Analýza Windovs 10; operační systém anebo terminál na sběr i

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

Analýza Windovs 10; operační systém anebo terminál na sběr i

Příspěvek od groovox »

http://www.aeronet.cz/news/analyza-wind ... h-a-hlasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Analýza Windovs 10; operační systém anebo terminál na sběr i

Příspěvek od TomSoft »

No ty jsi novinář :-D
Doufám, že jsi smazal celý Windows, naformátoval všechny disky a smazal všechna data z cloudových služeb ;)
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Analýza Windovs 10; operační systém anebo terminál na sběr i

Příspěvek od chmeldas »

Na aeronetu melou sračky. :tlem:
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Analýza Windovs 10; operační systém anebo terminál na sběr i

Příspěvek od Radim Stehlík »

tyhle schizofrenní výkřiky obdivuju... jak to, že ze sebe v dnešní digitální době chce někdo veřejně dělat debila.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Analýza Windovs 10; operační systém anebo terminál na sběr i

Příspěvek od Stevik »

Je to soucast celosvewtoveho komplotu. Polstrovana mistnost je asi nejbezpecnejsi misto.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Analýza Windovs 10; operační systém anebo terminál na sběr i

Příspěvek od elcrys »

Zdá se, že většina zdejších uživatelů žila posledních pár let někde pod kamenem, takže jí nic neříká jméno Edward Snowden. K jeho jménu se váže zajímavá kauza, která poodkryla roušku tajemství z oboru zachytávání a zpracování informací zpravodajskými službami. Viz https://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Snowden

V zásadě existuje/existovalo mnoho systémů pro provádění výše uvedeného (např. XKeyscore, PRISM, ...), přičemž korporace v USA jsou nuceny k účasti a zákon jim samozřejmě zakazuje o tom mluvit. Microsoft byl jeden z prvních účastníků (vědomě či ne), Google následoval.

To, že Windows 10 (i předešlé verze) sbírá obrovské množství dat, je neoddiskutovatelný fakt. V nastavení lze spoustu věcí vypnout - ale kolik lidí to udělá? Výsledkem je databáze, se kterou doslova kupčí světové zpravodajské služby. Jistě, Microsoft tyto informace možná používá pro své interní potřeby, ale co třetí strana?

Kdykoliv někdo upozorní na tyto skutečnosti, vyrojí se spousta lidí, kteří mluví o paranoii. Jsou to většinou lidé, kteří jsou líní zjistit si informace o reálném světě, ve kterém žijí a spousta věcí je jim prostě ukradená (svět nezačíná a nekončí na webu smartmania.cz). Četl jsem několik článků v seriózních médiích na téma zneužití osobních informací, které jejich majitelé neuváženě trousí po webu. Kdo dnes dokáže předpovědět, zda za 20 let nebude šikanován za něco, co někde napsal, prohlásil nebo uložil?

Já osobně strach nemám (nemám proč), přesto jsem podnikl určité kroky k zajištění alespoň základního soukromí. Co je komu do toho, co mám kde uložené, co píšu a kdy to píšu, kde jsem a co říkám? To není paranoia - jde mi spíše o princip.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 51 hostů