne-telefony.heureka.sk/nokia-lumia-930/" onclick="window.open(this.href);return false;
cize tiez cca na tych 50%

Lumia 1520
http://mobilne-telefony.heureka.sk/nokia-lumia-1520/" onclick="window.open(this.href);return false;
ta prva cena bola nejaka podivna ale pametam si ze bola proste o 100 drahsia ako 930 cize launch 600 eur
a pod 290 ani po troch rokoch nesla... resp berme na takych 47% z hodnoty...

Vsetky telefony stacilo zakupit cca po 5 mesiacoch...a nebolo co banovat

jednoduchy vzorec

EDIT : ukrajinu tu este zatial nikto nemiesal ale myslim ze ked sa tam daju kupit adidas botasky za 5 eur co stoja u nas 60 tak nie je o com - snad len apple tam nedava dumpingovu cenu
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Imperator > což je jen škoda... za deset litrů, co stojí L950 v CR mám na UA k telefonu i luxusní víkend na hotelu v Karpatech, 3x projeté serpentiny Uzhorod-Stryi, plus návdavkem litr Ruského standardu a karton nejlepších Parliamentek v kufru na moto :-)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

tak je to nastavene na tamojsiu ekonomiku - v cine mas tiez rozne androidy s SD810tkou snad pod 100 eur a aj to cinania rozmyslaju ci si taky telefon kupit no...
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

tak jasně, i proto třetina slováků majících prách v Michalovcích žije v Užhorodu, protože tam žijí jako králové a ta půlhodka na přechodu jim za ten komfort stojí :-) ale to už jsme mimo.... nad nabídkou z UA ale budu vážně přemýšlet
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Proč to vlastně s mobilem nejde jako s počítačem - že bych si koupil "železo" a sám se rozhodl, co tam nainstaluju?
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

xzeit píše:Tak android už není to co býval. Tedy dneska je úplně někde jinde. Rychlost a stabilita je skvělá. Měl jsem rok a půl WP a momentálně bych se nevrátil. Nevím proč bych měl.
Naprostý souhlas, android je na mile daleko mobilním win, jak rychlosti a funkcemi, tak bohužel ve srovnání s posledními buildy win i stabilitou.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

hotovyrado píše:Pokud Ti připadá, že u L/550/730/830/640) běhají Wokna naprosto hladce, a to včetně každodenně používaných aplikací, jako je např. Facebook/Messenger, tak ses opravdu ty 3 roky nazpět zasekl, bez urážky.

Ono je rozdíl být fanda (zde mobilních Windows) nebo zaslepený fanatik. Já jsem to první, ale to druhé fakt ne
Tak na 640 behala téměř dokonale, tovární verze WP8.1 ta snad. Neměla jedinou chybu, s w10m to šlo tak o 30% dolu, jak rychlost a ladnost GUI, tak stabilita, poslední buildy to zlepšily ale na původní neměly ani náhodou.
Hele ohledně map, na droidu je toho Desné moc já třeba zkusil potrapit Nacesty od českého mediatelu a nemá chybu, v základu zdarma/zdarma aktualizované podklady CR/SR od TT,hlasy a jedny kamery, další zpoplatnene stejně tak okolní země.
Vim ze ty potřebuje s spis RUS ale mohl by jsi najita snad taky, mapě.me,navigátor MapFactor atd. nebo to holt koupit, takový rakety to zase nejsou.
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Tedy > mám koupený Navitel EU + SNS (ruská navigace, nejlepší pro RU, je tam každá zemljanka), licence se přenáší napříč platformami, stejně tak mám zakoupenu Aponia (Navteq) EU+RU... jinak pro Rusko je v Androidu/iPhone (další minus pro Wokna) i Yandex maps/navigator s offline mapami takže zde bych nestrádal.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mato289 »

Zdravím, chcel by som nejaké odporučenia kam prejsť z lumie 1520.Nerád by som sa vzdal veľkého displeja, bezdrôtového nabíjania, a dobrého fotoaparátu.Pri windowse určite zostať nechcem.Ďakujem za pomoc.
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

tak pokud se nechceč vzdát QI, tak jedině nějaký ten Samsung
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

hotovyrado píše:Tedy > mám koupený Navitel EU + SNS (ruská navigace, nejlepší pro RU, je tam každá zemljanka), licence se přenáší napříč platformami, stejně tak mám zakoupenu Aponia (Navteq) EU+RU... jinak pro Rusko je v Androidu/iPhone (další minus pro Wokna) i Yandex maps/navigator s offline mapami takže zde bych nestrádal.
Jo tak jsem to špatně pochopil radku, z prispevku to tak vyznělo, jinak přenos licenci mezi platformami, je v případě dražších produktu výborná věc.
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

nevím, jak jinde ale u Navitelu a Aponie se přenášet dá... U Sygicu nevím, ale ten je jednak tak levný, že koupit jej podruhé není problém, a druhak pokud pod např. Androidem "funguje" jako pod Wokny, jsou to vyhozené peníze :-)
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

NJ ale me by to vyhovovalo nejen u dražších produktu ale i těch ostatních, třeba app hry.
Namátkou, když jsem mel iPad mini (ted mám 7" tablet od měnová) mel jsem tam z appp store plno věci koupeno, třeba jsem si chtěl přenést nebo dostat nějakou slevu na Kinectimal od MS a jednu FPS predpocitanou těžbu od ID Software, název si nevybavim, bohužel to nejde....z ID soft mi odpověděli ze by to šlo snad nějak individuálně vyřešit, z MS se neozvali
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Navíc zařízení pro život (mobil) a pro cestování (navi-mobil) rozhodně nemusí být jedno a totéž, naopak... a co si budem povídat, třebaže nemám problém si navigace kupovat (mám jich zaplacených 5 - Navitel, Navigon, CoPilot, Sygic, Aponia), stejně tak nebudu mít problém si pokud přejdu na jinou platformu, danou apku uwarezit pokud mi převod licence nebude umožněn. Morálně si to v tomto případě obhájím
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Tak já mám navigaci tu na cesty a mapy Google v mobilů jakou nouzivku, jinak v autě PNA Garmina x55 neznám nic lepšího, jednoúčelový krabička která nic dalšího nezvládne ale to k čemu byla navržena dělá dokonale.
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Nalijme si čistého vína, pokud jde o přechod k Androidu, tak po iGO se mi stýská... lepší navigace není a nebyla.. teda byla... stará iGO v7 byla lepší než Primo :-) Poslední PDA s iGO jsem před dvěmi lety utopil v tropické bouřce kdesi v Kazachstánu....

Jinak všechny navi mám už na 5 zařízení (620, 820, 2x 920, 640) a vše zatím OK
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Pavle, pod pojmem druhé zařízení ale myslíš druhou platformu, ne? Jak říkám, mám Navitel na pátém zařízení, přičemž první jsem instaloval v 10/2014, pak L820 v 04/2015, další 08/2015, 01/16 a nyní L640 před měsícem (navíc u každého jsem měnil x krát FW).... takže omezení v rámci OS podle mě není žádné
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů