Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Volná diskuze na libovolná témata...
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od elcrys »

Krayzie píše:
elcrys píše:Vážím si svého soukromí natolik, že nepřipustím, aby na mých (dobrovolně poskytnutých) datech někdo prováděl data mining, nebo je jinak využíval pro svůj zisk a prospěch...
Nic v zlom, ale ako toto moze napisat niekto, kto (podla profilu) funguje vyhradne na droidoch?
Čekal jsem, kdy se někdo zeptá. Při standardním použití Androidu se člověk upisuje Googlu k pravidelnému poskytování informací proudících z nejrůznějších senzorů (konkrétně je toto zmíněno v manuálu k Nexu 7 - GPS, mikrofon, akcelerometr, ...). K čemu všemu budou tyto údaje využívány, je otázkou. Jsem přesvědčen, že stejně se chová i Apple a Microsoft u svých mobilních OS - u nich lze ovšem takové chování snadněji maskovat díky jejich uzavřenosti a použitým šifrováním. Android, díky své otevřenosti a modifikovatelnosti (což, uznávám, nemusí být vždy plusem), umožňuje uživateli takové sbírání dat slušně sabotovat. Lze zde zakazovat spuštění aplikací (a to i systémových) a po provedeném rootu je možnost instalace firewallu (frontendu pro integrované iptables), který efektivně zablokuje přístup jakékoliv aplikace (i systémovému procesu) k síti. Mám otestováno, že při patřičném nastavení a úpravách v OS se moje zařízení jeví jako mrtvé (pro Google), přesto mohu využívat např. www. Dokáže tohle jiný OS?
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od spellshaper »

Jo, jen se to nemusí takhle složitě maskovat. Jinak odhalit to jde jednoduše přes rozbor dat posílaných přes síť, k tomu není potřeba rozhašenej systém.
kober
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon pro 17, 2007 21:03
Zařízení: ip7
Bydliště: Praha

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od kober »

Tak kdyz poprve zapnes WP tak se te system primo zepta, jestli checs tyto udaje anonymne poskytovat MS pro vylepseni sluzeb nebo ne. Pripadne to pak vypnout v systemu. Samozrejme ti nikdo nezaruci, ze tak nebude delat i tak, ale dokud to nekdo neprokaze...
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od steelspace »

Microsoft ani Apple žádná data jako Google z telefon nezískávají. To co zjišťují je popsáno. Tyhle firmy si prostě nemůžou data z telefonů brát aniž by ro deklarovaly. To prostě není možné a byl by to obrovský průšvih. Nakonec i Google by to nemusel nikde psát jelikož ta data jsou šifrovaně.
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od JuaNex »

S tymto sa da len suhlasit s Elcrys. Sice sa da pri prvom spusteni vypnut zbieranie dat pre Google podobne ako aj osratne OS, ale na Androide si vie clovek zablokovat - odfiltrovat prakticky cokolvek. Navyse Samsungacky Knox (pre mna osobne pritaz) ako jediny splnil bezpecnostnu previerku Pentagonu. Do teraz mohol Americky prezident pouzivat jedine BB s upravenym systemom.
A kto si mysli ze vsetky spolocnosti nezbieraju udaje o pouzivateloch, je strasne naivny.
Joek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte led 06, 2015 15:43
Zařízení: Lumia 620

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od Joek »

Pro Elcrys a Uni: jsem rád že mě někdo pochopil. Už jsem si sám při pohledu do zrcadla začínal pochybovat...
Pro Peter34: sháním N86, ale za rozumnou cenu, zatím se nedaří
Pro všechny ostatní: s převodem dat kalendáře do Outlook.com z Nokia Suite jsem si užil svoje, stejně jako s hledáním kalendáře, který by obešel pro mě nepochopitelná omezení WP8.1 ohledně synchronizace (asi vývojáři MS zrovna neměli světlou chvilku). Pokud si koupíte Lumii, nekupujete Nokii, ale Microsoft se vším všudy - stejně myslím, že to brzy přejmenují. Nicméně, teď to funguje tak, jak si to pánové od MS vymysleli - data jsou v telefonu, v PC a bohužel i v Outlook.com bez kterého to nejde. Pokud někdo potřebuje popis útrap aby se vyhnul hledání, klidně to tu popíšu, ale zřejmě by to bylo vhodnější jinde - tohle je přece off topic...
Joek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte led 06, 2015 15:43
Zařízení: Lumia 620

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od Joek »

Pro SteelSpace: Myslím, že se mýlíš. Všechny tebou jmenované firmy (a nejen ony) samozřejmě sbírají data o všech uživatelích k další analýze. Toto je hlavní podstata všech služeb zdarma na internetu. S těmito daty se taky normálně obchoduje. To je už stará věc. Vzpomínám si, že svého času po mě chtěla jedna nejmenovaná česká firma (bylo to v roce 1994, to nebyly mobily ani internet) za jeden řádek ze zlatých stránek v elektronické podobě jeden dolar. Cena za veřejnou informaci v elektronické podobě. Co se týče té deklarace všechny te někde deklarují, ale musíš číst i poznámky pod čarou - mezi námi kdy jsi naposledy četl podmínky pro používaání nějakéko free programu? Tvé poznámce o šifrovaných datech nerozumím, ale svého času jsem se živil programováním (naštěstí jsem už 12 let mimo) jako datař (dělal jsem aplikace - ksichty nad relační databází). Vím jediné - to co vidí uživatel nijak nesouvisí s tím co může vidět správce. Jestli to je obrovský průšvih nebo ne to nevím, ale pokud nemám u správy obyčejného telefonu jinou možnost než svěřit svá data firmě někde v americe, je už jen otázkou času, kdy se do téhož serveru připojí má televize, po čase lednička, pak auto a ... Nebude z tohoto nakonec průšvih?
Anebo daší myšlenka: svěřil jsem vám svá data, (někteří i fotografie a kdoví co ještě). Zaplaťe mi za ně. Kam mám MS poslat fakturu?
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od finchcz »

chodis vubec ven?
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od JuaNex »

Zial ma naprostu pravdu. Az na to platenie ti za data a fotografie. Vsade je v podmienkach ze vsetko moze byt pouzite na "reklamne" ucely a svojim pouzivanim danej sluzby davas suhlas.
Joek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte led 06, 2015 15:43
Zařízení: Lumia 620

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od Joek »

Ano, ale pouštějí me jen každé liché úterý...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od JirkaTom »

Joek: Ono je to asi takhle: tablet, NB, PC i mobil jde provozovat bez ID (účet, identifikace, liveID, IDBB a vím co ještě...). Ale nelze očekávat, že moje data a aplikace na všech zařízeních bude možné synchronizovat ! Také nemůžu čekat, že získám nějaké aplikace bez účtu. A samozřejmě - jakákoli manipulace s penězi - vždy vyžaduje identifikaci, většinou vícestupňovou.
Odměnou za to, že můžu používat synchronizovaná data na různých zařízeních zdarma je to, že mi to usnadní život a pokud jsem firma i zvýší obrat a zisk (tam už to není zadarmo). Trestem je, že mi tam místy nase.ou reklamu a moje data "můžou" statisticky a informačně zneužít.
Stejně to všechno spěje k tomu, že bude člověku už při narození přiřazeno ID, které se potáhne celým životem. No a aby nebyl internet anonymní, bude mít každý byte (nebo shluk byte), který od člověka odejde v sobě podpis toho ID. Takže jaképak soukromí ? ;-)
Uživatelský avatar
Freeloader
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv říj 18, 2012 20:41
Zařízení: Nokia 8

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od Freeloader »

po tejto vete " jsem poněkud paranoidní a nesnáším uložení dat někde ve virtuálním prostoru" som prestal citat

vyzera to na 40-50 rocneho cloveka ktory ma prvy krat v ruke dotykovy telefon a ak si myslite ze vo "virtualnom priestore" su vase data menej v bezpeci ako v hmotnom telefone tak ste na omyle
Joek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte led 06, 2015 15:43
Zařízení: Lumia 620

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od Joek »

Pro Jirka_t: OK - takhle k tomu zjevně přistupuje většina uživatelů a tak to zřejmě zamýšlela i druhá strana. Nic proti, ať si každý používá co chce. Ale já nechci synchronizovat lidský genom mezi telefonem, PC a ledničkou. Já chci POUZE sycnchro kontaktů a kalendáře mezi telefonem a PC, neboli správu telefonu z PC. Nic nemožného a věc donedávna naprosto obvyklou. BEZ INTERNETU. Jaké mám u MS možnosti? Nokiu už sem nepleťte - chudák s tím nemá nic společného.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od JirkaTom »

Joek: Za sebe: nepamatuji, kdy jsem mobil s WP připojil k PC (obrazně, při prvních pokusech ano). Mobil sám dělá při nabíjení zálohy na OneDrive (pokud je aktivní wifi), všechny fotky a dokumenty jdou samočinně na OneDrive. Po chvíli si na tabletu, NB nebo PC je můžu prohlédnou a zpracovat a nic nikam nepřipojuji.
Pokud naopak něco chci poslat na mobil, dám to z PC na OneDrive (nebo jiný cloud) a mobil to zobrazí nebo stáhne.
Pokud koupím nový mobil s WP, po továrním resetu se přihlásím k účtu MS (nic nikam není kabelem připojeno) a za pár minut (až hodin - podle množství dat) je nový mobil připraven k činnosti. Se všemi aplikacemi, daty a kontakty...
Tak jakápak správa z PC ? :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od uni »

Jirka_t: No vidíš a je jiná armáda lidí, kterým je nějaký cloud někde, mají doma PC, na něm "všechno" (s snad proboha zálohu mimo "kejs":) ) a k tomu telefon, na něm chtějí "všechno". Nic víc. Prostě kopii svých dat z PC v telefonu. Žádný cloud, žádný internet, žádné sdílení informací s vládami a společnostmi. Prostě mít svá data u sebe. PC-USB-telefon. Nic víc. Je to tak nepochopitelné?:) Jsem plně přesvědčen, že netrpí nějakým zásadním nedostatkem oproti tebou popsanému řešení. Tedy trpí, jak toho v dnešní době dosáhnout. První na ráně je pro naprostou většinu (mimo USA) MS a ten....
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od JirkaTom »

uni: Dnešní mobilní zařízení jsou vyvíjeny a stavěny pro cloud. Drátem to cpát do mobilu (bez sdílení a internetu) lze, ale pak se jaksi vytrácí poslání chytrého telefonu...
Ale pokud to tak někdo chce, je to jeho věc, samozřejmě.
Joek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte led 06, 2015 15:43
Zařízení: Lumia 620

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od Joek »

Pro Uni: Děkuji.
Pro Jirka_t: Hurá! Konečně někdo kdo tvrdí že to lze, takže ví jak na to. Jak tedy provedu synchronizaci (nebo zálohu) dat z MS Lumia do PC bez internetu?
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od PetrCBR »

Na to ti asi nikdo neodpovi (pochybuju ze to nekdo delal). Zkus jedine pohledat primo u MS.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od JirkaTom »

Joek: Jak na to ? Pokud jsi programátor, tak už asi teď víš, že jediná cesta jak synchronizovat mezi mobilem a PC po USB a to vše bez Internetu je - napsat si sám program (systém), který po připojení zesynchronizuje kontakty a kalendář z mobilu s tvým PC. Nebo říct někomu, ať to napíše... Odhaduji, že by to stálo cca 20 - 30 tis.Kč...
Samozřejmě bys ale musel mít data alespoň v Office 2010, aby programátoři zvládli napsat interface MS WP to MS Win a zpět s nějakou perspektivou využití i pro někoho dalšího. Pokud nepoužíváš Unix nebo něco podobného.

Zpět na zem: každý člověk, který chce dnes přežít, více nebo méně musí obětovat část soukromí...

EDIT: nebrat příspěvek jako urážku nebo výsměch nebo příčinu ke sporu. Jen prezentuji svůj názor.
Joek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte led 06, 2015 15:43
Zařízení: Lumia 620

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od Joek »

To Jirka_t: Nápady o psaní vlastních rozhraní nebudu komentovat. A zpět na zem, k obětování soukromí. Už jsem zde několikrát zdůrazňoval, že se mě nejedná o moje soukromí, ale o předávání dat o mých přátelích třetí straně - v tomto případě MS. Zkusíme to podle zákonů ČR, které jsou potažmo synchronizovány s EÚ. Našel jsem např. tento výklad úřadu pro ochranu osobních údajů:
Osobním údajem je jakákoli informace, podle níž lze přímo či nepřímo identifikovat subjekt. A podle zákona je tyto údaje možné zpracovávat pouze se souhlasem subjektu údajů, pokud se nejedná o zákonem vymezené výjimky. Telefonní číslo je osobním údajem, a protože nebyly splněny podmínky pro případnou výjimku, je možné toto číslo zpřístupnit pouze se souhlasem zmíněného nájemce...
Takže poskytnutí pouhých telefonních čísel MS - pokud je tedy všechny neobejdeš a nevyžádáš jejich souhlas se dá v ČR charakterizovat jako protiprávní jednání... O ostatních datech ani memluvě -
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů