Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Volná diskuze na libovolná témata...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od htcjirka »

S mnoha věcmi se v daném článku známého S. Wozniaka ztotožnuji.Doporučuji k přečtení i fanatickým vyznavačům cloudu,kterých je na smartmanii dost,ale stejně si budou "mlet" sve,jaká je to výhra a skvělá budoucnost..

http://news.cnet.com/8301-17852_3-57486 ... nightmare/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od silent64sk »

Je to pravda, ja cloud používam len na archiváciu dokumentov, ktoré prenášam medzi zariadeniami, nejaké citlivé pracovné súbory tam neumiestňujem. Cloud je fajn vec, ale dávať tam všetko, tak to určite nie. Je to ako by som umiestnil citlivé súbory pod heslom na disk kamaráta...

Táto veta je dobrá: "With the cloud, you don't own anything. You already signed it away."
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od Cleric »

Cloud jsem chvilku používal, ale nemá pro mne význam. Radši mám data pěkně uložená na externím HDD :grin:
Eskimot
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 25, 2012 13:48
Zařízení: nokia/samsung

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od Eskimot »

Cloud používám a jsem spokojen. Přenášet a zálohovat na nějaké externí HDD mi přijde velmi neefektivní.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od htcjirka »

Prave ze cloud je neefektivni,nemas zadnou zaruku a data pod kontrolou.
Uživatelský avatar
S.h.I.t.
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: ned čer 08, 2008 9:38
Zařízení: Huawei GX8
Bydliště: Hradec Králové

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od S.h.I.t. »

Zatím nikdo nepřišel s ničím lepším jak mít data k disposici kdekoliv a kdykoliv potřebuju aniž bych s sebou musel stále tahat velký externí disk. Z cloudu si data natáhnu kdykoliv a kdekoliv. A cloud není jen icloud nebo skydrive či google drive, ale defakto třeba i sharepoint. Pořád to nemá smysl?

Jirko záruky jsou. Existují profi služby s garantovanou dostupností, s plnou podporou a smlouvami, kde jsou ošetřena třeba vlastnická práva apod. Data máš pod kontrolou. Nemáš pod fyzickou kontrolou jejich úložiště a to je sakra rozdíl.
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od matelkoxxl »

Presne tak, cloud nepoužívam a ani nebudem. Dávať všetko na net je už trochu na hlavu... A tiež net nie je všade a aby som pri dnešných rýchlostiach mobilného netu čakal na prezeranie fotiek a sťahovanie iných súborov, keď si ich budem chcieť pozrieť, nie ďakujem. Zlatá microSD karta a tiež externý HDD, prípadne USB kľúč.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od Cleric »

Eskimot píše:Přenášet a zálohovat na nějaké externí HDD mi přijde velmi neefektivní.
V dnešní době kdy můžeš mít externí HDD o velikosti 2.5" a s kapacitou až k 1TB. Navíc konektor pro USB již má prakticky každá elektronika nebo existují externí disky s Wi-Fi a vlastní baterií.

Nevím, ale Cloud mi v tomto směru přijde velmi neefektivní - jednak musíš být stále připojen na Wi-Fi nebo jiný datový tok a pak tu je možnost zneužití citlivých dat. Nemluvě ani o tom až někoho zas napadne ( FBI ) rušit další servery kvůli autorským právům a podobným výmyslům.
Uživatelský avatar
S.h.I.t.
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: ned čer 08, 2008 9:38
Zařízení: Huawei GX8
Bydliště: Hradec Králové

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od S.h.I.t. »

To by mě zajímalo, co by FBI přimnělo k tomu řušit služby typu Google Drive či MS Skydrive?
Že zrušili služby, které se masově využívaly pro šíření warezu je docela pochopitelné...

Navíc u ne-free variant jsou smlouvy, garance a záruky.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od YAMATO »

Jo? A to ti jak zaručí, že to nespadne, že se tam někdo nenabourá atp.?
Uživatelský avatar
S.h.I.t.
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: ned čer 08, 2008 9:38
Zařízení: Huawei GX8
Bydliště: Hradec Králové

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od S.h.I.t. »

Poskytovatel a smlouva s ním??
Jak se to asi řeší u hostovaných serverů?

Mimochodem, neznám lepší řešení než cloud ve chvíli, kdy pobočky či spolupracovníci a partneři jsou po celé republice nebo dokonce po celém světě. Jak to pak řešit?
- Server? S veřejnou adresou je vyšší riziko nabourání než na cloud.
- Přesnosná média jsou dost nesmysl.

Takže Cloud. Znám firmy (a není jich málo a nejsou malé), které mají v cloudu stovky GB, celé projektové dokumentace, apod.
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od Thompson »

Nemluvě o tom, že v Dni D, byl projekt právě na tohle téma, rozhodně jsi myslím, že právě cloud dává smysl ve firemním prostředí.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od htcjirka »

Jeste ze u WP8 konecne Microsoft pochopil, ze MassStorage je vetsi jistota a spolehlivost nez pochybny obcas naladovy cloud.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od premikkoci »

A vy co tady brečíté, jak je cloud ošklivý... Stalo se, že se Vám někdy ztratil nějaký soubor z cloudu nebo něco podobného? Cloud používám roky a ještě jsem nezažil nějaký výpadek serveru, smazání souborů, atd. A i kdyby nastal nějaký výpadek... Vy jste nikdy nezapoměli kabel pro telefon, vždyť je to skoro to samé...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od htcjirka »

Data netecou vsude a ne kazdy, kdyz jsem u nekoho na navsteve si chce instalovat zune, kdyz chceme vymenit nejake dokumenty,fota,internet v danem miste je pomaly,ne kazdy pouziva "naladovy" skydrive, ktery semtam i pri rychlem internetu je schopny tahat obrazek ci dokument pekne dlouho.
Cloud se da pouzit jako zaloha,nikoliv jako hlavni sluzba.Cloud je takova moderni saskarna.
Kabel ma dnes kazdy,je tak bezny ,ze za roky me nikdy nikde nechybel ani v tom neodlehlejsim koute..za to internet a wifi ma vetsi diry..
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Ja mam skladaci cestovni microUSB kabel na klicich a jsem za vodou. Nemusim se modlit, zda v danem miste je signal, zda pujdou data, zda pujde aspon EDGE. Cloud je fajn, pokud je to jedna z moznosti a clovek si muze vybrat z vice rovnocennych.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od Standa »

Cloudům pro osobní náročné používání chybí několik věcí:

1) dostupnost - pokrytí operátorů není všude, není vždy stabilní, je omezeno FUPem. Wifi má pokrytí ještě horší.
2) stabilita - občas to spojení prostě hapruje a jak už to bývá, čím víc soubor potřebuju, tím vyšší je šance, že ho nedostanu. Tohle si v práci nemůžu dovolit. A v osobním životě? Pokud si někde v pubu prohlížíme fotky z poslední společné dovolené, nikoho nezajímá výmluva "počkej, ono se to do minuty načte..."
3) rychlost - zatím žádný cloud nenahradí rychlostí offline řešení
4) bezpečnost mých dat - na můj vkus příliš mnoho úniků hesel, krádeže účtů atd.
5) celková koncepce - každý OS má svůj cloud, což je nepříjemné při přechodu mezi platformami, sdílení atd. Krůčkem k dospělosti bude koncepce ve stylu emailu: na každém zařízení mám nativní a integrovaný přístup ke svému účtu (tzn. např. pro obrázky nebudu spouštět jakousi aplikaci konkrétního cloudu, ale jednoduše otevřu nativní program prohlížení obrázků a tam mé obrázky budou).

Cloudování jako takové se mi líbí, ale jeho možnosti jsou zatím vhodné jen pro lehké nenáročné využití, dokumenty a nadšence. Pro ty, kdo chtějí opravdu spolehlivost, rychlost, dostupnost a pohodlí, to dnes není.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od htcjirka »

http://www.lupa.cz/clanky/jak-microsoft ... mpaign=rss" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.reflex.cz/clanek/nazory/4670 ... a-fuj.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od YAMATO »

Tohle je dobrý joke! Aniž bych chtěl vyvolávat flame, moc rád bych viděl názor lidí jako R. Hulán :lol:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Steve Wozniak - Cloud je noční můra

Příspěvek od htcjirka »

Je to primo absurdni :???:
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 29 hostů