IPhone 6/ budoucnost

Volná diskuze na libovolná témata...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od uni »

mceza: Tak já nevím, přijde mi, že se nedá přehlédnout např. nová podskupina NB, ultrabooky jako reakce na MB Air. Nebo že Apple má všude jako std. SSD disky, zatímco z této bohulibé faktičnosti ultrabooky naopak vycouvaly a výrobci klidně dál valí 5400mph "diskety", hlavně že xyzGB do produktových specifikací:-/. Nebo Retina displeje. Nebo unibody šasi. Nebo Thunderbolt. Jako tohoto všeho (resp. aspoň něčeho) si nevšimnou už chce danou kategorii trhu opravdu hodně ignorovat:-), docela mazec.
weth
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 23, 2008 21:45
Zařízení: iPhone 5S 16GiB 7.X

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od weth »

uni píše: Ad nano sim, zajímavý postřeh. I přes tvůj pohled na věc jsem rád např. za menší verzi (např. microUSB, ačkoli zde je pár výhrad...) konektoru, představa USB B v telefonu... Sice ten menší konektor sám o sobě mi nic nepřinesl, ale přesto jsem rád, že umožňuje konstrukci menších přístrojů.
Nano a micro sim je opravdu na nic, uzivatel simku tak casto nemeni aby poznal nejakou zasadni zmenu. Lightning uz je ovsem jina vec - osobne jej povazuju za nejvetsi prinos nove generace mobilnich zarizeni od Apple. Skoda, ze tento konektor nenahradil dock konektor uz drive. Ukazuje to typicky Apple pristup - z pohledu uzivatele jednoduche na ovladani (oboustranost konektoru je proste jednoducha a pritom velmi uzitecka inovace), ale pritom vevnitr je ukryta zajimava technologie.
mceza

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od mceza »

uni píše:mceza: Tak já nevím, přijde mi, že se nedá přehlédnout např. nová podskupina NB, ultrabooky jako reakce na MB Air.
Ano, žádné porty, žádná výbava, mizerný výkon - ALE JE TO MALÉ! To je tedy inovace...
uni píše:Nebo že Apple má všude jako std. SSD disky, zatímco z této bohulibé faktičnosti ultrabooky naopak vycouvaly a výrobci klidně dál valí 5400mph "diskety", hlavně že xyzGB do produktových specifikací:-/..
Sám také používám SSD, ale většina lidí před rychlostí upřednostňuje spíše cenu a kapacitu. A tu mají klasické HDD úplně někde jinde, než SSD.
uni píše:Nebo Retina displeje.
Na tom nevidím nic super inovátorského. Prostě tam dali displej s dobrým rozlišením a vyšším DPI. Je to fajn, ale není to inovátorské.
uni píše:Nebo unibody šasi.
Když o tomhle řekneš, že to je inovátorské, tak mi to přijde dost směšné. Prostě zvolili jeden z možných druhů výroby. Já jsem zas zastáncem ThinkPadů, které mají pevnostní rám ze slitiny. Opět je to jen věc, kterou tam dali. Je to jejich styl. Ok. Ale nepovažuji to za inovátorské.
uni píše:Nebo Thunderbolt.
Dali tam zajímavou věc. Ale vyvinul to Intel a Apple to pouze do svých strojí cpe. Uvidíme, zda se to rozšíří nebo to dopadne jako FireWire, po kterém dnes neštěkne ani pes. Zatím to bez drahé redukce nepřipojím téměř k ničemu.

V tom všem, co jsi napsal vidím prostě jen odlišný pohled na zákazníky. Zatímco například Lenovo dává zákazníkům super výbavu. Apple dává ultramoderní věci, které ovšem (v USA málo v ČR vůbec) nemají rozšíření.

Já těch pár gramů a mm obětuji radši ve prospěch špičkové klávesnice, vyměnitelné baterky, pevného disku, výbornému přístupu k miniPCIe a RAM. K tomu všemu trackpoint, čtečka otisků prstů, ExpressCard, 3G, GPS, dotykový display a spousta dalších věcí...

Proto bych neříkal, že je inovátorem. Pouze má svou modelovou řadu a snaží se nabídnout něco odlišného. Některým možná stačí, ale já potřebuju počítač, kde bez redukce připojím ethernetový kabel nebo VGA. Bez těchto konektorů umí udělat malý notebook každý...

Navíc je dostupný pouze omezený a rozhodně ne inovátorský OS, který není vhodný na spoustu věcí. Aneb ukázkový příklad toho, jak se dá sbastlit unixové jádro...
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od Davedroid »

Jj prave ze jsem Apple vnimal jako inovatora. A pkud delsi dobu v iOS a IPhonech neprijde s nejakou inovaci, tak si rikam jestli si roli inovatora podrzi i bez Jobse. Hodnota Apple akcii mi prijde umele vysponovana a pokud ted prijdou jen s 5s jako ze ...uvnitr je neco rychlejsiho... :wink: tak si myslim, ze trh postupne prestane verit tomu ....nebojte Jobs nam tunnechsl plany na xxxx let dopredu. Stejne jako ted "vysla hura inovace" iPad 128GB. Jo furt si myslim, ze je Apple super vychytany a funkcni. Fort je mi uzivatelsky a odezvou iPad nejprijemnejsi, ale.....jak dlouho bez inovace to bude fungovat? Jestli dosahl Apple vyrcholu a uz jej ceka jen pozvolny sesup a nebo jestli poroste dal, to si prave myslim ukaze, co oredstavi v pristim roce. Treba mne 5 sklamala. Sklamalo mne proslouzeni displeje pri stejne sirce a vysvetlovani, ze prave to je ta nejoptimalnejsi velikost kvuli ovladatelnosti. Mozna by mohla byt 6 jeste delsi pri stejne sirce:-)))))
Ale Applu bych to pral, bych se pak iPh vratil. Jen se obavam, ze se z leadra inovaci stane nasledovnik behem pristich 5let:-(
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od GreenArrow »

Mceza: Že pro tebe není Air inovace, fajn, ale pro spoustu dalších lidí je. Mě zas přijdou absolutní blbostí co jsi napsal ty, teda ne blbosti, ale jsou to věci co letěli tak před 10 lety. Kdo měl víc USB byl pán.
mceza

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od mceza »

Jobs je podle mě zcela mylně pokládán za buhví koho, kdo tu společnost řídil. On byl v posledních letech jen skvělý PR. Dokázal protlačit průměrné výrobky, které se jen a pouze trochu lišily od ostatních. Výrobky zcela nekompatibilní s čímkoli jiným, výrobky porušující standardy. Dodnes mají velké firmy velké potíže, protože management si usmylel, že budou mít iPhony a iPady a ono to nedokáže spolupracovat s podnikovou infrastrukturou... O porušování bezpečnosti nemluvím...
Apple nedosáhl svého vrcholu, ale marketingového vrcholu. A to je velký rozdíl. Teď ho čeká postupný propad. Ono co také očekávat od firmy, které její výrobky vyrábí konkurence...

iPhone 5 přesně ukázal, na co se apple zmůže a díky němu zfanatizovaní lidé trochu vystřízlivěli. Zjistili totiž, že takových nejvíc top a ultra high-end výrobků je na trhu spousta a dokonce s lepší výbavou za menší peníz...

U iPadu mini recyklují technologii použitou v iPadu 2 a prodávají to jako super novinku. A do "velkého" iPadu teď přidali sice pěknou kapacitu, ale vzhledem k ceně to je naprostá blbost... Lidi spíš ocení tablet s 32 GB pamětí s slotem pro SD karty a bude jim to stačit. K čemu je mi v tabletu 128 GB? Filmy v HD kvalitě shlédnu a smažu. Fotky si ukládám na diskové pole/do stolního PC/nebo do cloudu. Ve všech třech případech to mám ve svých mobilních zařízeních kdykoli přístupné.

GreenArrow: O USB nic nepíšu. Ve svém počítači mám 3 a na cestách to je víc než dost, ale doma musím používat dokovací stanici s více USB porty. Mě jde o to, že hodně cestuji a dělám prezentace. Abych s sebou tahal kromě ultra super malého notebooku ještě krabici redukcí, abych byl kompatibilní a použitelný v okolním světě? Děkuji nechci. Ať se nám to líbí nebo ne, VGA tu s námi bude ještě hodně dlouho.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od uni »

mceza: Mám ti na to vůbec reagovat?:-/
Ano, žádné porty, žádná výbava, mizerný výkon - ALE JE TO MALÉ! To je tedy inovace...
Asi si to pleteš s netbooky, které Apple jednoznačně od počátku označoval za omyl trhu, dnes již vytlačeno. MB Air a ultrabooky mají plnohodnotný výkon, Intel i5 procíky, apod. Možná tě to překvapí, ale obrovská skupina má k NB připojenou tak myš a USB disk...
Sám také používám SSD, ale většina lidí před rychlostí upřednostňuje spíše cenu a kapacitu. A tu mají klasické HDD úplně někde jinde, než SSD.
Nesmysl, na co kapacitu v NB? Na filmy? Hudbu? Fotky? A nemělo by tohle min. z bezpečnostních důvodů být jinde, na USB disku (ten druhý použitý USB konektor)? Většina lidí sežere v NB max 100GB a to ještě spíš jen pro nenažranost Winů. Ale kapacitu si snadno a levně zvětšíš, strčíš USB disk do USB konektoru. Ale vyměnit systémový disk je už "trochu" jinde. Nehledě na prosazování cloud/serverové infrastruktury. Cílem (rozumným) je minimalizace lokálních dat, aby se minimalizovali škody při ztrátě/poškození.
Na tom nevidím nic super inovátorského. Prostě tam dali displej s dobrým rozlišením a vyšším DPI. Je to fajn, ale není to inovátorské.
Zajímavé, kapacita je zásadní, rozlišení minoritní. No coment.
ad unibody
Je úplně jedno co si o tom myslíš ty, je to technologická inovace. Vyvinutá přímo Applem.

Ad elaborát pod tím. Asi ti nějak uniká, že se u Apple upnul na NB Air a nějak minul MC Pro, který je určen pro jiný segment, tak jako tvůj NB, neměl by si srovnávat hrušky a apple. Nikde není naspáno, že daný kus HW má vyhovovat všem, tak jak je tomu u tvého Lenova (RIP IBM).

Ad. Jobs, asi jsi nečetl biografii co? A iVěc a síťová infrastruktura/bezpečnost. To je strašný plk. iVěci nijak více nejsou nezabezpečené než jiné, zato jsou více zabezpečené než jiné. Ostatně, prosazování v bankovním i vládním sektoru je jasný důkaz.
K čemu je mi v tabletu 128 GB?
Když se podívám o kousek výše na tu poznámku o nutnosti kapacity přímo v NB, nějak nechápu, asi nemáš úplně setříděné myšlenky nebo máš nabouranou krátkodobou paměť:-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od htcjirka »

Nekdo je hold "udajne" inovator :tlem: ,nekdo dezinformator :roll:
Lidi budte soudny,veci ktere povazujete za inovace,spise dnesni telefony zazdily a udelali jen hloupejsimi.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od GreenArrow »

Že to říkáš ty, velký propagátor windows phone ;-)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od uni »

GreenArrow: Nech ho, je trochu mimo realitu:-) Ale má telefon který může nabíjet bez obtěžování kabelu, tak je na vlně spokojenosti. Navíc, s nejlepším OS!:-) Můžeme jen závidět...
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od biscuit84 »

Uni:mceza je len dalsi naklonovany Hulan :) Skoda na neho akokolvek reagovat :)
mceza

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od mceza »

Čekal jsem, kdo tohle vytáhne. Došly argumenty nebo proč osobně útočíš? Hulán je mi uprdele.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od biscuit84 »

Je to kvoli tvojmu stylu pisania (co vyhovuje mne je automaticky to najlepsie a na potreby a naroky inych zvysoka kaslem) a samozrejme aj "haterstvu", ktore tu casto predvadzas :)
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od Krayzie »

Uni: To, ze MB Air bol inovativny asi nikto nespochybnuje, ale nieco vyslovene inovatorske Apple v poslednych 2 rokoch nepredstavil.

Ad. SSD: Jediny dovod, preco sa SSD vyraznejsie nedari dostat do novych NB je cena. Osobne SSD pouzivam uz par rokov, povodny 64 GB disk ma uz vyuzitie iba ako systemovy disk v servri, lebo na vsetko ostatne mu nedostacuje kapacita, 120 GB mam v NB, 180 GB mam v HTPC. S nazorom, ze v NB musi 120 GB stacit nesuhlasim, kedze mam problem sa do toho zmestit (podotykam, ze tam mam 0 B filmov, hudby a hier, vsetko su to developerske nastroje a 2 virtualne masiny). Na druhej strane, uchadza mi trosku zmysel pchat 128 GB do tabletu, kedze ja mam v tablete zaplnene cca 1GB a neviem na co tam mam volnych 13 GB+. Osobne beriem SSD za najvacsiu inovaciu v oblasti PC za poslednych 10 rokov, ale Apple SSD nevymyslel.

Ad. Retina: Priznam sa, ze si neviem predstavit zmurit na 15" LCD s rozlisenim 2880 x 1800, aj ked moja (ne)predstava sa zaklada na nie prilis optimalizovanom Windows pre vyssie DPI. Ak si s tym MAC OS poradi vyrazne lepsie, tak nedbam, kazdopadne pixely nevidim ani na 24" FHD monitore, na ktory pozeram z cca 1m.

Ad. Thunderbolt: Pokial dopadne ako FireWire, tak ziadna slava, ale z principu ThunderBolt vitam. Uvidi sa ako sa presadi mimo Apple.

Ad. Unibody: Ja to poviem tak, pokial svoj NB nemozem bez tazkosti rozobrat do "poslednej skrutky", tak o taky NB nemam zaujem. Kazdopadne po poslednej skusenosti s poladovicou, kedy som cestou do prace zletel z bicykla pri rychlosti cca 35 km/h na chrbat, kde som mal NB v batohu, som rad, ze to nebol cisty plastak, ale kombinacia hlinika a plastu. Ziadny plast nepraskol (nastastie ani LCD), NB som rozobral, "povyrovnaval zopar plechov" a NB slape bez problemov dalej. Takze vdaka Apple za konkurencny tlak v podobe premiovejsich materalov.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od uni »

Krayzie: Univerzálně napsat "xy"GB stačí je nesmysl, scénářů, jak konkrétní uživatel nakládá s kapacitou je nekonečné množství. 128GB SSD disk může lidem stačit úplně stejně jako 320GB plotnový. Některým stačí 128, některým nestačí 320. Ad. cena, jistě, na druhou stranu, u NB za 10-15k se bavíme o rozdílu 10% ceny, tedy +1000,-, což výměnou za daný uživatelský komfort a nárůst výkonu.... U dražších už to vůbec není relevantní hodnota.
Mě OSOBNĚ postačuje 120GB jak v NB/PC, ostatní mám stejně mimo systémový disk, ať už druhý disk, server, cloud... Řadím se mezi běžné uživatele, nikoli grafiky apod. tvůrce dat.
Neříkám, že Apple vymyslel SSD, ale nasadil je jako standard, inovace na trhu. Jiní z toho dělají cosi "luxusního", pokud vůbec takovou konfiguraci nabízejí.

I u dalších parametrů mi tak nějak přijde zbytečné polemizovat, jestli jsou přínosem nebo ne, zkrátka jsou.

Proč si mnozí myslí, že inovace=vymyslet něco od šroubku? Tenhle pohled mě neustále udivuje.
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od Thompson »

Abych se připojil vyjímečně do debaty, upřímně kolik aplikací je na iOS a na WP, já na WP viděl tak aplikaci, kterou naprogramuju sám, zmáčkni tlačítko, začne hrát nějaký pazvuk, nemluvě o celým Metru který je mimo jak na telefonech tak na PC.Nebo nějaká zábava?Tipuju tslanyho rádoby hada s 3D výbuchama, který vypadá hůř jak na 3310.

htcjirka: A co se oproti WP7 změnilo?OS slouží k uživání apps a ty pořád nejsou a nebudou, stejně jako na Androidu, pokud mluvíme o základních věcech co uměl každý běžný telefon, tak to neberu jako plus, to je samozřejmost a vlastně mi uniká význam mít na WP silnější HW jak Adreno 200, když je to v podstatě hloupý telefon na kterém se tak dá sledovat a natáčet video, to je asi jediná věc na kterou potřebuju silnější HW, na Cut the rope a Angry Birds fakt ne .
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od GreenArrow »

Souhlasím, až na to, že to dokážeš naprogramovat :-D
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od mberdych »

Tady nesouhlasim, Metro je podle me vyborne rozhrani, na telefonu i tabletu. Hry uz vznikaji, nevidel bych to tak tragicky. Jde to pomalu a kdo vi jak to dopadne, ale pohled na vec ma viditelne kazdy jiny.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od GreenArrow »

Mě přijde divný, aby firma, která chce porazit android dělala tak kontroverzní a jednotné UI, které se nelíbí každýmu. Přidejme nula aplikací, ty které na WP jsou, jsou horší než na ostatní platformy-viz stížnosti uživatelů na aplikaci facebooku.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

IPhone 6/ budoucnost

Příspěvek od Manek49 »

Používal jsem přes rok Android a na WP mě žádná aplikace nechybí, je mi jasný, že někomu něco chybět může, ale běžný uživatel už na dnešním Storu nemůže nic postrádat.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů