Srovnání prohlížečů: Android 4.0 a Windows Phone 7.5

Volná diskuze na libovolná témata...
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Srovnání prohlížečů: Android 4.0 a Windows Phone 7.5

Příspěvek od jk001 »

čo vy nato našiel som na webe
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hK5Oak1N1_c[/youtube]
Klax
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 05, 2011 15:47
Zařízení: Touch Diamond

Porovnaie prehliadač ICS vs WP7

Příspěvek od Klax »

Myslim, ze ten zaver pekne ilustruje stav Flashe na mobilech: "It gets a little bit unresponsive...but Flash works on Ice Cream Sandwich" :)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Porovnaie prehliadač ICS vs WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

Sice trochu zavani pouziti tech Microsoftich testu, ale i tak zajimave porovnani, jak dvojjadrovy highend s Androidem dostava co proto i od jendojadra WP7 stredni tridy :)

Docela by me zajimalo porovnani treba v Peacekeaper testu, nebo SunSpider/Kraken.
dusjan
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv kvě 20, 2010 8:43
Zařízení: htc Desire

Re: Porovnaie prehliadač ICS vs WP7

Příspěvek od dusjan »

Stupidní test. MS a Nokia už neví jak by se udržely nad vodou, tak vyrábějí testy, které fungují jenom na těch jejich šuntech.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Porovnaie prehliadač ICS vs WP7

Příspěvek od Martin Suchan »

dusjan píše:Stupidní test. MS a Nokia už neví jak by se udržely nad vodou, tak vyrábějí testy, které fungují jenom na těch jejich šuntech.
U MAD? :-D
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Re: Porovnaie prehliadač ICS vs WP7

Příspěvek od jk001 »

dusjan píše:Stupidní test. MS a Nokia už neví jak by se udržely nad vodou, tak vyrábějí testy, které fungují jenom na těch jejich šuntech.
vieš tak isto to funguje aj na mojej "šuntovej " omnii W a to je samsung
test je síce od MS ale niečo to napovie , a hlupák hneď uráža ach jo
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Re: Porovnaie prehliadač ICS vs WP7

Příspěvek od premikkoci »

dusjan píše:Stupidní test. MS a Nokia už neví jak by se udržely nad vodou, tak vyrábějí testy, které fungují jenom na těch jejich šuntech.
Typický hlupák, která plácá ručičkama, když někdo poskvrní android. Něco jako když apple žaluje samsung za očividné kopírování. Řekl bych, že máme nový kult ba dokonce náboženství, kvůli kterému by někteří i umřeli.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Porovnaie prehliadač ICS vs WP7

Příspěvek od silent64sk »

Je to skrátka tak, je to aj moja osobná skúsenosť, pri náročných stránkach je prehliadanie na WP7 neporovnateľne rýchlejšie ako na hocijako výkonnom Androide, je to jednoducho realita. Bohužiaľ.
ChilliMeat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: stř úno 02, 2011 16:16
Zařízení: Apple iPhone 4S 64GB
Bydliště: Šitbořice

Porovnaie prehliadač ICS vs WP7

Příspěvek od ChilliMeat »

-Pavel-: Nevím proč se rozčilujete. Já mám Nexuse i s ICS a k tomu Omnii 7 a je to přesně tak, jak je to vidět na tom videu. Jedno jádro v Omnii je více než zdatným konkurentem dvou jader v Nexusu 8-)
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Porovnaie prehliadač ICS vs WP7

Příspěvek od silent64sk »

-Pavel-: Ja mám skúsenosti so všetkými systémami, preto píšem to, čo píšem. Takisto ICS mám prelezený odhora na dol(či už na HD2ke alebo na Nexuse). Nehodnotím rozhodne podľa jedného na internete nájdeného videa, hodnotím svojimi skúsenosťami. Potvrdí to mnoho ľudí. Je jednoducho fakt, že aj taký Galaxy Nexus na zariadenia s WP7 nestačí. Preto nabudúce trocha menej emócií a osobných invektív. Ja osobne proti Androidu nič nemám, práve naopak, ale komfort prehliadania stránok je tam často krát menší, vďaka nižšej rýchlosti. A neviem prečo tu ťaháš vojny nejakých platforiem, keď sa tu jedná o porovnanie prehliadačov, to je už trochu mimo...
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Porovnaie prehliadač ICS vs WP7

Příspěvek od silent64sk »

Nechajme to tak. Ja som to písal bez emócií, možno to pre niekoho vyzerá inak. Ak si tam videl opovrhnutie, videl si zle. Ako som povedal, proti Androidu nič nemám, platformy striedam. Android je veľmi zaujímavý systém a funkčnosťou a otvorenosťou sa WP7 skrátka nechytá, je to ale daň za rýchlosť. ICS vykresľuje stránky inak ako Android 2.3. GUI je konečne akcelerované cez GPU. Takže posun vpred tam je značný, ICS je už podstatne dokonalejší Android, aj graficky. WP7 je skrátka úplne iná filozofia. Mnohým ľuďom to nevyhovuje. Ale ten, kto nepotrebuje mať vreckový počítač, chce super rýchlosť a jednoduchosť a nechce nakusnuté jabĺčko, volí WP7. O tom to je, o konkurencii a možnosti výberu. Preto je zbytočné polemizovať tu, ktorý systém je lepší. Každý je dobrý v niečom inom a je len na užívateľovi určiť si priority. Každý máme iné potreby a to je úplne v poriadku :wink:
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Porovnaie prehliadač ICS vs WP7

Příspěvek od silent64sk »

A prečo by to mal byť fake? takých videí nájdeš hromadu...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Porovnaie prehliadač ICS vs WP7

Příspěvek od YAMATO »

Nezkusil jsi a nadáváš? Boha jeho, chlape, prober se :roll:

Teď jsem to právě zkusil, Galaxy Nexus a známého HD7 a prostě je fakt, že Nexus tento test těžce nezvládl. Osobně tomu nepřikládám valný význam, jde o umělé testy, v praxi mi rychlost defaul prohlížeče v ICS (respektive i jiných prohlížečů - v Androidu máme na výběr) přijde více než v pohodě (nepoužívám ho, nepoměrně lepší je Dolphin - a nic takového WP nemá), ale prostě v tomto testu pohořel. Jestli kvůli tomu zítra zdraží chleba pochybuji...
dusjan
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv kvě 20, 2010 8:43
Zařízení: htc Desire

Re: Srovnání prohlížečů: Android 4.0 a Windows Phone 7.5

Příspěvek od dusjan »

Koukám, že jsem tady šlápl do vosího hnízda zvaného Windows Phone. :-D
Lidi neblázněte je to jen systém co zatím nic neumí a proto je rychlý. Až bude umět vše co Android, pak můžete srovnávat. ;-) A ten test je udělaný schválně takovým způsobem, aby poškodil Android. Na 99,9% stránek se nic takového neděje. Jsou použity funkce které se normálně nepoužívají a které zvládá dobře jen ten WP prohlížeč. Však si vyzkoušejte i Symbian iOS nebo BB a uvidíte, že to pojede stejně blbě. MS prostě zase bojuje nečestně a vy mu na to skáčete. Teď budou létat na netu odkazy na tyto pochybné testy a lidé co těmto praktikám nerozumí budou říkat, no Jó ten WP je fakt rychlej, vždyť jsem to viděl na vlastní oči. Je to prostě jen další sprosťárna od spolku MS Nokia. Jde tady jen o prachy pánové. ;-)
To jk001,premikkoci. Té slušnosti jste taky moc nepobrali.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Srovnání prohlížečů: Android 4.0 a Windows Phone 7.5

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Některé až zaslepené názory fakt nechápu. Prohlížeč na Androidu je daleko pomalejší než WP prohlížeč a můžete používat Operu Mobile, Firefox, Dolphin a další, vše mám osobně vyzkoušené,

WP používají naprosto stejný systém HW akcelerace (alespoň myslím a podle reakcí v prohlížeči to tak určitě bude) jako iPhone a ten má taky rychlejší a lepší prohlížeč jak Android.

Tady opět si nenechá nikdo na své sáhnout, objektivně, WP má jeden z nejpovedenějších prohlížečů, rychlý a hlavně plynulý jak ve scrollingu tak pinch-to-zoomu apod. Android má zase plnou podporu Flashe, což je samozřejmě v dnešní době ještě stále výhoda, protože webů s flash videii a aplikacemi je spousta, nicméně do budoucna to bude naprosto jedno, jsem zvědav kdo pak bude hlásat ale já mám flash a tohle ho neumí, když samo Adobe ukončilo další práce na Flashi.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Srovnání prohlížečů: Android 4.0 a Windows Phone 7.5

Příspěvek od silent64sk »

A keď sa to človek snaží pokojne vysvetliť, tak ho div neukameňujú...
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Srovnání prohlížečů: Android 4.0 a Windows Phone 7.5

Příspěvek od Martin Suchan »

maxxz: podívej kde jsi byl před rokem, když jsem tu obhajoval systém WP a byl jsem tu pomalu sám a měl jsem ho přes rok na dvou telefonech ?
Pred rokem jsi mel WP uz pres rok na dvou telefonech, ale ale :-D WP telefony se zacali prodavat v rijnu 2010 a vubec prvni zminka o nove platforme byla v unoru 2010 na MWC v Barcelone :wink:
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Srovnání prohlížečů: Android 4.0 a Windows Phone 7.5

Příspěvek od Martin Suchan »

Kdyz nekdo napise "před rokem, když jsem tu obhajoval systém WP a měl jsem ho přes rok na dvou telefonech ", da se to prelozit jedinym zpusobem jako "uz v unoru 2011 jsem mel WP pres rok na dvou telefonech, coz skoro jiste neplatilo.

Jinak rychlost browseru ve WP7 rozhodne neni vse - neexistence zadneho alternativniho pro WP7 je dost na pytel, stejne tak i chybejici zakladni funkcionalita - treba kdyz jdu na predchozi stranku pomoci zpet, tak se stranka reloaduje namisto okamziteho zobrazeni predchoziho stavu a take ztratim data ve vsech formularovych polich. Toto obzvlaste nastve, pokud pisete neco delsiho na webove strance a kliknete omylem na nejaky odkaz.
ChilliMeat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: stř úno 02, 2011 16:16
Zařízení: Apple iPhone 4S 64GB
Bydliště: Šitbořice

Porovnaie prehliadač ICS vs WP7

Příspěvek od ChilliMeat »

-Pavel- píše:silent64sk: přečti si jak opovrženě jsi názor napsal. Proto mé emoce, jestli jsi viděl pozorně video a máš nějaké praktické zkušenosti, jak píšeš, tak ti možná bude snad jasné, že takové trhané video, není snad ani realné na systému podporujícím dvě jádra a na dualcore. Nechápu, jak někdo tak zdatný v dané problematice, je tak slepý. Nechápu.
Nechápu o jakém videu mluvíte? Tam bylo nějaké sekající se video na Nexusu? Pokud vím, jediné co se tam sekalo byly testovací stránky v HTML5, které prostě Android neakceleruje pomocí GPU. Proto se tak seká a žádná změna prohlížeče Vám ani trochu nepomůže, protože systém to nepodporuje. Naopak je pěkné, že Microsoft to dokáže s SoC z roku 2008.

Nevím jaké zařízení od HTC používáte (ale asi nějaké dvou jádro to bude, když čekáte na ICS), ale zkuste si na stránkách http://ie.microsoft.com/testdrive/mobile/ v oddílu Performance Demos něco spustit a uvidíte jak se Vám to bude sekat. Já měl například telefon s WP7 také od začátku a nebýt toho, že nyní potřebuji určité aplikace, které prostě na WP7 nejsou, určitě bych na Android nepřecházel. Ale myslím si, že je to pouze otázka času než se budu moci na (alespoň pro MNE) bezproblémové WP7 vrátit.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Srovnání prohlížečů: Android 4.0 a Windows Phone 7.5

Příspěvek od steelspace »

Já myslím, že Android a WP7 jsou vyrovnané.
Android má dvě jádra a my máme plynulý browser.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů