Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Volná diskuze na libovolná témata...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od uni »

NJ, na to se nedá odpovědět. Na synchronizaci PC-mobil je nejlepší iOS (je velkým zklamáním, že to není WP, resp. nějaká rozumná náhrada za WM), na rýpání se v datech v mobilu Android (ale s iOS se taky dá ledasco mít pod kontrolou, jen to nebude zahrnuto v knihovně iTunes app, což konec konců, vadí?). Ale i Android ledasco pohnojil (viz "populární" KitKat), takže ono na konec, zase ten iOS... Případně Samsung+Kies+root, také mocná lokální kombinace.
BB je třeba bohužel chtě nechtě ignorovat, není nad bodem zlomu "sebeudržení se", ono nad ním není ani WP (nepočítám nástupce W, to je otázka na rok 2016).
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od steelspace »

"Na synchronizaci PC-mobil je nejlepší iOS" - pokud na synchro potřebuješ speciální software, tak sorry, ale to je neomluvitelně nejhorší způsob.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od uni »

steelspace: ??? Tak tomu bylo vždy, ActiveSync (WM), Palmsynch (Palm OS), Nokia Suite (Symbian), Kies (Android), iTunes app (iOS), HTC Sync (Android), atd. Vždy potřebuješ prostředníka OS-OS, Outlook/Lotus-zařízení, atd. Co objevuješ za Ameriku?
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od Radek Hulán »

Joek píše:Maxxz: Díky za názory. Jenže jaký problém je provádět synchronizaci lokálně? Žádný. Jen by někdo neměl stále aktuální spoustu personálních dat. (Číslo jméno mnohdy adresa, datum narození ... ) Kdo to spravuje? Hodný nebo zlý strýček? Já jsem holt paranoidní. Nejsem vynálezce s kopou patentov a naštestí ani pedofil. Ale mám skutečně soukromé čísla svých kamaradů včetně dalších informací - ne jen holé číslo a jméno - a nemyslím si že jsou urvaní z toho že celá tato agenda teď visí někde na outloock.com
Navrhuji ukončit toto téma. Já už se s tím nějak poperu sám.
Jak máš šifrovaný svůj počítač? Disky v něm? Co používáš jako klíč? Od koho máš TPM?
Co USB dongle? Šifruješ jej?
Neválí se ti doma vypálená CD / DVD s osobními daty?
Jak dobře hesluješ svůj telefon, když ti jej někdo ukradne?
Jak jsi obecně připraven na krádež či zapomenutí mobilu?
A co notebooku?
Kam zálohuješ data? Pokud externí disk, šifruješ jej?
Jaký používáš email? Od Seznamu?
Co tvůj internetový provider, nemůže tě snadno odposlouchávat?
Jdeš na email jen přes SSL, anebo je tvoje POP3/SMTP připojení přes plain-text password?

Člověče, zneužití dat Microsoftem (či Googlem) je ta nejméně pravděpodobná varianta. Navíc obě firmy nabízí to, že zabezpečíš účet nejenom heslem, ale i kódem v SMS či autentikátorem, prostě dvou-faktorová autentizace. Zaostává zde akorát Apple, v ČR dvoufaktor nemá.

Mnohem pravděpodobnější je lokální zneužití než, že někdo něco ukradne z cloudu.

A navíc, CO přesně chráníš? Telefonní čísla? Ta se typicky dají zjistit na webu či prostě tak, že člověk dotyčnému napíše mail, jaký má mobil. Nic super tajného.

Celé mi to připadá jako slušný vtip :)
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od spellshaper »

uni píše:Na synchronizaci PC-mobil je nejlepší iOS
To tak možná na Macu, na PC je to neskutečná tragédie.
Joek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte led 06, 2015 15:43
Zařízení: Lumia 620

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od Joek »

To Radek Hulán: i když jste mě věnoval tolik energie, doufám, že nemusím odpovídat na všechny otázky. Mimochodem už ve svém prvním příspěvku jsem uvedl že jsem si onen účet u MS založil. A nahrál tam data o kterých si myslím že by tam být nemusela ALE NEMĚL JSEM JINOU VOLBU. Tedy vlastně měl - nepoužívat to ale doufám, že se zde vedou konstruktivní diskuse.
Co chci chránit není spojení telefonní číslo - jméno. Toho je skutečně plný internet. Ale telefonní číslo - jméno - adresa - email - datum narození atd - to je trošku jiná úroveň. Není to tajné. Ale taky nemám pocit že by s tím všichni, jejichž data se tam ocitla souhlasili. Rozumíte mi? Jsou to moji kamarádi. Jejich soukromí je pro mě důležitější než to moje. Touhle větou taky odpovídám na dotaz zda mám zašifrované disky.
Jestli zneužití dat MS je pravděpodobná či nepravděpodobná varianta se nemá cenu dohadovat. Samozřejmě že tydo data použijí, minimálně k cíleným reklamám a podobným analýzám. O tom komu je můžou poskytovat bych tu už raději nezaváděl rozpravu.
Raději nějaký jiný vtip: kdyby se mě podařilo zesynchronizovat celý kalendář do telefonu (což zatím nevím jak), mohl bych si na outlooku založit jiný účet a tam nahrát data už v pořádku? Tzn. bez časového posunu? Co myslíte odborníci přes cloudová data?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od steelspace »

Tvoje jméno a datum narození už má tolik českých institucí a úřadů, že nějaký cloud je proti tomu oáza bezpečí.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od steelspace »

uni píše:steelspace: ??? Tak tomu bylo vždy, ActiveSync (WM), Palmsynch (Palm OS), Nokia Suite (Symbian), Kies (Android), iTunes app (iOS), HTC Sync (Android), atd. Vždy potřebuješ prostředníka OS-OS, Outlook/Lotus-zařízení, atd. Co objevuješ za Ameriku?
Jistě že potřebuješ prostředníka, ale všechny systémy kromě iOS už je mají v základu i s odpovídajcím protikusem na PC. Např. USB, mass storage, Active Sync atd.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od Radim Stehlík »

navíc každou chvíli se najde šikovný český "pečlivý" úředník, který nějakou tu složku s archivem dat vyhodí k popelnicím... Naopak, MS One Drive, Google Disk a Flickr od Yahoo naopak používám jako jedinou úložnu pro rodinné fotky. Jsou tam rozhodně ve větším bezpečí než na nějakém českém MAFRA Rajčeti, nebo na HDD (který když mi klekl, tak jsem přišel o 3.-6. měsíc fotek a videí děcek - od té doby cloud).
Podle mě, když to jednou člověk zkusí, tak už nechce jinak.

Koukal jsem do kalendáře v telefonu (L820) a mám tam i rok zpětně všechny kalendáře (outlook, narozeniny, FB. Jen Exchange je asi nastaven aby proběhlý události dal pryč)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od Radek Hulán »

Příklad - mám vlastní server (hardware), v jedné serverovně v ČR. Mohu tam mít i vlastní mail server, ale nemám. Nemám tam naprosto žádná data. Maily, kontakty a kalendář si místo toho platím u Microsoftu (Office365), v cloudu kdesi v Irsku, zabezpečené silným heslem a autentizátorem na mobilní telefon (je potřeba zadat správně oboje). Mít toto na vlastním serveru by bylo MNOHEM MÉNĚ bezpečné, protože tam kdokoliv snadněji přijde, vyrve jeden disk z RAID-1 a jde s ním pryč... S cloudem toto udělat nejde... Stejně tak je snadno napadnutelné tvé PC doma. Anebo telefon co nosíš v kapse a máš na něm jen 4-číselný PIN.

Chápu "nemám datový tarif a nemám Wifi" jako argument pro offline sync přes kabel se svým Pécéčkem (a to bude asi ten skutečný důvod). Ale tím to končí. O bezpečnosti to fakt není...
Nagano
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: čtv pro 25, 2014 13:40
Zařízení: LG G3 32GB Titanium

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od Nagano »

ad cloud a hlavně Radim Stehlík:

Ano, vůbec se z cloudu hackerům nepodařilo vydolovat cizí citlivá data a fotky, které se pak zveřejňují na internet, třeba nahé fotky celebrit. Cloud je nejbezpečnější a kam se na něj hrabe úředník, který má jistě k dispozici ještě citlivější údaje a nechává je unikat denodenně. :roll: Úvaha jak noha, pane.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od spellshaper »

Nagano píše:ad cloud a hlavně Radim Stehlík:

Ano, vůbec se z cloudu hackerům nepodařilo vydolovat cizí citlivá data a fotky, které se pak zveřejňují na internet, třeba nahé fotky celebrit. Cloud je nejbezpečnější a kam se na něj hrabe úředník, který má jistě k dispozici ještě citlivější údaje a nechává je unikat denodenně. :roll: Úvaha jak noha, pane.
Tohle je ale úplně jiný problém. Tam šlo o hloupost uživatelů a nikoli špehování cloudu. Je pravda, že tato varianta je mnohem pravděpodobnější, než krádež dat Microsoftem. Pokud ale někomu opravdu jde o bezpečnost, musí si zřídit solidní heslo a ujistit se, že má nastavené skutečně dvojité ověřování (např. dva emaily s provařeným nebo stejným heslem taky nemusí být ideální).
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od Radek Hulán »

S Apple problém byl.. proto jsem psal o Microsoftu a Google. I když ne tak docela. Apple je / byl totiž schopen resetovat heslo US uživatele na telefonické lince, když někdo správně odpověděl na 3 bezpečnostní otázky. U celebrit tam často bylo použito něco, co se dá vyčíst z jejich Facebook profilu či Wikipedie. A pak chtěl poslední 4 čísla kreditky. Opět, celebrity jezdící a nechávající útržky papírků z kreditek po celém světě.. A "hacker" měl nové heslo.

Plus část celebrit měla extrémně jednoduchá hesla..

Apple sice není zrovna moc bezpečný, ale ani ten únik nebyl hack cloudu jako takového.

V ČR bych jej nicméně rozhodně nepoužil, protože nenabízí dvoufaktor pro české účty / česká čísla mobilů. Jen heslo. Microsoft a Google umí dvoufaktor.
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od amentma »

Ja by som sa este opytal k tomu kalendaru... To v tej starej Nokii bol primarny a jediny zdroj udajov kalendara? Doteraz si ich nikde nesynchronizoval? Napr do Outlooku na PC alebo do exchange kalendara? Tiez sa zamyslam nad tym, na co je take potrebne vidiet v telefone minule udalosti v kalendari, robis si do nich zapisy z meetingov alebo co?
Joek
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: úte led 06, 2015 15:43
Zařízení: Lumia 620

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od Joek »

To Amentma: Mám to ještě v textové podobě. Ale nevím jak bych to dostal do ICF. Do Outlooku jem to nesynchronizival (na poštu mám Thunderbird) - a vše ostatní mám v kalendáři.... Teda měl jsem. Jinak není to nic důležitého - v nejhorším případě se prostě s historií rozloučím - všechno je nahraditelné. Ale fascinuje mě že de facto nikdo neví co s tím.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od uni »

spellshaper: No zase tak tragické to není, tak zhruba v intencích Kies apod. Např. na Atom SoC serveru přes vzdálenou plochu mi to jelo cca stejně jako obyčejný IE..:) Ale iOS aspoň něco má, takový Android nebo WP (8)...
steelspace: Doporučuji si to po sobě ještě přečíst, protože to nemá hlavu a patu:)
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od elcrys »

Joek: Tak si prostě ten Outlook nainstaluj, byť třeba zkušební verzi do virtuálky. Pokud to nepůjde přímo přes něj, tak to půjde přes nějaký ten Nokia SW. Z Outlooku do WP už to prostě musí jít.

Jinak si nic nedělej z ostatních reakcí. Někteří lidé rádi slepě důvěřují technologii, tím spíše, že nemají nejmenší potuchy jak a proč funguje. Trochu mi to připomíná nehodu karavanu v USA, kdy si řidič zapnul na dálnici tempomat a šel dozadu vařit jídlo :). Nebo reakce na zdejší článek o "samořídícím" Audi, kde bylo jednomu diskutérovi naznačeno, ať táhne do jeskyně, když si takový systém dovolí kritizovat a že už dnes je tento systém nadřazený řidiči.

Já osobně také nevlastním žádná "závadná" data, přesto moje komfortní zóna končí mým pevným diskem a mojí paměťovou kartou. Nejde mi ani tak o zneužití dat v cloudu, jako spíše jejich využití provozovatelem, kdy se mu zlíbí. Vážím si svého soukromí natolik, že nepřipustím, aby na mých (dobrovolně poskytnutých) datech někdo prováděl data mining, nebo je jinak využíval pro svůj zisk a prospěch. V případě dat uložených v USA bych se také vystavil na odiv nejrůznějším bezpečnostním složkám - opět nemám zájem, aby si nějaký znuděný úředníček NSA, případně přímo zaměstnanec poskytovatele, listoval mými fotografiemi. Opravdu bude nutné zavést ve školách nějaký typ informační výchovy v nakládání se soukromými informacemi, protože lidé, v mnoha případech, naprosto postrádají jakýkoliv pud sebezáchovy. Takové chování se ještě dá pochopit u celebrit, které si na obnažování (v jakémkoliv slova smyslu) postaví kariéru.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od uni »

Je to tak, nastupující "fb" generace prakticky netuší, kde mají jaká data, resp. je zajímá jen to, co mají na nějakém serveru někde (bez jakéhokoli zájmu o to, s čím vůbec souhlasili). Pak se diví, že když vypadne net, že nemají fotky, hudbu, videa, spustitelnou hru*,... Už fakt otroci systému. Děsivé.
*Nebo dohratelnou, musím pogratulovat Ubi, jako mít ve hře chybu, který sice nevyžaduje připojení, ale bez připojení se znepřístupní lokace, to je fakt bombový.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od Krayzie »

elcrys píše:Vážím si svého soukromí natolik, že nepřipustím, aby na mých (dobrovolně poskytnutých) datech někdo prováděl data mining, nebo je jinak využíval pro svůj zisk a prospěch...
Nic v zlom, ale ako toto moze napisat niekto, kto (podla profilu) funguje vyhradne na droidoch?
Uživatelský avatar
peter34
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte lis 28, 2006 13:15
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9, BlackBerry Classic
Bydliště: Ružomberok

Nejrychlejší a nejstabilnější OS na trhu?

Příspěvek od peter34 »

@Joek prípadne si zožeň Nokiu E52 a funguj tak ako doteraz.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 hostů