Ako postupovat pri odcudzeni mobilu

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
nero1337
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 11, 2011 16:59
Zařízení: HTC HD7 8GB

Ako postupovat pri odcudzeni mobilu

Příspěvek od nero1337 »

Dobry den, stala sa mi taka neprijemna situacia pri ktorej mi ukradli mobilny telefon, konkretne HTC HD7, chcem sa len cisto informacne spytat ci je nejaka sanca tento mobil vystopovat, za odpoved vopred vdaka
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

Ako postupovat pri odcudzeni mobilu

Příspěvek od matelkoxxl »

Pokiaľ si tam nemal nainštalovanú nejakú špeciálnu app, ktorá to dokáže, tak podľa mňa nemáš šancu...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Ako postupovat pri odcudzeni mobilu

Příspěvek od mimonaut »

nero1337 píše:Dobry den, stala sa mi taka neprijemna situacia pri ktorej mi ukradli mobilny telefon, konkretne HTC HD7, chcem sa len cisto informacne spytat ci je nejaka sanca tento mobil vystopovat, za odpoved vopred vdaka
matelkoxxl píše:Pokiaľ si tam nemal nainštalovanú nejakú špeciálnu app, ktorá to dokáže, tak podľa mňa nemáš šancu...
ve WindowsPhone je funkce sledování telefonu standartně, není potřeba žádná aplikace. Telefon se dá najít, na dálku zablokovat, vyresetovat nebo na něj poslat zprávu.
Více informací nalezneš po přihlášení svým liveID na windowsphone.com v položce můj telefon. Telefon se dá většinou bez problémů najít i pokud je používaná jiná sim.

edit by matelkoxxl//
sorry, netušil som, že to WP už má. Mal som WM a tam to bolo potrebné riešiť nejakou app, tak isto aj v androide pokiaľ viem. Ďakujem za nové info :-)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Ako postupovat pri odcudzeni mobilu

Příspěvek od mike-biker »

Jenže tento odpad lidské společnosti jej většinou hned prodá do bazaru, kde ho další póvl použije na náhradní díly! :evil:
nero1337
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 11, 2011 16:59
Zařízení: HTC HD7 8GB

Ako postupovat pri odcudzeni mobilu

Příspěvek od nero1337 »

A ta lokalizacia mobilu funguje pod akym principom? Lebo po prihlaseni na https://www.windowsphone.com" onclick="window.open(this.href);return false; mi ukazuje, ze mobil sa naposledy nachadzal v mojom dome 28.12. 2011 co je asi den pred kradezou, fakt uz neviem co robit, ci to nahlasit na polici alebo sa s tym uz jednoducho zmierit
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Ako postupovat pri odcudzeni mobilu

Příspěvek od htcjirka »

Urcite to nahlas na policii a dale u operatoru at telefon aspon zablokuji.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Ako postupovat pri odcudzeni mobilu

Příspěvek od mike-biker »

Policie každopádně, sice oni udělají jen dvě věci: Sepíší s tebou protokol a založí ho, poté jej jen dají na registr a šmytec.
Nicméně náhoda je blbec... ;-)
Uživatelský avatar
Spiderr
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: sob úno 09, 2008 11:34

Ako postupovat pri odcudzeni mobilu

Příspěvek od Spiderr »

Nevím, jak to chodí na WM, ale vím, jak to v ČR. :???:
Na policii se vyser. A myslím to upřímně. Telefon Ti nenajdou. Už nemohou. Ústavní soud zrušil povinnost operátoru uchovávat data o pohybu telefonu v BTS, takže jediná možnost, jak si ho najít, je si ho najít sám. Počkej, jestli ho nedostane do ruky nějaké pako, co neví, jak službu vyhledávaní deaktivovat nebo až bude mít možnost telefon se sám ohlásit.
Já sám používám Android, tam mám možnost lokalizovat telefon vzdáleně jak pomocí sítě, tak GPS, ale musí to najít signál a telefon musí být na internetu. Dokonce si můžu pořídit fotku toho, kdo můj telefon má. Bez internetu zjistím jenom číslo SIM, která používá můj telefon, kdo dané osobě píše a volá.
Když mi v Plzni v polovině Června ukradli telefon, byl jsem to potom nahlásit v Brně na policii (jsem z Brna). Po měsíci jim do Plzně teprve přišel spis z Brna. Po dalších 3 týdnech mi volala vyšetřující podpraporčice, že vyšetřování končí. Lehce jsem poznal, že spis ani neotevřela a že mi volá jenom kvůli tomu, že na spisu bylo napsáno, že musí, protože jsem si to sám vyžádal. Vymýšlela jsi nesmyslné historky, jak její kolegové telefon hledali a nenašli. Lehce jsem si ověřil, že nic takového neproběhlo. Nakonec jsem jí upozornil, že porušuje zákonnou lhůtu o vyšetřovaní a že nevyužila všech prostředků k nalezení telefonu. Stejně to skončilo tak, že nic nenašli. Lituji toho, že jsem telefon nechal zablokovat hned, měl jsem tak měsíc počkat, najít si ho a pak teprve zakročit.
Pokud bych já dostal ukradený telefon do ruky, tak v telefonu smažu OS a prodám do zahraničí. To první, ať ho majitel nenajde, to druhé kvůli IMEI, které si zahraniční operátoři nepředávají a u nás ukradené telefony fungují venku.

Hodně štěstí...
Viktorin
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 10, 2012 9:51
Zařízení: nokia

Ako postupovat pri odcudzeni mobilu

Příspěvek od Viktorin »

No, bohužel myslím, že to neklapne :-(
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů