Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Diskuze věnovaná prvnímu dvoujádrovému telefonu od HTC
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od bkf1 »

Zdravim vsechny,
rad bych poprosil tak dva tri majitele HTC Sensation (s originalni ROM, bez nejakych velkych uprav jako ROOT, neorig. graficke ovladace, neorig. kernel atd.), jestli by semka mohli hodit vysledky z benchmarku Smartbench 2011 ( https://market.android.com/details?id=c ... nch.eleven ) z testu "Productivity" a "Games". Jde o to, ze Jirkovi Hrmovi, ktery na SM psal recenzi na HTC Sensation, se stala takova neprijemnost, ze se mu nezkopirovaly vysledky z testu "Games" (bohuzel je uz nema nikde zalohovane) a ja bych je tam rad, pro poradek, doplnil. Kdyby to byl kdejaky jiny benchmark, tak by to bylo vicemene jedno, ale vysledky tohoto benchmarku jsou i v praxi velice verohodne, tak by bylo dobre je tam doplnit, at maji pripadni zajemci aspon hruby prehled o vykonu tohoto telefonu ve srovnani s konkurenci.

Ja i Jirka Vam predem dekujeme!
kalion
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv říj 21, 2010 19:05
Zařízení: LG G3

Vykon HTC Senzace (ve Smartbench 2011)

Příspěvek od kalion »

Na mém HTC Sensatione bez Root se Stock ROM :
Produktivity Index: 2703
Game Index : 1628
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od David Barborka »

Na mém HTC Sensatione bez Root se Stock ROM :

Produktivity Index: 2751
Game Index : 1660
Lordpcman
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: čtv čer 09, 2011 19:48
Zařízení: Samsung Galaxy SIII

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od Lordpcman »

Productivity Index: 1874
Game Index: 1555

není to nějak podezřele málo? Zdá se mi totiž že je od začátku ten můj kus nějakej línej oproti tomu jak tu všude čtu na netu. Simku jsem tam strčil zhruba 9 let starou tak jestli to nemůže být tím nebo nevíte čím by to mohlo být? Teď už tam mám novou simku a furt je nějakej podezřele línej. Děsně mě to štve. není to na reklamaci? Ve srovnání s o pár stovek dražším SGS2 je ten můj Sensation hotovej šnek a to má dvoujádrovej procesor
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od David Barborka »

Záleží jestli ti telefon nebrzdí nějaka aplikace na pozadí. Udělej obnovu továrního nastavení a ubidíš. Pokud se ti to bude pořád zdát trhané a pomalé, tak reklamuj.
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od Thompson »

Reklamovat kvuli SW a lagování? :lol: To by byli hodně zajímavý reklamace.
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od David Barborka »

Záleží, jak moc mu to laguje. Mi talé přehráli soft, když jsem jim napsal, že se sem tam na chvíli kousne. Může napsat na vsp data, popsat problém a oni mu sami řeknou jestli má telefon poslat na reklamaci.
Stetha
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon lis 23, 2009 1:42
Zařízení: Samsung Galaxy SII

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od Stetha »

Productivity 1950
Games 1465
po restartu:
Productivity 1945
Games 1646
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od Jiří Hrma »

díky všem za výsledky a bkf1 za organizaci - zprůměruji to a přidám do recenze :)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od bkf1 »

Take jeste jednou dekuji vsem :wink: Jinak u tech co maji tak nizke hodnoty (Lordpcman a Stetha) hlavne u "Productivity" je to hodne divne :???: Test "Games" je obecne kolem 1650 bodu a ta produktivita kolem 2700. Odkud to mate hosi koupene? A zkouseli jste "univerzalni radu" (tzn. hard-reset - http://www.hardreset.eu/htc_sensation_h ... et_en.html )?

TO Stetha:
A jak tobe prijde Sensation v beznych operacich (tzn. prochazeni telefonu, spousteni beznych operaci jako zpravy, kontakty, nastaveni, kalendar, standardni souborovy manazer atd.)? Prijde ti normalne svizne nebo line jako ma Lordpcman?

PS: Jirko, ja bych ty vysledky spise bral od kaliona a Davida Barborky, protoze jejich vysledky odpovidaji skutecnosti noveho Sensationu bez nejakych problemu v OS :wink:
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od Balrog »

Na mém HTC Sensatione koupeném u Vodafone včera bez Root se Stock ROM :
Produktivity Index: 2207
Game Index : 1669
a na mém SGS2 také bez Rootu se Stock ROM:
Produktivity Index: 3644
Game Index : 2225
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od bkf1 »

Balrog píše:Na mém HTC Sensatione koupeném u Vodafone
Jestli to neni tim... myslim brandem od operatora, konkretne od Vodafone... napr. moje SGS1 je podle me vcelku svizny telefon, ale kdyz jsem videl brand od Vodafone, tak jsem byl celkem v soku, jak byl zabrzdeny :???:
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od Balrog »

Jako je to možné i SGS2 je od Vodafone.HTC Sensation mám od včerejška takže zkouším oba a pro jeden se rozhodnu,ale SGS2 mi přijde rychlejší a co jsem sledoval velikost volné RAM na obou telefonech tak to je velký rozdíl na HTC volno 125MB a SGS2 cca 442MB. Vím,že hodně žere SENSE,ale je to hodně velký rozdíl.
Jindrapro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 08, 2009 13:01
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od Jindrapro »

Ehm, nevite proc mi Market nenajde Smartbench? Mam Sensation... Najde mi to jen nejaky Smartbench Donate... Diky.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od bkf1 »

TO Balrog:
Mno SGS2 by melo byt rychlejsi i kdyz pravda ma mensi rozliseni (zato ale standardni). Kazdopadne co vim, tak Vodafone jiz domrsil par telefonu... fakt nevim, co s tim delaji :-/

TO Jindrapro:
To je divne :-/ Zkus treba pres prohlizec v PC nebo pres prohlizec v telefonu (na oboji bohuzel potrebujes registraci a prihlaseni) :-/
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od David Barborka »

Já mám také sensation od vodafonu. Dělal jsem si test opakovoně a produ. ukazovala hodnotu i 1200 bodů, takže bych to bral s rezervou. K paměti ram, ano po restartu má telefon kolem 150 MB volné ram, ale stačí potom zapnout pár programů a následně je ukončit a ram se dostane i přes 200 MB, takže si myslím, že system si ukousne kus paměti a potom ji v případě potřeby uvolňuje.
Jindrapro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 08, 2009 13:01
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od Jindrapro »

Je to zajimave, klikl jsem na odkaz v prvnim prispevku a pise mi to, ze aplikace neni kompatibilni s htc sensation. Tak nevim, jaktoze vam to stahnout jde.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od Balrog »

Já jsem jen do marketu dal vyhledávat Smartbench a pohoda hned to našlo na nainstalovalo to samé u SGS2.
Ten rozdíl ve velikosti RAM je hodně velký oproti SGS2.Už se vám podařilo RAM zaplnit?Myslíte,že se s další aktualizací zlepší výkon a rychlost se bude rovnat třeba SGS2?
Lordpcman
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: čtv čer 09, 2011 19:48
Zařízení: Samsung Galaxy SIII

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od Lordpcman »

Lidi já se na to vyse*u ještě jednou jsem si udělal test a to bez pamťové karty (nová extrémně drahá Kingston 32gb class 10)

Produktivity Index: 2507
Games Index: 1667

Nevíte kde může být problém karta funguje spravně teď jsem ve stadiu kdy do ní každý den nahrávám spoustu gb muziky a úspěšně poslouchám jen prostě mi ten telefon brzdí. Nevíte co s tím?
Stetha
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon lis 23, 2009 1:42
Zařízení: Samsung Galaxy SII

Vykon HTC Sensation ve Smartbench 2011

Příspěvek od Stetha »

bkf1 píše:Take jeste jednou dekuji vsem :wink: Jinak u tech co maji tak nizke hodnoty (Lordpcman a Stetha) hlavne u "Productivity" je to hodne divne :???: Test "Games" je obecne kolem 1650 bodu a ta produktivita kolem 2700. Odkud to mate hosi koupene? A zkouseli jste "univerzalni radu" (tzn. hard-reset - http://www.hardreset.eu/htc_sensation_h ... et_en.html )?

TO Stetha:
A jak tobe prijde Sensation v beznych operacich (tzn. prochazeni telefonu, spousteni beznych operaci jako zpravy, kontakty, nastaveni, kalendar, standardni souborovy manazer atd.)? Prijde ti normalne svizne nebo line jako ma Lordpcman?
Já ho vyhrál v soutěži od Vodafonu, ale brandovanej není (btw kupovaný jsou?)
Hard reset jsem nezkoušel, omlouvám se, ale telefon už mám tak nějak nastavenej a nechce se mi to všechno dělat znova..
Jediný, co mám možná trochu jiný než ostatní je to, že jsem nenahrával OTA aktualizaci, ale šoupnul jsem jí tam přes kabel hned jak se objevila na XDA..ale to by snad nemělo mít vliv..
Celkově mi mobil přijde svižnej, nepociťuju větší záseky, teď jsem ho 2 dny srovnával s S2 a velkej rozdíl tam není..jediný, v čem je celkem viditelně pomalejší je třeba reakce na spuštění nějaký aplikace, prostě reakce na jakejkoliv "klik".. nemyslím tím odezvu dotykový plochy, ale prostě dobu od spuštění a naběhnutí aplikace, v tom je S2 o dost rychlejší...
Odpovědět

Zpět na „HTC Sensation“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů