Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Volná diskuze na libovolná témata...
mokashi

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od mokashi »

greenarrow: na mne se nevymlouvej. Ja jen nesnasim idioty. Takze se mne nesnaz presvedcit, ze patris mezi ne.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od GreenArrow »

ok, budu se snažit
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od Radek Hulán »

GreenArrow píše:A ještě by to chtělo tu včerejší pohádku z twitteru, jak je nový Mac OS vlastně windows 7
On ale Apple fakt je zhruba 5 let za Microsoftem, technicky. Nabízí staré "osvědčené" věci, které tupější masy už chápou. Inovace nenabízí. Zhuba v roce 2017 by mohl mít dotykový OS X, protože to okopíruje z Windows 8.0 z roku 2012. 5 let po MS.

Třeba článek z roku 2009:
http://myego.cz/item/10-duvodu-proc-je- ... polecnosti" onclick="window.open(this.href);return false;
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od PetrCBR »

Nechci rypat, ale k cemu to MS je, kdyz to neumi poradne prodat ? Apple ma pro dotyk urcene jine zarizeni. Jeste porad mam v zive pameti jak se 'skvele' ovladalo klasicke windows na dotykove obrazovce. Dekuji nechci. A ze uz ma konecne MS system pro dotykove displeje ... no haleluja.
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od Menty »

Inovace? Zdá, se, že jde o naprosté nepochopení. Je nutné se podívat, kam Apple cílí a podle toho se řídit. MS jde cestou unifikace a chce jeden systém, proč ne. Apple touto cestou nejde, má systém na dotykáče a pak na PC. Dotykové PC je možná tak dobré pro puberťáky, s produktivitou to nemá vůbec nic společného, tudíž já osobně nevím, nač dotykáč v PC mít. Mám ho tam pro to, že daný model se vyráběl výhradně s dotykáčem, nicméně právě proto i můžu říct, že je to zbytečnost, krom vyšší ceny nevidím rozdíl. Navíc PC od Applu, obsahují zábavní i pokročilé fce, gesta a tak dále. Věnuji se muzice a tam jsou PC od Applu nenahraditelné. Jak říkám, je nutné si říct, kam kdo cílí. Navíc Windows 8 jsou tak špatný produkt, že i kdyby byl Apple sebehloupější, tak z něj určitě nic kopírovat nebude. Mně osobně vyhovuje Windows na desktopu, na to je určen, to tabletů nepatří. Velice špatné využití, tristní nabídka aplikací pro konzumaci obsahu (na to tablet je určen). A pokud se někdo chce ohánět tím, že na tom si můžu dělat poznámky z přednášky...to můžu mimochodem na jakémkoliv tabletu.

Nicméně abych se vrátil k tématu. Já osobně čekám jen na Windows 10 pro smartphony a pak uvidím. Současné mobilní Windows si totiž už žádnou pozornost do budocna nezaslouží. Aplikace špatné a zastaralé, exkluzivity vpodstatě vymizely, rychlost systému značně diskutabilní. Zatím se mi desítky líbí, uvidíme, jak budou vypadat ve finále. Pravda je ale tak, že v současné době není absolutně žádný důvod pro nové zákazníky volit Windows Phone.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od GreenArrow »

Radek Hulán píše: On ale Apple fakt je zhruba 5 let za Microsoftem, technicky. Nabízí staré "osvědčené" věci, které tupější masy už chápou. Inovace nenabízí. Zhuba v roce 2017 by mohl mít dotykový OS X, protože to okopíruje z Windows 8.0 z roku 2012. 5 let po MS.
Třeba článek z roku 2009:
http://myego.cz/item/10-duvodu-proc-je- ... polecnosti" onclick="window.open(this.href);return false;
Říkat, že MS je napřed, protože Apple nevydal 12" plácačku, kde dotykových aplikací je nula a ty desktopové se nedají ovládat, protože je tam tak vysoké PPI displeje, že o nějakém pohodlném používání tabletu nemůže být řeč, je velice směšné. Klidně mě kamenujte, ale "Macbook" mi přijde jako daleko lepší koncept a zařízení, než SP3. Já jsem rád, že se touto cestou nevydávají, dopadli by stejně jak microsoft, tabletové aplikace=0 a desktop je absolutně nepoužitelný i stylusem u Applu. Naplácat na desktop systém nějaký hejblátka na prst umí kde kdo, ale přinutit vývojáře, aby tam byly aplikace se microsoftu za 3 roky nepovedlo, takže o nějakém náskoku nemůže být ani řeč. Spíše naopak, mě na windows spousta věcí z Maků chybí.
A ten mysteriózní android se teda nedozvím, že?
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od spellshaper »

GreenArrow píše:Pokud byste si diskutovali o WP, tak se nezúčastním
Ten troll post o iPhonu jsi napsal první ty, nikdo se o něj neprosil...

Pokud po shlédnutí včerejší konference má někdo pocit, že je Apple nějaká inovativní firma, tak to nemůže mít v hlavě v pořádku. Měla to být vývojářská konference a byl to naprostý oblbovák pro tupce. Doporučuji srovnat s podobnou konferencí od MS (BUILD a ta co byla o týden později). Už v keynote předvedli neskutečné věci s big daty, tvorbou algoritmů přímo přes web, Power Bi a podobně. To jsou věci, které mě jako člověka seznámeného s vývojem oslovili daleko více než to, že nová aplikace Zprávy pro iOS má u článků obrázky (viz. můj komentář k novince).

Apple umí naprosto brilantně tzv. udělat z prdu kuličku. Tedy umí své lehce nadprůměrné produkty velmi nadprůměrně prodat.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od PetrCBR »

O to ale v dnesni dobe jde ... umet prodat svuj produkt, ne ? Vyvinout skvely produkt je jen 10% uspechu. Zbylych 90% uspechu tvori marketing. Podivej se na MS ... ma hodne povedeny produkt (surface pro), ale neumi ho prodat.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od spellshaper »

Však já proti tomu nic nemám. O to jde každé společnosti a proto se každý snaží být jako Apple a dívá se na ně jako na boha. Jak jsem také napsal, i jejich produkty jsou nadprůměrné a obvykle je mají pro běžné použití velmi dobře vyladěné (tedy spíše za Jobse, teď už to není co bývalo). Bohužel ale z lidí dělají hlupáky a jejich produkty jsou nepřiměřeně předražené, proto si je třeba já nekupuji, i když jsou většinou relativně dobré (moc nemusím třeba ty hodinky).

Ale co se týká technologie a inovativnosti v tom Apple není napřed, pouze se snaží takovou iluzi vytvořit (což je součást právě té obchodní strategie). A mám pocit, že někde bylo zveřejněno jak malá část rozpočtu dávají na RaD.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od PetrCBR »

Proc hlupaky ? To ze se to tobe zda predrazene jeste neznamena ze se to tak zda i jinym. Ano, u nas stoji veci od Apple pomerne dost penez, ale jejich primarni trh je amerika a tam je to uplne jina pisnicka. A pokud jsou lidi ochotni zaplatit danou cenu, tak to z nich dela hlupaky ? Jsi hlupak protoze si koupis paratka, kde je prodejni cena asi 700% vyrobni ? Jsi hlupak protoze si koupis auto, kde prodejni cena je asi 350% vyrobni ceny ? Nelze jen spocitat ceny komponent/surovin a rikat ze to je predrazene.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od JirkaTom »

Menty píše:Inovace? Zdá, se, že jde o naprosté nepochopení. Je nutné se podívat, kam Apple cílí a podle toho se řídit. MS jde cestou unifikace a chce jeden systém, proč ne. Apple touto cestou nejde, má systém na dotykáče a pak na PC........
Těžký omyl. Ke stejnému cíli směřuje i MS s W10. Systém W10M pro dotykové mobilní zařízení a W10 (bez přídomku?) pro PC. Myslíš si snad, že ty dvě větve W10 je jeden systém ?
Pravda je taková, že naopak MS jde s oběma W10 osvědčenou cestou podle Apple. Ono také proč vymýšlet vymyšlené.

Samozřejmě jak pro Apple, tak pro MS je a bude klíčové, jakou hranici zvolit - co je ještě tablet (nebo mobil) a co už ne a co na to dát za systém. Ta hranice může souviset s velikostí displeje, se způsobem použití a případně s dalšími faktory...

EDIT: škoda že to moderátor přesunul do Off Topic, je to velmi zajímavé téma...
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od spellshaper »

PetrCBR píše:Proc hlupaky ? To ze se to tobe zda predrazene jeste neznamena ze se to tak zda i jinym. Ano, u nas stoji veci od Apple pomerne dost penez, ale jejich primarni trh je amerika a tam je to uplne jina pisnicka. A pokud jsou lidi ochotni zaplatit danou cenu, tak to z nich dela hlupaky ? Jsi hlupak protoze si koupis paratka, kde je prodejni cena asi 700% vyrobni ? Jsi hlupak protoze si koupis auto, kde prodejni cena je asi 350% vyrobni ceny ? Nelze jen spocitat ceny komponent/surovin a rikat ze to je predrazene.
Já jsem ale mluvil o tom, že to má předražené A dělá z lidí hlupáky. Tedy to že je to předražené je jedna věc a to oblbování druhá. Ono to samozřejmě souvisí, protože prodat to takto draho znamená, že to musí u lidí nějak obhájit. Ale upřímně, kdyby místo těch účelových grafů, virtuálních zvyšování výkonu a nazýváním všeho nejlepším na světě prostě řekli: máme to sice 2x dražší, ale zase to bude fungovat a pěkně se s tím pracuje, tak si to klidně koupím. Jenže já nejsem jako těch 10mil. lidí, kteří by si to zase potom nekoupili.

Jinak pokud se vrátím k původnímu tématu diskuze: Tak já mám to uvažování naprosto opačné. Pokud Facebook zruší propojení nebo Google nepřidá aplikace pro Windows Phone, tak pro mě to znamená zrušit Google účet a neregistrovat se na Facebook. Samozřejmě chápu, pokud někomu nevyhovuje systém nebo ho nějak jinak štve Microsoft (viz. Apple výše). Ale pokud většina lidí bude řešit ignoraci, selhání nebo přímo konkurenčí strategii cizích firem vůči platformě tím, že odejde, tak to pouze nabádá k dalšímu podobnému vyjebávání v budoucnu a klidně i vůči vaší oblíbené platformě.
Pokud na WP chybí nějaká aplikace nebo je špatná, řešením není nekupovat si WP, ale donutit firmu, aby tu aplikaci vytvořila.
Řeči o tom, jak je to drahé a bla bla jsou nesmysl. Pokud již existuje back-end pro jiné platformy, je to otázkou max. desítek tisíc. A pokud si firma nemůže dovolit náklad v tomto řádu, tak nemá na trhu co dělat. Menší služby a startupy často argumentují, že neudělají aplikaci na WP, protože je tam málo lidí a podobně. Jenže pokud by se uživatelé chovali stejně, tak se z těch samých startupů nic většího nikdy nestane.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od PetrCBR »

Ty asi zijes v nejakem jinem svete nez ja, ale to nevadi, protoze je fajn kdyz ma nekdo jiny nazor.
Ohledne aplikaci pro WP. Pokud jsi firma a slozeni tvych zakazniku je takove ze 60% ma android, 39% iPhone a 1% WP, tak je docela logicke, ze aplikace pro WP pro tebe neni na prvnim miste (a uz vubec ne, pokud je ta aplikace tvoji obzivou). Ty se na to divas z pohledu uzivatele, ale je potreba se na to podivat z pohledu toho developera, ktery si da vedle sebe sumu naklady a predpokladany zisk. Ikdyby ho uprava pro WP stala desitky tisic, tak navratnost je v radu mesicu, mozna let. Proc by to proboha kdo delal na ukor prioritnich platforem kde je navratnost uplne jina ?
mokashi

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od mokashi »

Jako uzasne, jeden trouba tady zatahne Apple do diskuse o facebooku ve windows a uz to jede, zas jak idioti dokolecka." Lepsi je Apple, ne lepsi je android, ne lepsi je Windows a znovu a znovu a znovu."
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od spellshaper »

PetrCBR píše:...
Protože ani to procento nechceš naštvat a děláš tím z části svých uživatelů druhou kastu. Jednak jsou minority více slyšet (téměř ve všem) a také bývá loajalita takových zákazníků mnohem vyšší. Navíc si je pojistíš i v případě změny platformy nebo zvýšení podílu. Občas prostě jdeš do ztráty abys vylepšil obraz společnosti nebo sázel na budoucnost.

Takový přístup podle mě také ukazuje vnitřní kulturu dané společnosti a lze předpokládat, že podobně se bude chovat i v jiných případech. Pokud nějaký ředitel bude porovnávat užitečnost aplikace pouze: cena vývoje vs. přímá návratnost, tak to pouze ukazuje, jak špatně to u nich funguje.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od PetrCBR »

Neni to tak cernobile. Pokud mas rekneme tisice zakazniku na androidu a iOS, kteri maji urcite prani co v aplikaci vylepsit, pridat apod. a 2 zakazniky kteri by radi aplikaci na WP, tak se samozrejme budes venovat te vetsine (a aplikaci pro WP vyvijet ve volnych chvilich) a neni to nic co by ukazovalo ze delas neco spatne.
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Kdo má Windows, bude náležitě potrestán...

Příspěvek od Menty »

JirkaTOM: Samozřejmě, že to omyl není. MS se tlačí do unifikace, důkazem budiž Univerzální aplikace, které mají s podobnou fuknčností běžem napříč spektrem zařízení. To u Applu nejde toto. Ten koncept je odlišný, MS ty systémy maximálně propojuje, jak kodem, vzhledem, tak funkcemi, které jsou takřka totžné.
Spellshaper: Je to o zisku. Myslím, že pokud na WP nevydělá vývojář aplikace, který vydal aplikace pro iOS a Android, tak mu bude uplně jedno, že z jednoho procecnta lidí s WP dělá druhou kastu.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů