Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Hezký podvečer,
rád bych znal vaše pohnutky proč si chcete pořídit zařízení s některým z těchto dvou zajímavých operačních systémů? Nebo proč jej vůbec chcete? iOS jako Apple nebo Windows Phone. Proč jsou vaší volbou. Právě tu je místo pro vaše názory a flame.... Díky za každé info...
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od GreenArrow »

Pro flame? Toho se rád ujmu :D Podle mě jsou oba na nic a už nikdy bych si nic s těmito systémy nekoupil,android je nej,protože se z něj stává druhý WM
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Zajímají mě pouze názory těch, kteří jsou fanoušky těchto operačních systémů. Chtěl bych znát důvody jejich fanouškovství a sekundárně názory těch, kteří po zkušenostech zavrhují tyto operační systémy.
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Pro iOS: Kazdy je nejaky :-) ja osobne davam momentalne prednost propojeni iPhone a AppStore. Chut upravovat system a prehravat ROMky me prestalo bavit (a hlavne uz na to neni cas), takze jsem rad, ze telefon "chnapnu" do ruky a pouzivam a uz nic neresim (tim nerikam, ze u ostatnich to nejde). Co si ale asi nikdy nezvyknu, je psani na sw klavesnici. Takze pokud Apple neprijde s nejakym super-iPhonem-6, tak nejspise zamirim na BB. Hlavne Dakota vypada skvele. Konecne se vratila qwerty+dotyk ala P1i, na kterou jsem nedal dopustit.

Co se tyce Androidu i kdyz ho nejmenujes a pises o flame :-D? Podle me bude porad trpet roztristenosti, nelaka me (predevsim ty hnusne stejno-placacko-kazdorocni-cihly od HTC nebo plastak od Samsungu - nechapu proc SGS nemohli udelat ala Wave) a vubec celkove displeje nad 3,5" za telefony uz nepovazuji. To uz spise nejaky tablet :-)

K WP7 nemam co rict. V ruce jsem ho mel, nenadchl ani nezklamal. Tezko soudit, ale verim, ze se bude jen zlepsovat. Otazka je, kolik lidi prilakaji.

Sto lidi, sto chuti.

edit: Jo sakra ja si neprecetl, budouci nakup :-)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od YAMATO »

Osobně bch do WP7 nešel, protože neumí několik věcí které požaduji. Nicméně systém jako takový se mi velice líbí. Pokud by splňoval tvé požadavky tak podle mě není proč váhat.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od GreenArrow »

Já měl HD7 asi měsíc-jak to říct,ten systém prostě nic neumí,kdyby ten telefon stál 5-6 tisíc..řeknu OK dobrý,je to pro ty nenáročné,ale označovat to za smartphone? V téhle fázi v jaké je tě může ohromit snad jen vzhledem systému,protože funkce zastávají mobil za 5 tisíc,market není,všichni jenom brečí,kdy ho konečně u nás spustí,však o tom vykládalo HTC,že mají s WP7 momentálně horší zisky než s WM6.5 před rokem.Proč asi? Protože WM fungovaly,WP zatím bohužel ne
K iOS: S tímto systémem nemám na iPhonu problémy,kdyby iPhone 5 byla třeba 4" je to hodně dobrej smartphone,kterej už aji docela po letech přestává omezovat,co mě ale absolutně vytáčí je iPad-kdo by řekl,že 10" MPtrojka bude mít úspěch
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od uni »

Mám iOS v podobě iPodu a Android v podobě Desire Z, tedy pro toto vlákno názor za iOS.
Obrovskou výhodou iOS (ale WP7 jej prakticky sekunduje) je totální přímočarost OS. Prostě snadno pochopitelný. Jedna plocha, jeden postup, jedno tlačítko. Ad tlačítko, to kolik má funkcí, to je neuvěřitelné, jak se dá jedním tlačítkem ovládat OS, multitasking, probouzet zařízení atd...?:-) Dále stále drží jednotnou logiku ovládání (např. Bada je strašně rozbitá a Android přehlcen mnoha menu). Ad menu, to iOS také prakticky nemá, jedině dobře, netříští to pozornost a neskrývá cesty, ale občas trochu opravdu chybí.
Nevím, na kolik se vlákno věnuje zařízení, takže pominu.
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od permar »

WP7 je ještě v "plenkách" porovnávat ho jaksi s jinými OS na 100% moc nejde.Trpí stejnými dětskými nemoci jako v začátcích Android,ale na to už si zde asi málokdo vzpomene.WP7 má toho ještě hodně před sebou,pokud ho samozřejmě nějaký "nýmand" z MS nepošle svými "inovacemi" do kytek......
A iOS ? No nevím ,měl jsem ho možnost používat ,ale je to "nuda" v porovnání s WM nebo Androidem. Tak či onak , stejně se budeš muset spolehnout na svůj úsudek.

