Přetaktování CPU

Diskuze věnovaná prvnímu dvoujádrovému telefonu od HTC
Odpovědět
Lordpcman
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: čtv čer 09, 2011 19:48
Zařízení: Samsung Galaxy SIII

Přetaktování CPU

Příspěvek od Lordpcman »

Zdar lidi zajímalo by mě jako naprostýho laika v přetaktování CPU jestli jde nějak bez ROOTu telefonu zvýšit frekvenci CPU a to co nejjednoduším způsobem např. třeba nějakou aplikací. Vím že pak se může telefon kousat a mohou s tím být problémy, ale myslím, že dokonce tu jsem četl že tento telefon (HTC Sensation) má podtaktovanej procesor oproti novějšímu HTC Sensation XE. Takže to by mohlo jet úplně v pohodě. Jen nevím jak na to. Poradíte mi prosím? Děkuji za jakékoliv rady a postřehy k tomuto tématu a přeji všem co jevíce spokojenosti se svými mobilními elektronickými miláčky :) jelikož já s ním na to jaké má super technické parametry zas až tak spokojenej nejsem :(
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Přetaktování CPU

Příspěvek od Radek Hübl »

Chtít přetaktovat CPU bez ROOTu je jako chtít řídit Porsche bez řidičáku, skončí to velkým průserem. :smt018

Základní otázka: Proč chceš taktovat CPU?
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Přetaktování CPU

Příspěvek od premikkoci »

Jenže to není taktem cpu, ale systémem, který není odladěný
Lordpcman
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: čtv čer 09, 2011 19:48
Zařízení: Samsung Galaxy SIII

Přetaktování CPU

Příspěvek od Lordpcman »

Chci ho taktovat protože je moc pomalej díky grafické nástavbě sense 3.0 (kde je oficiílní Rom se Sense 3.5?) a většímu rozlišení dyspleje jsou tam prostě prodlevy. Třeba NAPŘÍKLAD u tak běžné věci jako je čtení emailů. To že je pomalej dokazuje i fakt že je tu telefon Sensation XE s procesorem 1,5GHz. Co je ale úplně do nebe volající telefon kterej stál kolem 12 tisíc a má bejt výkonej a všude to píši tak prohlížení BĚŽNĚ velkých PDF je hotové utrpení jak je to pomalé. Tak už se o to ani nesnažím. A to čtení emailů všemožných nabídek internetových obchodů je taky na můj vkus dost pomalé. No a samozřejmě kvůli přehrávání videa 1080p. Se*e mě že jsem měsíc používal HTC Desire HD jasně má už celkem hrubý dysplej na dnešní dobu a je tam vše na něm moc veké, ale i když má nižší výkon tak jede mnohem svižněji a rychleji. já blbec se shlédl v tech. parametrech Sensationu ale je to sr*čka. I více jak po půl roce co se prodává.
A jestli je to odladěností systému tak se fakt divím že značka HTC ještě existuje. No jasně ono tento telefon HTC Sensation koupilo jen pár blbců včetně mě. Takže pro HTC no stres pár nasra*ejch zákazníků. Ach jo ....
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Přetaktování CPU

Příspěvek od premikkoci »

No pokud vyžaduješ android, tak zkus udělat robot a nahrát něco s čistým androidem. Pak by to mohlo jet vcelku dobře.
nandro
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 371
Registrován: pát dub 23, 2010 10:26
Zařízení: Galaxy NOTE 3,NOTE 10.1 a Samsung ATIV PC.
Bydliště: Ostrava

Přetaktování CPU

Příspěvek od nandro »

Udělej root a pak zkus aplikaci Tegrak overlock ultimate.Pohraj si s taktem,ale nezapomeň i na voltáž procesoru.Spíše bych ale zkusil nějakou dobře odladěnou kuchtěnou ROM ;-)
Lordpcman
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: čtv čer 09, 2011 19:48
Zařízení: Samsung Galaxy SIII

Přetaktování CPU

Příspěvek od Lordpcman »

Už jsem o ROOTu něco četl a pochitil na netu ale jsem úplnej laik v tom a dělat to nechci a nebudu. Nechci přijít o záruku i když si neumím představit když mám v telefonu opravdu deítky aplikací a některé hodně jsem dlouho nastavoval, že bych jej dal na reklamaci a pak několik dní nastavoval aplikace znova to jsem zažil několikrát na pc a děkuji ne nechci.
Tak mi nezbyde než dále bejt nespokojenej se svižností telefonu a třeba (byť si myslím že úplně marně a hlavně naivně) čekat, že s další(mi) aktualizacemi software se to PODSTATNĚ zlepší.
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

Přetaktování CPU

Příspěvek od David Barborka »

Uděláš root a jedeš, když bude problém, nahraješ původní rom a pošleš na reklamaci. Mi osobně nepřišel sensation pomalej. Nyní s ukuchtěnou rom, která podporuje beats audio je to zase o kus dále. Je potřeba si uvědomit, že sensation má sice dvě jádra, ale jedno je vypnuté. Až bude ICS, tak to pofrčí obě jádra naplno :tlem: .
Martincca
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv bře 05, 2009 21:02
Zařízení: HTC Sensation

Přetaktování CPU

Příspěvek od Martincca »

Jsi si jistý těmi jádry? Podle mne jsou v "provozu" obě jádra... ...teda doufám :???:
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

Přetaktování CPU

Příspěvek od David Barborka »

V provozu nejsou obě, jedno je vypnuto. Prý se má zapínat, pokud už to druhé nestíhá, ale za to bych ruku do ohně nedal. Proto tak chabé výsledky v benchmarcích. Pokud uděláš root, tak se dá druhé jádro zapnout, nebo u některých ROM už je ta podpora přímo. Zatím nemám potřebu se v tom vrtat, čekám na ICS :tlem:
Odpovědět

Zpět na „HTC Sensation“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů