Je v WP opravdu lepší než Android? [flame]

Volná diskuze na libovolná témata...
imaxik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: stř srp 03, 2011 21:43
Zařízení: Omnia 7

Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od imaxik »

Tak WP taky neni nijak super mam stale problemy s Live Tiles, obcas blbne wifi zaroven s 3G a spoustu dalsich veci
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od dufulo »

hujer píše:
Teď jsem rád, že mám smartfoun, který prostě můžu prostě a jednoduše používat a nic víc neřešit.
To isté umožňuje aj android. A väčšina užívateľov tak mobil aj používa a nič nerieši. Vrátane mňa a blízkeho okolia.

Potom sú užívatelia, čo neustále flashujú, hrajú sa s nastaveniami, menia widgety - to sú ľudia hračičkovia, ktorí si mobil občas rozhodia a idú odznova...Je ich plné fórum, ale väčšina používateľov androidu nič také nerieši a preto nie sú ani na fóre. To že to android umožňuje, neznamená že tak robia všetci....
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od bkf1 »

dufulo píše:To že to android umožňuje, neznamená že tak robia všetci....
Tak :wink:
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od Petulinek »

Kdyby to vše bylo jak píše RH, bylo by to prima. Jenže ono to tak zdaleka není.
Spousta dokumentů Office, které se editují, vytváří v PC se nedá v telefonu otevřít případně se nedají editovat. Sledování změn spolehlivě odstraní možnost editace, takže děkuji, Office ve WP není zdaleka dokonalý a použitelný jak by mohl být.O tom, že občas z neznámého důvodu telefon při odesílání dokumentu na SkyDrive nahlásí konflikt a neodešle a zaboha tam ten dokument nejde dostat ani nemluvím. V Androidu se aspoň nechá přes USB dostat z founu, ale u WP prostě smůla...
Galerie v Androidu spolehlivě ukazuje fotky z Picassa i z FB a dá se s nimi pracovat, naprosto bezproblémová věc.
TW a FB je sice externí aplikace, ale fungují spolehlivě,šlapou notifikace,messenger,což je věc kterou WP doteď neumí... A pomocí Sense je integrováno do kontaktů TW, FB i LinkedIn a funguje to v pohodě a je to hodně podobné People Hubu z WP.
A Android je na rozumné konfiguraci úplně stejně rychlý jako WP, jediné co je pomalejší je boot, ale jak často člověk restartuje foun... Jinak doinstalace je záležitost pár minut samozřejmě a udělá se jen jednou... Zatím jsem neviděl jediný rozumný argument pro to,v čem je WP lepší.
Dalo by se taky klidně říct, že ovce jedou na iOS a WP, profíci na Androidu :-)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od bkf1 »

Pravda, ze Android se me zda take profesionalnejsi a to samozrejme obcas skyta problemy HLAVNE v radach amateru/beznych uzivatelu, kteri se pousteji do neznamych vod. Samozrejme to NEPLATI vzdy! Kamarad (bezny uzivatel) ma Galaxy Mini a pochybuji, ze s nim nekdy bude mit nejake problemy (mimojine skvely low-end za skvelou cenu).
xax41
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: čtv zář 30, 2010 19:05
Zařízení: New iPad, iPhone 4S, iPhone5, MacBook Retina

Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od xax41 »

mimonaut píše:Já jako grafik to mám hozené jednoduše:
WP se mi líbí.
Android se mi tolik nelíbí a iOS se mi nelíbí vůbec (přijde mi to jako nemoderní kýč, ty kulatý rohy apod).
Kdysi jsem na jednom foru s HTC Touch Pro videl diskuzi, jak se tam majitel Touch Pro obouval do majitele MDA Vario IV a psal tam, jak je Vario hnusne, protoze ma cervena pismena na klavesnici, zatimco Touch Pro je ma krasne zelena a jak to lip ladi. Kdyby ty barvy byly obracene, tak by vykrikoval, jak jsou krasna ta cervena pismena. Jsem naprosto presvedcenej o tom, ze i kdyby mela Omnia7 kulate rohy a iPhone hranate, tak ze kvuli tomu bude iPhone zase nemoderni kyc :roll: A Nokia? Kdyz vidim Lumii, tak nejde nevidet iPod Nano. Akorat je vetsi a prisla pozdeji.

Obrázek
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od Standa »

Radek Hulán píše:- jeden dokument edituješ pomocí Office 2010 na desktopu, pomocí Office na webu (mnohem povedenější než Google Doc) i pomocí telefonu...
Jo, Office na webu může být mnohem povedenější, ale když mi Docs To Go často neumí zobrazit (triviální) dokumenty tvořené ve webovém Office a naopak desktopové Office a webové Google Doc (v microsoftím formátu) umí, asi je něco špatně. Pro mě, jako uživatele, je to jasný nedostatek na straně webových Office.
Radek Hulán píše:- Obrázky -> zobrazuje fotky ze SkyDrive, lokální, z Facebooku, všude a systémově, ve všech aplikacích, obrovská výhoda oproti externí Picassa aplikaci; pod WP máš prostě v každé aplikaci své fotky i fotky z Facebooku
Právě SkyDrive a jeho spolehlivost a dostupnost je v mém okolí jedním z největších zdrojů posměšků k Windows Phone: dostupnost tohoto cloudu (vyzkoušeno na dvou operátorech, mnoha wifi sítích a dvou modelech WP telefonů) bych by očko hodnotil asi na 85%, což je pro vytížené pracovní a osobní potřeby neakceptovatelné. Pro svůj způsob použití cloudu nepotřebuju ani tak moc komplikované služby, jako spíš vysokou dostupnost. V tomto bodě ale WP a SkyDrive oproti Androidu a googlímu cloudu těžce nestíhá. Po zkušenostech se SkyDrive v současné době mám cloud jen jako archivační záležitost a pro "operativní" data volím kombo telefonu a tabletu.
bkf1 píše:Mno ten Android to dovoluje, aby si s tim IT magori vyhravali cele dny :lol: Ale na druhou stranu to NEVYZADUJE!!! Ja treba nepotrebuji nic ladit... nastavim, nebloudim :)
Naprosto přesně. Je mýlka kupodivu docela velké části odpůrců Androidu, že uživatelé těchto telefonů "musí" ladit. Nemusí :-)
mimonaut píše:WP se mi líbí.
Android se mi tolik nelíbí a iOS se mi nelíbí vůbec (přijde mi to jako nemoderní kýč, ty kulatý rohy apod).
...
Od doby co mám Omnii7 si prostě chrochtám blahem.. ten telefon mě BAVÍ používat, což se mi nestalo od doby nokie 5110.. Prostě taková srdcovka, přijde mi to takové luxusní, uhlazené..

Druhá věc co mě občas omezuje je nedotaženej systém push notifikací, kvůli kterým je nepoužitelný skype apod..
...
Ale i přes to pro mě má WinPhone velkou přidanou hodnotu v tom "feelingu" z něj a protože je to eta technika kterou používám nejčastěji, je pro mě tenhle faktor hodně důležitej..
...
Prostě je to opravdu o preferencích, pro mě je důležitý dobrý pocit při používání a líbí se mi metro + spolehlivost.
S tímto, co jsem vypíchl, taky souhlasím, vidím to stejně.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od dufulo »

Tak tak, nemusia, chcú! :)

Moja mama s HTC naozaj nebude nič robiť, ona ho iba používa a využíva funkcie, na to nemusí byť profesionál :)
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od gulii »

Ano je - reakce na název tématu.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od radospol »

hujer píše:Pro mně je to jednoduché:
Měl jsem dlouho WM, zkoušel jsem Android a ještě delší dobu ho vidím používat u kolegy (teda když zrovna něco nebastlí, neupravuje a nebo nebootuje).
Teď jsem rád, že mám smartfoun, který prostě můžu prostě a jednoduše používat a nic víc neřešit.
Tím nic myslím nic.
Už jsem měl toho neustálého šťourání se s čemsi, bastlení čehosi a "customizování" plné kecky.
To, že je WP prostředí graficky dokonalé (alespoň pro mé cítění fotografa) je jen třešinka na dortu.

PS. Krásně je to vidět u pivka. Partia s Androidem pořád ladí, posílá APKčka, nastavuje widgety a čeká na restart po kolapsu při přístupu do Google Play :) Já si mezitím, zkontroluju LiveTiles na hl. obrazovce, pokochám se novou verzí Meteoservisu (sorry, ještě není uvolněna), několika ťuky zkontroluju sociální síťky a zkouknu čerstvé zprávy a jsem happy. Napiju se vychlazené Plzně a v klidu počkám, až "robůtci" doladí...
Heh, na androide tiez nemusis nic riesit. Nazvyme veci spravne, U androidu mas bohatu moznost kustomizacie, co u MP neexistuje, inak aj s WP by sa dost ludi hralo a menilo si vidgety atd....
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od htcjirka »

Velice zajimavy clanek, ktery se zabyva vicejadrovymi procesory v mobilnich telefonech,zejmena na Androidu.
Dozvite se v nem ze u Androidu není zrovna vyhra a efektni mit dvou a vicejadrove procesory, protože s nimi neefektivne naklada coz muze vest i k horsimu vykonu.Z clanku i vyplyva, ze soucasny Android pokud by byl lepe optimalizovany mohl by podavat mnohem lepsi vykon i na jednojadrovem procesoru nez soucasna vicejadrova zarizeni.

http://wmpoweruser.com/intel-android-du ... detriment/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od bkf1 »

Zajimavy clanek :wink: Je pravda, ze Android ma spoustu ruznych malych/velkych nedodelavek nebo chyb (je to preci jen VELMI komplexni system), ale otazka je... a priznavam, ze je hodne hloupa, mozna vylozene na facku :) ...tak ta otazka je, jestli to uzivatel pozna resp. jestli mu to bude VADIT. Prostredky nejsou vyuzity na 100%, ale laguje kvuli tomu neco? Seka se menu? Sekaji se hry (nebo je treba kvuli tomu tvorit hry graficky nenarocne)? Zatim jsem si vsiml jen jedne aplikace/hry, ktera by na soucasnych-starsich (nebo i vylozene starych) zarizenich mela problem s rychlosti a to GTA3, jenze o teto hre je treba rici, ze je to hra portovana z PC a HLAVNE jeji engine je opravdu VELMI narocny (mozna by se dalo rici "prasacky" napsany :lol: ). Pak tu samozrejme mame vyrobce ZARIZENI a jejich vrtani se v systemu a to je podle me NEJZAVAZNEJSI "CHYBA" ANDROIDU!!! resp. mnou stokrat omilana PREHNANA benevolence Google.

PS: Ono je obecne tezke rict, jak svizny a stabilni Android je, protoze to je od zarizeni k zarizeni. Ano to JE spatne, ale Google na to zatim hazi bobek, tak nam proste zbyva pred koupenim nejakeho zarizeni si probehnout fora a zjistit, jestli vyrobce nevymyslel nejakou botu :(
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od nAscA »

Tak tezko ocekavat, ze server s nazvem wmpoweuser bude chvalit android :D
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od bkf1 »

Tak to urcite ne :) ale stejne tak si nemyslim, ze by si vymysleli, cim trpi konkurence ;-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od htcjirka »

nAscA píše:Tak tezko ocekavat, ze server s nazvem wmpoweuser bude chvalit android :D
Ono to neni jen na tomto serveru,tim to rozhodne neni.Pisou tam negativne i o Windows Phone.To je takovy ten trapny argument ,ze to je na serveru o WP..
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od Paulos »

htcjirka píše:Velice zajimavy clanek, ktery se zabyva vicejadrovymi procesory v mobilnich telefonech,zejmena na Androidu.
Dozvite se v nem ze u Androidu není zrovna vyhra a efektni mit dvou a vicejadrove procesory, protože s nimi neefektivne naklada coz muze vest i k horsimu vykonu.Z clanku i vyplyva, ze soucasny Android pokud by byl lepe optimalizovany mohl by podavat mnohem lepsi vykon i na jednojadrovem procesoru nez soucasna vicejadrova zarizeni.

http://wmpoweruser.com/intel-android-du ... detriment/" onclick="window.open(this.href);return false;
To mi připomíná jeden (ne starý) článek, který se zabýval portací Androidu z Javy do C# - došlo se k tomu, že Android běžící pod prostředím Mono byl v některých specifických případech i desetkrát rychlejší než ten javovský, zároveň však nebyl nikde pomalejší, aspoň ne v grafech, kde to prezentovali. Použilo se přitom z velké části nějakého jejich vyvinutého automatického nástroje. Čili z části má ten článek myslím pravdu.
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od nAscA »

htcjirka píše:
nAscA píše:Tak tezko ocekavat, ze server s nazvem wmpoweuser bude chvalit android :D
Ono to neni jen na tomto serveru,tim to rozhodne neni.Pisou tam negativne i o Windows Phone.To je takovy ten trapny argument ,ze to je na serveru o WP..
Tak snad jsem se te moc nedotkl trapnym "argumentem" ;) BTW o zadny argument se nejednalo, ale to nevadi. :roll:
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

Je v WP opravdu lepší než Android?

Příspěvek od Pacikx »

Petulinek píše:Přesně jak píše pavelbures. Nejlepší je mít v ruce oba systémy případně i na shodném HW a porovnat si je osobně. Ale to nekritické zbožňování WP stejně jako iOS je naprosto nesmyslné, protože oboje jsou tak šíleně osekané, restrikcemi omezené systémy, že opravdu nechápu to zbožňování, leda, že někomu nevoní svoboda a potřebuje být veden a svazován.
Jinak co se týká HW, možná na méně výkonných strojích běží WP rychleji, nevím, ale i nové (a předražené) lowendové Lumie mají HW velmi slušný a věřím, že i Android by na nich běžel pěkně. Takže nějaké výhody ohledně rychlosti a výkonu na slabším HW je pěkná blbost, chtěl bych vidět jak by WP běžely na slabé konfiguraci kde běží lowendové androidí mašiny - 600MHz procák... A výdrž baterie kterou se hodně Wp ohání, ta je i přes veškeré restrikce v podstatě stejná jako u Androidů, které mají opravdový multitasking, kde běží stejný push mail, kde se bez omezení aktualizují widgety... A upřímně řečeno - metro je docela hezké, ale využití jen 2/3 místa na displeji (typicky v People hubu) za chvíli začne člověku lézt na nervy a nemá šanci s tím něco udělat. No a propojení se socka sítěmi funguje v Sense taky dobře...
Sorry about flame :-) Ale to nekritické vychvalování WP mi leze krkem :-)
Mám tu vedle sebe Omnii 7, a HTC EVO 3D. NA WP7 jsem si zvyknul, ale jelikož mám rád změnu, tak jsem koupil EVO 3D. A teď přemýšlím nad tím, že si radši nechám Omnii a EVO prodám rychle dál... Na BB 9000 jsem si zvykl na rychlé reakce systému, žádné lagy, chyby, restarty, atp... a stejný komfort mi dopřejou jen WP a iOS. Android je i na dvoujádru výrazně pomalejší, než WP na jednojádru, za dobu co jsem používal Omnii 7 se mi nestalo že by mi telefon hlásil že spadla nějaká aplikace, zato u EVA tomu bylo hned - po Hard resetu padnul průvodce nastavením při výběru jazyka - 2x, a pak už telefon zůstal vyset na boot screenu, a pomohl až další HR. Navíc ta patlanina jménem Sense je příšerná, a nedá se vypnout, nebo lehko "přeskinovat" aby nevypadal jak auto cirkusáků...

A k tej výdrži - už týden se snažím najít nějakou ROM a kernel který by mi dopřáli výdrž jako Omnie - 8h poslouchání hudby, 50-80 SMS, 30m hovoru, neustálá synchronizace mailu, FB, a na pozadí běžící kecálek (na WP jsem měl IM+), a zatím jsem žádnou takovou nenašel...
xax41
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: čtv zář 30, 2010 19:05
Zařízení: New iPad, iPhone 4S, iPhone5, MacBook Retina

Je v WP opravdu lepší než Android? [flame]

Příspěvek od xax41 »

Pacikx: Nic z toho co popisujes se mi u Androidu nikdy nestalo a vzledem k tomu co pises o vypnuti ci preskinovani Sense, tak nemas o Androidu zadne poneti.
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Je v WP opravdu lepší než Android? [flame]

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Pacikx: Jak merite rychlost a odezvu? Opravdu jste to nejak meril, nebo je to jen pocit, ktery vydavate za fakt? U Androidu (a taky treba WM) lze velka cast ukonu (napr. Napsani sms, otevreni urcite www stranky) zoptimalizovat tak, aby byla rychla a soucasne odpovidala stylu prace uzivatele, coz u WP nehrozi. Tam je vetsinou clovek odkazan na jeden zpusob a nedej boze, kdyz si dovoli chtit neco prizpusobit.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů