Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
PaTER
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv bře 18, 2010 20:36
Zařízení: HTC HD2 - T-mobil (verze 3.14 včetně SPL 3.03)

Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Příspěvek od PaTER »

Ahoj,
napíši Vám svou zkušenost při přechodu z Androidu na Nokii Lumii 1020. Tu jsem měl možnost dostat zdarma, a protože jsem měl bohaté zkušenosti s Androidem, rozhodl jsem se vyzkoušet Windows Phone. Když balík přišel, byl jsem mile překvapen - telefon jsem měkl v černé barvě (otázka vkusu - pro mne nejkrásnější decentní vzezření) a působil velmi luxusně.
Po těch 14 dnech používání jsem ale zjistil, že mi nestačí, aby telefon vypadal luxusně, protože ho potřebuji používat. A tady jsem narazil na dost nepříjemné nedostatky a naprosto nepochopitelné chyby ve Windows Phone. Za to Nokia nemůže, ale v duchu jsem si říkal, kde by asi dnes byla, kdyby nevsadilo na Microsoft - prosím, nechte mne to doříci. Vím, že je zde mnoho zastánců tohoto systému a já Vám to brát nechci - chci se jen podělit o to, co mě chybělo natolik, že jsme se telefonu po 14 dnech vzdal a vrátil se k Androidu.
1. Telefonování - a to bez pardonu - WindowsPhone vůbec nezvládl. Chci-li vyhledat kontakt, nemohu použít klávesnici, ale musím přes "Lidé" do kontaktů a pak číslo vytočit. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, si asi Microsoft řekl při tvorbě této aplikace... Pořídím-li si RapDialer, sice to umí vyhledat, ale zase to neumí historii hovorů, takže abych měl na ploše dvě aplikace na telefonování. Úplná hloupost, ale mě to fakt hodně odrazovalo. Než u Lumie chci vyhledat číslo, na Androidu už volám. Tohle je dle mého názoru naprosto neodpustitelná věc.
2. Klávesnice - ve všech recenzích se všichni recenzenti rozplývali nad skvělou systémovou klávesnicí. Není špatná, ale nemohu ji vyměnit. Na Androidu jsem používal a opět používám SwitKey Pro, který má našeptávač, který se učí - z FB, Skypu, SMS a zároveň mého psaní - a navíc se zálohuje na DropBox. Takže když mám nový telefon, stačí obnovit zálohu a klávesnice vše umí. Nápověda je okamžitá, u Lumie je nápověda až přestanu psát.
3. SMS - Bohužel, to není chyba Lumie, ale nedostatku aplikací, chybí mi software na psaní zpráv. Tím, co je zabudované, sice zprávu napíšu, ale hledal jsem aplikaci na psaní SMS zdarma přes moje nastavení v T-zones, nebo VodafonePark, ale nic takového není. Existuje sice na posílání zpráv software WMM SMS Zdarma, ale ten jen používá volné brány a nemůžete posílat zprávy ze svého čísla. Nic typu androidské aplikace FreeSMS Sender neexistuje, nebo o tom alespoň nevím.
4. Hlasové zadávání - přes klávesnici u Androidu vždy můžu diktovat v češtině a text je v češtině napsán. WP to bohužel neumí a jak se zdá, ani se to neplánuje. Mohu opět použít externí aplikaci např. Voice SMS, ale to je vždy pro práci s jednou aplikací spustit tři další.
5. Aplikace - největší bolest, kterou jsem u WP zažíval. Možná jich má 200000, ale i ty, které znám a používám u Androidu, jsou zatím jen v polovině vývoje. A např. mnohé české banky vůbec o WP neuvažují (GE Money bank, mBank…).
6. Kalendář - jedna z nejhorších aplikací, jaké jsem v životě viděl. To, co WP předvedl, je na odstřel. Koupil jsem si asi 3 další aplikace kalendáře, z nichž asi nejlepší (pro WP, ale stále absolutně nesrovnatelná např. s Business Calendar Pro) Chronos Calendar. A právě práce s kalendářem a jeho mizerná synchronizace byla poslední kapkou k tomu, že jsem dal WP vale. Co považuji za naprostou šílenost je hlavní dlaždice kalendáře, kterou když dáte na plnou velikost, tak jsem se domníval, že bude ukazovat třeba 3 nebo 4 nastávající schůzky. Ale ona ne. Dlaždice přes půl obrazovky a nahoře jeden malinký řádek s jedinou schůzkou - tohle že programovali špičkoví programátoři?
Nokia Lumia 1020 je výborný telefon. Ale ne pro práci. Možná jsou dobré hry. Na mobilu jsem v životě žádnou hru nehrál. Ale systém samotný je nějaký "poloviční". Nokia hodně dopracovala svými aplikacemi, ale můj názor je, že je škoda, že se upsala Microsoftu. Myslím, že jeho systém je v plenkách a zatím nemá šanci bez opravdu nutných úprav systému prorazit více.
Úmyslně jsem nemluvil o tom, že WP stejně jako iOs vlastně nutí uživatele mít "stejnou" obrazovku, jen si můžete měnit dlaždice - to mi paradoxně téměř nevadilo, byť úprava úvodní obrazovky u Android je taková, jakou ji chci mít já, s údaji jaké chci, aby se mi zobrazovaly. U WP jen ty, které WP umí - moc jich opravdu není.
Prosím, neberte to jako kritiku k tomu, že používáte WP. Vím, že jsou lidé, kterým vyhovuje. Já to píši jako zkušenost pro ty, kteří třeba váhají nad koupí Nokie. Znám kolegu, který nadšeně psal o WP po přechodu z Androidu. Určitě si každý najde svůj systém. Já už Android umím ovládat a aplikace mám nakoupeny. Mrzí mne jen to, že jsme za 14 dní, jen abych alespoň trochu systém zprovoznil, utratil za aplikace přes 500,-Kč.
Nokii Lumii jsem prodal po 14 dnech za 10 000,- Kč. Snad novému majiteli udělá radost. Přeji krásný den!
mceza

Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Příspěvek od mceza »

Ahoj, z toho, co píšeš, tak Windows Phone zcela jistě nebyl pro tebe. Chceš si systém přizpůsobovat a měnit přesně podle sebe. WP je ale postaven tak, aby základní funkce byly shodné a neměné.

Dovolím si pár komentářů:
1. Telefonování - a to bez pardonu - WindowsPhone vůbec nezvládl. Chci-li vyhledat kontakt, nemohu použít klávesnici, ale musím přes "Lidé" do kontaktů a pak číslo vytočit. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, si asi Microsoft řekl při tvorbě této aplikace... Pořídím-li si RapDialer, sice to umí vyhledat, ale zase to neumí historii hovorů, takže abych měl na ploše dvě aplikace na telefonování. Úplná hloupost, ale mě to fakt hodně odrazovalo. Než u Lumie chci vyhledat číslo, na Androidu už volám. Tohle je dle mého názoru naprosto neodpustitelná věc.
Já osobně jsem velmi spokojen právě s aplikací Lidé. Nikdy jsem tam podle čísla nevyhledával (všechny kontakty mám se jménem, přezdívkou nebo třeba jménem firmy). Vyhledávání je tam rychlé a často používané kontakty si můžeš připnout na homescreen. Ty evidentně chceš něco jiného, ale naprostá většina uživatelů WP je s tímto velmi spokojena.
2. Klávesnice - ve všech recenzích se všichni recenzenti rozplývali nad skvělou systémovou klávesnicí. Není špatná, ale nemohu ji vyměnit. Na Androidu jsem používal a opět používám SwitKey Pro, který má našeptávač, který se učí - z FB, Skypu, SMS a zároveň mého psaní - a navíc se zálohuje na DropBox. Takže když mám nový telefon, stačí obnovit zálohu a klávesnice vše umí. Nápověda je okamžitá, u Lumie je nápověda až přestanu psát.
Na české klávesnici mi vadí jen a pouze to, že tam jsou zbytečné klávesy pro diakritiku. Našeptávač je dobrý, jen bych uvítal jeho zálohu. Při resetu nebo přechodu na jiný model o svůj naučený slovník přijdu. To mi chybí.
3. SMS - Bohužel, to není chyba Lumie, ale nedostatku aplikací, chybí mi software na psaní zpráv. Tím, co je zabudované, sice zprávu napíšu, ale hledal jsem aplikaci na psaní SMS zdarma přes moje nastavení v T-zones, nebo VodafonePark, ale nic takového není. Existuje sice na posílání zpráv software WMM SMS Zdarma, ale ten jen používá volné brány a nemůžete posílat zprávy ze svého čísla. Nic typu androidské aplikace FreeSMS Sender neexistuje, nebo o tom alespoň nevím.
Takže ti vlastně nejde ani tak o SMS, jako o aplikaci k SMS bráně? To samozřejmě není problém WP jako takového, ale nedostatku aplikací. Evidentně po tom není poptávka (já osobně mám tolik volných SMS, že by mě nenapadlo si na ně plýtvat naopak malou FUPku :D )
4. Hlasové zadávání - přes klávesnici u Androidu vždy můžu diktovat v češtině a text je v češtině napsán. WP to bohužel neumí a jak se zdá, ani se to neplánuje. Mohu opět použít externí aplikaci např. Voice SMS, ale to je vždy pro práci s jednou aplikací spustit tři další.
Android hlasové zadávání v češtině také velmi dlouho neměl. Bohužel WP je mladá platforma a MS se snaží zejména uchytit se na zájmových trzích a na nějaké díry, jako je ČR se kašle... Veřím, že je to jen otázkou času.
5. Aplikace - největší bolest, kterou jsem u WP zažíval. Možná jich má 200000, ale i ty, které znám a používám u Androidu, jsou zatím jen v polovině vývoje. A např. mnohé české banky vůbec o WP neuvažují (GE Money bank, mBank…).
Každým dnem je to lepší a lepší. Opět platí to, že věci, co se na Androidu vyvíjejí léta, tak Windows Phone za rok nedožene.

6. Kalendář - ...
Tak s tímto naprosto souhlasím. Vestavěný kalendář je naprostá katastrofa. Sám používám Chronos. S ním jsem téměř spokojen. Ale starý dobrý kalendář ze Symbianu mi hodně chybí.

Nokia Lumia 1020 je výborný telefon. Ale ne pro práci.
Záleží, jakou práci na něm chceš dělat. Já ho využívám na práci i zábavu a vyhovuje mi lépe, než Android :-)
Úmyslně jsem nemluvil o tom, že WP stejně jako iOs vlastně nutí uživatele mít "stejnou" obrazovku, jen si můžete měnit dlaždice - to mi paradoxně téměř nevadilo, byť úprava úvodní obrazovky u Android je taková, jakou ji chci mít já, s údaji jaké chci, aby se mi zobrazovaly. U WP jen ty, které WP umí - moc jich opravdu není.
Startscreen Windows Phone je extrémně variabilní. Ano, nutí tě, aby ses držel stejného vzhledu, ale uspořádání a obsah je naprosto na tobě. Je to geniální koncept. Bohužel Live Tiles mají ještě spoustu nevyužitého potenciálu.
Co se týče toho, že je málo obsahu - je to jen o aplikacích.
Prosím, neberte to jako kritiku k tomu, že používáte WP. Vím, že jsou lidé, kterým vyhovuje.
Každý jsme jiný. Dal si WP šanci a nevyhovoval ti. Však o tom to je. Naštěstí si každů svůj OS může svobodně zvolit :-) A že ho kritizuješ je tako v pořádku. Narozdíl od většiny zdejších trollů si to měl v ruce, zkoušel si to a prostě tě to neuspokojilo. Pokud na to máš, takto telefony měnit (nebo je dostáváš zdarma - jak píšeš), tak proč ne :-)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Příspěvek od mimonaut »

Mě to přijde tak, jako žes ten telefon nějak používal, ale možná jsi mu nedal šanci pochopit, jak to funguje a jak si to zjednodušit. Prostě jsi hledal postupy, na které jsi byl zvyklý z androidu a přistupoval jsi k WP troufám si říci už s despektem.. No je v pořádku, žes to alespoň zkusil.

Každému vyhovuje něco jiného, mohl bych psát litanie o tom, co mi vadí tam a tam a proč to nepoužívám.. Už to nedělám. Ale taky jsem nadával po mém měsíčním trápením s mým posledním androidem - desire X, který nakonec skončil ve zdi a sádroval jsem po něm díru :)
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Příspěvek od M.BoBo »

Třeba u vyhledávání kontaktu si myslím je nejidealnejsi tapnout na telefon. Třemi kliknutimi na t9 numerickou klávesnici vybrat jméno a kliknutím volat. To opravdu wp nedokáže a složité vyhledávat ze seznamu (lide) umí každý systém.
Další negativní jsou aplikace, ale to zmiňují všude a zdejší wp uživatele si je stále budou hájit ze jich je dost. A homescreen případně cely OS určité není variabilni, tedy pokud někdo nehodnotí variabilitu v prehazeni pořadí ikon.

PS: koupit lowend android a pak na měj nadávat jako majitel ios zařízení nebo hiend wp je nesmysl;)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Příspěvek od mberdych »

V zasade se s tim da souhlasit, je to tvuj pohled na vec a cokoli tu napiseme ho nezmeni, protoze TOBE to nevyhovuje. S radou veci bych souhlasil, ale obecne mam u WP nejvetsi problem s aplikacema. Ne s tim, ze nejsou, ale s kvalitou tech co jsou. Uvedu par prikladu:

1) Spotify - WP app je priserna, pouzit se to da, ale proti iOSu dost hruza (a to ani ta iOS zrovna pro Spotify neni zadna pecka)
2) Youtube - stale chybi, ale holt google na to dlabe
3) drobne apky jako CSFD nejsou
4) Deezer - proti iOS dost mizerne, obcas zmizi offline songy
5) Tapatalk - hodne se zlepsil, ale porad to neni tak rychle jako konkurence
6) Twitter - oficialni klient laguje a je dost mizerny, co je v people hubu uz dnes nestaci
7) Instagram - jakz takz
8) Flickr - pokud vim, tak oficialni neni, ale mozna si to nepamatuju spravne
9) Foursquare - na WP sileny moloch
10) Office a OneNote mi na iOSu prijde lepsi nez na WP, ale muze to byt jen pocit (rychlejsi)
11) Whatsapp - ten mi prijde proti iOSu hrozne pomaly, neohrabany a osklivy, ale to muze byt individualni

Bohuzel se projevuje, ze WP je u vyvojaru na poslednim miste, coz je skoda (byt se to da pochopit). Zlepsuje se to a treba kus cesty, kterou urazil Tapatalk je opravdu videt. Z nepouzite prisernosti po celkem solidne pouzitelneho klienta je super. Doufam, ze se ostatni pouci :-)
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Příspěvek od Tomet »

S tím kalendářem je to opravdu katastrofa. Dlouho jsem používal chronos a byl jsem spokojený.
Nedávno se ovšem vyzkoušel app Super Calendar a vyhovuje mi a líbí se víc než Chronos.
Nedávno prošel velkou aktualizací a nastavit se dá téměř vše. O Chronosu je slyšet všude, ale na tento jsem narazil náhodou a rozhodně stojí za vyzkoušení.
http://www.windowsphone.com/s?appid=99a ... 4a69c6a617" onclick="window.open(this.href);return false;
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Příspěvek od PetrCBR »

No u me osobne na WP prevazuji ty veci ktere se mi libi (ostatne proto jsem u WP zustal). Samozrejme ma mouchy, ktere mi vadi:
- jednotna hlasitost
- chybejici vyhledavani v telefonu
- kalendar .. nastesti jsou ve storu vynikajici nahrady
- backup/restore celeho telefonu a nastaveni - tady je konkurence o svetelne roky dal
PaTER
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv bře 18, 2010 20:36
Zařízení: HTC HD2 - T-mobil (verze 3.14 včetně SPL 3.03)

Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Příspěvek od PaTER »

Díky za odpovědi.
Vím, že je to o tom, že jsem zvyklý na Android. Někdo tu psal, že je rozdíl, zda mám k dispozici low end model s Androidem a srovnávám ho s iOs nebo high WP. S tím musím souhlasit. Mám nárok každý rok na nový telefon v podstatě hodnotově stejný jako Lumia 1020. Měl jsem pokaždé rok HTC Desire HD; HTC HD2; Samsung S3, S4 a teď Lumia 1020.
Nejkrásnější telefon je jednoznačně Lumia 1020. A já skutečně psal o zvyku a k telefonu přistupoval ze zvyklostí na Android. Je mi 46 let a už se nechci delší dobu přeučovat na nový systém.
Ale WP nezavrhuji!
Přeci jen - mám PC s Windows 8, pokud k tomu bude tablet s W8 a telefon WP8, pak to bude dávat smysl. Prozatím ale ječště počkám, třeba za rok vyzkouším jiný telefon s WP8.1 či snad dokonce s WP9? :-)
Jsem rád, že tu nikdo nenadává - nechtěl jsem mí reakci, že bych WP shodil - je jiný a mě osobně nevyhovuje. Možná proto, že jsem si nezvykl, to je fakt. 14 dní je málo. Ale myslím, že postupem času se to bude zlepšovat.
Ještě jednou díky za rozumné reakce.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Příspěvek od Marty04 »

Hrůza... já dostat zadarmo 1020, tak jsem nejšťastnější člověk na světě. Dej mi jí. :lol:
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Příspěvek od Flynn »

mberdych píše: 3) drobne apky jako CSFD nejsou
ČSFD lze nahradit aplikací MyMovies. Je v ní zabudována ČSFD a je tam i IMDB http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... 18003a4639" onclick="window.open(this.href);return false;
mceza

Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Příspěvek od mceza »

PaTER píše:Jsem rád, že tu nikdo nenadává
Tady nejsi na Apple fóru, kde se smí o nejsuprovějším OS nejsuprovější firmy mluvit jen pozitivně ;)

WP si dal šanci a zatím to není pro tebe. Svoje mouchy má. Pro někoho jsou zásadní, pro někoho ne. S každou aktualizací se dostává jinam. V některých věcech dohání konkurenci a v některých ji zas předhání.

Třeba se ti další verze budou líbit víc. A třeba se zas Android dostane někam, že se začne líbit mě.
Koudy69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: úte led 10, 2012 21:32
Zařízení: Sony xperia z1c

Re: Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Příspěvek od Koudy69 »

Mel jsem to podobne android uz nevyhovoval tak jsem dal wp sanci. Z jednoho uhlu pohledu me nadchla, cistota systemu jednotnost super. Problem u me nastal v app, ktere jsou nektere po designove strance na tom vylozene spatne. Nerikam ze vsechny ale ty co vyuzivam ja tam byl problem. System pro me za takovou lepsi 2. Ale aplilace a jejich zpracovani tak na 4. No uvidim do budoucna tomu jeste sanci urcite dam zatim ficim na iphone 5 a uvidime. Prosel jsem si snad vsechny platformy co sli. A u wp jsem byl spokojen s cistotou a plynulosti, ale zatim ma pro me minusy ktere nejsem ochotny tolerovat
jenda996699
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: čtv srp 15, 2013 16:49
Zařízení: Lumia 520

Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Příspěvek od jenda996699 »

Taky se připojuji měl jsem G300, který měl Android a prostě na Android je to slabý, ale půlroku jsem s ním přežil. Pak jsem si řekl, že dám šanci WP a koupil jsem si 520. Zpočátečnýho nadšení to později už nebylo tak super. Systém, který funguje je spíš, že nefunguje plno věci mi na něm nefungovali u slabého netu mi integrované zprávy neodesílali často zprávy na fb ani obrázek to nedokázalo odeslat a k tomu sem musel používat pitomý klient od MS, který je fakt špatný a styděl bych se ho vůbec dát na store. A plno dalšího ať už je to windows store, který chce nějaký posraný potvrzení, že mi je 18? f**k? Tohle jsem u Androidu nikdy nemusel řešit. A pak aplikace, některý byli fajn, ale většina vůbec nezapadla do stylu WP. Byli odfláklé a nestabilní. Korunu tomu nastavil nehorázně špatný, který hodně používám. Nakonec jsem ho prodal a teď frčím na 2 roky starým Androidu. Nefunguje bez chyby, ale funguje mám tam přes 100 aplikací a na občasné menší zpomalení hodnotím mnohem kladněji než WP...
Jediná alternativa by mohla být iOS bohužel pro mě příliš drahá. Uzavřený systém a nejvíc aplikací + nejlépe vyladěný telefon podle mého...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Příspěvek od Krayzie »

PaTER píše:1. Telefonování...
Mne na telefonovanie v 99% postacuje historia, takze u mna bez problemov. Kazdopadne, ocenil by som, keby uz konecne HW tlacidlo lupy vedelo vyhladavat vsade (nielen Bing), odpadlo by dvojite vyhladavanie (najskor v historii a potom v People hube).
PaTER píše:2. Klávesnice...
Osobne som nikdy neprisiel na chut roznych klavesnic. Kedze diakritiku nepouzivam, tak som so vstavanou ENG US maximalne spokojny.
PaTER píše:3. SMS...
Poslem 1-2 SMS za mesiac, SMS brany som nikdy v zivote nepouzil.
PaTER píše:4. Hlasové zadávání...
Pouzivam EN, nevidim v tom problem, vzdy som bol odporcom akejkolvek lokalizacie do minoritnych jazykov. Keby sa ludia stavali k studiu svetovych jazykov zodpovednejsie, odpadol by tento nonsense. S dcerou komunikujem iba po EN a ucim ju DE, ostatne sa na nu snad nalepi.
PaTER píše:5. Aplikace...
Suhlas, toto je najvacsia slabina WP. Neexistuju bankove aplikacie, neexistuju specificke aplikacie (napr. remote app pre Onkyo, Denon, ..., je len neoficialna pre Yamahu, ktora je zial velmi slaba). Nastastie, bankovnictvo ma az tak netrapi, citacku TB mam vo WP a to mi postacuje. Takisto, moje najpouzivanejsie apps su (SME, WhatsApp, Skype, Aladin, IMDB, WPTrakt) a paradoxne, pre Feedly je na WP subjektivne najlepsia app (konkr. NextGen reader) a nech som hladal ako som len mohol, tak na Nexus 7 som podobne skvelu appku nenasiel a preto som N7 prestal pouzivat uplne.
PaTER píše:6. Kalendář...
Maximalny suhlas, tu ani nie je co dodat. Snad len tolko, ze nie som na kalendar nejako extra odkazany, takze to neriesim.

Ak to mam zhrnut, tak s autorom temy vo vacsine suhlasim, ale kedze nie som na telefone zavisly a k praci ho nepotrebujem (s prehladom by som si vedel predstavit zivot bez akehokolvek mobilu), tak s prihliadnutim na UI (IMO bezkonkurencne) a pouzitelny fotak v L925, som spokojny.

Telefon s Androidom som nikdy nemal, iba tablet (Nexus 7), s ktorym mam neustale SW patalie (nic nefunguje poriadne) a preto som ho od posledne HR uz nezobral do ruky a sluzi iba na hranie ked je na navsteve 5 rocna neter (sem tam este ako remote pre AVR pri pocuvani hudby).
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Příspěvek od Sentinel65 »

Kazdy ma sve individualni potreby pro pouzivani mobilu. Sam jsem zustal verny androidu pro jeho variabilitu a moznosti prizpusobeni. WP jsem nejprve studoval na diskusnich forech, videich a nakonec jsem si to sel osahat i do obchodu nazivo a rozhodl jsem se ho poridit pritelce k vanocum. Koupil jsem ho sice o 3-4 mesice drive, ale na druhou stranu jsem mel moznost si s nim vyhrat a predat zkusenosti a instrukce nove majitelce, ktera dostala L720 a je z ni doslova nadsena. Jednoduse proto, ze telefon opravdu pouziva primarne na volani, psani sms, vyfoceni momentky, poslechnuti audio knizky nebo k precteni ebooku. Jednoduchy system a ruku v ruce i ovladani. Protoze nezazila android, tak se ji prace s telefonem libi a maximalne ji vyhovuje.
Samozrejme jsou zde uz zminena omezeni v oblasti software, ktery se ale dost rychle zlepsuje, i kdyz k maximalni spokojenosti jeste hodne chybi. V tuto chvili ze vseho nejvice postradam na tento system dokonale funkcni profily podle ruznych parametru (cas, lokalita, textovy retezec z kalendare atd.) . MS a Nokia se pri vyvoji Lumii soustredeli hlavne na spolehlivost a odladenost systemu, dale pak na vzajemne propojeni netu a socialnich siti, ktere dnes mladi hodne vyuzivaji, ale na samotne uzivatelske ovladani uz mene. I tak si myslim, ze tyto telefony maji svoji budoucnost a najdou si sve uzivatele, kterym bude vyhovovat.

Po zkusenostech s telefonem pritelky jsem se rozhodl poridit WP i kolegum v praci jako sluzebni telefon (oba vek 60+). Byli zvedavi a trochu neduverivi, protoze do te doby zadny dotykovy telefon v ruce nedrzeli. Oba dostali L520 a musim konstatovat, ze uz po dvou trech dnech byli jejich reakce na tento telefon hodne kladne.

Takze hodnotit nejakou platformu a potazmo pak hw je vec hodne individualni.
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Můj (ne)přechod z Androidu na Lumii 1020

Příspěvek od Standa99 »

........
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů