Lumia 800: Tlachání, flame, offtopic :)

Volná diskuze na libovolná témata...
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

Samozřejmě, že Lumia 800 je high-end. Je to jeden z nejrychlejších telefonů na trhu (v praxi), má luxusní a jedinečné zpracování, unikátní monolitické tělo, patřičnou reklamní kampaň, je prodáván známou evropskou značkou, má emoční náboj a má cenu přiměřenou high-endu :)

Toto všechno patří k high-endu. Lumia 710 rozhodně není high-end, i když 90% parametrů na papíře bude mít identických.

5.0" Huawei s dualcore a Androidem, přesto se sekající, nikdy high-end nebude...

3.5" iPhone high-end je.

Dvacátá varianta slepeného těla co je vidět u HTC (HD, HD2, HD7, Desire, atd.) se k high-endu přibližuje, ale ani 4.7" LCD na to nemusí stačit... Ty telefony jsou nudné a pořád stejné, pořád je to "jen" Taiwan, pořád neumí design a pořád nemají emoční náboj. Něco jim k high-endu chybí..
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

jirka: Niekedy mi pripadáš ako rozumný a triezvo uvažujúci človek, no niekedy sa ťa emočne niečo dotkne a začneš písať hlúposti ako teraz:
"To Marek:Lumia 800 je high-end jen v tvych ocich"

Uvedomuješ si, že to, čo si napísal je proste blbosť? Ja neviem, či to robíš zámerne alebo nie.
Lumia nie je dokonalá. Pen tile tam vadí. Foťák mohol byť lepší. Atď....
Skús sa na vec pozrieť triezvo a povedz mi teda, ktorý mobil je dnes u WP highend.

Pozor - ak je niečo highend, tak to neznamená, že to vyhovuje každému. Niekto si u WP nájde iný model, lacnejší a bude pre neho vhodnejší. Ak chce napríklad niekto polotablet.

to GreenArrow:
Vážne sa mi to nechce do detajlov vysvetľovať znova a znova.
Ale skúsim to krátko.
Čo potrebujú ľudia?
Dokumenty, fotky, hudbu, videá a potom každá app potrebuje svoje špecifické súbory. Zišiel by sa nejaký spoločný kontajner pre zdielané súbory, ale to je všetko.
Napojí sa do PC foťák, mobil, kamera - user stlačí OK (max zadá dátum či názov) a už to má a ani sám nevie kde. Povedal by som v cloude, ale na to dnešný net nestačí, tak poviem na home serveri a pristupuje k tomu z akéhokoľvek zariadenia.

Proste sme OT a bolo by to nadlhú debatu. File browsing systém takisto ako systém okien zanikne.

PS: Tak predsalen to poviem znova.
Tablet s Windows 8 vie ovládať aj môj dedo, čo sa o Androide, Windows 7 alebo iOS povedať nedá.
Deco
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: ned zář 04, 2011 19:37
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Deco »

Většina "absentujících" funkcí na Lumii není proto, že už jsou nahrazeny modernější, lehčí, rychlejší variantou téhož, nebo k tomu dojde v nejbližší době. Dnes už si nikdo nestěžuje, že iPhone nemá klávesnici, nebo že elektrická varná deska není na plyn. I když naši rodiče zajisté chviku zápasili s dotykovým ovládáním těchto desek a vzývali staré časy, kdy vše bylo "logické", tedy tak, jak jsou zvyklí :) A High-end rozhodně není definován procentem vybavenosti v katalogu mobilů nejmenovaného webu, tak jako Kia bude vždy Kia i s 28 airbagy a televizemi ve všech opěrkách, Nokia s WP naopak bude Nokia s WP, elegantní ve své jednoduchosti 8-)
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Presne tak.
Navyše najviac sa smejem ak niekto napíše ako mu chýba synchronizácia s Outlookom. Je to proste smiešne.
Outlook je pohľad na dáta z internetu. Prečo napájať mobil na Outlook a nie priamo na tie dáta?
Proste niektorí ľudia žijú vážne v dobe Windows Mobile (dokonca by som povedal, že ešte predňou) a niektoré funkcie pýtajú len preto, lebo niesu alebo aby honili svoje ego (ako flash).
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Nokia Lumia 800 je už na Slovenskej pobočke Alzy na druhom mieste:
http://www.alza.sk/mobilne-telefony/188 ... &pg=1&pn=7" onclick="window.open(this.href);return false;

Tipujem, že čoskoro sa dostane na prvé.

Mám pocit, že Nokii sa darí viac ako očakávala.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Standa »

janac_marek píše:Ale celý flash je len o honení si ega, že jupí mám flash, nikto ma neobmedzuje. Ale praktická stránka veci je taká, že v tom video sekalo a tak človek pozrel radšej cez youtube app, ak to video bolo na youtube.

Už vidím to frflanie niektoých, keď file browsing vymizne aj z desktopov.
To opravdu v každé druhé diskuzi o WP musím číst Janace Marka, jak kydá své naučené bludy o Flashi? Já ti ty zapšklá osobo asi natočím video, jak rok starý tablet umí PLYNULE přehrávat 720p flash video v Youtube (nepotřebuje žádnou náhradní aplikaci) a zároveň můžeš nerušeně hrát např. Need For Speed (vliv na rychlost je neznatelný). Už mě nebaví ty tvé arumenty, které platily někde před třemi lety - posuň se konečně dál.
Klidně ať zmizne přístupná adresářová struktura, ale musí tu být pro uživatele kvalitativní alternativa. Stále nechápeš, že prvotní je pohodlí. Až mi veškerý software co používám, nabídne pohodlný přístup k odpovídajícím souborům, klidně na nějaké adresářové struktury zapomenu. Zatím takový software nikdo nenabídl.

Ostatním se omlouvám za špinění diskuze, ale číst některé kraviny pořád dokola nelze.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od silent64sk »

Súhlasím, čítame tu stále tie jeho "vizionárske" názory, pričom je takmer úplne OT. Dlhé príspevky v podstate o ničom, od veci a stále dokola to isté v každom jednom. Je jednoducho fakt, že flash mnohým ľuďom chýba. Už len mnoho spravodajských webov v SR/CZ ho používa. Keď som v teréne a chcem si pustiť video na Sme.sk, mám skrátka smolu. Pokiaľ sa to nevyrieši inak, chýbať to bude. Bodka. K tomu chýbajúcemu file browsingu. V mobile mi to nejako neprekáža, naopak, vyhovuje, zastávam názor, že telefón má byť v prvom rade komunikátor, na to funkcie WP7 bohate stačia. Na PC je to ale diametrálne odlišné. Ja osobne mám rád presne všetko usporiadané podľa seba, presne viem, kde čo mám, odkiaľ to zobrať, atď. Takýto "diktát" mi na desktope teda rozhodne po vôli nie je, a miliónom ľudí takisto nie, takže také jednoduché to zase nebude.
Uživatelský avatar
Petmedic
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon kvě 09, 2011 11:29
Zařízení: Google Nexus S

Re: Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petmedic »

janac_marek píše:Nokia Lumia 800 je už na Slovenskej pobočke Alzy na druhom mieste:
http://www.alza.sk/mobilne-telefony/188 ... &pg=1&pn=7" onclick="window.open(this.href);return false;

Tipujem, že čoskoro sa dostane na prvé.

Mám pocit, že Nokii sa darí viac ako očakávala.
Až na to ze v těchto statistikách je to co potřebují prodat nejsou pravdivé ani reálné :-)
Uživatelský avatar
Andreas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 20, 2009 1:21
Zařízení: HP iPAQ 214

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Andreas »

Petmedic: můžeš svoje tvrzení nějak doložit ?
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radek Hulán »

Nepotřebuje nic dokládat, používá Android, jeho důvod je náboženský ;) Leze do cizích témat a šíří víru...

Btw, škoda, že Nokia v reklamách nepřekládá "The Amazing Everyday". Zajímalo mě, jak se s tím poperou :)
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gater »

Andreas píše: tohle bylo ozřejměno už skoro před měsícem viz tenhle článek:
http://smartmania.cz/bleskovky/kdy-a-za ... a-800-1850" onclick="window.open(this.href);return false;
Tohle mi právě přijde divný, protože se Lumia z CZ distribuce prodává i v jiných obchodem, např. Sunnysoft nebo MP.
Uživatelský avatar
Andreas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 20, 2009 1:21
Zařízení: HP iPAQ 214

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Andreas »

Radek Hulán: Mě zajímalo, jak si to představuje, vzhledem k tomu, že se u těhle statistik mění u řady položek pořadí často každý den, tak zda tam jako sedí nějaký placený pracovník, co šoupe se stovkama položek různými směry podle pokynů vedení, aby to vypadalo, že má Alza databázi, kde se to zobrazuje automaticky :-) Ze včerejška na dnešek zrovna třeba přešoupnul Nokii 800 ze druhého na první místo.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin Suchan »

Tak uz prestante s tim flame ;)

Z jineho soudku, existuje pro Lumii nejaky stojanek/dock na sirku, kdybych chtel sledovat treba CT24 a nechce se mi ten telefon drzet v ruce? V tomto mel HTC HD7 urcite velke plus :)
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: ned říj 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koblihjr »

Radek Hulán píše:Nepotřebuje nic dokládat, používá Android, jeho důvod je náboženský ;) Leze do cizích témat a šíří víru...

Btw, škoda, že Nokia v reklamách nepřekládá "The Amazing Everyday". Zajímalo mě, jak se s tím poperou :)
Tenhle slogan se nepřekládá. Jen se často objevuje v kampani výraz jako "jednoduchá", "snadná", nebo "rychlá".

Jinak bych chtěl upozornit zdejší uživatele, že shodou okolností Alza má v nabídce pojištění mobilu ve spolupráci s pojišťovnou UNIQA. Pokud nám ho někdo třeba 4 dny před koncem 2 leté záruky ukradne, tak honem na policii sepsat protokol, s dokladem o koupi zaběhnout do Alzy (libovolná pobočka) a dostanu OKAMŽITĚ nový přístroj, resp. nové celé balení. Tolik jsem se dozvěděl přímo ze showroomu Alza. Docela příjemné za 900Kč na rok. :)
plumlovsky
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: sob led 28, 2012 11:21
Zařízení: Nokia 720 (NMT-450)

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od plumlovsky »

Necroman píše:Z jineho soudku, existuje pro Lumii nejaky stojanek/dock na sirku, kdybych chtel sledovat treba CT24 a nechce se mi ten telefon drzet v ruce? V tomto mel HTC HD7 urcite velke plus :)
Ja jsem docela dlouho hledal a zadny vhodny drzak jsem nenasel. Je spousta drzaku na N9, co by sly pouzit, ale snad vsechny jsou delany do auta a to neni to prave orechove...

Kazdopadne na ebay koupis za par kacek univerzalni silikonove drzaky, coz muze lehce slouzit jako nahrada :) Napr tady

Obrázek
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Standa píše: To opravdu v každé druhé diskuzi o WP musím číst Janace Marka, jak kydá své naučené bludy o Flashi?
Tvoja objektivita a niektorých ďalších je priam fascinujúci.
Nabudúce ak budeš chcieť niečo povedať, radšej si diskusiu prečítaj, pretoźe flash som nespomenul prvý ja.

A to, že Adobe vyhlásilo, že flash v mobiloch podporovať nebude, nezmení ani tvoje úžasné video.

silent64sk píše:a osobne mám rád presne všetko usporiadané podľa seba, presne viem, kde čo mám, odkiaľ to zobrať, atď. Takýto "diktát" mi na desktope teda rozhodne po vôli nie je, a miliónom ľudí takisto nie, takže také jednoduché to zase nebude.
Na zvyšok tvojho príspevku reagovať nebudem, lebo je zcestný viac ako moje 'vizionárske' predstavy.
Mám pocit, že si ma nepochopil.
Takýto diktát nebude povôli veľkému množstvu ľudí.
Schválne sa ale pozri do notebooku technicky menej zdatných. Troška otvor oči a nepozeraj na seba a s kľudným svedomým vyhlás, že nič lepšie ako to čo je dnes pre správu súborov nemôže byť prinesené.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Necroman píše:Tak uz prestante s tim flame ;)

Z jineho soudku, existuje pro Lumii nejaky stojanek/dock na sirku, kdybych chtel sledovat treba CT24 a nechce se mi ten telefon drzet v ruce? V tomto mel HTC HD7 urcite velke plus :)
Hej hej.
HD7 má toto parádne. Len škoda toho otrasného reproduktoru.
Ja som celkovo zvyknutý mávať telefón v docku a non stop nabitý a pripravený.
Toto je jeden obrovský ústupok, ktorým som Nokii spravil, pretože má konektor 'logicky' hore a navyše krytý.

Mimochodom a toto je presne účel diskusie, aby sa tu potenciálny záujemci dozvedeli výhody a nevýhody zariadenia.
Nesmierne ma mrzí, že do diskusií o WP musia stále chodiť honiť svoje ego ľudia ako Standa, Greenarrow a nedá mi nespomenúť aj htcjirka (i keď on má často triezvy pohľad, ale do WP si rád kopne).

Každopádne pre budúcich majiteľov skúsim zhrnúť hlavne nevýhody Nokie Lumie 800, pretože podľa mňa sa im málo venuje v recenziách a Radek Hulán ich tiež slušne odignoroval.

Nevýhody WP vynechám, tie platia obecne, takže k HW:

- Displej mohol byť doslova úžasný. Namiesto toho vo mne panuje také rozpoltenie. Na jednej strane je čierna krásna čierna, ale použitá technológia pen tile ten pôžitok z displeja kazí. A to ide o menší displej, kde by toto rozlíšenie mohlo byť celkom ok a raster nie moc viditeľný. Mám aj HD7 s 4.3" displejom, kde ten raster tak nevidiet a biela čiara na čiernej ploche je naozaj čiarou.
Pri bežnom používaní vonku v teréne sa rozdiel nepozná, ale doma v posteli, či na WC :), to človek zbadá.
- Ďalšie sklamanie, ktoré sa u mňa ešte trocha prehĺbilo je reproduktor. Nie len že je tichší, ale aj jeho kvalita sa iPhoneu nevyrovná (i keď HTCčko prekonáva). Tu nemám ale možnosť porovnávať a tak neviem povedať, aké je to oproti takému Samsung Omnia W, hoci by ma to nesmierne zaujímalo.
- Od Lumie 800 som očakával po HW stránke 'attack to iPhone'. Hoci žiadne iné zariadenie sa dodnes k tomuto pojmu nepriblížilo, tak si dovolím povedať, že Lumia 800 si tento pojem nezaslúži takisto.
Napriek tomu, že mám mobil v tom silikónovom, či gumennom púzdre, tak jemné škrabance na kovovej ploche pri foťáku aj tak sú. Druhá vec je, že mám dve Lumie. Jedna má tlačidla OK, ale druhá ich má na úrovni HTC HD7 - rozkývané, jemne zapustenejšie - proste nie je to ono.
- Fotoaparát je kapitola sama o sebe. Rok starý iPhone mi fotil ovela lepšie ako toto. Síce vraj N9 robí lepšie fotky a mohlo by to byť SW záližitosť, nadšený nie som.
- Ako som už spomínal: Nemožnosť použiť stojan - kolísku. Navigovanie v automobile na stojato tiež nebude sranda. Konektor pre adaptér je hore + je na ňom krytka, čo praktickosti nepridá - obzvlášť ak mobil treba nabíjať denne.
- Power tlačítko na boku je pre mňa zatiaľ nie zrovna šťastné riešenie - ale toto môže byť len zvykom. Často ťukám hlasitosť dole namiesto power buttonu a keďže WIN button je senzorový, tak po jeho stlačení sa displej nerozsvieti (čo je samozrejme pochopiteľné).
...
- Nedá mi nespomenúť prepálenosť červenej (aspoň pre moje oko) - čo je asi všeobecná vlastnosť Amoled.

PS:
Trocha mi chýbajú fičúrky od HTC Attentive Phone. Škoda, že toto nie je zapracované od MS na úrovni OS, pretože niektoré sú celkom užitočné.

V detajloch by som mohol pokračovať, ale to už by som bol moc veľký detailista :)
Aby som zas nikoho neodradil...
Po HW stránke podľa môjho osobného názoru u WP nič lepšie dnes nezoženiete.
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Gater »

Nokia Lumia selling well in Czech Republic...
http://www.wpcentral.com/nokia-lumia-se ... rs-feb-6th" onclick="window.open(this.href);return false;
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Standa »

janac_marek píše:
Standa píše: To opravdu v každé druhé diskuzi o WP musím číst Janace Marka, jak kydá své naučené bludy o Flashi?
Tvoja objektivita a niektorých ďalších je priam fascinujúci.
Nabudúce ak budeš chcieť niečo povedať, radšej si diskusiu prečítaj, pretoźe flash som nespomenul prvý ja.
A to, že Adobe vyhlásilo, že flash v mobiloch podporovať nebude, nezmení ani tvoje úžasné video.
Uhýbáš od tématu. Nikde nepíšu, že o Flashi nepsal někdo před tebou (to může být pravda) a nikde nepíšu o nepodpoře Flashe samotným Adobe (to může být taky pravda). A abych byl upřímný, ukončení podpory a ani zánik Flashe mi nevadí, ale tento můj názor nejspíš nemáš šanci pochopit.
Píšu o tvé neinformovanosti ohledně vlivu Flashe na systém. Vaříš z vody, zatímco já mám důkaz o opaku přímo před sebou. To je to, co ti píšu já.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Příspěvek od janac_marek »

Označujem si to ako offtopic:
Varím z vôd Desire HD, čo bol vo svojej dobe nie zlý prístroj a poukazujem na to, že ľudom ide len o pocit nebyť obmedzený.
Po flashi sa bažilo i v dobách WM (sám so tam mal flash player a 'hral' jednu flash hru) a to prosím pekne v dobách WM bol človek rád, že sa dalo browsovať (napríklad mne taký NetFront svižne nechodil a prvý dobrý browser na mojich mašinách bola Opera Mobile (i Mini)).
Znova vravím, mne len vadí, že z flashu často niektorí robia must have vec a pritom je to MINORITNE potrebné (spomínané videá na SME vadia aj mne, ale flash mi by bol na nič, lebo HD7 by to zrejme nezvládol (súdim z toho, že to DHD nezvládol - resp nie všetko)). Oveľa dôležitejšie funkcie chýbajú - profily atď...
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 25 hostů