V podstatě souhlasím s tím co napsal přispěvatel uni ve svém příspěvku...
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Ne, ne nekoukám. Jelikož na stolních nebo přenosných počítačích používám GNU/Linux. Nemohu si pořídit iPhone a ani cosi s WP7 a v podstatě si mě malinko Android uvázal i tím, že jsem dost investoval do softwaru, který je přenositelný s Gmail účtem, ale k věci.
Snažím se pochopit mentalitu lidí, kteří tvrdí, že jediné použitelné systémy jsou jen tyto dva a žádné jiné. Chtěl bych se dobrat toho co vlastně pro ně znamená slovní spojení "chytrý telefon".
Pro mě třeba je tím nejdůležitějším, jen ten fakt, že přijdu k jakémukoliv zařízení s jakýmkoliv operačním systémem a budu moci sdílet mezi sebou veškerá data. Zařízení, které toto nedokáže nemohu nazvat chytrým telefonem.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od uni »

Sdílení, cloud, synchronizace, zálohování...pro naprostou většinu neznámé pojmy. A zde je třeba prostě vyzdvihnout úsilí Apple, který toto vlastně nutí dělat, aniž by to věděli. iTunes app automaticky synchronizuje a zálohuje, přes Air Play učí sdílet, iTunes a App Store učí nepirátit, atd. Když člověk koupí např. Android zjistí, že vlastně to zařízení ani nikam uživatele neponouká, nenabízí žádné cesta. Mrtvá cihla. Překomplikovaná. WP7 je nyní těžké hodnotit, zvláště z pohledu českého uživatele/vývojáře to ani nemá zatím smysl.
Ale vyznávají stejnou mentalitu, jednoduchou cestu k výsledku. A min. iOS i díky dalším aplikacím umí perfektně sdílet svá data nejen v Mac prostředí (zde samozřejmě nejlépe, např. mezi iPadem a iPhonem je úžasné propojení, které nikdo jiný podobně nabídnout neumí).
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od Standa »

Mně se zdají všechny současné operační systémy dostatečné pro každodenní používání a rozhodují spíš drobnosti ohledně způsobu používání a subjektivní pocity.

Souhlas s tím, že Apple učí nepirátit.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od biscuit84 »

Pavel moja odpoved znie asi takto: Android je vyborny na to, ked sa chcem so systemom "vyhrat" a upravit si ho namieru. Jeho nevyhodou je zas
nestabilta a roztriestenost u roznych vyrobcov, vid. SE Xperia, kde vyrobca doteraz nebol schopny vydat aktualizaciu na 2.2. iPhone a iPad maju vyhodu, ze to chytis do ruky a funguje vsetko ako ma. Daňou za to je za jeho uzavretost. K WP7 sa nemozem vyjadrit, zatial som ziaden telefon s tymto OS v ruke nedrzal, ale dufam, ze sa mi to co najskor podari, sam som na ten system zvedavy, co vie a nevie :)
robben19
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: čtv dub 08, 2010 11:51
Zařízení: samsung

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od robben19 »

ani jeden ze spomínaných OS není nic dobrýho. vyber si radějo android. ten je nejpopulárnější :tlem:
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od uni »

U Gogole určitě, má kde zobrazovat reklamu:-)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od mike-biker »

Měl jsem Symbian UIQ3, klasický Symbian z Nokije, WM 6.1, WM 6.5, Android 2.2 i 2.3 a teď IOS 4. Každý systém vyjma Symbianu od Nokie, kterému jsem NIKDY nepřišel na chuť, měl něco do sebe. Nicméně už mě na "stará kolena" přestalo bavit ladění a přehrávání ROMek, které se objevovaly na XDA i 2x týdně. Takže mám klasický IOS bez JB a jsem až na vyjímky spokojen. Hlavně je to první systém, co se prostě nekouše a nekouše a nezpomaluje. 8-) . Ze zařízení, kterému jsem se ještě loni smál, se vyvinulo docela použitelné prostředí. Jediné, co mi vadí je menší displej - 4" by bylo daleko lepší a potom, ale to je stupidní trend výrobců - honba za co nejtenším mobilem s nejmenší výdrží! :twisted: :twisted:
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od jerry_stolarik »

mike-biker +1

Jsme na tom naprosto stejne.

Rukama mi proslo WM 5 - 6.5.5, Blackberry 5 a 6, Android 1.6-2.3 a Symbian S60 (nebo neco takoveho ani nevim, ale byla to strasna zkusenost).

A ikdyz jsou Android, WM i Blackberry OS vynikajici OS tak az s iOS jsem konecne spokojeny. Nemusim nic ladit a vse funguje naprosto pardadne. Je pravda ze je iOS omezenejsi nez jine OS ale me to vubec nevadi. Protoze ty veci co umi iOS umi perfetne. Nikdy bych ale do iOS nesel pred verzi 4.x. Bez multitaskingu mi iOS prislo hodne omezene. To uz je ted nastesti minulost a multitasking funguje paradne.

iOS ma nejvetsi vyber a nejkvalitnejsi aplikace ze vsech OS o tom neni pochyb. At je to aplikace pro upravu fotek, strihani videa, hra, nebo cokoli jineho pokazde co jdu do App Store tak tam najdu nejakou skvelou aplikaci. Taky mam hodne rad iTunes v iOS. Porad stahuju podcasty, kupuju nebo pujcuju filmy za par kacek (ziju v UK).

Copy a Paste je v iOS naprosto dokonale. Sice jim to hodne dlouho trvalo nez konecne zaclo iOS C&P podporovat ale stalo to za to. Oznacovani textu je v iOS naprosto genialni. Stejne jako veskera prace s textem. Klavsnice je rychla jako blesk a velmi dobre mi opravuje chyby a preklepy.

A iPhone 4. No podle me nejlepsi telefon na trhu. Neni nejvykonejsi ani nema nejlepsi fotak, display, vydrz baterky atd. Ale je to genialni mix vseh tehle vlastnosti. K cemu mi je telefon s dvoujadrovym procesorem kdyz mu nevzdrzi baterka ani den. K cemu je mi Nokia N8 s super kamerou kdyz na ni bezi Symbian. K cemu je mi Blackberry kdyz pro ni nejsou zadne dobre aplikace. iPhone 4 je paradni koktejl vsech veci co po telefonu chci. Solidni vydrz, dobra kamera, retina display, skvela konstrukce, aplikace a jeste mnohem mnohem vic.

Ce se mi taky hodne libi na iPhone 4 je uz pres rok stary a porad je to flagship. To znamena ze i lidi co si ho koupili hned po uvedeni na trh se i dneska nemusi bat ze jim nepojedou nejake aplikace. iPhone je sice trochu drazsi ale zase vim ze minimalne rok nevyjde s iOS nic lepsiho.

Jen se podivejte na HTC. Kdyz vysel iPhone 4 tak HTC flagship byla Desire, ta byla na podzim nahrazena Desire HD, pak v zime Incredible S, pak Sensation ktera byla po mesici nahrazena Evo 3D a ted je Sensation XE za rohem. A to je sest novych vlajkovych lodi na jeden iPhone. To aby se stoho jeden zblaznil.

Celkove me iOS a iPhone hodne chytlo. Ale rozhodne se nepovazuju za nejakou ovci. Dlouho jsem se iOS smal a branil. Ale iOS 4.x + iPhone 4 je skvela kombinace. Tezko se to vysvetluje a je treba si to zazit. Pokud nekdo nepouzival iPhone mesic tak ho nemuze soudit. Podle me je iOS nejlepsi OS na trhu. Ale kazdemu vyhovuje neco jineho.
Jirkus
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: ned čer 12, 2011 6:35
Zařízení: iPhone

Proč si chcete koupit zařízení s WP nebo s iOS?

Příspěvek od Jirkus »

iOS i WP mají podobnou filozofii "uzavřenosti" - normální uživatel nemá možnost do (neupravovaného) telefonu nainstalovat např. nelegální SW.

Zatím má náskok Apple, díky obrovské nabídce "profi" aplikací (protože Apple zákazníci za ně vývojářům rádi zaplatí), ale může se stát, že Microsoft (díky propojenosti se svými produkty, které se používají ve firmách) zaboduje u firemních zákazníků a Applu zbude jen segment zábavy (hry apod.)
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů