Steve Ballmer do roka odstoupí z MS

Volná diskuze na libovolná témata...
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Steve Ballmer do roka odstoupí s MS

Příspěvek od milennium »

tslany píše:Ale minimálně showman to byl vynikající. Existuje někdo vůbec ještě takový, ve vedení nějaké velké korporace, jako on?
Zaplať Pánbůh ne... Ve vedení společnosti by měl být profesionál a ne šašek...
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Steve Ballmer do roka odstoupí s MS

Příspěvek od Standa99 »

........
mceza

Steve Ballmer do roka odstoupí s MS

Příspěvek od mceza »

Mokrý sen linuxáků, který má od pravdy daleko :D
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Steve Ballmer do roka odstoupí s MS

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Steve Ballmer byl pro MS určitě to nejlepší co mohlo být.

Je zřejmé, že ale potřebuje MS nový směr a ten si žádá nového CEO.

Otázkou je, zda-li někdo zvládne jak sféru end-userů a bussiness sféru dohromady ovládat, minimálně tak dobře jako Ballmer. A otázkou je, jestli to bude někdo z MS nebo externí.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Steve Ballmer do roka odstoupí s MS

Příspěvek od fredysz »

Docela pochybuju ze takovy kolos muze vest někdo z venku, který o firme nevi vůbec nic. Bude to nejspis někdo zevnitř MS...
mceza

Steve Ballmer do roka odstoupí s MS

Příspěvek od mceza »

Právě že se to stává docela často - viz Elop.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Steve Ballmer do roka odstoupí s MS

Příspěvek od fredysz »

Nokia se nemůže rovnat s MS. Je to "jen" výrobce telefonu, map a HW pro mobilni site. Navíc Elop tam sel kvůli Windows Phone. Nebyt WP Elop by do Nokie nikdy nesel...
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Steve Ballmer do roka odstoupí s MS

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Nemyslím si, že Elop šel účelově do Nokie s tím, že jí převrtá na Windows Phone. Jednání probíhala i s Googlem, řešilo se i Maemo (Meego) apod.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Steve Ballmer do roka odstoupí s MS

Příspěvek od fredysz »

Jasne ze ne proto, aby ji prevrtal na wp, ale proto, ze se už předtím pro wp rozhodli a Elop byl správná osoba pro jednání s MS...
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Steve Ballmer do roka odstoupí s MS

Příspěvek od HanysR »

Jak vy tady všichni znáte strategie a plány nejvýznamnějších firem světa a jejich vedení. To mne vždy baví tady číst. Jeden chytřejší než druhý :-D
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Steve Ballmer do roka odstoupí s MS

Příspěvek od fredysz »

No vidíš a mě zase bavi, kdyz zacne moralizovat někdo kdo se sám do takové diskuze zapojuje... ;-)
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Steve Ballmer do roka odstoupí s MS

Příspěvek od HanysR »

Já nemoralizuju, to sis trochu spletl. Já jsem jen řekl, jaké bylo většinové veřejné mínění. Kdežto vy víte za jakých okolností by někdo někam šel apod. Asi tak ;-)
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Steve Ballmer do roka odstoupí s MS

Příspěvek od spellshaper »

Odchází další velká osobnost, jako byl Gates nebo Jobs. Například o šéfovi Google v podstatě nikdo neví. Nový říďa Apple je zase největší suchar, tak doufám, že MS neskončí stejně.
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Steve Ballmer do roka odstoupí s MS

Příspěvek od Thompson »

mceza píše:Nikdo o Ballmerovi netvrdí, že je/byl génius. Ale stejně jako Jobs vybudoval obrovskou firmu. Nebo snad ne?

Ballmer je dobrý buisnessman, ale je pravda, že v posledních letech jako CEO nebyl přijímám mnohými pozitivně.

A to, že by MS nikomu nechyběl - to je podle mě jen gramatická chyba Thompsona - neodstoupí s MS, ale z MS... A nechyběli? Ze dne na den by zkrachovaly všechny velké firmy na světě...
Moje gramatická chyba?Ale kdepak :D
mceza

Steve Ballmer do roka odstoupí s MS

Příspěvek od mceza »

"odstoupí s MS" a "odstoupí z MS" je rozdíl. Tak jak si to myslel?
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Steve Ballmer do roka odstoupí s MS

Příspěvek od Thompson »

Že tím co jsem napsal, jsem se snažil upozornil na hrubku v nadpisu :roll:
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Steve Ballmer do roka odstoupí z MS

Příspěvek od milennium »

Pro všechny co obhajují Ballmera, pasují ho jako osobnost :-) , nebo dobrého businessmana, a nebo snad za rovnocennou osobnost k S.Jobsovi :-) :-) :-) ,doporučuji tohle http://wmpoweruser.com/rumour-steve-bal ... -disaster/
Ballmer je opravdu jeden s nejhorších CEO a nebýt silného MS, tak už dávno skončil na dlažbě. Není tajemstvím, že Ballmera chtěli odvolat s vedení MS už dříve, ale nikdy k tomu bohužel nedošlo. Což je škoda. Už když MS vypustil do světa paskvil jménem Windows Vista se o Ballmerovi dost mluvilo. Ale bohužel...Nepřesvědčil je ani kolaps Londýnské Burzy. Příčina kolapsu byla jasná. Windows Vista... Já za sebe můžu potvrdit, že Windows Vista jsou hrůzný OS...
Myslím, že v následujících měsících se budeme dozvídat zajímavé věci, které Ballmer svou naprostou neschopností buď zkazil a nebo prostě nedokázal prosadit...
Jó, není žádné umění nasednout do rozjetého vlaku a vést se... A v různých debatách a rozhovorech ze sebe dělat šaška, smát se konkurenci (třeba při uvedení prvního iPhonu...), zesměšňovat ostatní a hlavně se plácat po hrudi, všude říkat "jaké skvělé produkty to máme"...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Steve Ballmer do roka odstoupí z MS

Příspěvek od tslany »

Windows Vista je jeden z nejlepších OS, co kdy Microsoft vydal. Používal jsem ji už od betaverze, a vyměnil až s developer preview Windows 8. Plno pokrokových funkcí, stabilní jádro, nové standardy, a hlavně jsem BSOD viděl jen při špatném taktování. Nechápu lidi, co před X lety zkusili Vistu na 1GHz P4 s 512MB RAM a doteď na ni nadávají. Zkuste si ji nyní nainstalovat na něco adekvátního roku 2007, např. já na Athlonu X2 a 2GB RAM neměl s 64bit Vistou jediný problém, vše bylo krásně rychlé a plynule, i po několika letech provozu. Veškeré mnou používané aplikace fungovali bez problémů, i Creative Audigy 2 ZS Platinum (která mi mj. slouží i nyní na 8.1) fungovali také na výbornou, ačkoliv s těmi ovladači to bylo na delší povídání, s hrami jsem neměl sebemenší problém a navíc jsem si mohl užívat DirectX 10, stabilita se oproti XP několikanásobně zlepšila, nezažil jsem jediný pád systému nebo jeho součásti. Pokud Vista byla hrůzný OS, jakto že s minimálními úpravami (pozměněý, dle mého názoru k horšímu, taskbar, přiteplená modrá na každém rohu, homegroup cpoucí svou ikonku nadrzo na plochu, odstranění možnosti zobrazit sidebar) jej MS vydal jako nový systém a byl přijat veřejností pozitivně? Ano, jednak se na tom podílel fakt, že v té době lidi začali přecházet ze 130nm CPU na něco novějšího, a zároveň také již byly značně odladěny ovladače pro 64 bitovou verzi. ALE ten hlavní důvod, proč tomu tak bylo, ten je popsán dokonale v experimentu Mojave.

A na závěr: Windows Vista je dle mého názoru graficky nejpovedenější software, zatím žádný jiný SW mě nepřesvědčil o tom, že by byl krásnější.
mceza

Steve Ballmer do roka odstoupí z MS

Příspěvek od mceza »

Zdá se mi, jako kdybych používal zcela jiný operační systém.

Kupoval jsem ji tehdy na velmi výkoném notebooku jako novinku. Modrých smrtí několik, věčně se to sekalo. Stabilita oproti XP někde kdesi v septiku. Toto jsem zažil na několika počítačích.

OS byl pomalý, špatně uspořádaný a extrémně špatně lokalizovaný do češtiny. Hlášku "byl nalezen problém" a následné desetiminutové "hledání řešení problému" jsem tak moc nenáviděl, že jsem u tenkrát úplně nového lenova po 14 dnech neskutečně útrpného používání s radostí downgradoval na XP a ty používal až do příchodu sedmiček.

Designově se mi Visty hnusily, ale to je silně subjektivní.

Po příchodu Windows 7 jsem XP vyměnil za ně. A ne, s Vistama to má pramálo společného. Výborná funkčnost, výborná kompatibilita, výborná stabilita. Nic z toho Visty neměly. Takže s notebookem, který byl přímo navržen na Windows Vista Buisiness x64 jsem vystřídal Visty, XP a 7 a Visty byly absolutně nepoužitelný humus.

Toť moje zkušenosti a že jich není málo.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Steve Ballmer do roka odstoupí z MS

Příspěvek od Krayzie »

"Pruser" s Vistou mi pride presne to iste ako "pruser" s W8. Akurat, teraz som neurobil tu istu chybu ako s Vistou a na W8 som presiel hned ako to bolo mozne. Vista bola taka mala revolucia, ktoru verejnost a "odborne" media (hlavne pre vyssie systemove naroky) zadupali do zeme. Priznam sa, ze som vtedy dal na hype verejnosti a odsudzoval som Vistu cca 1.5 roka bez toho aby som ju vyskusal. Po 1.5 roku som kupil novy low end NB od Aceru s predinstalovanou Vistou a buchal som si hlavu o stenu, ze som tak neurobil skor. Po cca 2-3 mesiacoch stravenych s Vistou som uz XP nemohol ani vidiet a vzdy ked som sa dostal k PC s XP, tak to bolo pre mna utrpenie. S Vistou som nemal absolutne ziadny problem a jediny dovod, preco som neskor presiel na W7 bola chybajuca podpora TRIM.
S W8 je to podobne. Media siria hype o tom ake je to nepouzitelne a cuduj sa svete, pokial sa clovek odosobni a nema problem naucit sa par novych veci, tak s W8 nema najmensi problem. Skoda, ze ludia (tak ako ja kedysi) davaju na "odborne" media typu DSL.sk (tam su asi najvacsi MS hateri na SK/CZ scene, pritom ich clanky byvaju casto na velmi vysokej urovni, len tie o MS a Nokii treba filtrovat).
Kazdopadne, ja si nemyslim, ze Vista alebo alebo W8 su fail, len oboje je jednoducho obrovska zmena a to sa sa vacsine prilis nepaci.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů