Notifikační dioda

Diskuze věnovaná prvnímu dvoujádrovému telefonu od HTC
Lordzata
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: ned črc 12, 2009 11:32
Zařízení: HTC Desire HD 32GB Kingston

Notifikační dioda

Příspěvek od Lordzata »

ale tak nainstalujes programek kterej pokračuje po 5 minutách a je to ne :-) tak to mam ja na svém DHD a sem s tím spokojenej
Holdik
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: čtv čer 16, 2011 14:43
Zařízení: HTC Sensation

Notifikační dioda

Příspěvek od Holdik »

Řekl bych, že tohle je věcí názoru. Mě osobně například vadí, že si musím u telefonu, který patří cenově a dalšími parametry do high-endu, dohledávat a doinstalovávat software, který řeší takovouto zcela banální, ale zároveň naprosto nepochopitelnou "závadu". Myslím, že notifikační dioda slouží a má sloužit právě k tomu, aby člověk nemusel neustále kontrolovat zapínáním displeje zmeškané události a pokud ji někdo zásahem do firmware natvrdo utne po pěti minutách, je to krok proti smyslu funkce samotné.
Nicméně, jak jsem již psal dříve, MissedReminder to zatím vyřešil byť jeho funkčnost není úplně stoprocentní a já jen doufám, že někdy v budoucnu se HTC chytne za nos.
BTW to je podobné jako to, že v originálním přehrávači telefonu se vypne po pár minutách přehrávání videa zvuk. Taky jsem to vyřešil doinstalací jiného přehrávače, ale upřímně, dává takové chování přehrávače od HTC smysl? Tady je to zcela jistě chyba firmware, ale příliš se to v podstatě neliší od té diody.
Jinak jsem telefonem spíše nadšen.
Hezký den všem.
Vacclaf
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv pro 09, 2010 15:44
Zařízení: HTC DHD

Notifikační dioda

Příspěvek od Vacclaf »

Bych se přidal se svou troškou do mlýna. Proč teda HTC zamkne Apk, a na odinstalaci všech těch Apk, které nefungují tak, jak by uživatel chtěl, je potřeba ROOT? Proč to HTC dělá? Proč si skrátka nemůžu to co nechci používat jednoduše odinstalovat, když nainstalovat si můžu cokoli?
Jo a skuste mě bombardovat příspěvky, že dokonalý přístroj neexistuje. Teď tu řeším software.
Holdik
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: čtv čer 16, 2011 14:43
Zařízení: HTC Sensation

Notifikační dioda

Příspěvek od Holdik »

Takže jen pro informaci, nová ROM pro Sensation (1.35.401.1) pochopitelně diodu neřeší :wink:
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

Notifikační dioda

Příspěvek od -pekr- »

Snad mě tu neukamenujete za trochu odlišný názor :-) Chápu, že by někdy výrobce potřeboval nakopat, že udělá kdejakou botu, že ho nenapadne pořešit to, co trápí xy procent uživatelů. Nyní ale k té diodě - asi by bylo nejlepší mít tento parametr nastavitelný, ovšem já tu diodu bral vždy jinak - často jsem na jednání, mobil v tichém režimu, a stačí mi, aby se mi na stole rozblikala dioda. Těch 5 minut je až nad hlavu. Jestliže nejsem delší dobu u telefonu, tak si prostě na chvíli zapnu displej, protože třeba chci stejně přebrat maily, apod. Jen jsem tím chtěl říct, že třeba zrovna tohle mi ten mobil příliš nedegraduje, zato třeba "výdrž" na baterii, kapku ano :-)
Holdik
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: čtv čer 16, 2011 14:43
Zařízení: HTC Sensation

Notifikační dioda

Příspěvek od Holdik »

Proč kamenovat, prostě jen odlišný názor ;-)
Pro mne je dioda signálem, že po dobu kdy jsem telefon vypustil zcela z hlavy, ruky a jiných orgánů (a u mne to je prostě mnohdy na mnohem déle než oněch pět minut), tak se událo něco čemu nutno věnovat pozornost. A nemusím ho brát do ruky, a zapínat obrazovku. Pokud dioda nebliká, telefon míjím bez zájmu. Proto mne omezení pět minut otravuje.
Ovšem naprosto souhlasím s tím, že by to měl být jednoznačně parametr, který si každý nastaví dle svých potřeb. U HD2 tomu tak bylo a mě to vyhovovalo.
Trexi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: stř kvě 13, 2009 23:55
Zařízení: HTC Sensation

Notifikační dioda

Příspěvek od Trexi »

Buďte rádi, že jí máte alespoň v takové podobě. :)
SGSII jí nemá a uživatelé hrozně nadávají. Sice existuje hezká aplikace že vám běhá po screenu bublina, ale dioda > bublina. :)
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Notifikační dioda

Příspěvek od Balrog »

mám HTC Evo 3D a stejný problém s diodou a hledal jsem ten Missed reminder na Marketu a nemůžu ho najít.Neni nějaká jiná aplikace co to řeší?myslím na diodu ne display (něco jako NoLed).Díky
pan-x
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: stř pro 02, 2009 22:18
Zařízení: HTC Sensation

Notifikační dioda

Příspěvek od pan-x »

zato kdyz mam baterii pod 15 procent, tak to bude blikat potvora porad :(
senoros
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv srp 12, 2010 6:01
Zařízení: HTC Sensation

Notifikační dioda

Příspěvek od senoros »

Ahojte, mam sensationa a skusal som missed reminder - nefunguje :( skusal som led mi know - nefunguje :( proste tie aplikacie sensation uplne ignoruje. tiez mi to velmi chyba a keby niekto mal nejaku dobru radu, tak by som bol veeelmi vdacny.
Holdik
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: čtv čer 16, 2011 14:43
Zařízení: HTC Sensation

Notifikační dioda

Příspěvek od Holdik »

U mne Missed Reminder taky nechtel fungovat, az kdyz jsem v preferencich nastavil "Notification Interval" na "1s" tak vse slape jak ma a dioda blika klidne celou noc. Jinak jsem u vsech zmeskanych udalosti povypinal vse krome "Blink LED", vibrovani zustava defaultni od telefonu a neni potreba ho tu nastavovat.
Raspel
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 29, 2011 20:15
Zařízení: HTC Sensation

Notifikační dioda

Příspěvek od Raspel »

Ja pouzivam Missed Message Flasher - https://market.android.com/details?id=c ... ageflasher. Dokonca aj vibruje, kym neprecitam spravu alebo nepozrem zmeskany hovor. Osvedcilo sa mi to - kedze sa mi uz podarilo "nepocut" zvuk SMS :-)
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

Notifikační dioda

Příspěvek od mKabel »

Vypadá to že aplikace missed reminder zmizela z marketu. Poradí mi někdo jak ji získat?
npavel
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 28, 2011 16:17
Zařízení: Wildfire, SGSII

Notifikační dioda

Příspěvek od npavel »

http://www.uloz.to/5921136/missed-remin ... ndroid-apk" onclick="window.open(this.href);return false;
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

Notifikační dioda

Příspěvek od mKabel »

Děkuji, ale nefunguje mi. Vše nastavím jak mám a nic. Missed Message Flasher taky nepremává. Zkusím najít něco jiného...
Holdik
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: čtv čer 16, 2011 14:43
Zařízení: HTC Sensation

Notifikační dioda

Příspěvek od Holdik »

Tak jsem konečně našel plně funkční řešení a nahradil tím ne úplně spolehlivý Missed Reminder. Občas prostě nejel jak měl :-( a navíc byl zřejmě definitivně odstraněn z Android Marketu.
Použil jsem následující kernel

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1256668&page=244
kde je ve verzi 1.45 zcela odblokován časový limit LED diody. Provozuji na ROM CoreDroid v 2.5 (pro mne zatím ta nejvíc :tlem: )

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1195902
a vše funguje jak má, LED dioda jede neomezeně.
BTW 1.45 je zatím ve fázi openbeta. Ve verzi 1.4r1 je LED omezení stejné.
Tak jen kdyby chtěl někdo testnout . . . . . . . . .
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

Notifikační dioda

Příspěvek od mKabel »

To Holdik: stáhl jsem ten zip do mt, rozbalil, ale cos tím dál. Nikde není instalační soubor... Prosím o radu jak to zprovoznim...
Holdik
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: čtv čer 16, 2011 14:43
Zařízení: HTC Sensation

Notifikační dioda

Příspěvek od Holdik »

Cus,
telefon musí být S-OFF,ROOT postup např. zde

Kód: Vybrat vše

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=169&t=26963
a v recovery potom flashneš spuštěním instalace ZIP souboru na SD
BTW kernel je ode dneška již ve verzi 1.5 a LED notifikace skutečně funguje bez omezení.
Jindrapro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 08, 2009 13:01
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

Notifikační dioda

Příspěvek od Jindrapro »

Je to i pro originalni ROM? Mam s-off, root, ale pri instalaci pres CWM se to rozjede a ke konci to vyhodi error. Neco e: no write...
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

Notifikační dioda

Příspěvek od mKabel »

Aha tak to není nic pro mě. Počkám na nějakou "klasickou" aplikaci, škoda. Nechci se pouštět do toho rootu...
Odpovědět

Zpět na „HTC Sensation“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů