Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
hotovyrado

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Sinpa píše:..Taková je realita u bfu. Nemůžeš to vztahovat na lidi třeba tady z fora. ...
Na druhou stranu ten "BFU" vidí jen to, že je Fejs na W10M šíleně zpomalený a Messenger ve své nové verzi něž vůbec najede tak zapomeneš to, cos chtěl napsat... Takže BFU se dle toho rozhodne pro Android, a ti co se v tom vrtají si ten Android přizpůsobí. Je lepší z hromady polovinu odsypat, než mít hromadu malou a nemoct ji navýšit...
hotovyrado

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

osso píše:pri mobiloch sa odovzdávaš do ruk nejakým cinanom[emoji849]
sorry, ale Ty seš fakt mimo.... jednou sis přečetl nějaký článek o tom, že nějaký výrobce (už si ani nepamatuji) tam měl nějaký sráč a už z toho děláš dogma...notabene v defaultním nastavení posíláš Microsoftu taky všechno na zlatém podnose
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od osso »

Bol by si prekvapený ale neni to dogma bezpecnosti sa venujem v práci [WHITE SMILING FACE]

Sent from mTalk
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Ať se to někomu líbí nebo ne, backdoor je v každém systému, data o Vás taky sbírá každý systém, takže asi tak... O řečích, jak je linux nejbezpečnější systém si myslím svoje a prostě systému založeném na Linuxu věřím nejméně - paranoia? - možná ano, možná ne. Ale, u Androidu je opravdu strašně jednoduché zanést havěť do systému - nemluvím o instalaci z neověřených zdrojů, ale stačí, že výrobci kašlou na aktualizaci bezpečnostních děr...
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od osso »

Hotovyrado to co prechadza do medii je len spicka ľadovca [emoji1]

Sent from mTalk
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

pořád je to o tom, že v defaultním nastavení W10M taky odesíláš kdoví co a pokud si dovedeš ošéfovat nastavení W10M, tak si dovedeš i zabezpečit Androida... je to jen o tom nebýt pokrytecký a nemít dvojí metr, zde bude asi kámen úrazu koukám....


pogo > havěť do Androida dostaneš jen přes nějakou srágoru z warezu (málokdy se jedná o apku z Google Play, na druhou stranu falešných aplikací je na Win Store taky kvantum....), nemá ji čistý OS jako takový

osso > když pominu fakt paranoického "uvažování" tak mě jako egocentrika rozhodně nezajímá, kdo o mě co ví.... zabezpečím si svůj majetek a více mě netankuje
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

hotovyrado píše:Jasně, někomu na Androidu vadí, že dělá každý půlrok HR.... ale fakt, že HR dělá po každém updatu Woken, nebo po každém problémku je normální.... svatá prostoto, nevím, zda se smát nebo brečet nad lidskou malostí a plytkostí....
Posledný hr som robil z 8.0 na 8.1 tusim - odvtedy -> 8.1 -> w10 - AU - bez hr
To len insideri tu robia HR po každom builde
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

sorry Imperatore, ale HR připadá "Windows fanaticos" jako normální řešení sebemenšího problémku i u NEinsiderů...

nejede Ti Glance? HR jsi dělal?, nejedou Ti souřadnice ve fotkách? HR jsi dělal?, nefunguje Ti Groove? HR jsi dělal? nemluví Ti Windows Mapy? Zkus HR!... a tak bych mohl pokračovat do zítřka...

... Mě to teda jako normální nepřipadá, telefon má sloužit mi, ale u W10M ve své nynější podobě slouží uživatel systému. Mám telefon na práci, takže minumum zbytečností, ale hrabu se v tom rozhodně více než 3 roky nazpět s Androidem 4 a furt mi něco nejede na 100%... například dnešní aktualizace Kamery opravila bug s GPS, kdy už data jsou korektně nahrávána, ale zase nejede zvuk závěrky.. Mapy už sice při navigaci korektně mluví, ale zase nezobrazují ve 2D režimu.... - připadá Ti tohle normální? Mě ne!!! ....o "vylepšení" aplikací Messenger a nyní nově FB (nová ofiko od Facebooku) ani nemluvě....
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

Mám to jako imperator:: na Lumii 830 jede přítelkyně od 8.1 víceméně bez sebemenšího problému a žádný HR doteď nebyl nutný. U mě na insider verzi samozřejmě HR občas je...
EDIT: Ten zvuk závěrky jsi zmiňoval v insider fóru - teď jsem z tebe zmatený, mluvíš tady o oficiálním buildu v souvislosti s HR nebo o insider??? Fakt nechápu.
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

pogo > čest výjimkám, ale v obecné rovině je jediné "řešení" bugů (a že jich je) a to i u NEinsider, dělat HR... fakt Ti to připadá normální?
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od pogo8303 »

samozřejmě nepopírám, že oficiální build neobsahuje bugy - ale stejně tak netvrdím, že je neobasahuje android...
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Sinpa »

hotovyrado píše:
Sinpa píše:..Taková je realita u bfu. Nemůžeš to vztahovat na lidi třeba tady z fora. ...
Na druhou stranu ten "BFU" vidí jen to, že je Fejs na W10M šíleně zpomalený a Messenger ve své nové verzi něž vůbec najede tak zapomeneš to, cos chtěl napsat... Takže BFU se dle toho rozhodne pro Android, a ti co se v tom vrtají si ten Android přizpůsobí. Je lepší z hromady polovinu odsypat, než mít hromadu malou a nemoct ji navýšit...
"Moji" BFU si na rychlost facebooku nestezuji (a dost jich ani facebook nemá - proste normální lide co nemají o IT zájem, ale telefon potrebujou - budeš se divit, ale jejich na světe spousta a xchtbook jim jem u zadele ;-) ).
Když si právě ty BFU začnou Android přizpůsobovat, tak to skončí tím, že telelefon přistane me na stole..
Tím ze u win tohle přizpůsobeni není možné, to prave BFU funguje a telefony s win mi nenosí :-P .
Typických Čech bohužel ví všechno o všem a nejlépe, tak musí mit android kde si všechno může poladit (ikdyz o tom reálně ví ho....) a končí to tim že"ono to nějak blbne"..

Sent from mTalk
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Sinpa »

Koukám ze si Rado chceš sam sobě přechod z win obhájit, jinak nechápu ty poslední vyplody.. :)

Problémy na androidu se resi jak? Jina rom, kernel..?

Sent from mTalk
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

já jen nejsem zaslepený, tak jako jsem nebyl při přechodu od Androidu. Všechny mnou uvedené argumenty jsou podloženy skutečností a fakty. Já prostě razím zásadu, že telefon má sloužit mi, ne naopak a nemám pocit že pokud si za něco zaplatím, tak bych měl cokoliv omezujícího tolerovat.

Android takové na jedné straně ptákoviny, na druhé zásadní věci (GPS data u fotek, mluvící navi, notifikace, odesílání fotek na clouda atd...) dnes opravdu netrápí... pokud koupíš telefon s čístým systémem a nezasereš jej marasem z warezu, tak telefon slouží Tobě..

Jinak já něříkám, že si koupím Androida, naopak... iPhone SE je varianta :-)
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

u Androida ta taketo veci budu trapit tiez, to ti mozem garantovat
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

Na moje doporučení si kamarád koupil Nexus 5X, přecházel z L535 a nadává kudy chodí... Dneska mi třeba psal, že mu zmizela svítilna z horní lišty a ani po restartu se neobjevila zpět... Ale prej už si jinak ten android sednul a dokáže s ním dát alespoň den...
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radek Jahoda »

hotovyrado píše: pogo > havěť do Androida dostaneš jen přes nějakou srágoru z warezu (málokdy se jedná o apku z Google Play, na druhou stranu falešných aplikací je na Win Store taky kvantum....), nemá ji čistý OS jako takový

osso > když pominu fakt paranoického "uvažování" tak mě jako egocentrika rozhodně nezajímá, kdo o mě co ví.... zabezpečím si svůj majetek a více mě netankuje
Bohužel tě musím zklamat.
Docela nedávno vyplula na povrch aféra s bezpečnostní chybou v Snapdragonech takže je docela dost high end telefonů velmi zranitelných. https://www.engadget.com/2016/08/08/qua ... ity-holes/
Kasperky navíc dokázal že se škodlivý kód dokonce schovává v Adsense. http://www.businessinsider.com/android- ... ers-2016-8
Na malware ve storu je spousta odkazů třeba http://www.ibtimes.co.uk/android-malwar ... re-1553341 ale asi si lidi vybaví aplikaci Prisma. Je to novinka která než byla vydaná na android tak se objevili "kopie" ve store které obsahovaly malware.
No nejlépe se k tomu vyjadřuje asi Register http://www.theregister.co.uk/2016/04/26 ... ck_a_mole/
A pokud by to bylo málo, mrkni na webu na názvy: AndroRat, DroidJack, Dendroid. A to jsou "zastaralý" programy. Jdou sehnat novější, funkčnější za cca 100€ lifetime.

Sice taky nejsem nebezpečný, ale aspoň nemám falešný pocit bezpečí že stahuju přece jen ze Store a tam nic nechytnu.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

hotovyrado píše:sorry Imperatore, ale HR připadá "Windows fanaticos" jako normální řešení sebemenšího problémku i u NEinsiderů...

nejede Ti Glance? HR jsi dělal?, nejedou Ti souřadnice ve fotkách? HR jsi dělal?, nefunguje Ti Groove? HR jsi dělal? nemluví Ti Windows Mapy? Zkus HR!... a tak bych mohl pokračovat do zítřka....
HR ještě beru, na FB Lumia (Czech) a jeden magor na WMmanii (myslím Matěj Šedivý) na každou chujovinu doporučovali WDRT lidem, kteří sotva věděli, že existuje něco jako soft reset...


- Jsem malé, blbé ale i tak šikovné -
Uživatelský avatar
_WTF_
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte lis 26, 2013 18:35
Zařízení: Huawei P9 lite,Sony Xperia Z, MS Surface 2 RT

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od _WTF_ »

Tak ja sa stretavam prave s takými, že tí, čo sa v telefone furt vrtajú, a niečo sním robia, tak im ide ako tak (celkom dobre). A tí co ho len pouzivaju, a ine ich netrapi, tak im blbne. A nie opacne. Ale obcasny HR to vyriesi.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

hotovyrado píše:sorry, ale opravdu ses zasekl x let nazpět, doba se na poli mobilních telefonů hoooodně změnila.... výše jsem dával dva odkazy na telefony okolo plus minus 200 USD (bez cla a DPH, odesláno z EU skladu). Oba telefony jsou levnější, než L650 a výkonově (i díky opravdu zrychlení Androida v posledních verzích a naopak zpomalení W10M) setřou nejen telefony jako 550/*40/*30) ale rozhodně nebudou línější, než L950 za dvojnásobek ceny, o provedení a aplikační základně se bavit nemusíme vůbec....
Dnes nie je problem kupit novu L950 za nieco vyse 200 EUR, tak preco by som mal kupovat nieco ine? Takto dostanem super fotak, GS (aj s pocasim), Qi a slusny HW. Ano android je dnes na slusnom HW rychlejsi ako WM min. v niektorych ukonoch, ale stabilnejsi sa mi nezda. Aplikacna zakladna je samozrejme strasna, ale tvrdit, FB a messenger patri k zakladu je silne kafe. Jedine v com mi L950 nevyhovuje je velkost. Zo vsetkych zariadeni dnes na trhu mi velkostne sedi najlepsie iPhone SE a potom Xperia Z5 compact. Lenze iOS ma podla mna totalne hnusne a zastarale UI a Xperia mi okrem OS vadi aj designom, ktory je IMHO hrozny. Design L950 mi vobec nevadi a jedinu vycitka mam k plastu, ktory mohol byt pogumovany. Co ale este planujem je asi nakup Nexus 5X. Nastupca ma mat nejake "uslachtile" prevedenie, ktore je podla mna uplna stupidita a nie je nic lepsie ako pogumovany plast.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů