Navrat domu

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Navrat domu

Příspěvek od PetrCBR »

Zdravim. Po temer dvou letech s windows phone jsem se rozhodl k navratu domu, k iPhonu. Nezanevrel jsem na WP a treba se k nemu v budoucnu opet vratim, ale v tuto chvili nevidim zadne velke plus proc u WP zustat. Kvalita nekterych stezejnich aplikaci se mi zda cim dal horsi (skype apod.). Z toho vyplyva, ze budu prodavat svoji lumii 1520 s pomerne bohatym prislusenstvim (bezdratova nabijecka nokia 910-stojanek, cinska bezdratova nabijecka flat, original cerny flip obal, auto drzak s nabijenim brodit, 64GB MicroSD ... nabidku pak umistim do prislusne sekce).
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Navrat domu

Příspěvek od AIKON »

Ha taky to teď po dvou letech s WP vidím na iPhone - lépe provedené aplikace a spousty zajímavého HW co krásně ladí. U WP jsem čekal rozjezd a místo toho to teď stagnuje. Ale ještě nejsem 100% rozhodnutý. Ale iOS sem zkoušel a jo jo to by šlo.
Jelikož o 1020 tu zatím nebyl zájem - i když inzerát vzbudil velký ohlas, pár lidí srazil ze židle, možná se o někoho pokoušela srdeční slabost :D tak si jí nechám abych sledoval novinky v SW nebo podaruji v rodině.
S tou 1520 asi taky dopadneš podobně - sem názoru, že za pár Šupů neprodávat, radši hezký záložní telefon.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Navrat domu

Příspěvek od PetrCBR »

No za nejake drobne ho rozhodne neprodam. Je to spickovy telefon a ikdybych ho nakonec pouzival jako navigaci na moto, tak ho pod cenou neprodam :-).
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Navrat domu

Příspěvek od AIKON »

Cena dle několika místních jedinců je kol 4000,- akorát - sem názoru pod 8000,- neprodávat pokud je tel v TOP stavu a to příslušenství co mas taky něco stálo.
Půjdeš do 6S Plus ?
Já vím jediné - když iPhone tak 128 GB ale váhám 6S/6S+ - u toho pluska hlavně baterka, stabilizace na videa a foto v šeru.... Mít to malá 6S beru, takhle mám dilema, ale uvidíme, třeba ještě překvapí.
misko13
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv srp 20, 2015 8:32
Zařízení: lumia 820 ---> xperia z3 c

Navrat domu

Příspěvek od misko13 »

Tak ja som z domu odisiel po lumii 720, 820, 520, 435 som s WP skoncil. Vsetky dobre funkcie vypnute, kvalita aplikacii klesa. A co je najhorsie kvalita mobilov sa rapidne zhorsila, respektive sa vobec neposuvala. Podla mojho nazoru telefon lumia 720 bol najlepsie skonstruovany a 820 bol najlepsie vybaveny. Vsetky telefony som bud utopil alebo sa pokazili HW tlacitka, tolko telefonov znicit behom 4 rokov to nie je ani mozne. Lumiu 820 som opravoval 4x a po 5 chybe som ju vymenil. A ta vymena! Siahol som po najlepsom mobile podla heureky.sk po sony xperii z3 compact. Telefon som zaba;lil do puzdra a hned prezil 1 kriticky pad, a dvakrat ho zaliala voda ... defacto s nim narabam tak ako s predoslymi telefonmi. A funguje dalej. Ale co je problem a hlavnou temou mojho prispevku. ANDROID !!! Neskutocne hlupy system. Pokial som si chcel vypnut data v romingu a mat spotrebu pod kontrolou musel som vypinat na 3 miestach. Nie rovnake nastavovatka NEMOZU byt predsa na rovnakom mieste! To by genialni programatori googlu asi neprezili. Ked otvorim mejl. ikonka napisania noveho mejlu v dolnom rohu ZLTA, ikonka na pridanie adresy hore cely riadok ikonka na odoslanie malinka v pravom hornom rohu. Vsetko rozhadzane akoby kazdy programator programoval svoju ikonku ale nedohodol sa s kolegom kam to vsetko usporiadaju. VOlanie!!! zavolam, na obrazovke velky obrazok nikoho lebo moje kontakty nemaju fotky, ked zavolam, cez tlacitko hlasiteho odposluchu sa mi ukaze nezmyselna hlaska o nejakom presmerovani, ako by som nevedel ze telefonujem! zlozenie hovoru velka podlhovasta ikona dole, prijatie hovoru musim potiahnut kruzkovu ikonu z lava do prava. Zase nesuvisiaci dizajn pri vyznamovo rovnakych funkciach jednou rukou hovor neprijmem. A to je tak vsade dizajn rozhadzany, ikonky nezmyselne farebne a obrazkove ako pre skolkarov. Funkcnost!!! Programy musim rucne zatvarat dokonca mnohe aj ked zatvorim si idu dalej. napr zapnem navigaciu waze, potom si to rozmyslim za vypnem ju a dam here, ale v pozadi here stale pocujem hlas z waze ale v zozname beziacich aplikacii uz nie je. V zozname kontaktov nie je historia komunikacie. Na pohovoroch do googlu maju udajne vysoke naroky davaju logicky zamotane otazky, ale nikoho nenapadlo dat do kontaktu historiu komunikacie ??? Samozrejme nie hlavne ze vedia preco je kanal gulaty. Ale preco vsade vidim obdlznikove kanale to asi nevedia! A tie padania systemu!!! Android ma v sebe funkciu kotra odhadne kedy naviac potrebujem telefon a ked zisti ze ho naozaj potrerbujem tak spadne. Najlepsie vo viedni na dialnici ked prave potrebujem odbocit ale neviem ktoru zatacku pouzit hups a cierna obrazovka. ked sa sam vymotam nabehne. alebo na dialnici. pocuvam dizer, a ide here a ked pozeram ci odbocim teraz alebo o minutu cely zamrzne a neide absolutne nic. Po 10 minutach nabehol a tvaril sa akoby sa nic nestalo. Na druhej strane windows phone alebo aple by po tych padoch do vody uz nesiel vobec. Na druhej strane, vsetko si mozem nakonfigurovat ako chcem aj ked netvrdim ze system je plne pod mojou kontrolou, nie je. Vydrz aj ked davam telefonu fakt zabrat 2 dni da urcite. Sony ma nagneticku nabijacku ale nema QI nabijanie.v tejto dobe clovek nenajde idealny telefon. A ked vidim co microsoft pripravuje do buducna pochybujem ze sa v blizkej buducnosti vratim v WP. Apple na technologicky zaostale a krehke telefony, android je uboha napodobenina IOs. A WP straca povodnu funkcionalitu a kazdy tyzden mi prichadzaju mejli o tom co dalsie vypinaju. Asi po zniceni sony xperie prejdem na hlupy telefon s dlhou vydrzou. Cely vyvoj inteligentnych telefonov ide pekne dole kopcom.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

Re: Navrat domu

Příspěvek od AIKON »

No já mám 1020 v rodině 535, 720, 735, 920, 925, 930, 1520 - jedna 535 klekla displej - do dvou týdnů vrácený peníze a koupen nový kus. Jinak bezproblémové.
Co vadí - zrušené PROSTORY - to byla super funkce co sme používali a kámoši maj taky WP no telefon mi pípal desetkrát do minuty :D
Integrace FB byla taky fajn opět zrušeno - tlak FB.
Logika WP - systém byl jednoduše ovladatelný jednou rukou to se s každou verzí vytrácí není to horší než jinde, ale prostě MS své trumfy pohřbívá a systém směřuje jinam.
HW - od Nokia telefonů to nikam neposunuli - dle mého samé očesané funkce, výbava v novém balení s klesající kvalitou provedení.
Zvěsti o 950 - že nebude mít senzorový tlačítka..... [PERSEVERING FACE] Continuům fajn ale v reálu to nevyužiji prostě telefon práci PC nezastane jako vize do budoucna fajn, ale zatím k ničemu.
A jinak to bude zvětšená 930 - silnější HW mě nezajímá.
Co zní lákavěji je Surfacephone.
Jo on Apple upřímně taky nemá posun, ale tak nějak to funguje - aplikace, podpora výrobců příslušenství, prostě komplexní ekosystém a jasný cíl nebo vize každé zařízení na specifické použití. U MS teď snaha mít jedno na vše, ale po hlubším zamyšlení to nefunguje.
Aby to nevyznělo špatně proti MS - oproti Androidu je vnímám jako ŘEŠENÍ co je použitelné a bezpečné. Android vůbec.
Mě MS za málo peněz přijde fajn, pokud chci utratit tak Apple mi přijde lepší řešení.
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Navrat domu

Příspěvek od JuaNex »

Ja som zase v minulosti presiel z iOS na Android. 4 roky som mal iOS a teraz uz mam 3 roky Android. Pokukujem co Apple predstavi, ale zrejme by som presiel nazad jedine keby rapidne vylepsili iOS a aspon sa priblizili novym Androidom. So stabilitou nemam najmensi problem. Naozaj ten telefon ide a vsetko co prave potrebujem funguje. iOS je super, len tam kopec veci chyba. Aj ovladanie sa mi zda na Androide logickejsie a hlavne lahsie a rychlejsie - spolupraca a prepojenost aplikacii, prepinace, rozlozenie ovladania...
Windows som nemal a preto neviem hodnotit, ale kedze na tejto fanpage Windows su medzi pouzivatelmi nedobre a velmi rozporuplne komentare, tak nemam najmensiu chut skusat. Navyse nieje zariadenie s Win co by ma zaujalo. Pripada mi ze ked je nejaka novinka s Win predstavena, uz v tej chvili ma zastaraly HW, nie to este ked pride na trh. Proste nereaguju s poziadavkami trhu, ale pomaly sa snazia urobit nieco, co asi ani sami nevedia co bude a kam smeruje...

Stryko si teraz ide kupovat telefon a jeho poziadavka bola okolo 100€ +/-. Poradil som mu Lumiu 535 (dufam ze som neporadil zle) alebo radsej nech si priplati a vezme Lumiu 640. Do teraz mal iba staru tlacidlovu Nokiu a dufam ze neurobi chybu s takymto telefonom.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Navrat domu

Příspěvek od Mahtiel »

Mám 535tku a spokojenost :) Taky bych raději 640tku, ale dostala se ke mně 535tka. Tady jsem na Heurece psala recenzi:

90%

Doporučuje produkt
+ Windows Phone
+ 5 palců displej, tak akorát do ruky
+ 1 GB ram
+ kvalitní přední kamerka
- rozlišení displaye
- dlouhé nabíjení mobilního telefonu - vetšinou ho nechávám nabíjet přes noc, třebaže by se tak nemělo
- navigační tlačítka jsou součástí displaye
- chybějící hardwarová spoušť fotoaparátu
Výborný mobilní telefon od Microsoftu. Dříve jsem měla Lumii 520, přemýšlela jsem o Lumii 640 LTE, ale vyhrála jsem Lumii 535. Jsem s ním spokojená. Přestože má větší display než Lumia 520, díky větší kapacitě baterky vydrží dokonce déle než 520tka.
Momentálně mi na mobilu běží Windows 10 mobile Technical Preview. Obávala jsem se, že se reakce telefonu o něco zpomalí, ale nestalo se tak. Jen ta baterka by u preview mohla vydržet o něco déle, ale až tam budu mít ostrou verzi systému, tak se to snad spraví. U Windows 8.1. telefon vydržel cca 1 den celkem aktivního využívání, více než dva dny, pokud jsem telefon využívala semtam. U desítek jsem ráda, když mi baterka vydrží jeden den.
Selfíčkáři mohou využít 5Mpixelového předního fotoaparátu. Zadní fotoaparát na rozdíl od mé dřívější 520tky má led diodu, takže za špatného osvětlení fotí o dost lépe než 520tka, která diodu nemá vůbec. Jinak kdybych chtěla lepší fotoaparát, tak bych šla do Lumie 640 bez nebo s LTE. která má fotoaparát 8Mpxl.
Někomu by mohla vadit spodní navigační tlačítka, která jsou součástí diplaye, zvláště u OS Windows 10 Mobile TP nejsou všechny aplikace optimalizovány pro 535tku, tak někaterá tlačítka aplikace jsou z velké části překryta těmi navigačními. Chybějící navigační tlačítka až pod displayem mají také trochu nevýhodu v tom, že u 520tky, která je má, že někdy na první pohled ve špatném osvětlení při použití silikonového obalu okamžitě nevím, jestli mobil nedržím obráceně, ale to je opravdu detail. Naopak výhodou softwarových navigačních tlačítek je to, že jsou podsvícená, u 520tky jsem se musela ve tmě naučit, kde je jaké tlačítko :)
Pokud někdo tápe, zda si pořídit přístroj s Androidem nebo právě Windows Phone, nechala jsem si kdysi doporučit kamarádem Windows Phone a dobře jsem udělala. I na low-endech tento systém běží skvěle. Po nasosání nového operačního systému se někdy zpomalí, ale po provedené hard resetu (obnovení továrního nastavení) se to zpravidla spraví. Doma máme tablet s Androidem Samsung a to je děs a hrůza. Aplikace padají častěji než v případě mobilního Windows. Neustále se resetuje webový prohlížeč kromě Chromu. Nejprve jsem se u mobilních Windows bála dlaždic, ale naopak jsem zjistila, že jsou efektní a zároveň efektivní.
Telefon mám ze série s nevadným dotykem displaye. Pokud chcete koupit telefon, tak si dávejte pozor, zda se jedná o první výrobní várku, která měla vadný dotyk. Sice Microsoft vydal opravný software, ale osobně nevím, jak moc to pomohlo.

Souhrn: Osobně jsem s telefonem velmi spokojená. Kdybych měla více peněz, tak bych si zakoupila přeci jen lépe vybavený mobilní telefon s Windows (šla bych alespoň do Lumie 640 LTE nebo bez LTE), ale za ty peníze je to opravdu výborný low-end. Dokonce přední kamerka o 5Mpxl předčí i některé dražší a jinak lépe vybavené mobily. Beží plynule, neseká se a má jistý upgrade na nový OS
Ovládání mobilního telefonu: Jednoduché
Kvalita fotografií pořízených telefonem: Dostačující
Výdrž baterie při aktivním používání: Jeden den
Hodnotím se jako: Běžný uživatel
Kvalita displeje: Dostačující
Viditelnost displeje na slunci: Průměrná
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů