Další šok: HP končí s vývojem WebOS zařízení

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Další šok: HP končí s vývojem WebOS zařízení

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tenhle týden je na velké mobilní události poměrně obsáhlý. Po akvizici Googlu a Motoroly přichází další zajímavá zpráva, i když v tomto případě trochu smutná. HP odpískalo vývoj dalších WebOS zařízení (telefony a tablety), což v praxi znamená (pokud se jim WebOS nepovede prodat), že postupem času také zanikne :-(. Co se dá dělat, ale tenhle systém se mi hodně líbil.
"In addition, HP reported that it plans to announce that it will discontinue operations for webOS devices, specifically the TouchPad and webOS phones. HP will continue to explore options to optimize the value of webOS software going forward."
Obrázek

Zdroj: Engadget
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Další šok: HP končí s vývojem WebOS zařízení

Příspěvek od HanysR »

Velice zdlouhavé uvedení do prodeje a omezená distribuce jako u Palmu. Čekal jsem to. Velká škoda, vypadalo to moc fajn.
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

Další šok: HP končí s vývojem WebOS zařízení

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Jojo, take jsem to pred par chvilema cetl na Gizmodu. Je to skoda :-( No hlavne chudak BestBuy (a ostatni prodejci), ktery nakoupil 200 000 TouchPadu a ted chce, aby je HP vzalo zpatky. A hodne velka skoda je i Pre-cka. Byl to moc pekny telefon.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Další šok: HP končí s vývojem WebOS zařízení

Příspěvek od milennium »

No je to smutné, ale ještě smutnější byla celá ta strategie HP. Prakticky stejné kroky jako Palm. A tak se není čemu divit...Skoro mi to až připadalo, že to HP dělá schválně.
1) Dlouhý vývoj - proces uvedení nového hw na trh. Neustálé odklady a průtahy.
2) Prakticky stejné omezení jako u Palmu - Market jen pro vyvolené - nutná aktivace nového hw se SIM vyvoleného operátora, jinak bez Marketu a aplikací a nebo velká omezení.
3) A zase. Vývoj se strašně táhnul.
4) Špatná podpora ze strany HP.
A tak dále a tak dále... Suma sumárum, HP si za to může samo. Utopilo spoustu peněz...
pavliicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: ned kvě 11, 2008 22:49
Zařízení: Nokia Lumia 820, Samsung Galaxy S3 i9300
Bydliště: Česká republika

Další šok: HP končí s vývojem WebOS zařízení

Příspěvek od pavliicek »

Dobrý sledovat jak jsou tu vsichni chytrejsi nez management HP:-).

Nepochybuju o tom, že tohle byla promyšlená akce.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Další šok: HP končí s vývojem WebOS zařízení

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Mno sotva loni v dubnu HP WebOS koupil, ohlašoval velké plány včetně nasazení tohoto systému do osobních počítačů, představil nový smartphone Pre3 i tablet TouchPad, ale v praxi se tato zařízení na trhu neujala, prodejnost byla mizerná, takže velké prodejní sítě jako BestBuy začaly objednané tablety vracet zpět, načež HP snížilo cenu o 20%, to nepomohlo, teď je TouchPad v USA ve výprodeji za 99 USD místo původních 399 USD, vývoj WebOS byl odpískán stejně jako velké plány ohledně jeho nasazení do osobních počítačů. Tohle všechno mi jako promyšlená akce nepřipadá.

A to jenom konstatuju fakta, nejsem nijak zaujatej, ba naopak: WebOS se mi hodně líbí a fandil jsem mu.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Další šok: HP končí s vývojem WebOS zařízení

Příspěvek od Standa »

Pokud by to byla promyšlená akce, co bylo jejím cílem? Vytočit distributory a zákazníky? Sám o sobě prodělat? HP prý koupil Palm kvůli patentům a programátorům. To zní rozumně. Proč by ale v tom případě vůbec vymýšlel, vyráběl a prodával telefony a tablety, když mu o to nešlo?
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Další šok: HP končí s vývojem WebOS zařízení

Příspěvek od milennium »

Ale nikdo tady netvrdí, že je chytřejší než management HP. Ale jsou to opravdový tupci nad tupce, že jim není rovno. Nezlobte se, ale 1. den po zahájení prodeje Palm Pré 3 tvrdit, že prodejnost je mizerná a nesplnila očekávání, je opravdu výrok hodný kravaťáckého tupce, sedícího v koženém křesle... Jsem opravdu vytočený.
A teď tady nebudu psát o tom, jak je WebOS skvělý OS, ale chci napsat to, že peníze prostě vyletěli komínem a snad tady nikdo nebude tvrdit, že s tímto záměrem se počítalo. Prostě se jen a jen ukázalo neschopné vedení.
Jacob Bee
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte srp 11, 2009 20:27
Zařízení: Xperia Z3
Bydliště: Brisbane, AUS / Seoul, KR / Plzen, CZE

Další šok: HP končí s vývojem WebOS zařízení

Příspěvek od Jacob Bee »

HP řeklo, že nehodlají pokračovat ve vývoji HW pro webOS, to neznamená, že je webOS mrtvá platforma (ona tedy částečně byla už předtim), ale uvědomili si, že musí zapracovat na vývoji a podpoře vývojářů. To, že světová média to označují za konec webOS, neni pravdivá informace.
Masivní slevy, který začaly v Kanadě vyhoupli TouchPad na druhé místo v prodeji tabletů a začíná být nedostatkovým zbožím, protože je o něj zájem. :-) Já sám jsem si s nim hrál minulej tejden, den před oficiálním prodejem tady v Austrálii a uchvátil mě natolik, že jsem rozhodnutej si ho koupit. Akorát se jednalo o demo vzorek, tak se to nedalo spárovat s mym Pre, takže jsem nemohl využít to, kvůli čemu se mi tak zalíbil - real-time sync mezi telefonem a tabletem, včetně možnosti příjmu hovorů na tabletu (ten samej proncip jako BB Playbook, s kterým jsem měl také tu čest). Bohužel, po čtyřech dnech prodeje ho stáhli z pultů a když jsem se byl dneska ráno zeptat, zda je nějaká šance ho ještě sehnat, bylo mi řečeno, že je šance nulová a že je vše zpět u HP. Nechápu.
Další věc je ta, že vypustili Pre3 do světa, ale jeho budoucnost je nejasná a nikdo neví, zda se začne prodávat i jinde, než v UK. HP si tim tak trochu nasralo uživatele webOS, kteří čekali na Pre3 přes půl roku.
milennium - oni nemluvili o prodejnosti Pre3, ale TouchPadu, kterej opravdu, za cenu stejnou jako iPad a Playbook, neměl šanci uspět.
Ruslan - koupě Palmu byla více než před rokem. :-)
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Další šok: HP končí s vývojem WebOS zařízení

Příspěvek od elcrys »

Ruslan Botsyurko píše:...teď je TouchPad v USA ve výprodeji za 99 USD...
To vypadá hodně zajímavě. Údajně se tato akce má dostat i do Evropy. Pokud ano, tak jich beru 10 :). Jen se o tom dozvědět včas!
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Další šok: HP končí s vývojem WebOS zařízení

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

@Elcrys: Poté, co BestBuy začal prodávat TouchPad za tuhle cenu, se strhla přímo lavina. Lidi nejen že absolutně vykoupili BestBuy, ale i všechny obchody, kde je měli ještě za původní ceny, na eBayi TouchPady taky sviští jeden za druhým. Takže se stal takovej hezkej paradox, bohužel to jen dokazuje, že jsou u HP tupci a totálně nezvládli marketing.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Další šok: HP končí s vývojem WebOS zařízení

Příspěvek od jerry_stolarik »

Tohle jsou hodne necekane zpravy. Taky jsem WebOS fandil a strasne me to mrzi ze to s nim takhle dopadlo. Na svoji dobu byl WebOS hodne pokrokovy. Doufam ze tohle neni uplny konec WebOS.

Me by se libilo kdyby WebOS koupilo HTC. Pokud nechcou byt navzdy jen OEM a plazit se pred Microsoftem a Googlem tak podle me HTC potrebuje vlastni OS. A WebOS by byl idealni. HTC hardware a WebOS ma stokrat vetsi sanci na uspech nez HP kdy melo s telefonem jako Pre3.

Rozhodne je to skoda. Cim vice konkurence tim vice inovace.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů