windows 7 uefi instalace

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

windows 7 uefi instalace

Příspěvek od martintrojanek »

zdravim,
potreboval bych poradit, nevite tady někdo, jak nainstalovat Windows 7 na novy prazdny notebook lenovo g580 s uefi? Kamos koupil samozrejme bez os, krome Windows 8, které ovšem nemá legalni se nedari nic jiného nainstalovat, Windows 7 home premium 64 bit, Windows xp, ani když uefi zakazu v biosu, vždy po instalaci notebook zustane ve smycce hned po logu lenovo. Instalace z dvd/flashky, rozdelim disky na rezervovano, systemovy a datovy, výsledek je vždy stejny. jsem docela bezradny, za kazdou radu diky.
mceza

windows 7 uefi instalace

Příspěvek od mceza »

To nebude UEFI, ale možná nastavením disku. Zkus v BIOSu změnit SATA z AHCI na kompatibilitu.
popa81
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: úte srp 04, 2009 7:55
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4, iP6+ 64gb

Re: windows 7 uefi instalace

Příspěvek od popa81 »

Změna SATA ahci (ahci je nativní nastavení pro satu to by tam melo zustat) je nesmysl. Je potřeba vypnout secure boot a nastavit legacy boot pak pojedou i w7 nebo si pomoci utility rufus vytvořit UEFI boot flash instalacku se 7kama
PS: vidím ze už stejně kolega reagoval se 14denim zpožděním takže to postrádá smysl lol
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

windows 7 uefi instalace

Příspěvek od htcjirka »

martintrojanek píše:zdravim,
potreboval bych poradit, nevite tady někdo, jak nainstalovat Windows 7 na novy prazdny notebook lenovo g580 s uefi? Kamos koupil samozrejme bez os, krome Windows 8, které ovšem nemá legalni se nedari nic jiného nainstalovat, Windows 7 home premium 64 bit, Windows xp, ani když uefi zakazu v biosu, vždy po instalaci notebook zustane ve smycce hned po logu lenovo. Instalace z dvd/flashky, rozdelim disky na rezervovano, systemovy a datovy, výsledek je vždy stejny. jsem docela bezradny, za kazdou radu diky.
Zvlastrni,zrovna minuly tyden jsem shodou okolnosti instaloval Win7 na Lenovo G585 s UEFI,tez puvodne bez OS.Uplne bez potizi.
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

windows 7 uefi instalace

Příspěvek od martintrojanek »

díky za pomoc, nakonec jsem ho ukecal na legální win8 takže bez problémů :)
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů