Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

Pavel: Mozno mas pocit, ze utocim, ale nie je to tak. Len tvrdim, ze hovorit o WP8.1 GDR2, ze je to to najlepsie, co kedy MS vydal, je podla mna blud. Tvrdim, ze W10M (RS) uz WP8.1 prekonal (rychlostne aj stabilitou). Ano, vyber telefonov s W10M je slaby, vela modelov bolo zasa odrezanych od upgradu, to sa neda nespomenut. Na druhej strane verim, ze toto bol posledny restart mobilneho WIN, trvalo to dlho, ale "dockali sme sa" unifikovaneho systemu a nie je dovod to opat menit.

kllr007: A kde mam ratat stabilitu, ak nie na modeloch, ktore prisli s W10M od vyroby? Nemam skusenost s L550/L650, mam skusenost s L950/XL (obe doma a zaplatil som za ne nieco cez 500 EUR dokopy aj s MOZO krytom na XL). A 250 EUR za telefon nie je u mna highend (za L925 som dal 410 EUR). Na stare zariadenia sa nepozeram (aj ked L830 je stabilitou na tom uplne rovnako ako L950, rychlostou o nieco horsie). Ked sme uz pri tom, nasim som dal 2 roky dozadu tablet N7 2012. Ten tablet bol celkom slusne pouzitelny, ale teraz ked je na tom Android 6 po HR je to uplne utrpenie (prepinanie medzi aplikaciami 3-4 sekundy, start aplikacie z HS 5-6 sekund, hroza).
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vauvauvau »

ale by som dal kladivom po prstoch ms, od rana cakam ako pred tuzexom a stele nic, inak co bude noveho?, ci iba ladenie bez novych funkcii?
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Martin.K »

Časová pásma?
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

vauvauvau píše:ale by som dal kladivom po prstoch ms, od rana cakam ako pred tuzexom a stele nic, inak co bude noveho?, ci iba ladenie bez novych funkcii?
https://wmmania.cz/clanek/windows-10-mo ... um=referal" onclick="window.open(this.href);return false;
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

-Pavel- píše:Tedy: vždyť je to pouhopouhá provokacička, vždyť i on sám ví, že už to není pravda, ale nikdy to nepřizná. Každý má svůj podpis a kdo má a měl mobilní Windows ví, že se jedná o sen, nebo přání, ale v žádném případě, to už není pravda. WP8.1 Update 2, do této doby to platilo, další verze známe a víme, proto nemá cenu jakkoli se zastavovat u nějakého podpisu. ;-)
Však já vím a jirkovy příspěvky beru s rezervou, chápu že je s tím systémem spokojen, já byl kdysi s HTC HD7 na WP7 také, asi nejrychlejší verze, WP8 na lumii 520 před třemi roky jakbysmet, s WP8.1 se to mírně zhoršilo ale stále to šlo, první buildy na bývalé 640DS v insideru šlapaly ale rychlost šla tak o 30p dolů, ofiko vydání lepší ale stále to rychlosti 8.1 nedosahovalo, tedy na 640 jiné neznám, co na tom že mu to na 950XL lítá jak blesk? dávno nebo spíš necelý rok, již neplatí že tyhle win běží stejně všude a výkon člověk pozná jen u her či náročnějších aplikací, směřuje to tam co je android, jenže ten se od LL5 výše velmi zlepšil, zatímco win šly dolů...jak rychlost tak stbilita a i u oficiálních buildů, žádný insider tedy.
Když k tomu připočtu nezájem nových vývojářů, odchod větších studii a jednotlivců, vrátil jsem se k androidu po čtvrt roku s 640DS zpět...navíc mi chyběly nativní google aplikace které používám leta, prostě mě u toho os už nic nedrželo (hry tim důvodem fakt nebyly).
Jinak 640 považuji za to nejlepší co lze v střední třídě sehnat, telefon je to výborný.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Pomer vykon/cena je u 640 naozaj dobry. Takze zatial zostavam.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

No popravně kdyby nedocházelo k postupnému odřezávání WP8.1 od podpory, možná bych zůstal také, aspon do konce roku desítkám jsem na chut příliš nepřišel.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Desina je praveze super. Uz by som sa nevratil.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od PetrCBR »

Podle me nejpovedenejsi byla WP8. U 8.1 dost zmrvili klavesnici (i tady na foru je o tom popsane hodne) ... ikdyz se to updatama snazili zlepsit, tak to porad nebylo tak dobre jako driv. W10M je podle me jednoznacne pomalejsi a porovnat to lze jen na stejnem telefonu. Porovnavat W10M na 950 a W8 na starsi lumii neni vypovidajici.
hotovyrado

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Desítky jsou podle mě líbivější na oko plus opět umějí mapy na SD. Jinak proti 8.1 nemají nic zásadního navíc. Mít GDR2 možnost map na kartě, rozhodně bych s L640 na W10 nepřecházel
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Zaklinac »

Ja zas plne nesúhlasím.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mahtiel »

Mně osobně připadá, že poslední RS buildy fachčí na mé Lumii 640LTE lépe než oficiální TH na manželově Lumii 640LTE. Než výkon mi vadí čím dál více aplikace, které denně používám. Třeba predikce u messengeru funguje, jak se jí zachce. U Edge mi neustále vyskakuje Aliexpress. Zatím nevím, jestli je to Edge a Číňani toho využili, těžko říci. Jinak mi Lumia 640 funguje, nemám důvod a momentálně ani peníze na zásadní změnu platformy. Každá má své i proti. Je to o tom, jaké máme preference a co upřednostníme... Ráda bych v budoucnu vyzkoušela Xiaomi s jeho Miui...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od veigy »

hotovyrado píše:Desítky jsou podle mě líbivější na oko plus opět umějí mapy na SD. Jinak proti 8.1 nemají nic zásadního navíc. Mít GDR2 možnost map na kartě, rozhodně bych s L640 na W10 nepřecházel
Já měl teď L930 na RMA a používal záložní L920. Po týdnu jsem to nemohl na WP vydržet a narval jsem tam WM. I když to běželo hůř a baterka taky nic moc, tak jsem tam zůstal kvůli UWP aplikacím. Hlavně mTalk a TweetIt!
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tade »

Taky jedu na L820 w10. Rozhodně to není ideální, ale zpět už se vracet nehodlám.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

Tak jo, pohár přetekl.

Chtěl jsem udělat fotku, po spuštění foťáku to zařvalo chybu, že se něco nepovedlo a kód. Ihned po tom vyskočil v liště dotaz, jak jsem s aplikací spokojenej. Drzej jak lázeňská veverka.

Dobře, jsem v insideru, ale sakra je to 99% RTM/finální verze. Skoro rok po dokončení systému se mě to bude ptát, jak jsem spokojenej se systémovou aplikací? Zastávám názor, že systémové aplikace prostě musí 100% fungovat.

Do toho neustálý problémy se schránkou, vypadávající našeptávač v Messengeru (to nemá s Insider co dělat), jo a málem bych zapomněl. Včera jsem měl půlhodinovej skype call (obě strany video, nejenom zvuk). Byl jsem na wifině, kterou se ten krám prostě rozhodl ignorovat a jel přes data. Takže FUP skoro v řiti.

U mě je rozhodnuto. Koupím na aukru/bazosi nějakej jetej Android - co tak koukám, tak asi LG G3, Sony Xperia Z2 nebo možná ten Vodafone Smart Ultra 6, chvíli asi budu používat 2 telefony stylem "kterej se vybije dřív, jde na baterku, SIM šoupu do druhýho, až se vybije, přehodim zpátky" a pak se uvidí.

Je dost možný, že mě Android začne štvát taky, takže se vrátím k W10M (za půl roku by mohla bejt L950 za hubičku, ne?), když ne, tak co se dá holt dělat.

Nad W10M nechci lámat hůl, ale některý věci mě prostě dokážou sundat.

EDIT: Teď jsem otevřel OneDrive app, ve frontě nahrávání z fotoaparátu mám 2 měsíce starý fotky, u kterých je "Čeká...". 2 měsíce starý! Já myslel, že už tam dávno jsou, ale nekontroloval jsem to. V rámci zachování duševního zdraví to teď ani kontrolovat nebudu a jdu na pivo.

EDIT 2: Ten den jsem nafotil na koncertě asi 30 fotek a náhrala se jediná. Zbytek je teď ve stavu "Čeká se" a nebo "Došlo k potížím. Zkuste to znovu za několik minut." Konečná.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

Hosi,su to len telefony..sluzia nam,nie mi im ;)
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od zlieva »

Nie že by ťa to malo presvedčiť o zotrvaní u W10P, ale nedávno som objavil čaro cloudu Mega, 50 GB zadarmo, v store je od poskytovateľa aplikácia a dokonca je lokalizovaná aj do Slovenčiny a Čestiny, a dá sa nastaviť automatické posielanie fotiek a to len pri Wifi a keď sa telefón nabíja. Je to rýchle a funguje to úplne bez problémov.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od SmetyCZ »

-Pavel- píše:SmetyCZ: možná když nám zde přestaneš pořád psád dokola ty samé romány o těch samých chybičkách a prostě přejdeš někam jinam, tak uděláš službu mnoha lidem. To vypisování sebemenších chybiček, vlastně celý den minutu po minutě, už opravdu nikoho nebaví. Tento systém zjevně není pro Tebe, tak prostě jdi někam jinam a snad budeš spokojený. :roll:
Možná kdyby sis přečetl, o čem je tohle téma a zamyslel ses, tak by ti to došlo.
Pokud se ti nelíbí v threadu, který jsem založil, jdi a založ si svůj.
Hemzy typu "celý den minutu po minutě" si zrovna ty, grafoman, nech od cesty.
Který systém pro mě je a který není, si rozhodnu sám. Pokud budu potřebovat poradit, budeš v pořadí někde za vypnutým litinovým topením. Že děkuju za optání.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

-Pavel- píše:Krayzie: já ti neberu tvůj názor. Měl jsem pouze výkon v L930 a tam byl Windows 8.1 jako sršeň, pak přišla Windows 10 Mobile a i při aktuální oficiální verzi, bylo dost problémů a neduhů. Žádný firmware, jen surový systém na starší zařízení. Zrovna u L640 jsem byl maximálně spokojený s Windows 8.1 Update 2, který byl velmi dobrý. Po Windows 10 Mobile na L640 to už bylo takové líné, to je můj pocit. Nic ve zlém. :)
To mohu potvrdit a jeste kdyz jsem L640 vlastnil, casto jsem to psal, ani v poslednich ofiko buildech, w10m na tovarni predehrane WP8.1 nedosahl...mozna uz to lumia nezvladala, tahle verze je kvuli vuce funkcim ktere nejsou spatne, o neco hw narocnejsi.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Budoucnost W10P (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

SmetyCz
Tak snad budes se zelenym robotem spokojen vice, chce to trochu vybirat, ale pak bez problemu.
Jinak skoda ze w10m nesplnil zatim ocekavani z prelomu roku.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů