Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Není na tom líp i ten skomírající bbOS bez ohledu na verzi? Tohle je zle a ms by s tím měl neco dělat, jako průnik do podnikové sféry kde se používají nekd patřičně upravené droidy nebo iPhone či bb stále, nebude mít vůbec jednoduchý a může pohoret úplně stejně jako u běžných uživatelů.

Kde je ten chytrolin co tubste před půl rokem dokolečka jak kovratek, opakoval tržní podíl nic neznamená, počet prodejů neznačí automaticky kvalitu, opovrhuje androidem, nejposlouchanejsi rádio Blaník, nazývá mediální žumpou a další známé výroky/perly, v překladu nesmysly.
Klasika dostoji své pověsti a neozve se, psal jsem to nesčíslněkrát a už mě to nebaví.
xzeit
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát srp 08, 2014 12:30
Zařízení: Huawei P30 PRO

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od xzeit »

Jedině Android a nějaké lepší zařízení.....
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

tak to se přece dá očekávat, že prodeje půjdou pořád dolů, když nepředstavili nic nového. 650 je pro většinu moc slabá a 950 jsou pro většinu zas zbytečně drahé. Nic mezi není, takže se čeká. Navíc si nemusíme kupovat každý 1-2 roky nový telefon, protože nový Adndoid potřebuje víc RAM a jader procesoru, nebo že vyšel nový iPhone. Manželka má stále 520 a funguje v pohodě. Má to na volání. Mě kdyby neodešla 820 tak jedu taky klidně na 8.1 dál. Teď mám 640 a tipuju že tak ještě 2 roky vydrží. Nechápu ty spokojené pošklebky Androidích telátek.
Hoňte si pinďoury (teda vlastně pokemony) a neserte se do toho, co má kdo za telefon, když mu vyhovuje :x
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Tak ona je to asi jediná možnost, Apple ne každému vyhovuje a bb je bohužel také prakticky ze hry, vlastní bbOS10 se má příští rok, údajně dočkat nějaké aktualizace, ale jinak se zdá že s ním výrobce do dalších modelů již nepočítá.
Android je dobrá volba. Základna slušná aplikaci spousty a jejich vlastní zabezpečení s pravidelnými aktualizacemi je také dobrý nápad, jak ale tyto nové modely přijmou uživatele ukáže až čas...zatím ty prvotiny dtek50 prodeje asi netrvaji

Ale no tak radime, proč tak zostra?
Já se treba do ničeho neseru, wp/wm jsem používal také a potřetí už tu chybu neudělám, nemohu za to že ms nemá zvládnutý marketing....proč nesprdnes htc Jiříka za jeho posklebky a urážky androidu, kazdy kdo jej používá a je spokojen (což ob není schopen pochopit) skoro označuje za idiota.
Navíc on je takový Č....člověk? ze záměrně hodí něco do placu,rozpoutá bouřlivou diskuzi, zaleze do nory a z ni se výtečné baví jak se ostatní hádají uražení a je z obliga, on je ten slušný on ban nedostane a když už tak určitě neprávem.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Jumbo78 »

Už se to zase sune úplně jinam, takže se uklidníme, ano?
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Radim Stehlík »

protože nesleduju android forum. tak nevim co tam pise.
a za druhý mas pravdu, vytáčí mě to, protože když MS zavře krám (což myslím neudělá), tak se opravdu budu muset vrátit k androidu a to nechci :(
xzeit
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát srp 08, 2014 12:30
Zařízení: Huawei P30 PRO

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od xzeit »

Tak android už není to co býval. Tedy dneska je úplně někde jinde. Rychlost a stabilita je skvělá. Měl jsem rok a půl WP a momentálně bych se nevrátil. Nevím proč bych měl.
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od zlieva »

To je tak ťažko pochopiť že niekomu proste Android nemusí sedieť a nie je to o stabilite a rýchlosti ako takej? Hovorím teraz o sebe ale verím že takých je viac. Preto dúfam že MS to nezabalí a že aj nejaké tie mobili sa objavia.
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Standa99 »

........
hotovyrado

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Já plánuju kupovat mobil na přelomu 2016/17, takže po očku koukám už nyní. Vzhledem k tomu, že do té doby možná nebude ani jeden další telefon pod mobilními Wokny, koukám se po Androidech a tak nějak se vracím zpět k důvodům, proč jsem opustil Androida ve verzi 4.1 a přešel k tehdy L620

1. Systém byl zasekaný, furt dělat reset, furt flashovat nějaké ROMky a nebylo to furt ono
2. Pomalé, lagující, padající aplikace
3. Na drahé telefony jsem nechtěl dávat prachy, levní Číňani měli mizerné displeje i provedení (displej L620 mi připadal jako kosmos)
4. Lumie měly zadáčo offline mapy a navi, super!
5. Glance Screen!!

a nyní.....

ad 1. W10M je zasekaný, každá chyba (a že jich je) má řešení (teda nemá, je to jen zoufalý pokus/omyl) v HR, v telefonu se nyní hrabu více něž před lety v Androidu!
ad 2. Pomalé, lagující (v tom lepším případě), nebo vůbec žádné (to spíše) aplikace u W10M....
ad 3. Nejdražší Lumia vypadá hůře než můj Jiayu G2S z 2013 za 100 USD, naopak dnešní Číňani (Elephone, Huawei, Oppo) vypadají a i fungují famózně za cenu ne vyšší, než stojí L650
ad 4. (nejen) offline mapy už jsou i v Androidu
ad 5. Glance ve Woknech toho ukazuje čím dál míň, pokud vůbec funguje, naopak v Androidech se pseudo Glance začíná objevovat, navíc to málo, co umí dnes GS mi obstará i notif. LED

Takže suma sumárum stejná situace jako před lety, jen v opačném gardu
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Sinpa »

Ani z jedním z tvých"problémů" se momentálně na L930 ani L950 nesetkávám. A vlastně je nevidím ani na L550 /735/830/640 které běhají u kamarádů.

Sent from mTalk
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Pokud Ti připadá, že u L/550/730/830/640) běhají Wokna naprosto hladce, a to včetně každodenně používaných aplikací, jako je např. Facebook/Messenger, tak ses opravdu ty 3 roky nazpět zasekl, bez urážky.

Ono je rozdíl být fanda (zde mobilních Windows) nebo zaslepený fanatik. Já jsem to první, ale to druhé fakt ne
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Sinpa »

Ok, tak jsem zaseklej. Jasně, ze neběhají zstejne rychle jako na mé L950, ale plynulé a stabilní jsou. Oproti všelijakým oppo, aligatorum, samsungum, alcatelum, lenovum.. ve stejné cenové relaci (a tedy v relaci kde nakupuje většina lidi - tedy ne místní founfan komunita), které mi lide dávají do ruky abych se jim na to kouknul protože "to nějak blbne" jsou dokonce ultra rychle a stabilní.

Sent from mTalk
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

sorry, ale opravdu ses zasekl x let nazpět, doba se na poli mobilních telefonů hoooodně změnila.... výše jsem dával dva odkazy na telefony okolo plus minus 200 USD (bez cla a DPH, odesláno z EU skladu). Oba telefony jsou levnější, než L650 a výkonově (i díky opravdu zrychlení Androida v posledních verzích a naopak zpomalení W10M) setřou nejen telefony jako 550/*40/*30) ale rozhodně nebudou línější, než L950 za dvojnásobek ceny, o provedení a aplikační základně se bavit nemusíme vůbec....
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od l0lz »

xzeit píše:Tak android už není to co býval. Tedy dneska je úplně někde jinde. Rychlost a stabilita je skvělá. Měl jsem rok a půl WP a momentálně bych se nevrátil. Nevím proč bych měl.
Nie nieje, mo6no na uplne top modeloch.. precitaj si strany dozadu
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Jasně, někomu na Androidu vadí, že dělá každý půlrok HR.... ale fakt, že HR dělá po každém updatu Woken, nebo po každém problémku je normální.... svatá prostoto, nevím, zda se smát nebo brečet nad lidskou malostí a plytkostí....
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od osso »

Presne tak v tej cene androidy nemajú šancu stabilitou a a hlavne bezpečnosťou, na nejaký android by som si banking apku nikdy nedal tu mas istotu mesačných security aktualizacii co si mnoho ľudí neuvedomuje ale žijeme vo veľmi nebezpečnom cyber priestore

Sent from mTalk
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

bezpečnost má každý uživatel ve svých rukou (nastavení, firewall, neinstalovat každou kktinu...)... to, že na to lidi kašlou rozhodně není v mých očích nějaké dogma...
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Sinpa »

Ja to vidim, ze jsou na trhu. Ale vysvětli to normlanim lidem, že svuj dva roky starý ale jinak funkční (az na mnou zmíněné android případy) mají hodit do kose a jít si koupit novej telefon. Na aplikace taky většinou hazej bobek, staci jim psát sms a volat, max ksichtbook a počasí. Taková je realita u bfu. Nemůžeš to vztahovat na lidi třeba tady z fora. A na tohle jsou rozhodne win daleko lepsi, neb se sami nepodelaji haldou nechtěných aktualizaci, nabízených reklam a jiného adware.

Sent from mTalk
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od osso »

Vo vlastnych rukách tak možno na desktope ale pri mobiloch sa odovzdávaš do ruk nejakým cinanom, a mnoho zariadeni funguje s par rokov starým OS to je ako keby si mal windows na desktope par rokov neaktualizovaný kdeže situácia v mobilnom segmente je obrátená oproti desktopom tak 99 percent hávede sa pise pre android, ďakujem neprosím to radšej oželiem zopár apiek ale som safe, môj názor tož [emoji849]

Sent from mTalk
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů