Začíná se mi stýskat...

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
vosa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 06, 2009 17:01
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od vosa »

Pokud nemáte čas, nečtěte. Je to jen ztráta času. Píšu kecy o tom jak oplakávám WM a UNIho, přitom si ale vesele hraju na Androidu ; -)

Už je to dlouho co jsem vůbec zavítal na smartmanii a co jsem se vůbec přihlásil. Občas jen tak najedu a pročtu pár článků, ale už to není co bývalo : ). Vzpomínám si na dobu kdy jsem jenom snil o telefonu s WM a pročítal recenze, to jsem měl tehdá v očích Kaisera. Nicméně koupil jsem si E-tena x500+. To byl můj první wm stroj. Málem jsem ho brickl a půl roku mi ležel v šuplíku. V těch chvílích jsem začínal pročítat recenze o Uníkovi. Hrozně se mi líbil a hlavně byla to legenda. Koupil jsem a nelitoval jsem! Rozměrově byl samozřejmě větší, ale to bylo jen dobře. Nyní můžu asi řícz že UNI byl můj asi nejlepší telefon. Samozřejmě nebyl dokonalý a všichni víme jaké má ještě teď chyby, ale ta klávesnice to je asi ta nejlepší! a ten pocit mít takovej mobil to byla věc. : ) Pak jsem mu zmršil kryt omylem poškrábal displej a prodal. Koupil jsem si Kaisera! To byl můj sen, už od dob co jsem měl ještě starou Nokii. Ale zklamal mě. Obzvlášť ta klávesnice, nevím jestli to bylo kvůli přechodu z uniho ale bylo to velké zklamání. Stroj my nevydržel ani měsíc a už jsem si koupil HTC Dream (G1). Ano, zradil jsem Windows Mobile a přešel na Android. :oops: G1 je rozhodně výkonější, hezčí a navíc android - ten má budoucnost. Ale už to není co bejvalo. :cry: Opustil jsem i smartmanii a přešel na androidforum. :cry: Rozhodně nelituji, protože je to opravdu krok kupředu, ale...už to prostě není jako dřív : ( zdá se mi to snad už moc stabilní : D oproti wm. I kdybych se ale jednou měl vrátit k WM určitě by to asi byl UNI. Vzdávám čest jeho památce, jeho služby nebudoou NIKDY zapomenuty... :cr y:

Měl jsem tady mnohem víc pláčících smajlíků, a pak mi to napsalo, že jsou povoleny jen tři!! : D
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jasně, na smajlíky je tady tvrdá cenzura. Někteří uživatelé jich jsou do svých příspěvků schopni nasázet třeba 20... ale pro delší odstavce uznávám, že je 3 málo, tak to v adminu změním na 5 :) (a už mám jeden odpočítaný).

Jinak souhlasím, já jsem Uniho měl rok a půl a jednoznačně to bylo nejlepší zařízení, které jsem kdy měl. Neberu to jen hardwarově, tam v mnohém pokulhával (absence EDGE), ale prostě ve mě tenhle stroj zanechal nejvíce vzpomínek a dost často přemýšlím, že bych si jeden jen tak pořídil "na památku". Pamatuji si, jak se tenkrát první kusy prodávaly za skoro 29 000 Kč a bylo to hodně diskutované zařízení, svým způsobem dodnes nebylo překonáno co se konstrukce týče a pro mnohé WM uživatele je to legenda. Mám takový pocit, že před pár lety si každé zařízení "žilo svým příběhem" a dnes už je situace o poznání tuctovější... výrobci sází jeden stroj za druhým s hodně podobnými specifikacemi a ve výsledku je to trochu nuda. Ale jsem rád, že nejsem jediný, kdo na Uniho takhle vzpomíná.

Obrázek Obrázek Obrázek
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Re: Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od jerry_stolarik »

Taky jsem mel uniho..a taky premyslim ze znostalgie jednoho koupim... zalozime si nejaky klub ne... vzpominky na uniho nebo tak neco...
Ghormoon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: stř lis 12, 2008 18:40
Zařízení: HTC Universal 64Mb
Kontaktovat uživatele:

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od Ghormoon »

ja mam Uniho porad (dokonce dva :P) a predpokladam ze jeste dlouho mit budu ... nove zarizeni se mi moc nepozdavaj ... s tim to HTC (ale i ostatni firmy) predvadi to jde od 10 k 5 ... ale pokukoval jsem po Advantage, akorat to je na me mirne drahy :( takze zustanu u Uniho, dokud to pujde :)
vlasta
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: ned říj 21, 2007 16:04
Zařízení: HTC Advantage a Omnia 7.
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od vlasta »

UNI to je klasika a legenda a vůbec nejlepší, co bylo. A naštěstí stále je. Mně nejvíc vadila absence EDGE, ale teď, jak se rozšiřuje pokrytí 3G sítí, tak je tento nedostatek eliminován, Oprášil jsem Unika a normálně ho používám jako druhy telefon s datovou kartu na veškerou korespondenci. Ta klávesnice nemá chybu a celkový výkon je přiměřený. Navíc se mi teď podařilo sehnat na aukru krásný černý QTEK 9000, co u nás prodávalo O2. Je prakticky nový, protelefonováno 45 vteřin.
Má WM5 a lokalizaci od Sunnysoftu. Docela přemýšlí, že tam ten systém nechám. Neumí sice SDHC karty, ale zato RAM stále 30 MB free, to jsem u poztějších vařených romek neviděl. Jo, díky pokrytí 3G se stává z Uniho bezkonkurenčí stroj!!!
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od htcjirka »

Uni je klasika,proto ho porad z nostalgie mam :wink: kdyz vzpomenu,ze tehdy jsem za prvni kousek dal 31000Kc..
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od Standa »

Hlásím se taky. Uni je opravdovým králem. Mnoho krve bylo prolito v diskuzích Uni vs. kaiser, Uni vs. Touch HD atd. atd., ale pravda samozřejmě vyšla najevo až po čase. Už od začátku falešné špičky Kaiser a Touch HD odvál čas, a jak se dalo snadno předpokládat, dnes po nich ani pes neštěkne. Byly to jen průměrné, nahraditelné telefony v dlouhé řadě.
A jak vidno, o Unim se bavíme i teď, po pěti letech. Má stále co nabídnout, výkonově neztrácí dech, stále nadprůměrná klávesnice, poctivá konstrukce z litých kovových dílů. A po čase objevená možnost zdvojnásobení ramky ho posunula až do dnešních dnů. Klasika, na kterou se nezapomíná a není divo, že ji spousta lidí má doma a nechce se jí zbavit.
A taky mě napadá, že to byl snad první (pseudo)touch model - v portrait režimu mu chyběla hardwarová funkční tlačítka pod displejem :-)
Ghormoon píše: ... ale pokukoval jsem po Advantage, akorat to je na me mirne drahy :( takze zustanu u Uniho, dokud to pujde :)
No Advantage je už jiná kategorie, i když také natolik vyjímečná, že ji do dnešního dne opět nemá co nahradit. Uni je stále "kapesní" zařízení, kdežto Advantage už spíš batohové/kufříkové... :-)
vosa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 06, 2009 17:01
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od vosa »

Jsem rád, že nejsem sám :D. To jsem opravdu nečekal takovou odezvu, to člověka potěší. Uplně nejlepší by bylo kdyby se HTC (bo spíš Qtek) nebo prostě kdokoli odhodlal k tomu ho renovovat. Úplně bych to viděl. Ponechal bych rozměry a klávesnici, displje roztáhl do rohů a samozřejmě úplně vykuchal - renovoval vnitřnosti. Dostal by 1GHz procesor 512 RAM a ROM klidně nějakej menší SSD disk, TV-out, GPS, Akcelerometr, Digikompas, pak třeba teploměr :D, kdyby to nějak šlo tak zkombinovat kapacitní s odporovým displejem (nebo ten v tabletech s kapacitním) pořádnou baterku a lepší GPU, USBhost, nějakej větší trackball, HDMI výstup, "eNkovou wifku a wimax a k tomu všemu buď Android nebo WM, ideálně obojí ;)

bylo by toho dost co vylepšit a udělat si "dokonalé zařízení" a přeci jenom, ty dnešní součástky se natolik zmenšili, že do takového obra by se toho vešlo hodně...možná ten disk asi ne (ale už jsou 32GB karty, že...jo on měl vlastně SDčka a né microSD, tak to už sou dávno, a už myslim i 64GB) určitě by to byla špička a kdyby se do toho geekové z XDA pustili byla by to zase Legenda...a možná by stála zas těch 30 táců :D
Ghormoon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: stř lis 12, 2008 18:40
Zařízení: HTC Universal 64Mb
Kontaktovat uživatele:

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od Ghormoon »

mi by stacila integorvana GPS a vic ram, obcas by se hodil usb host. diaplay bych nedal rezistivni, mel sem tu "cest" zkusit si kapacitak na iphone i touch HD a nadaval sem u toho jak ...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od YAMATO »

Voni by chtěli vyrobit stroj co by měl vše a morálně byl na výši nejméně několik let? :lol:
vosa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 06, 2009 17:01
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od vosa »

máš recht, nechtějí vyrobit dokonalý stroj, páč pak by dlouho nikdo nekupoval žádnej jinej. To jedině kdyby někdo kontaktoval číňany na HW a několik geeků z XDA na SW a uděllat limitovanou edici :D, ale do toho by musel někdo hoodně investovat...a pak reklama.. :D je to jen sen...
Ghormoon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: stř lis 12, 2008 18:40
Zařízení: HTC Universal 64Mb
Kontaktovat uživatele:

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od Ghormoon »

ono pokud si dobre pamatuju tak se samo HTC k vydani vylepseneho Uniho vyjadrilo tak, ze to udelat nemuzou, bo by pak skoro nic neprodali
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od nAscA »

Uni je legenda, ze vsech WM zarizeni u me vydrzel asi nejdyl.... ale pro me osobne je mnohem vetsi legendou MPX200 a jeji neuveritelny design.
Ghormoon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 108
Registrován: stř lis 12, 2008 18:40
Zařízení: HTC Universal 64Mb
Kontaktovat uživatele:

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od Ghormoon »

MPx200 mam jeste taky, ale blbne podsviceni displaye :( a baterka uz bude taky tak na hodinu ... :D
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od mlndsk »

Uni je hnus. Podpal do kamen, zlate hd2. Jo a kecy o nepravovernem WM uzivateli si nechte.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od YAMATO »

Nějaký důvod pro takové tvrzení? Já HD2 mám, nemůžu si ho vynachválit a stějně přemýšlím, že si jednoho Uniho pořídím.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od Standa »

mlndsk píše:Uni je hnus. Podpal do kamen, zlate hd2. Jo a kecy o nepravovernem WM uzivateli si nechte.
Vzhledem k tomu, že Uni a HD2 jsou celými svými bytostmi úplně odlišná zařízení, dají se zcela rozdílné postoje jednoho člověka na obě zařízení očekávat. OS už s tím nemá ani moc co dělat... ;-)
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Začíná se mi stýskat...

Příspěvek od Bruca »

:mlndsk - já bych tě za takový výrok zabanoval :-D ;-)
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů