Budoucnost W10M (+ kam přejít?)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

wtf - ved kto chcel tak presiel uz davno...zopar tu je takych akokeby nerozhodnych...ale kopec ludi napr ako pani sandra presla na android a spokojnost...silou mocou by som nikde neostaval... teda aspon normalny clovek silou mocou nikde neostane... W10M proste niekomu presne sadne alebo nic... ale vidim ze viaceri maju z MS traumu aj tu aj v diskusiach :D namiesto vypisovania predam telefon hned v ten den kupim android/ios a na forum ani nepachnem...logicke
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Luks »

Lidi maj proste h*vno na práci :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Luks píše:Lidi maj proste h*vno na práci :)
:lol: a to poznam ludi ktorym za to aj platia :evil:

cela ta tema sa odklonila...ako som uz pisal...ludia ktori sa stazovali podla mna az nemiestne dlho (fakt nechapem drzat telefon pol roka az rok a prispievat tu co MS mrvi a nedajboze cakat na napravu (napr pani sandra co si spominam ale aj ini) to je onicom... pametam si ako som nastvany kupil iphona a ani som sa nestihol nikde stazovat o par mesiacov letel z domu kvoli xy veciam a toho casu aj malej uhlopriecke... ale zeby som vliezol do iphone fora a nadaval ze maju len 4" telefony a nemozem tam to a tamto...to fakt nema zmysel - ved apple nebude v systeme menit veci snad este desiatky rokov (napr ikony s odznakmi a pod) - totizto ak 70-80% prijmov prichadza s iphonov kde su verni uzivatelia aj mala zmena by ich mohla vykolajit pretoze su roky rokuce nauceni na to iste a ma to svoju tvar...tam sa proste neda carovat...kdezto MS moze skusat snad donekonecna so svojim 1% pretoze aj ked vsetci odidu pridu len o 1% :grin:

Kazdopadne vsetci frflosi tu cakaju na nieco od MS cim prebombuje konkurenciu a este bude top najvyhodnejsi aby mali pocit ze urobili kupu storocia...a co by to take mohlo byt ?
MS predstavi top 100 android app v lepsej kvalite a ako uwp - takze vsetko je lepsie rychlejsie a aj na desktope
MS predstavi 6 zariadeni - najlacnejsie za 50 eur - 5", 6jadro 2gb ram, 20mpix - najdrahsie za 300eur - SD830 - 6gb ram - predsa to musi byt lacnejsie ako cina a ms nema podiel a ms nema app...takze viac nie - s tym ze casom cena spadne.
MS bude na kazdom billboarde ako jagr od huawei. V TV ako samsung a vo filmoch ako apple.
Ms bude vydavat nove aktualizacie kazdy tyzden s tym ze vytiahne vsetky funkcie zo vsetkych systemov a zapracuje ich s takmer ziadnymi bugmi s tym ze aj to 50 eurove zariadenie bude podporovat este 6 rokov s updatmi
Ms pri predstaveni Continuua 2 vytasi core i7 vo velkosti telefonu takze uz ziadne pc, ziadny notebook len vykon surface v telefone.

Nu a realita ?
Ms z toho urobi "niche" segment - takze zaplatite este viac nez keby to cielil pre masu, vyrobi sa "zopar" kusov na "zopar" trhoch a staci. W10M bude "terminal" na uwp, prezentacny nastroj "sme aj na smartoch", rozvijanie continua (len s uwp na palube), naplnanie appiek systemom robte v c# na vsetky platformy (xamarin) a ujde sa aj na w10m a nejakym tym podnikovym cielenim so zopar funkciami a predpokladam standartne dobrym fotakom - cela ta sranda nebude narocna na financie udrzovat to bude team vo velkosti stvrtiny teamu office.

Mrtvy OS - ani nahodou
Popularny - ani nahodou
Trendy - ani nahodou

Vzdy si to ale niekoho najde
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

No, a tím se téma vyčerpalo.
KOHEU
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Nevidím problém ani tak v w10m ten systém je fajn, i když na stejném hw po aktualizaci, mírně pomalejší, asi jak čtyřkový android a lagy jsou taky běžné, zatímco na 5.x a hlavně 6.x droidů naprosto vzácné.
Potíž je v pestrosti nabídky železa, které skoro není, výrobci přešlapuji, něco se rodí hp, Alcatel from Tcl, něco už narodilo acery a snad prestigio, ale s tímto vplout mezi ostřílené mobilní hráče g+a příliš nejde.

Odesláno z mého XT1092 pomocí Tapatalk
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Tie zariadenia nebudu - aspon od tych znamych (huawei, samsung, motorola, lenovo, sony) s tym treba pocitat... nejake tie vlastovky mozu byt ale to nestrhne davy na svoju stranu... opat bude to zit zivotom surfacu - kde dodnes surface nema konkurenciu - pomer vahy vykonu a celkovo typu zariadenia... resp pomaly nieco vznika aj na sposob surface booku ale skor vidim kopirovanie posledneho macbooku 12 (alebo teda inspirovanie sa no)

lg sony aj htc maju kopec nizsich zariadeni a nic specialne sa nedeje... viem si predstavit ze MS by vydal nieco ako xiaomi mui 5 - za 300 eur s eu LTE - tak snad by po nom siahli zakaznici len pre pomer cena vykon...take dotacie ale MS robit nebude a nikto mu to ani neodobri na porade :)
V rychlosti problem nevidim system si zije vlastnym zivotom moja 730tka ide rovnako ako 950tka (svizne ako 950 alebo 950 pomaly ako 730 ? :) ) ale ano co som sa pohral s androidom tie app sa nacitavali hned - ale ked si pozries youtube porovnania tak iphone tam ma v spustani a resumingu skoro 2 nasobny naskok...lumia tam bola niekde zarovno s galaxy s tym ze tam ten celkovy cas dokazilo dlhe nacitavanie chrome a u lumie zas podivne dlhe nacitavanie instragramu... android by o nieco vyhral ale je to tak na pomezi - bezny uzivatel ale toto riesit nebude skor len viditelne veci a to spustenie fotaku internety a spol...tam to ide v pohode...

rozsirenost by si zabezpecil so zariadenim ala huawei p8 / p9 lite (najpredavanejsie u vsetkych 3 operatorov - cena 200e) a nejaky zisk na zariadeni ala huawei p8/p9/galaxy a spol... ale opat preco - android ide aj dobre aj zle ale stale ide...mas tam snapchat mas tam periscope mas tam appiek plnu p*d*l ktore su trendy...hry...rozsirene google sluzby...kamarati znamy - android... no tazko je to takto... musel by si vytiahnut nejake exkluzivity...ale ake office tam mas...ms veci mas...kto nie je zatazeny na guicko...ikonky tam ma widgety ma...pohlad bezneho pouzivatela...je to tak vsetko v kope...radsej si zobrat "svoju cestu" a snazit sa aspon tam robit co sa da poriadne... ono ani pri x milionoch dobre predavanych kusoch by v MS nikto nekrochtal blahom ala htc/sony/lg - a apky by ani v tom pripade nevznikali zavratnym mnozstvom stale je to 1-2-3-4 % vzdy by to bolo 80% urobim najprv android... 15% urobim pre dobre platiacich jablckarov a ked neviem co so sebou tak sa pozriem aj na windowsy - tuto by to mohlo (ale ako v reali a ako sa to adaptuje je tiez otazka) pomoct vyvoj novych a novych a prerabka a jednoduche udrziavanie stavajucich pomoct xamarin ala jedno visual studio na vsetko... aj ked FB to kazi so svojim frameworkom ktory proste nie je ziadna slava (ani jedna FB app podla mna nie je urobena poriadne...je len lepsia a horsia) Snapchat je ignorant... a dalsich zopar officialnych budu stale hrat dinosaurov rozhybat sa novym smerom... :-/
hotovyrado

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Vzhledem k tomu, že mi současná Redstone verze na L640 Dual LTE vyhovuje a L950 Dual se prodává pod 10000 nehodlám číst toto téma ani psát kam přejdu, protože ta L950 až klesne na dejme tomu 7000 bude sakra dobrá volba pokud jde o přístroj... a pokud jde o systém, nic zásadního mi v něm nechybí. A že není W10M platforma pro tupé stádo mi naopak jen vyhovuje
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Imperátore, historie ať se jedná o cokoliv, se zkrátka opakuje, v naprosté většině případů, zvítězilo něco méně kvalitnějšího, ios byl první a dva roky poté následovan androidem, MS se už léta pokouší marně získat třetí místo.
Zcela nový koncept dotyku u zmíněných, zabil postupem času i nokii, zaspali a odpověď v podobě s60 3rd 5th edition, už to nezměnila, bylo to spichle horkou jehlou, asi dvě nokie jsem s ním měl, nebylo to úplně zlé ale nic moc, Anna a Belle na C řadě byly už velmi dobré ale už bylo pozdě.

Odesláno z mého XT1092 pomocí Tapatalk
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Menty »

Tedy: já nevim, jestli jsi to nějak nepochopil, ale tohle téma nemá řešit, kdo co jak dělal, je to úplně jedno. Téma je "Budoucnost W10M a popřípadě kam přejít?".

Imperator: To je pravda, jenže taková zařízení nebudou. Já osobně bych bral třeba Galaxy S7 nebo Huawei P9 s Windows, i kdyby měly kompromisy, protože vyladit software jde vždycky. A ten bájný Surface Phone je samozřejmě blbost, už jenom proto, že to má v názvu Surface neznamená, že to bude trhák. Vždyť i samotný Surface není žádný trhač rekordů. Surface Phone ale narozdíl od něj přijde na trh, ze kterého MS už s Lumiemi utekl, ten trh se nebude moc měnit, akorát bude silnější. Je naprostá bláhovost a utopie, že si někteří myslí, že to bude úspěšný zařízení. Nebude, to řikám předem. Pro pár geeků dobrý, ale situaci to vůbec neřeší.

hotovyrado: Já právě přemýšlím, že bych, až ta cena spadne třeba na 7 (jakože tam letí sakra rychle), jednu takovou bych do šuplíku koupil. Za rok bych to vytáhl, abych věděl, jak na tom desítky v highendu jsou a zda už je to na každodenní použití. Za mě momentálně rozhodně ne.
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Menty-Oka, kam tedy přejít? Pro širokou nabídku přístrojů ve všech cenových relacích Android, jiná volba není, pokud někdo má takovou představu, nebo se chytrých mobilu vzdát zcela a vrátit se do mobilního pravěku, několik i známých lidi to tak udělalo i vývojářů např r.Varga, důvody jsou zřejmě, není na škodu si od online sveta který doprovází na každém kroku, odpočinout a žít i normální život.
Stačí pravda vypnout síť ale byl o tom pěkný článek, teď nevzpomenu kde, člověka to pak svádí zase připojit.



Odesláno z mého XT1092 pomocí Tapatalk
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

Kam prejit je taka zbytocna otazka... to by si musel zadat parametre ktore potrebujes... a z toho by ti vyslo bud ios nebo plejada androidov... keby bolo vyhodne iba jedno tak napr v USA nie je ten podiel 40:60 dajme tomu ale 1:99 :)
a buducnost w10m je len take komentovanie od tych pre tych co ich zaujimaju smarty a systemy v nich..

menty ne ne surface neresi vobec nic... v uplne najlepsom pripade to bude ako lumia 950 - s peknym dizajnom poslednymi najnovsimi specs a moooozno nejakym gimmickom ala gesta v priestore ci co (skor nie hovorim pri totalne najlepsom) ale to nic neriesi... myslim ze v tomto temate je to o tom pokecat si lebo trh uz je rozdeleny a zopar takych ako ja ktori su s w10m spokojni tym to moze byt aj jedno :D
KoumiCZ
smartguru
smartguru
Příspěvky: 519
Registrován: sob čer 20, 2015 21:45
Zařízení: LG G Flex 2 / Stock ROM

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od KoumiCZ »

Tedy píše:..., MS se už léta pokouší marně získat třetí místo.
No, já ti nevím, ale pokud vím, tak Microsoft už je právě léta třetí. Nemyslel jsi druhé místo?
hotovyrado

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

Menty > systém jako takový (Redstone) mi jede na 640 parádně a víceméně bez bugů, jsem spokojen i s výkonem, pokud koupím(e) v budoucnu L950, bude to letadlo :-)
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

KoumiCZ Asi jo ale vem to tak že ještě nedávno bylo na třetí snad bb ale to je pase teď...jinak ot vim, už držím pusu

Odesláno z mého XT1092 pomocí Tapatalk
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

hotovyrado píše:Menty > systém jako takový (Redstone) mi jede na 640 parádně a víceméně bez bugů, jsem spokojen i s výkonem, pokud koupím(e) v budoucnu L950, bude to letadlo :-)
Tak ano lidé to píší zde i htcj že na 950/950XL to litá jak letadlo a věřím tomu proč by ne vzhledem k použitému hw se ta náročnost tak neprojeví jako na nižších modelech.
Na mé bývalé 640DS to taky jelo fajn ale pořád jsem to srovnával s wp, možná chyba.

Odesláno z mého XT1092 pomocí Tapatalk
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od qwerty »

Pre MS teda pre jeho mobilnu diviziu bude dôležité, abynim to čo zarabalo a neprodukovalo stratu. Len tak môže mobilná divízia prežiť, že preukáže svoju užitočnosť. Zatiaľ mi Win vyhovuje, necítim potrebu migrovať inde. Dokonca som kúpil androidový MI4, aby som na ňu dal Win.
hotovyrado

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od hotovyrado »

1. Mobilní divize MS už neexistuje
2. Windows 10 je jeden systém pro všechny přístroje (PC/mobile/Xbox)
3. Pokud budou lidé kupovat desktopové W10, budou i v mobilech
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Něco takového už se mi hlavou prohnalo také, bude to prodloužena ruka velkých w a snahu se dostat na úroveň čistě mobilních OS už MS možná i vzdal, pokud se ne chytnou velcí hráči ano.
Třeba ty mob. Notifikace na ploše win jsou dobrý nápad, mám telefon kupříkladu v předsíní na nabíječe, nebo zapomenuty v monterkach či domě v autě v podzemních garážích, práce/linka na další den mi od šéfa chodí smskou, tohle by bylo fajn ale zatím stále moc nefunguje, to jsem však těžce odbočil no.

Odesláno z mého XT1092 pomocí Tapatalk
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od imperator »

myslim ze uroven cisto mobilnych OS vzdal davnejsie ale pravdepodobne zlom bol v zavedeni one core - alebo aspon ja si to predstavujem tak ze ak je to jadro rovnake (aspon ta zakladna cast) tak to mozes brat tak ze na nom robi vlastne cely desktop team no a potom mas nadstavbu desktop (ikonky menu drivery procesy a vsetko to co ma uz MS davno) a potom nadstavba na telefon kde ta to prepne iba do dlazdic, system je uzavretejsi a pod. (v podstate toto by mohol urobit aj na desktope o co sa ciastocne snazi a to ze vsetko budes tahat zo storu resp ze tie app budu sandboxovane v ramci uwp a toho metro rozhrania) takze mobilnemu teamu ostava robit tie serepeticky ako bluetooth veci co sa tykaju telefonovania, optimalizovat procesy kvoli baterke atd. ale aby rozpustal relativne maly team ktory toto zabezpecuje o to obavy nemam a nemalo by to ani zmysel...to by bol usetreny prd vo vetre... rovnako ak vyrobia par modelov v mensich nakladoch, neprerobia ani na zariadeniach tak aby to akcionarom klialo oci... (ved si len zober ze tusim az 3 generacie surfacu bol ten produkt vyslovene stratovy... a platili cely ten ansabel okolo vratane panosa :) ) no a plus to prepajanie s desktopom sa bude zlepsovat - resp vacsina veci sa bude zlepsovat ale je to vyhoda pre tych ktori uz na w10m lodi su...pre novych...su to stale nepodstatne veci...do tej masovky sa nedostane ani s lepsim systemom ani so surfacom - ak budu system poctivo ladit namiesto snahy "pretahovania" masy od androidu ci ios...urobia lepsie...
a ja ostatnym s kludnym srdcom odporucam android ci ios - v dnesnej dobe tak ako s autami sa neda kupit vysloveny paskvil...nieco lepsie nieco horsie...ale pouzivat sa uz da vsetko...
Tedy
smartguru
smartguru
Příspěvky: 523
Registrován: stř čer 08, 2016 17:09
Zařízení: Sony Xperia XA1 White/ Android Oreo 8.0.0

Re: Budoucnost W10M (+ popř. kam přejít?)

Příspěvek od Tedy »

Hele velká škoda ze nenechal ject paralelně i původní mini Windows tedy Windows Mobile 2002/03 5 a 6.5 ještě před nimi pamatuji a mel jsem hp jornadu, ten osbse jmenoval snad pocket PC měl jsem ji někdy patnáct let nazpet., klasika dotkac s rezist. displejem a perem v víku.
Odřízli velkou část komunity a hodne lidí přešlo na podobně uz působitelny android.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů