Kancelářská židle

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Kancelářská židle

Příspěvek od elcrys »

Jelikož mě (a mou kostru) pomalu přestává bavit sedět doma u PC na 30 let staré dřevěné židli, rozhoupal jsem se (díky solidnímu rozvrzání zmíněné sesle) k nákupu nové kancelářské židle. Moje požadavky:

- synchronní mechanismus (při opření mění svůj úhel kromě opěradla i sedák)
- nastavitelné područky a opěrka hlavy
- opěradlo z prodyšného materiálu
- záruka minimálně 3 roky
- cena maximálně něco okolo 7000 Kč (zatím se necítím na židli za 30k, to by byl až moc velký přechod z verpánku :-))

Po horečném googlení mám zatím Gamma Eastern GA 07-8000 A, GA 07-7500 a Saturnia od firmy Peška.

Budu rád za každou radu i zkušenost s podobným typem židlí a různými značkami obecně (např. z hlediska jejich kvality a životnosti).
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Kancelářská židle

Příspěvek od Standa99 »

........
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Kancelářská židle

Příspěvek od elcrys »

Díky za reakci. GA 07-8000 A je můj favorit, takže mě netěší tvá zpráva. Na druhou stranu 24h denně používání je docela záhul, přičemž počítám s tím, že každý z uživatelů si na té židli něco přenastavil několikrát denně, na což ty mechanismy určitě nejsou stavěné. Já počítám s jedním úvodním nastavením a využíváním tak 4h denně v průměru, což by mohlo životnost mé židle oproti té vaší zněkolikanásobit. Na tenhle model je také výjimečně dlouhá záruka 5 let, kterou si jen tak nějaký výrobce dovolit nemůže. Dalším plusem bylo u mne to, že na internetu jsou na něj pozitivní odezvy ohledně odolnosti a i na webu obchodu M1, byla tato židle dost dobře ohodnocena (třeba taková Saturnia zde propadla).

Ta ANTLIA, co jsi uvedl, je vlastně od té samé firmy, takže by to s domácím užíváním výše zmíněné 8000 A nemuselo být také špatné. Jak se vůbec sedí na takto vypolštářované židli v létě?

Vybrat židli obecně je celkem oříšek - už jen ten nepřehledný trh, kdy několik firem prodává identickou židli pod jiným označením (Gamma Eastern GA 07-8000 A, Office Pro Herkules, M1 Xenon). Ani takový dTest nedělá bohužel recenze židlí.
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Kancelářská židle

Příspěvek od Standa99 »

........
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Kancelářská židle

Příspěvek od elcrys »

Skoro nic není věčné, takže je alespoň dobré vědět, co s postupem času odejde jako první. Pokud bych ji náhodou koupil a byl extra spokojený, tak bych se mohl eventuelně předzásobit náhradními díly :).
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Kancelářská židle

Příspěvek od elcrys »

Takže jsem nakonec zakoupil GA 07-8000 A. Pozitivní reakce na internetu převažovaly nad těmi negativními :-). Při sestavování jsem si jednotlivé díly pečlivě prohlédl a naznal, že jsou všechny opravdu bytelné a naddimenzované.

Co se týče zmíněných vad, tak jsem zjistil, že je tento typ židle prodáván s dvěma verzemi hlavové opěrky (viz obrázek níže) - já mám tu vlevo, je otázka která je odolnější.

K padajícím područkám - v mechanismu nastavování jejich výšky nejsou žádné šrouby, takže nevím co bylo myšleno nutností jejich dotahování. Područky drží, i když se člověk o ně opře plnou vahou.
Přílohy
operka.jpg
operka.jpg (15.67 KiB) Zobrazeno 6307 x
Viktorin
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 10, 2012 9:51
Zařízení: nokia

Kancelářská židle

Příspěvek od Viktorin »

Tak teda komentář k těm tvým favoritům bohužel nemám. Ale mám svou zkušenost s jinou židlí, tak třeba ti to pomůže ;-)
Co jsem tak sledoval tvé požadavky, tak je máme víceméně stejné. Já si kupoval novou židli loni v létě, takže už je to nějaký ten pátek, co na ni sedím a jsem s ní fest spokojený.
Tohle je ona: http://www.manutan.cz/kancelarska-zidle ... 87560.html
Úplně best se mi zdá ta nastavitelná bederní opěrka. Sedím u kompu skoro celý den a z předchozí židle jsem byl rozbitý, jak cikánské hračky. Ale od té doby, co jsem si pořídil novou, o zádech skoro nevim. Takže můžu jedině doporučit.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Kancelářská židle

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Chlapi, jakou máte výšku/váhu? Uvažuji o koupi židle buď Saturna nebo GA 07-8000 A do kanclu, ale nějak nejsem s to se dokopat vyzkoušet je...
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Kancelářská židle

Příspěvek od elcrys »

GA 07-8000 A je spíše pro rozložitější/širokoramenné postavy (což já nejsem), takže mi lehce nevyhovuje příliš velká vzdálenost loketních podpěrek. Na váze až tak nezáleží (řekněme do 100 kg) a výškově bych to viděl tak do 195 cm, pak už by člověk mohl mít problémy s hlavovou opěrkou, která by ho tlačila do zad. Pro malé postavy ovšem také není, díky delšímu sedáku.

Saturnu bych se asi vyhnul, protože se mi na něj podařilo dohledat poměrně dost negativních reakcí, ale volba a případný průzkum na internetu je na tobě.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Kancelářská židle

Příspěvek od p.a.Ť.o »

díky za info
Býk Bobík
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte dub 03, 2012 12:03
Zařízení: iPhone 3G

Kancelářská židle

Příspěvek od Býk Bobík »

elcrys píše:Takže jsem nakonec zakoupil GA 07-8000 A. Pozitivní reakce na internetu převažovaly nad těmi negativními :-). Při sestavování jsem si jednotlivé díly pečlivě prohlédl a naznal, že jsou všechny opravdu bytelné a naddimenzované.

Co se týče zmíněných vad, tak jsem zjistil, že je tento typ židle prodáván s dvěma verzemi hlavové opěrky (viz obrázek níže) - já mám tu vlevo, je otázka která je odolnější.

K padajícím područkám - v mechanismu nastavování jejich výšky nejsou žádné šrouby, takže nevím co bylo myšleno nutností jejich dotahování. Područky drží, i když se člověk o ně opře plnou vahou.
Mohu se zeptat na zkušenost po cca. šesti měsících používání téhle židle?

Projevily se nějaké vady? Koupil byste tuhle židli po své půlroční zkušenosti znovu?

Děkuji.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Kancelářská židle

Příspěvek od elcrys »

Nejdříve zmíním vady - po stránce mechanické žádné, spíše po stránce návrhu. Jedná se o nijak nezajištěný mechanismus náklonu hlavové opěrky, v důsledku čehož má tato tendenci ke sklápění. Nutno říct, že se tak děje pod opravdu velkou vahou, kdy člověk využívá maximálního náklonu opěradla a na židli skoro leží. Občas je proto nutné trochu záklon hlavové opěrky poupravit - není to nic, co by mi nějak zvlášť vadilo, protože je to vteřinová operace.

Další věcí je sjíždějící bederní opěrka. Při dodání je židle vybavena takovým tvarovaným kusem plastu, který je vsunut mezi opěrku a síťovinu opěradla (viz obrázky). Protože plast je tvrdý a nepochopitelně překrývá polstrovanou bederní opěrku, rozhodl jsem se ho odstranit, což vyústilo v postupné sjíždění zmíněné opěrky při používání židle. To už je horší vada, ale lze ji naštěstí lehce odstranit vložením nějaké zarážky (třeba dřívka) do kolejniček opěrky.

Jinak s židlí nemám žádné jiné problémy a vše ostatní funguje a drží pevně na svém místě. Teď, s příchodem léta, si navíc blahořečím, že jsem se už zpočátku rozhodl pro síťovanou židli, protože v nějaké koženkové bych se teď asi upekl za živa.

Uzavřel bych to tím, že židli bych si určitě koupil znovu, ovšem za předpokladu, že se mezitím neobjevilo na trhu něco lepšího.
Býk Bobík
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte dub 03, 2012 12:03
Zařízení: iPhone 3G

Kancelářská židle

Příspěvek od Býk Bobík »

Děkuji za postřehy! :)

Existuje momentálně za cca. 8000,- ještě nějaká lepší židle?

Prostě pohodlná a trvanlivá židle na několikahodinové každodenní sezení.

Uvítám i zlepšováky typu: nahraď plastový díl kusem kovu, apod. ...
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Kancelářská židle

Příspěvek od elcrys »

Jaká je aktuální situace na trhu židlí, to bohužel nevím. Po koupi té mé jsem to přestal sledovat.

Všiml jsem si také, že píšeš "pohodlná a trvanlivá", k čemuž bych jen podotkl, že zdravá ergonomická židle není zase až tak pohodlná jako např. nějaké levné křesílko, ve kterém je člověk pohodlně rozvalen. Ergonomické židle člověka především nutí sedět zdravě/ne moc pohodlně, což je potřeba vzít v úvahu (s tímto postřehem jsem se setkal u několika uživatelů dobrých židlí). Je potřeba ale říct, že z kvalitní židle není člověk rozlámaný ani po delší době sezení.

Co se týče tuningu - http://www.m1.cz/kancelarske-zidle-xenon.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Osobně bych uvažoval nad čalouněním područek. Kromě zajištění bederní opěrky jsem ale zatím další úpravy neprováděl.
Býk Bobík
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte dub 03, 2012 12:03
Zařízení: iPhone 3G

Kancelářská židle

Příspěvek od Býk Bobík »

Díky! Včera jsem zkoušel židli Therapia Energy a ta mi přišla skoro nepohodlná.

Zkusím navštívit Holešovický obchod M1 a přinejhorším si koupím křeslo z OBI nebo TESCA za 2000,- :-)
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů