HTC Sensation a navigace (TomTom)

Diskuze věnovaná prvnímu dvoujádrovému telefonu od HTC
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od htcjirka »

Taky se me zasteskne po TT,ale v tuto chvili jsem s Navigonem maximalne spokojeny,coz se o starych verzich Navigonu nedalo rict..Posledni aktualni verze je 3.6 a mapy Q2/2011 ta aktulnost map je tez dulezita.Navigon mam zakoupeny necely mesic.
pan-x
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: stř pro 02, 2009 22:18
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od pan-x »

..mno ja zase prahnu po polske AutoMapě 6.8.x ...ta je dle mich zkusenosti myslim lepsi jak kde nevim co...ale na android neni :(
Shemik
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř čer 08, 2011 15:10
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Shemik »

No tak pokud jsem nasel ty spravne obrazky, tak i ten novy Navigon ukazuje mapu z letecke perspektivy misto ze silnice, kde se s autem nachazim. Cili misto krizovatky kterou projizdim, mi ukaze pulku mesta. Je to tak, nebo se pletu :?:

Obrázek Obrázek Obrázek
Trexi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: stř kvě 13, 2009 23:55
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Trexi »

Když na to klikneš, tak se ti ukáže pohled "zvrchu", takže víceméně na místo, kde se nacházíš.
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

Re: HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od David Barborka »

Tohle je jeste z dalky. Da se to priblizit.
Shemik
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř čer 08, 2011 15:10
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Shemik »

Trexi píše:Když na to klikneš, tak se ti ukáže pohled "zvrchu", takže víceméně na místo, kde se nacházíš.
David Barborka píše:Tohle je jeste z dalky. Da se to priblizit.
No jo chlapi, ale kdyz chci mit tu mapu v Navigonu trvale priblizenou (podobne jako je to v TomTomu, viz obrazek nize), tak na to porad klikat je asi blbost ze jo, tak jde to nastavit tak, aby ta mapa byla priblizena trvale :?: Cili abych na nic nemusel klikat jednak za jizdy, ale ani pri kazdem startu navigace a nove trase :?:

Obrázek Obrázek

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv čer 23, 2011 15:27) --

Tak Navigonaci, hola hola, jde to trvale nazoomovani mapy nastavit nebo ne :?: Pocitam, ze vzhledem k tomu, ze se nikdo neozyva, tak asi ne, coz tak trochu usuzuji i podle drtive vetsiny screenu na netu. Pokud se pletu, budu rad za info.

Jinak jsem se nakonec trochu pustil i do prozkoumavani jinych navigaci, co by tomu TomTomu byly co nejpodobnejsi.

ROUTE 66
Jednak me trosku zaulaja navi Route 66, ktera je jestli se nemylim v Sensationu predinstalovana, Sensationaci je to tak :?: Tak jsem si o ni cetl ruzne info po netu a zjistil jsem, ze by mela pouzivat dobre TomTomacke mapy, coz je pro me dobra zprava. Asi i diky tem mapam, ale i diky grafice te navigave jako takove, bych rekl, ze je vzhledove k TomTomu opravdu asi nejblize ze vseho, co jsem videl. V zakladnim navigacnim modu jestli se nepletu naviguje tak, ze je mapa nazoomovana podobne jako v TT a ne z letecke perspektivy. Zpusob zobrazeni trasy, odbocovacich sipek a informcniho panelu je TT take velmi podobny. Jen nevim jestli se to tyka i te verze co by mela byt v Sensationu, ze udajne nejdou nastavovat prujezdni body cili do uz zadane trasy z mista A do mista B dodatecne zadat prujezd pres misto C, coz je tedy dost neprijemne, protoze tuhle moznost jsem v TT vyuzival jako jednu z nejvice. Dale tam udajne nejde predem offline zadat trasu z mista A do mista B, pri cemz misto A je jinde nez se nachazi navigace. Nevim, jestli jsem to zpravne pochopil, ale udajne umi zadat trasu jen z aktualni pozice do cile. Cili otazka zni, pokud nekdo Route 66 znate, je to tak? Pripadne to co jsem cetl, se mohlo tykat starsich verzi, je to tedy tak i v te verzi co by mela byt v Sensationu? Pokud by tyto nesvary byly uz vyresene, tak bych si na Route 66 z TT asi mohl prevyknout.

Obrázek

COPILOT
Tato navigace je na me oproti TT sice dost prebarvena, ale je fakt, ze jine jsou na tom i mnohem hure. Nicmene hlavne by udajne nemela trpet nesvary, zminenymi vyse u R66. Dle vetsiny screenu by mela navigovat take po dobre nazoomovane mape, tedy "dole v ulici", nikoli "nahore nad mestem". S tou vyssi barevnosti bych se asi musel nejakou dobu szivat, ale diky jinak podobnemu stylu grafiky a zobrazovani jako u TT, by to snad slo. Jinak by CoPilot udajne mel mit hodne stejnych a podobnych funkci jako TT a po pomerne dlouhem brouzdani po netu, jsem na nej nachazel jedny z lejlepsich ohlasu. Je pravda, je temer u kazdeho hodnoceni navigaci covek narazi na plac nestastnych TomTomistu, co diky prechodu na Android prisli o (v castych pripadech leta pouzivaneho) TomToma, takze zjistuji, ze v tom zdaleka nejsem sam, nicmene u toho CoPilota se jich asi nejvice shoduje na tom, ze je TT asi nejpodobnejsi co do sice trochu prebarvene grafiky, ale hlavne funkcnosti.

Obrázek

Jinak nemam problem si navigaci normalne zaplatit, takze nestojim o zadne polofunkcni cracky. Nemate tedy nekdo trochu kvalitni info hlavne o tom R66 ? Tam zni trochu lakave moznost zakoupeni dozivotni licence na aktualizace map. Jinak o nem jsem se na netu docetl nejmene, presneji receno nejmene z praxe (takovych tech odhadovanych az skoro vesteckych hodnoceni jeste nez to prislo do CR, je vsude na vsechno tuny, ale toho hodnoceni z praxe uz mnohem mene). A pokud je prave v Sensationu, tak je tu nekdo, kdo R66 fakt poradne otestoval, pripadne by mel srovnani s TomTomem?
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od -pekr- »

Zdarec. Pokud vím, tak Route 66 navigace používala Navteq mapy, ne TeleAtlas (TomTom), ale třeba se něco změnilo, nebo si to jen pamatuju špatně :-)
Shemik
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř čer 08, 2011 15:10
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Shemik »

No ze ma R66 mit mapy TT jsem se docetl tady: http://www.androidmarket.cz/aplikace/ro ... o-android/" onclick="window.open(this.href);return false; a na vice dalsich mistech, takze pokud to driv tak nebylo, tak se to asi zmenilo.
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od -pekr- »

htcjirka píše:Taky se me zasteskne po TT,ale v tuto chvili jsem s Navigonem maximalne spokojeny,coz se o starych verzich Navigonu nedalo rict..Posledni aktualni verze je 3.6 a mapy Q2/2011 ta aktulnost map je tez dulezita.Navigon mam zakoupeny necely mesic.
Potřeboval bych poradit. Zakoupil jsem včera Navigon. Postupoval jsem tak, že jsem si zakoupil aplikaci z Marketu. Pak jsem si stáhl na notebook Navigon Fresh, provedl download a instalaci na zařízení. Mapy jsou ale bohužel Q3/2010, a nikde nemůžu najít způsob, jak se dobrat k novějším mapám. To si musím ještě dokoupit FreshMaps? Každopádně bych čekal, že v době zakoupení navigace, bych měl dostat aktuálně dostupné mapy, tedy Q2/2011?
pan-x
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: stř pro 02, 2009 22:18
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od pan-x »

Chi se poptat, ktera navigace umi navigovat i na cisla popisne v malych obcích, kde nejsou ulice??? zkousel sem vestavenou Route 66, Copilota i Auru Sygic a zrejme to nedokáží. Na WM jsem mel AutoMapu 6.5 a ta bez problemu navigovala kamkoliv....
Jindrapro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 08, 2009 13:01
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Jindrapro »

Navigon umi.
pan-x
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: stř pro 02, 2009 22:18
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od pan-x »

Tak navigon také zklamal :( v me obci neumí čísla popisné...zlata polska AutoMapa 6....
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od -pekr- »

Navigon aktualizován na verzi 4.0. Změnili UI, podle mě špatným směrem, po spuštění jsou vidět 2x2 dlaždice, a vpravo vyčuhuje jakoby další,takže je možno scrollovat. Bohužel si myslím, že tohleto patří na WP7, a ne na Droida.

Dole dále odstranili celou lištu, kde byly položky jako "historie", "oblíbené", hlavně že tam pitomci přidali položky "i" jako info o produktu (fakt super a užitečné vidět credits k aplikaci, nebo FAQ, ale verzi map si člověk nezjistí), dalším tlačítkem je "nákupní košík" - celá spodní lišta je nesmysl, který na úvodní obrazovku podle mě nepatří.

Na té pozitivnější vlně - do 2.11. je sleva na FreshMaps (2 roky aktualizací každé 3 měsíce) z 99 EUR na 19.95 EUR.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od htcjirka »

Jj,uz jsem o tom psal v sekci software,UI je urcite horsi a takove podivne..Takze jsem se vratil a downgradoval na predchozi verzi.To i na WP7 nyni navigon vypada lepe.
Odpovědět

Zpět na „HTC Sensation“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů