Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Volná diskuze na libovolná témata...
mceza

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od mceza »

GreenArrow píše:Pokud po tou značkou nikdy nevzniklo nic dobrýho, všechny produkty této firmy byly a jsou špatné kopie, pak to zas tak hloupé není :smile:
:D :D :D

Tak teď si dobře pobavil :D

Dělám screen a vyvěšuji na sociální sítě :D
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od jaroslavii »

Prý možná už příští rok nebudou telefony nosit jméno NOKIA!? Jolla taky nic nenabízí tak co si pak koupíme??
mceza

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od mceza »

Jak jsem dával link výše: Minimálně Asha bude určitě jako Nokia ještě několik let (asi max 10).
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od jaroslavii »

Nechci levnej horší telefon. :-( Chci pěknej se jménem Nokia.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od Krayzie »

Podla toho, co som cital, tak znacka Nokia Lumia konci (predpokladam, ze posledne Lumie pod znackou Nokia budu predstavene teraz na jesen) a Nokia Asha ostava.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

jaroslavii píše:Prý možná už příští rok nebudou telefony nosit jméno NOKIA!? Jolla taky nic nenabízí tak co si pak koupíme??
Mě je to vcelku jedno, zakotvil jsem spokojeně u toho v podpisu a nestěžuji si...za 3k perektní IPSko, skvěle padne do ruky, šlape jak má vyblbnu se co víc na další rok nebo kdy se naskytne něco bez čeho nebudu moct být si přát ne? 8-)
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od Zaklinac »

Je mi ľúto, že už o pár mesiacov nemusí existovať nápis Nokia na smartoch...ale čo už, verím platforme, tak keď sa tie telefóny budú volať Windows Phone xxx, Lumia xxx, Lumia by Microsoft xxx alebo Microsoft xxx, je mi to jedno. Kúpim si ho. A budem dúfať, že na ňom robilo čo najviac ľudí z Nokie.
Ináč vývoj má naďalej ostať vo Fínsku a aj samotný MS má vybudovať nejaké nové vývojové centrum. Tak som niekde čítal.
kamsal
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob srp 03, 2013 10:55
Zařízení: Lumia 920, Xperia P, iPad 4

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od kamsal »

Neživte flame o tom, že Nokia nebude Nokia. To teď nikdo neví. Osobně si myslím, že Nokia Lumia bude i pod Microsoftem. MS nekoupil za 6 mld. fabriku, koupil "NOKII". A i kdyby, tak Lumia je pěkný název pro smartphony.
mceza

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od mceza »

I když Nokia nebude, tak jméno mi sice bude chybět, ale především mi půjde o kvalitu zařízení. Je jedno, jak se menuje, ale co umí a jak je udělané. Ale to lidi jako GreenArrow nikdy nepochopí...
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od stm01 »

Souhlas. Většinou když někdo koupí řekněme nějakou renomovanou značku,tak původní název zůstává.
Volkswagen - Škoda,TCL - Alcatel či jiné automobilky. Takže snad to zůstane i v tomto případě stejné. Hlavně ať MS/Nokia pokračují v nastaveném trendu a budou dělat další a další skvělé telefony. 8-)
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Myslím, že Microsoft už v minulosti několikrát ukázal, že umí dělat kvalitní hardware (Zune HD, Surface, periferie), takže z nekvalitních telefonů bych strach neměl. Já se spíš obávám, že se z platformy Windows Phone vytratí ta dravost, flexibilita a inovace, které tam přinášela Nokia. Každopádně se budu moc rád mýlit. Třeba se nedávna reorganizace Microsoftu pozitivně odrazí na rychlosti vývoje.
mceza

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od mceza »

Bylo by fajn, kdyby byla Nokia pod MS, ale přešel by do ní vývojový tým WP a MS by byl jen dozor. No uvidíme...
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od murder »

Cheetah007 píše:osmičky mi na PC nesmí....jako aby nutili okénka na notouch displeje a nedali na výběr co chci používat, s tím ad na mě ms nechodí....metro a tiles prosím, tablety, founy netbooky ale na stlním pc nemají co děla a k tomu nuceně
Je vidět že jsi skutečný odborník a produkty MS znáš perfektně z článků na linuxových webech. Bohužel musím ti něco prozradit, oni ti rádoby odborníci lžou, žádné dlaždice ti nikdo nenutí, klidně můžeš pracovat jen na ploše v prostředí stejném jako v předchozích verzích Windows, dokonce k tomu není potřeba ani žádných gekovských úprav onoho OS, jediné co stačí po prvním nastartování kliknout 1x na dlaždici z příznačným názvem "Plocha" pak již nemusíš ty okénka vůbec vidět klidně několik týdnů, měsíců... O rychlosti onoho nechutného OS zvoucího se Windows 8, to nemá ani cenu se rozepisovat, proboha kdo by chtěl tak pomalý os, představ si start během pár vteřin. (stopnu to a doplním kolik přesně) Tak neskutečných dlouhých 11 vteřin včetně otevírání notebooku a tří grafických gest k odemčení. Hnusně dlouhá doba....
Ale to jsou informace co prudiči nechtějí vědět a slyšet
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Re: Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od iljusin66 »

Používám Win7, Win8 a na linuxu Gnome 3. Nejvíce mi vyhovuje Gnome 3, pak Win8. Win7 jsou z mého překonané překonané. Ale boj zastánců Win8 a Win7 bude dlouhý a tuhý úplně stejně jako boj zastánců Gnome 3, Gnome 2 a Unity na linuxové platformě [WINKING FACE]
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od David Podzimek »

Miroslav Havlíček píše:Myslím, že Microsoft už v minulosti několikrát ukázal, že umí dělat kvalitní hardware (Zune HD, Surface, periferie), takže z nekvalitních telefonů bych strach neměl. Já se spíš obávám, že se z platformy Windows Phone vytratí ta dravost, flexibilita a inovace, které tam přinášela Nokia. Každopádně se budu moc rád mýlit. Třeba se nedávna reorganizace Microsoftu pozitivně odrazí na rychlosti vývoje.
Jak řekl Horace Dediu (asymco.com) tak podobná reorganizace se na fungování společnosti projeví až za pár let. Nokia nebyla jen zdroje, jako lidé, tržní podíl, distribuční síť, ale i důležitější prvky a to procesy a priority, které jim umožňovali roky dělat kvalitní zařízení. Pokud se změní procesy a priority, nebude to Nokia. Otázka jak mají šanci přežít v obřím Microsoftu, jestli jejich silné stránky zaniknou, nebo se naopak prosadí.
miomio
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 12, 2012 12:43
Zařízení: S3, iPad, Lumia 520

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od miomio »

Osobne si myslim, ze toto nebola stastna volba pre Nokiu. V dobach ked bola 3310,6210 bola Nokia kral, kto nemal Nokiu nebol ,,in,,. Potom Nastupili casy Apple, Samsung, HTC a Nokia zacala stracat. Teraz ked zacala ,,chrlit,, dobre ,,masiny,, a znova ide hore, to preda a este aj MS, ktoreho cenova politika sa mne osobne nelubi. Pocitam, ze cochvila ked sa utrasu, bude vsetko za peniazky, vratane navigacie.............Len treba dufat, ze to tak nebude, budem rad, ked sa mylim :D
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od wizaard »

Obecně jsem rád, že Microsoft koupil Nokii, rozvoji a prosazování Windows Phone by to mohlo prospět. Hlavně kromě Nokie se nikdo o Windows Phone nezajímal, HTC i Samsung to mají jen jako bokovku, kdy nuceně vydají nějaký ten telefon, aby dodržely dohody s MS a dostali nějakou finanční "podporu platformy".

Co se změn týče, pokud nějaké (dramatické) změny vůbec nastanou, nebude to dřív než za rok, dva. Podívejte se na Skype, jak je to dlouho, co ho MS koupil a kdy se začaly dít nějaké změny?
mceza

Microsoft kupuje Nokii: Mobilní událost roku (diskuze)

Příspěvek od mceza »

To si takhle Steve Ballmer přišel do práce a když vystupoval z výtahu, vypadnul mu z ruky mobil. No úplně se rozšvihal na cucky. Dal ruce v bok a zakroutil hlavou. Levnej korejskej křáp!
Když procházel kolem sekretářky, stále s brunátnou tváří, jenom prohodil: "Kupte mi Nokii."
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů