Low-end in-ear sluchátka (okolo 1k)

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Low-end in-ear sluchátka (okolo 1k)

Příspěvek od Jiří Hanč »

Koukám po nových špuntech a momentálně se rozhoduju zejména mezi Klipsch Image S3 a Sennheiser CX 300-II Precision. Kvůli rozporuplným dojmům a recenzím jsem vyloučil levnější SoundMAGIC MP21.

Poslouchám téměř za všech podmínek a to elektronickou hudbu (zejména progressive, techno a tech-house). Když tedy bude projev trochu nakloněn k basovému spektru, tak to na škodu není. U všech předchozích (Koss Spark Plug, Koss Porta Pro, Sony MDR EX-90 SL, Jays a-Jays Two a Jays a-Jays One) se mi poničil jack nebo kabel u jacku, takže čím "odolnější" model, tím lépe. Ostatně Jays mi sedly nejlépe, ale když se mi u obou modelů jack doslova vylomil, tak se švédské produkci raději vyhnu.

Vybrali byste některého ze jmenovaných nebo ještě něco jiného?

Předem díky
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Low-end in-ear sluchátka (okolo 1k)

Příspěvek od dwbmb »

Já jsem zmaten. Na jednu stranu sháníš levná sluchátka, na druhou zbytečně vyhazuješ Jays s nejsnadněji a nejlevněji opravitelnou vadou, jako by na penězích nezáleželo. Já nedám dopustit na Denony, ale vzhledme k tvým preferencím bych doporučil v dané cenové relaci zase jen Jays s měniči vhodnějšími pro zvýrazněné basy, případně superlevné Kossy, pokud to bereš jako spotřební zboží.
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Low-end in-ear sluchátka (okolo 1k)

Příspěvek od Jiří Hanč »

Na opravu nemám ani vybavení, ani potřebnej skill a když už jsem se k něčemu podobnýmu odhodlal, tak to skončilo velice nevzhledně a výsledek vydržel velice krátkodobě. Jinak Jays zkusím vyreklamovat a když najdu registrační kód, tak si nechám vyměnit i Porta. Prozatím ovšem potřebuju něco na poslech, ale nechci šlápnout (příliš) vedle.
Zvýraznění bas pro mě není klíčovým kritériem. Navíc u a-Jays byly na můj vkus zvýrazněné dostatečně, ale jak jsem psal, Jays už se hodlám vyhnout. (I když nejhorší sluchátka co jsem měl, byly výše zmiňované Sony.)

Alternativou by byla bezdrátová sluchátka, slušné v tomto cenovém rozmezí ale asi neseženu...
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Low-end in-ear sluchátka (okolo 1k)

Příspěvek od dwbmb »

Se Sony mám nejhorší zkušenost i já, ne kvůli jacku, ale samotnému kabelu. Textilní bužírka, která ho kryla, byla nejspíš z výroby příliš napnutá, časem se začala smršťovat a kabel uvnitř kroutit a protrhávat se ven, až se zrasil úplně.

Pak jsem během cca půl roku vyhodil cca 10 000 za hromadu různých sluchátek kolem tisícovky, než jsem si koupil Denon C551 za dvojku. Kdybych si je koupil hned, tak sem boháč. Mám je už dva nebo tři roky a není jim vůbec nic, zvuk odpovídá ceně (basy má zvýrazněné jen decentně, aby vynikly, ale ne zas tolik, aby přehuhahly všechno ostatní, jako je to u Koss).
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Low-end in-ear sluchátka (okolo 1k)

Příspěvek od tslany »

Já bych ti doporučil AKG :grin: moje staré dobré K324P fungují doteď v pohodě, už jsou i po záruce a mají jen sedřený potisk a u pravého sluchátka upadla ta gumička u kabelu (což není nic strašného, já jsem to opravil pomocí lepidla i bez nějakých zručných obratů), akorát jsou tedy více orientované na ty výšky (a navíc se již neprodávají), takže nemohu sloužit.
andy517
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 29, 2012 15:48
Zařízení: GT I9000

Re: Low-end in-ear sluchátka (okolo 1k)

Příspěvek od andy517 »

Ja doporucim ty sennheisery o kterych pises, zvuk presne podle tveho vkusu a vydrzi, mel jsem z jejich robustnosti vyborny pocit. Mel jsem I d-jays, ted mam kvalitni shure, ale na sennheisery rad vzpominam. Jsem spis na alternativni rock, takze ta troska basu navic ti nebude vadit jako mne.

Klipsch jsem mel taky, ale moc me nezaujaly.
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Low-end in-ear sluchátka (okolo 1k)

Příspěvek od Jiří Hanč »

dwbmb: Mně se u Sonek nejprve rozpadlo jedno sluchátko a to tak,že mi při vytažení část zůstala v uchu.

tslany: Čím to je, že kdž jsem viděl, že jsi postoval, tak mi bylo okamžitě jasný, co mi budeš doporučovat? :)

Ja jsem projížděl více recenzí a uživatelských zkušeností a téměř každá hovořila ve prospěch Klipsch, takže i tam padla moje volba.

Tak jako tak děkuju všem za rady :grin:
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů