HTC Sensation a navigace (TomTom)

Diskuze věnovaná prvnímu dvoujádrovému telefonu od HTC
Shemik
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř čer 08, 2011 15:10
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Shemik »

Zdravím místní mobilní komunitu. Možná je můj dotaz zcela mimo, moc se nevyznám, tak prosím o pochopení :lol: Jde mi o to, že jsem na všech dřívějších HTC zařízeních měl OS WM a navigaci TTN 6, 7 apod. Nevím ale jak je to s Androidem, nikdy jsem jej neměl, jde do něj též nainstalovat jakákoli navigace TomTom, nebo je to úplný nesmysl? Jsem na TT opravdu hodně zvyklý, používám ho léta, tak bych u něj rád zůstal. Na pár jiných zařízení jsem zkoušel několik jiných navigací, ale s žádnou z nich jsem se nějak nemohl porovnat. Pokud by ten TT nešel, tak dal by se doporučit jiný navigační software, který by byl TomTomu co nejpodobnější? Jde mi hlavně o jedenoduchost, kterou právě TT měl, žádné kudrdlinky, žádné 3D domečky a pod. Nejlépe jen cesta s "vedoucí šipkou" a malý informační panel dole. Ve spoustě jiných navigací mi vadí ta přehršel informací, kterou zobrazují a vše je takové titěrné a nepřehledné, takže toho ukazují opravdu hodně, ale na úkor přehlednosti, kterou jsem na TT nejvíce oceňoval.

Děkuji za Vaše názory a doporučení :lol:
Lordzata
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: ned črc 12, 2009 11:32
Zařízení: HTC Desire HD 32GB Kingston

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Lordzata »

mám pro tebe spatnou zpravu, TT na android není a nebude. osobne používám Navigona a jsem s ním opravdu hodne spokojený, jak píšeš je jednoduchý. myslim že by mohl splnit tvoje požadavky
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Re: HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

TomTom znovu vypustil zpravu, ze v case budoucim se navigace od teto firmy dockame. Tedy neni, ale je pravdepodobne ze bude.
Shemik
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř čer 08, 2011 15:10
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Shemik »

Chlapi, dík za info. Já si to tak trochu myslel. Hele a tu zprávu, co údajně vypustil TomTom, že navigace pro Andrioda v budoucnu bude, lze si jí někdě přečíst? Jak moc oficiální zpráva to byla? Jde mi o to, jestli to nebyl nějaký klep, nebo tak něco, protože pokud do Sensationu TT nejde, tak uvažuji, že bych si ještě počkal na další modely, protože moje HTC Touch HD i s TT7 ještě funguje bezvadně, takže s koupí nespěchám a ten TT pro mě v tom telefonu dělá 50%, možná i víc, protože používám HTCčka v podstatě skoro ve všem co umí, ale přece jen ta navigace je spolu s internetem a telefonováním asi nejvíc využívána díky mé práci a navigaci v telefonu oceňuji úplně maximálně, protože vzhledem k tomu, že dělám hodně krátkých pojížděk, se mi nechce starat se o další přístroj v podobě samostatné navigace (protože v autě ji čovek nechávat nemůže) a ten telefon stejně čovek pořád všude tahá s sebou.

Takže pokud by to bylo čekání v řáru měsíců, nebo řekněme do jednoho roku, tak bych si i rád počkal na OS či nové modely HTC, které TT zvládnou.

Jinak právě ten Navigon jsem zkoušel a podle něj se mi jezdí opravdu velmi špatně. Já ho tím nijak nehaním, bezesporu to bude dobrá navigace, ale je to o zvyku a o tom, co komu chutná. Asi jak když tady ve fóru čtu ty "války" na téma který displej je lepší, jestli HTC, nebo Samsung. Prostě každému vyhovuje něco jiného a jak už tu někdo napsal, je dobře, že je na výběr :lol: A s těma navigacema je to stejné, ten můj zvyk na TT, je u mě prostě holt železná košile, takže pokud by fakt nebylo nazbyt, tak bych se holt přeučil na jinou, protože důležitější, než zůstat u TomToma, je pro mě asi přecejen zůstat u HTC (páč ovoce mám rád čerstvé, nikoli elektronické a ještě nakousané :-D ). No ale protože jak jsem psal, nový telefon u mě nespěchá, tak bych si ještě počkal :lol:

Netušíte tedy někdo, jak je to s tou zprávou od TomToma ohledně toho Androida, nebo dá se někde přečíst?
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Re: HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Shemik
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř čer 08, 2011 15:10
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Shemik »

Ou, dík za info, už jsem se tam také vyjádřil :lol:
No vypadá to, že si zatím na Sensation nechám zajít chuť a počkám co v budoucnu z těch tří firem (HTC, Android a TomTom) vypadne :lol:
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od -pekr- »

Osobně jsem nejvíce zvyklý na iGo, a tady taky nevím, zdali bude pro Android. Nicméně jsem si na WM vyzkoušel i Navigon, a trochu jsem nepochopil, proč by se podle něj mělo hůře jezdit. Mě jde spíše o detail map v ČR plus počet POI, a tam na tom byl Navigon hůře, než právě iGo. Dále bych měl trochu obavu o rozlišení. Jsem zvědavý, jestli se rozlišení Sensation stane novým trendem, aby se výrobcům oplatilo začít dělat SW i pro tuto variantu rozlišení.
idiver9088
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř čer 10, 2009 11:04
Zařízení: HTC Touch HD

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od idiver9088 »

No právě. Ten Android. :-/ :-\ :-|
Kvůli nemožnosti přenést iGo Primo (auto), Garmin Mobile XT (turistika) a OziExplorer (turistika2) si na nové senzační HTC budu muset nechat zajít chuť...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od htcjirka »

Navigon je v posledni verzi velmi vydareny a mohu ho jen doporucit.Osobne jsem volil mezi Sygic Aura a Navigonem.Nakonec jsem se rozhodl pro Navigon.Pokud si ho na marketu zakoupite nyni,dostanente uplne nove mapove podklady,takze i podrobnost je vynikajici.
Trexi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: stř kvě 13, 2009 23:55
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Trexi »

Jen otázka lehce mimo.
Nejnovější verze Navigonu je 3.5.0 a mapy z Q3 2010?
Lordzata
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: ned črc 12, 2009 11:32
Zařízení: HTC Desire HD 32GB Kingston

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Lordzata »

nejnovejší navigon je 3.6.0 a Q1 2011 jsou urcite a možná i Q2
Trexi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: stř kvě 13, 2009 23:55
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Trexi »

Teda ano, máte pravdu, 3.6.0 .
Já mám právě mapy CZ Q3/2010 a když pustím Navigon Fresh, tak mi to poskytne právě nabídku Q3 2010. :/
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od htcjirka »

Ja mam zakoupeno odo vcera,mapy Q2/2011
Trexi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: stř kvě 13, 2009 23:55
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Trexi »

V tom případě nechápu, kde je problém.
Po připojení Sensationu přes USB k PC a zapnutí Navigon Fresh to vyhledá bez problémů navigaci, určí verzi (3.6.0) a v nabídce aktualizací map jen Q3/2010.
Doufám, že mají zákaznické centrum... :/

Nejsou tyto mapy jen pro přímo navigační přístroje? (sice mi to připadá jako hloupost, ale jediné logické vysvětlení)
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od -pekr- »

Nevíte co za podklady používá Navigon vs iGO pro ČR? iGO je obecně založen na TeleAtlasu, Navigon myslím na Navtequ. Ale pokud se nepletu, tak iGO 8 používá pro ČR Topomapu, nebo je to jinak?
Shemik
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř čer 08, 2011 15:10
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Shemik »

idiver9088 píše:No právě. Ten Android. :-/ :-\ :-|
Kvůli nemožnosti přenést iGo Primo (auto), Garmin Mobile XT (turistika) a OziExplorer (turistika2) si na nové senzační HTC budu muset nechat zajít chuť...
Přesně tak, toto je jednak o tom Androidu a pak také i o tom rozlišení. Na WM a staré rozlišení tady byla spousta věcí, včetně hromady navigací, ale na Android a nové rozlišení spousta těch starých dobrých časem odskoušených a funkčních věci nejde, nebo jen nějak omezeně.

Ona je to vlatně pořád ještě taková jakási přechodová fáze, protože boom Androida je ještě stále na vzestupu a nové rozlišení v plenkách. Proto bych řekl, že až pojede Android a nové rozlišení nějakou dobu a bude to zaběhlé a bude na to spousta věcí a staré se přizpůsobí, tak to bude o něčem jiném. Je jasné, že vývoj se pak nezastaví a jak rozlišení, tak OS se budou vyvíjet dál, ale vždy je asi nejvýhodnější přecházet na tyto nové věci až v době, kdy jsou už aspoň trochu zaběhlé odzkoušené a přizpůsobené novým změnám, protože při přelezení na úplnou novinku se čovek dobrovolně stává součástí vychytávání těch počátečních much každé takové nové věci :lol:

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv čer 09, 2011 14:37) --
-pekr- píše:.... Nicméně jsem si na WM vyzkoušel i Navigon, a trochu jsem nepochopil, proč by se podle něj mělo hůře jezdit. Mě jde spíše o detail map v ČR plus počet POI, a tam na tom byl Navigon hůře, než právě iGo....
No jak jsem psal, nebude to jistě špatná navigace, ale je to asi jako sednutí do cizího a ještě úplně jiného auta, kdy základní věci (pedály a volant) jsou na stejném místě a používají se stejně, ale ještě je tu spousta takových těch drobností, čudlíků, ovladačů atd atd a to si všechno čovek musí zažít pod kůži, aby se mu s tím jezdilo dobře. Tak nějak jsem to myslel, čili je to možná i lenost přeučovat se. A hlavně principy a systémy nastavování jsou v tom Navigonu (tedy aspoň v tom, co jsem tam měl já) úplně jinak, než jsem měl v TT7. Jen, než jsem zadal cestu (taky ta abecedně řazená klávesnice :roll: ), nebo něco nastavil, tak to oproti mému zvyku na TT7, byl naprostej porod. Prostě jsem neměl čas učit se a potřeboval jsem to rychle zadat či nastavit a vyjet, ale to fakt nešlo. Ale jak říkám, je to jen o tom zvyku.

Ale nemůžu si pomoct, ale jsem dost přesvědčený, že kdyby měl rychle něco nastavit a zadat skalní "navigonista" na TomTomu kterého vůbec nezná, tak s tím bude mít výrazně menší problém a zvládne to mnohem dřív, než kdyby měl to samé udělat skalní "tomtomista" na Navigonu který též vůbec nezná. Protože já si nemohu pomoci, ten TomTom, je takový intuitivní, čovek nad ničím nemusí koumat a hned se tam v šechno nabídne samo, v tom Navigonu, jsem neustále tápal a hledal a spoustu vecí dělal metodou "pokus-omyl" a to fakt nejsem žádný technický antitalent. Je jasné, že pokud se někdo jakoukoli navigaci či obecně cokoli naučí ovládat a dělá to pak už rutinně, tak nad tím nepotřebuje přemýšlet a připadá mu to naprosto triviální, i když to může být složitější. Takže znovu zdůrazňuji, Navigon bude dobrá navigace, sám znám hodně lidí, co si ji chválí, ale pro mě to fakt moc není. Já jsem holt v některých věcech trochu konzerva :-D , takže pro mě zlatej starej jednoduchej TT, kvůli němuž jsem ochoten i přeskočit Sensation, ač mě ten mobil láká fest a vypadá opravdu úžasně, ale bez toho TomToma bych z něj stejně neměl takovou radost a vzhledem k častosti používání navigace bych z něj možná měl spíš stres :-D
pan-x
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: stř pro 02, 2009 22:18
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od pan-x »

chchi se zaptat jak to je vubec s vestavenou navigaci? kdyz ji spustim, tak se nacita z internetu..ale kdyz se podivam na kartu, tak tam je adresar navigace a zabira 2GB..to je co?
Trexi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: stř kvě 13, 2009 23:55
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Trexi »

Pokud se nepletu, tak navigace od Google je offline, jen když zadáváš trasu, tak musíš být online, aby se vygenerovala.
Stejně tak musíš být online, pokud změníš trasu.
Shemik
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř čer 08, 2011 15:10
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Shemik »

No jo, ta nutnost online pri navigaci je dalsi vec, kterou jsem si neuvedomil. To je pekne nap..d. V Touch HD s TomTomem zadna data potreba nejsou. Jde o to, ze mam od VF datovy tarif s limitem 150 MB a kolik tyhle online navigace zerou dat? Predpokladam, ze by se covek parkrat projel a datovy limit bude v tahu a platit kvuli navigaci vyssi datovy tarif, o nekolik set Kc drazsi, ... at jdou do haje s takovou navigaci.
Trexi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: stř kvě 13, 2009 23:55
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Trexi »

Google už se nechal slyšet, že to ještě vylepší a udělá plně funkční offline navigaci. Otázkou je, jestli už nebude dosti draze zpoplatněná.
Já jsem měl na starém Touch HD rovněž TomToma. Na Sensationu teď jezdím s Navigonem a ačkoli jsem rozmlsanej z TT, tak už si začínám pomalu zvykat.
Odpovědět

Zpět na „HTC Sensation“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů