Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

mposvar píše:http://eshop.o2family.cz/411940-telefon ... sec=411940
No a takhle to končí....
A co dál ?
Takhle to právě začíná, stejně zlevnila kdysi 1520 a jak pak podražila.Nejlepší čas a investice do opravdu kvalitního telefonu za opravdu super peníze.950XL mě slouží lépe jak top Androidy.Jediné její mínus je design.HW + SW k dnešnímu datu špička.Z ruky bych ji za zadny z top Androidů nedal a ani nevymenil.

Tady se dokonce dostala 950XL na první místo ;-)

http://www.notebookcheck.net/Notebookch ... 654.0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od mposvar »

komirek píše:veigy
ale já po N8 nešel do sraček - investoval jsem do Samusngu S3 ..... dodnes bezproblémový ! Jak je asi na tom Lumia 800 což byl konkurent a stál stejně ?
zlieva
nejde sem nepsat když čtu takové chvalozpěvy a vidím stále jeden podpis vychvalující do nebe jeden systém :) :)

Ano když někdo bude chtít radu s androidem - poradím --- za radění jsem dostal na najmenovaném fóru BAN .
Človíčku, WP8.1 pro uživatele jako já nabízí něco, o čem se těžko píše, to si zkus a uvidíš.
Nyní je to s W10M a hlavně jeho budoucností, vzhledem k finanční situaci tohoto segmentu u MS v rozhodování složité.
Lumie STOP - HP Elite x3 v čr STOP a Surface ?
To je celé,
A když se někdo bude muset rozhodnout jak dál, tak co se týká bezproblémovosti, spolehlivosti a jednoduchosti po WP8.1, volba je jasná...
Před tímto rozhodnutím stojím i já, a můj odkaz výše k L950XL mne vzhledem k W10M a nyní i ceně pořád láká...
Možná to skončí u W10M jako se symbianem, je to složité, ale co vím je to, že je to na každém z nás a nepotřebujeme ....

Jiří:
:-)
Jasný...souhlas
No a nyní "babo" raď...
Lumia 950XL nebo iP6s Plus 64GB ?
No co je mi bližší víš...Jo a iOS jsem nikdy neměl
Řeším jenom budoucnost...Jestli tomu dám šanci, a to jako asi všichni chci, a oni to bez telefonů "zaříznou" ?!
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Mirdyn »

@ komirek - po N8 už bylo všechno sračka :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od htcjirka »

W10 Mobile nekončí a ani končit nebude, nadále bude vyvíjen roky, je úzce svázán s PC desítkami, takže obavy jsou zbytečnéhysterické.Jediný problém W10Mobile jsou chybějící modely.Ale pokud si človek vybere ze současné nabídky (nejlépe 950 nebo 950XL), není co řešit a bude spokojený.
Lumia 950XL nebo iP6s Plus 64GB ?
Co je ti více bližší, co ti více jak HW, OS a aplikačně vyhovuje.
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od zlieva »

komírek, myslím že tu nikdo nespochybňuje tebou boli systému po Symbiane, predsa je to len na tebe čo ti vyhovuje. Takže prosím ani ty nepresviedčaj nikoho o tom čo jemu vyhovuje. Ak ti vadí jeden podpis tak si "zvláštny" človek. Daj si do podpisu aj ty čo len chceš a uvidíš že to nebude tu nikoho dráždiť a budete na podpisy 1:1.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vormen »

Já po přechodu z lumie 920 používám už 3 měsíce Acer s androidem 5.1. Ani jeden zásek, pád aplikací, lagování a nic co by mě naštvalo. Naopak práce s emaily, přílohy a prohlížení v chromu je na zcela jiné, mnohem vyšší úrovni. Fotky kupodivu z toho taky lezou parádní a co můžu srovnat l920/640 tak určitě nejsou v ničem horší. To že lumie dobře fotí je přežitek asi jako stabilita windows os v telefonu. Aby se telefony s windows daly zase rozumně používat, musela by konkurence tak na dva roky přestat inovovat svůj OS, jenže to se nestane. Takže microsoft už tenhle náskok nemá šanci dohnat, konkurence už bude mít pořád náskok. A nikomu se nechce čekat a marně doufat, jestli se někdy dočká toho, co je u konkurence a dlouho funguje.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Zaklinac »

Vormen: Takže to porovnávaš s telefónom z roku 2012, správne som pochopil?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

"Naopak práce s emaily, přílohy a prohlížení v chromu je na zcela jiné, mnohem vyšší úrovni"

Konkretizuj

"co můžu srovnat l920/640 tak určitě nejsou v ničem horší" - svojho casu bola 920 najlepsi fotomobil spolu s 925 - 640 nema nijak extra foto a stoji 100e

"Aby se telefony s windows daly zase rozumně používat, musela by konkurence tak na dva roky přestat inovovat svůj OS, jenže to se nestane" - no ono konkurencia robi viacmenej uz len kozmeticke zmeny lebo tie napady sa vycerpali na zaciatku takze ano - monstrozny IOS 10 update po roku dostal asi tolko noviniek ako tyzdenna zaplata u w10 :D

"A nikomu se nechce čekat a marně doufat, jestli se někdy dočká toho, co je u konkurence a dlouho funguje."

o co sa jedna ? vsetko funguje perfektne a stabilne. naco mam cakat ? co ma prist ? do mojho telefonu ? preco ?
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vormen »

Tak třeba v androidu se s emailem pracuje stejně jak je zvykem na PC, začnu psát a následně vložím přílohu jakou chci a hlavně kdy chci. U WP musím napřed najít obrázek a dát sdílet. Edge prohlížeč nebo IE je tragédie i na desktopem natož v mobilech. Nefunguje synchronizace historie, pořádně synchronizace hesel a o formulářích ani nemluvím. V chromu vím, že to co dělám v práci nebo doma, mám na 100% v telefonu hned po ruce. Co se týká fotek, ve všech recenzích a hlavně fórech se objevují hlášky typu, je to lumia ty fotí vždy a všechny velmi dobře, tohle je k nalezení u stávajících L550, 640, 650, jenomže stejně takhle dobře fotí i android telefony s cenou od 3500, ne všechny samozřejmě. Další věc na kterou budou uživatelé windows ještě dlouho čekat je čtečka otisků, ta se dnešní době dostává na android telefony nižší střední třídy, microsoft je bude mít jestli vůbec nejdřív za rok a to zase jen u vyšších modelů. S iOS to srovnávat, ten vůbec neznám.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

tak to porovnavas s WP

vo w10 ide priloha vlozit presne tak ako popisujes kedze sa jedna o rovnaku uwp aplikaciu ako na desktope - edge synchronizuje hesla aj historiu bezproblemov - ano chybaju mu doplnky
ano telefony lumia do 100-150 eur fotia ako androidy do 150eur
Lumia 950 foti nadpriemerne a zaradzuje sa do top 3 v cene 299eur
Namiesto odlacku mam Iris ale uznavam ze nie je taky rychly bohuzial.
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od osso »

Vormen veru vela sa zmenilo co sa týka príloh v poste ale to by si musel mat windows mobile 10... Dohovoril som

Sent from mTalk
vauvauvau
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 206
Registrován: stř zář 11, 2013 12:01
Zařízení: LUMIA 950

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vauvauvau »

ako som uz pisal najviac mi vadi ked niekto doslova demonizuje wp. je to ako ked sa decko stazuje. tam treba spravit toto a tam tamto. ved je vysvetlenie je tak jednoduche. pretoze ked system pouzivas dlhsie proste sa s tym zzijes. zrastes s nim. je to otazka par sekund ked vies co treba spravit a fakt povedz mi na co je dobre porovnavat ze na droide spravim toto a tam je to ine. vsetko je to o zvku. ludia co pouzivaju wp toto neriesia lebo naco?. logika preboha. tak sa veci nastavuju inak ako inde. k tomu senzoru odtlackov. na a5 som chvalil ale staci den dva pouzivania lumie a nemyli si ze sa idem za odtlackom zblaznit. ak ma byt toto ukazovatelom kvalitneho fonu tak to ta dost pretiahol marketng
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vormen »

mám w10 insider na té l920, pak w10 na tabletu i desktopu. to že teď jde v mobilu pracovat teď standartně s přílohami je určitě pozitivní vylepšení, android to sice umí už několik let zpátky, ale budiž. jenže pořád je to jaksi málo a je to pořád jenom dorovnávání se na úroveň konkurence. možná teda chápu, že microsoft už nechce rozšiřovat nová mobilní zařízení mezi uživatele, protože dobře ví, že w10 mobile jsou šitý horký jehlou a bylo by s tím akorát moře problémů. nepředpokládám ale, že za rok, za dva příjde s něčím tak úžasným, aby se ze dne na den vymřelá komunita uživatelů opět vzkřísila a začala kupovat tolik jejich telefonů, aby se to předchozí úsilí vyplatilo. navíc do té doby přestane aktualizace dalších aplikací třetích stran a nové bude vyvýjet jen exhibicionista. na to jak microsoft hlásal, jaká to bude převratná pecka ten jeden os pro všechna zařízení, to neslavně dopadlo.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Krayzie »

vormen: Nerozumiem ti. Najskor zacnes so zoznamom veci, ktore na droide idu a na WP nie a ked ti niekto napises, ze vo W10M to uz neplati, tak zacnes tliachat uplne od veci.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od vormen »

no tak z těch nedostatků co jsem napsal můžu smazat vkládání příloh, ale jinak další položky, které jsem uvedl sedí a tlachání to není :-)
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od osso »

Ok vormen už si si ulavil??? Nemám co dodať, prosím ta chod si pokecat do sekcie android OK

Sent from mTalk
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od tgriger »

Páni, myslím že marníte čas zbytočnou diskusiou.
Každý z nás vie o omedzenich WP10, máme tento systém a používame ho. To že má niečo android riešené ináč, niečo lepšie vie ten kto ho nejaký čas používa, používal.
Nemá to zmysel rozoberať, to sa môžeme začať baviť i o iOS.
Používame WP10 a komu niečo chýba, prípadne nejaká aplikácia, tak telefón môže predať a kúpiť si telefón z androidom.
Veď o nič nejde, nejde ani o zdravie, ani o život.
Je to len telefón, len operačný systém.
Čo bude z WP10 ďalej nikto nevie. Môže skončiť za nejaký čas, môže naopak začať predaj stúpať, ťažko dopredu predikovať. Nechajme sa prekvapiť.
Svet mobilov je veľmi premenlivý, čo bolo včera na výslní, môže byť zajtra zabudnuté a naopak.
Microsoft má teraz najväčší problém v stráte dôvery, ako u zákazníkov, tak u výrobcov.
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od zlieva »

tgriger, presne tak, komu vyhovuje WM, tak ho používa, komu nie, má možnosť prejsť na iný OS. Čo bude ďalej hádam ani sami v MS nevedia, tak sa nechajme prekvapiť.
Inkoust
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 23, 2015 16:46
Zařízení: Nokia C3-00

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Inkoust »

Taky si přileju trochu oleje do ohně, ale zkuste mě za to příliš negrilovat, protože taky trpím lehkou neurózou z chybějící střední třídy s WP :)
Za uplynulé tři roky jsem vystřídal L920 a L830 a nakonec jsem skončil u Samsungu s5neo (s malou pauzou u LG G3). L920 měla problém s mihotáním displeje, který se nepodařilo ani přes tři reklamace opravit a navíc se přidal problém s mikrofonem, takže po odstoupení od smlouvy byla nahrazena 830kou. Ta bohužel měla problém s opakovaným odlepováním displeje a kapacitními tlačítky, kdy se start sporadicky choval jako tlačítko zpět.
Takže jsem opět dostal peníze zpět a musel si vybírat náhradu a zkusil LG G3. I když se mi telefon vzhledem nikdy nelíbil, skvěle se mi držel v ruce a měl i bezdrátové nabíjení. Jenže dvakrát se mi stalo, že ráno po bezdrátovém nabíjení byl telefon vypnutý, byť po zapnutí měl 90% baterie. Navíc ten displej byl sice krásně jemný, ale k čemu je mi krásný displej, když je mdlý a na plný jas neuvěřitelně rychle vybíjí baterku. Já nechci telefon nabíjet odpoledne, protože jsme se cestou do práce patnáct minut koukal na web.

Takže jsem telefon vrátil během dvou týdnů a zakotvil u samsungu s5 neo. Telefon je vysloveně unylý, ale má skvělou výdrž a nádherně fotí. A jako android umožňuje telefon nainstalovat nepřeberné množství aplikací. Jenže. Jenže mi ze zabezpečení občas ježí vlasy na hlavě. Je tam android 5, který neumožňuje odebírat oprávnění aplikacím. Vyjde aktualizace pro vestavěnou fitnes aplikaci, která k stávajícím oprávněním potřebuje přistupovat k SMS zprávám. A to jako proč? Chcete si nainstalovat generátor kódu pro dvoufaktorové ověření od googlu? musíte s nainstalovat čtečku kódů, která chce přístup ke kontaktům. Jako proč?
Chcete si nainstalovat facebook messenger? Musíte povolit přístup k sms zprávám. Kdejaká aplikace vyžaduje skoro maximální oprávnění a není způsob, jak tomu zabránit.
Jenže co se stability týče, minulý týden telefon přestal reagovat. Tak jsem vyndal baterku a znovu ho nastartoval a z telefonu se zcela odstranil google účet a různá nastavení a od té doby se začal čím dál více zasekávat, až jsem ho musel před chvílí uvést do továrního nastavení. Nevěřil jsem, že se mi to někdy stane, protože jsem to trochu považoval za pomluvu, ale před chvílí jsem nemohl přijmout hovor, protože telefon reagoval po-ma-lu.

Takže opravdu soucítím se všemi z vás, kdo mají pocit, že není moc kam jít. Na stole přede mnou leží ipad mini s poslední aktualizací na iOS 9.3.2 a ta věc je naprosto pomalá. Kliknete na ikonku s nastavením a čekáte 4 vteřiny, než se objeví Inteface. Ten update na poslední iOS jsem rozhodně neměl dělat a bohužel, není způsob, jak se vrátit k předchozí verzi a mám pocit, že to Apple dělá naschvál, aby člověka přiměl si zakoupit novější zařízení. Používat alternativní klávesnici bez lagu při zadávání taky nejde. Pokud by takto měl fungovat W10 na x20 řadě, tak to bych opravdu nikomu nepřál. Naštěstí od Applu ale Microsoft umožňuje návrat zpátky na 8.1.

Byl bych si koupil L640, kterou mají naši a která je ok, ale já prostě chtěl mít telefon s opravdu velmi dobrým foťákem, a to 640 nemá. Dělal jsem kdysi porovnání s 830kou.

Takže teď akorát hledím na ten svůj Samsung a říkám si, že asi nikdy nebudu spokojený :)
PS: omlouvám se, že se nejedná o vypointovaný text, ale tak nějak jsem si zkrátil čas čekáním na obnovu dat ze zálohy... :)

Sent from mTalk
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od relouth »

Vormen,prečo sem píšeš o wp maily ..jebe vám uz ľudia?
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 hostů