vytvareni DVD

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

vytvareni DVD

Příspěvek od Shooter »

Cau mam takovej dotazek co se tyce "kapacity" DVDcek. Vsiml jsem si ze kdyz treba v Neru dam vypalit "Hudebni CD" tak tam je to omezeny nejakejma x desitkama minut a zajimalo by me, jestli kdyz budu chtit vypalit DVDcko(normalne video v DVD formatu.. asi vsichni pochopili jak to myslim... kdyby ne tak proste jak kdyz si koupite DVD s nejakym casakem, je tam menu atd... pochopili :D ). Takze by me teda zajimalo jestli i toto je nejak omezeny. V praxi... dokazu vrazit na cca 3:45 minut dlouhej zaznam na nejlepe jednovrstvy DVD?
Diky
eukubus
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: úte led 24, 2006 20:10
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

vytvareni DVD

Příspěvek od eukubus »

Standardní bitrate DVD je v MPEG2 kompresi 6000 kb/s, menu zabere cca 100 MB (záleží podle kapitol a schéma menu). Reální velikost jednovrstvého DVD je 4,3 GB. Jsem sice matematický analfabet :) , ale vychází mi 9887 MB, tudíž by se nevešlo na dvouvrstvé DVD. Tudíž aby se vešlo (bez menu) na jednovrstvé DVD by musel být konstantní bitrate cca 2600 kb/s a dvouvrstvé DVD cca 5200 kb/s, nebo jde také zvolit variabilní bitrate. Mě se na toto nejlépe osvědčil program ConvertXtoDVD .
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

vytvareni DVD

Příspěvek od Shooter »

ooo :) krasna odpoved :)... ted ale prichazi problem kam ten zaznam nacpat :D plus jeste tuna bonusovych scen :D to abych to pomalu zacal prodavat na prenosnejch hardech :D
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

vytvareni DVD

Příspěvek od ziminix »

Zkomprimovat nebo vyházet nepotřebný jazyky, titulky, bonusový scény atd. pro zachování co nejvyšší kvality hlavní části :)
Akorát by mě teda zajímalo, co to je za skoro čtyři hodiny dlouhej záznam, že k němu jsou ještě bonusový scény :grin:
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

vytvareni DVD

Příspěvek od Shooter »

No tak vsechno co jsi napsal ziminixi je pro me naprosto nepouzitelny :D:D.. to bude asi tim ze nevis uplne co to je za zaznam. Vysvetlim :). Je to zaznam z takovy show kterou jsem reziroval na nasem gymnaziu, ve ktere se jakoby prijimaji novi studenti. Ta nase mela 3,5 hodiny plus minus(spis plus :) ) a sklada se to z ruznejch scenek, soutezi, predtocenejch videji a to je zdroj ten bonusu :). Ale uz se to reseni rysuje. Tu show se pokusime nacpat na dvouvrstvy DVD a bonusy apod. na obyc DVD.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

vytvareni DVD

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Z hlediska diváků vašeho díla mi připadá to poslední řešení dost nešikovné. Osobně doporučuju program DivX Converter, ve kterým si videa převeď na takovou velikost, aby se vešla na zvolené DVD. Doporučuju nechat spíš trochu rezervu při převádění (v tom programu lze nastavit velikost vystupniho souboru), protože jak někdo zmínil výše, nevíš kolik přesně zabere menu, tak by byla škoda, kdyby se to nevešlo o pár mega a musel bys znovu převádět.
Ten program používám už dost dlouho, je opravdu výborný, převáděl jsem v něm takhle před 2 roky na Maturitní DVD (místo půlnoček :D ) skoro dvouhodinový film, další videa ze společných akcí abonusy a všechno se to vešlo v úspokojivé kvalitě i s fotkami na obyčejný DVD. Takže takhle bych to viděl jako nejjednodušší variantu.
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

vytvareni DVD

Příspěvek od Shooter »

No tak zas tak krkolomny reseni to neni to nase. Jako uznavam ze by vsechno na jednom bylo asi lepsi, nicmene jaka by to pak byla kvalita kdybys to vsechno vrazil na jedno DVD. Navic nejde o zabery z venku ale ze vnitr kde samozrejme bylo osvetleni jeviste ale porad to asi neni uplne idealni, takze se trosku bojim srazet tu kvalitu hodne.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

vytvareni DVD

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Vim, o co ti jde, ale zkus to ! U takhle minimální komprese, jakou potřebuješ ty, nebudou rozdíly v kvalitě skoro ani vidět. DivX Converter je na dohle výborný.
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

vytvareni DVD

Příspěvek od Shooter »

Jako vyzkousim to urcite o tom zadna. Ale tu konverzi jsi myslel z ty DVD kvality tak aby se to veslo na dvouvrstvy?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

vytvareni DVD

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

jj, samozřejmě. Je mi jasný, že to chceš v maximální kvalitě. Rozpočítej si to podle velikosti jednotlivých videí tak, aby ti výsledná velikost vyšla celkově do rámce dvouvrstvého DVD s nějakou rezervou na menu, pak je hoď do DivX converteru a nastav u každého videa požadovanou velikost výsledného souboru. Pak to nech třeba přes noc převádět. Záleží na tom, jak máš výkonný procák.
Shooter
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 312
Registrován: stř říj 22, 2008 21:08
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

vytvareni DVD

Příspěvek od Shooter »

Jasny :) my uz to nejak vyresime... kazdopadne diky moc za rady :) zase jednou toto forum nezklamalo :)

-- doplnění předchozího příspěvku (pát úno 12, 2010 13:44) --

Takze trosku ozivime tenhle topic jeste jednim a asi i poslednim dotazem:
Tyka se to paleni 2vrstvych DVD a jde o nasledujici... kdyz se pri prehravani toho zaznamu z DVDcka dostanu na prechod tech 2 vrstev nastava trosku problem. Vetsina prehravacu proste hodi error nebo rovnou spadnou. Da se tenhle problem nejak osetrit?
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů