HTC Sensation a navigace (TomTom)

Diskuze věnovaná prvnímu dvoujádrovému telefonu od HTC
Jindrapro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 08, 2009 13:01
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Jindrapro »

Navigon, Sygic, IGO, CoPilot internet nepotrebuji, slouzi jen k doplnkovym sluzbam. Napr. Navigon vyuziva internet k zobrazeni pocasi v cilove lokalite, nebo dopravni zpradovdajstvi, ktere zatim funguje jen na zapade. Internetove pripojeni se da v navigaci vypnout.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,vsechny tyto aplikace nepotrebuji k navigovani internet.
Shemik
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř čer 08, 2011 15:10
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Shemik »

JJ, ja myslel nutnost internetu k tem navigacim, co Sensation obsahuje uz koupeny.
pan-x
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: stř pro 02, 2009 22:18
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od pan-x »

stejne mi to neni jasne, co je ta slozka navigace na karte...sou tam mapy jednotlivych statu (ceska republika ma cca 110MB)..no a je tam i slovensko, ve kterem by google navigace fungovat nemela, ne?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od htcjirka »

V HTC byva predinstalovana zksusebni verze navigace Copilot,zrejme to bude ona..
Jindrapro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 08, 2009 13:01
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Jindrapro »

Ee, patri to k htc cesta widget, location, latitude, mista, fotoprints. Zkratka k aplikacim co pouzivaji mapu od HTC. Ukaze to mapu, body zajmu, ale aby to navigovalo, musi se koupit licence. Vyhledavani trasy je pres internet. Mapy jsou ulozene na karte. Je to takovy kockopes. Ani offline, ani on-line.
strojvudce
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 175
Registrován: stř led 30, 2008 0:56
Zařízení: HTC Desire HD

Re: HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od strojvudce »

Nevím jak v kterém, ale v Desire HD je Route66. A je celkem dost prolezlá do systému, resp. do Sense. A ČR má 105MB. Takže třeba tahle. :)
Shemik
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř čer 08, 2011 15:10
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Shemik »

Jindrapro píše:Ee, patri to k htc cesta widget, location, latitude, mista, fotoprints. Zkratka k aplikacim co pouzivaji mapu od HTC. Ukaze to mapu, body zajmu, ale aby to navigovalo, musi se koupit licence. Vyhledavani trasy je pres internet. Mapy jsou ulozene na karte. Je to takovy kockopes. Ani offline, ani on-line.
JJ, taky to vidim jako takoveho kockopsa. No uz jsem byl dost nazhaveny, ale pomalu zas vychladam a vypada to, ze dokud Touch HD bude fungovat a bezva navigovat TomTomem, tak asi jeste budu cekat na dalsi kousky s nejak "lepe" vyresenou navigaci, pripadne na moznost dat do nich toho TT dostat. To bych si zachrochtal blahem :wink:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od htcjirka »

Na Android jsou uz davno navigace,ktere ho prekonaly.TT jiz davno neni tim top nejen v te jednoduchosti,ale i logice navigovani a dalsich pridanych sluzeb.
Trexi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: stř kvě 13, 2009 23:55
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Trexi »

Když jsme u toho.. existuje něco pro Android, jako existovalo QuickGPS na WM?

Hrozně dlouho mi trvá, než se Navigon chytne a docela mě to štve. :/
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

Re: HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od David Barborka »

Něco existuje. Myslim, že se o tom psalo ve foru DHD. Jinak já si nemůžu stežovat. Při prvním spuštění navigonu chytl družice do 10-20 s, což mému předchozímu DHD trvalo 3x déle.
strojvudce
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 175
Registrován: stř led 30, 2008 0:56
Zařízení: HTC Desire HD

Re: HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od strojvudce »

htcjirka: V logice a hlavně v kvalitě navigování je TomTom jednička. Zatím žádná navi na Androidu ho nedotáhla. Bohužel. :(
pan-x
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: stř pro 02, 2009 22:18
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od pan-x »

Jindrapro píše:Ee, patri to k htc cesta widget, location, latitude, mista, fotoprints. Zkratka k aplikacim co pouzivaji mapu od HTC. Ukaze to mapu, body zajmu, ale aby to navigovalo, musi se koupit licence. Vyhledavani trasy je pres internet. Mapy jsou ulozene na karte. Je to takovy kockopes. Ani offline, ani on-line.

tak pravda..prez Locations se dostanu na mapu evropy ktera jede offline....a je to Route 66 ...mapu jde prohlizet, vyhledavat POI, ale jak chci navigovat, tak to chce licenci....
Jindrapro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 08, 2009 13:01
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Jindrapro »

Ja se nechci hadat, ani rikat co by se melo libit druhym. Zacinal jsem s Tomtomem, pak jsem byl uneseny z Iga, jak se da vse nastavit, co to vsechno ukazuje atd. Na vanoce jsem presel na Nand android a musel jsem resit navigaci. Skoncil jsem u Navigona, protoze ma dobry vypocet tras, ukazuje na diapleji jen to nejdulezitejsi, nejsou to omalovanky, kurzor jde presne s GPS, zarizeni je stabilni, ale HLAVNE!!! vas dovede na cislo popisne v kde jake vesnicce. Neco podobneho se dalo stahnout i do Igo, ale tam to nebylo zdaleka tak presne jako v Navigonu. A od verze 3.6 uz umi planovat cestu bez GPS, coz byla jeho nejvetsi slabina. Je to muj pohled na vec, Tomtoma vam neberu, je to spickova navigace, ale zacina ztracet dech.
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od David Barborka »

Souhlasím, navigon jsem si také oblíbil. Při zadání cíle mi dá vybrat ze dvou nebo tří tras a je jen na mě pro kterou se rozhodnu. Rovněž poslední Aura už fachá dobře, je to taková větší omalovánka, ale neměl jsem možnost pořádně vyzkoušet (jen 2 hodinky), jelikož na sensationu zatím nejede, takže zatím u mě vede Navigon.
Shemik
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř čer 08, 2011 15:10
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha

Re: HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Shemik »

strojvudce píše:htcjirka: V logice a hlavně v kvalitě navigování je TomTom jednička. Zatím žádná navi na Androidu ho nedotáhla. Bohužel. :(
Ja bych si se strojvudcem dovolil souhlasit. Take se samo nechci prit, hlavne proto, ze to je hodne individualni vec a kazdemu vyhovuje neco jineho. O te logice navigovani nijak nepolemizuji, protoze jsem s ni u TT nikdy nemel problem. Pokud jsem nekdy vyjimecne chtel volit jinou trasu, nez mi TT nabidl, tak to melo nejaky duvod, jako uzavirka, ucpane misto a pod, ale jinak si nemohu stezovat na to, ze by me posilal jinou cestou, nez bych jel dle vlastni uvahy.

Jde mi hlavne o prehlednost a intuitivnost cteni informaci z displeje a v tom si nemohu pomoci, vim, ze castecne je to i o zvyku a nastaveni, ale za tech cca 5 let co jezdim podle TT, jsem parkrat jel i podle jinych navigaci (mnohdy i dlouhe trasy) a prakticky u vsech jsem si rikal bozinku, jak podle toho ty lidi muzou jezdit trvale? Jak rikam, nechci se dotknout vyznavacu tech ostatnich znacek, kazdy mame to sve, ale me na TT vyhovuje hlavne jeho citelnost, protoze mapa a info se na displeji objevuje prakticky jen ve 3 az 4 barvach a to tak, ze tyto barvy v miste, kde jsou prevladaji, tj, nepusobi to jako barevna mozaika v kostelnich oknech.

Info je v tmave modrem prouzku dole, je strucne a jasne a podklad mapy je cosi jako ruzovo-oranzovy a na nem tmave cervena a hlavne tlustou carou vyznacena trasa. Pouze v krizovatkach se na trase objevuje svetle svetle zelena sipka vyznacujici kam odbocit. A to je vsechno :!: Na mape tedy prevladaji prakticky jen 2 barvy, podklad a trasa, a obcas sipka. Toto mi umoznuje mapu cist tremer jen perifernim pohledem. Proste pres mapu jen letmo prejedu ocima a vim :lol: Take je mapa nazoomovana do idealni vzdalenosti, takze v ni v tu chvili vidim jen to co tak zhruba vidim ci potrebuji videt i z auta.

TOMTOM:

Obrázek Obrázek

U tech ostatnich si nemuzu pomoct, ale abych z mapy odecetl to co potrebuji, tak se na ni musim nezmerne vice zasoustredit. Vetsinou ty ostatni hraji vsema barvama a to prave v tom stylu kostelniho mozaikoveho okna a dale prehrsli informaci po celem obvodu okna pro mapu. Ve vetsine rohu jsou dalsi mala okenka pro dalsi vsemozne, dle meho nazoru pro dojezd do cile, naprosto zbytecne informace. V mape spousta ruznych dalsich informaci a znacek a to nemyslim body zajmu, ktere se daji vypnout, ale veci a obrazky, ktere v te mape proste jsou. Dale je mapa casto odzoomovana a pohled je moc z dalky. Ja vim, ze to jde vetsinou priblizit, ale vetsinou ne trvale, musel by to covek delat porad. Pak na mape vidim pomalu celou ctvrt, nebo zbytecne obrovske uzemi, ve kterem se pohybuji a tim se mapa stava titerna a preplnena a vyznacena trasa tenoucka. U TT vidim jen par nejblizsich ulic coz je prave to skvele, protoze pri odbocovani fakt nepotrebuji vedet nasledujicich 8 odbocek, ale staci mi 1, 2 max 3.

SYGIC:

Obrázek Obrázek Obrázek

...

NAVIGON:

Obrázek Obrázek

...

IGO:

Obrázek Obrázek

...

COPILOT:

Obrázek Obrázek

...

Proste ja vim, ze jde v trech ruznych navigacich leccos nastavit a leccost vypnout, ale nemuzu si pomoct, ale fakt na me temer cokoli "neTomTomoveho" v drtive vetsine zobrazeni pusobi jako preplacane prebarvene preinformovane a neprehledne omalovanky a mozaiky a do intuitivnosti a prehlednosti zobrazovani TomToma to ma v drtive vetsine pripadu fakt daleko. Kdyby tu bylo TomTomu neco v tomto ohleddu aspon podobneho, tak budiz, ale at hledam jak hledam, tak pokud najdu od jine navigace screenshot v jednoduchosti TomTomu aspon vzdalene podobny, tak je to screenshot z dalnice vedouci polem a i tam casto byva vice zbytecnosti nez v TomTomem zobrazenem hustem centru mesta :lol:

A to je to co mi brani v jinak pomerne senzacnim Sensationu, protoze do nej zadna (pro me) "dobra" navigace zatim neni :lol:

-- doplnění předchozího příspěvku (úte čer 21, 2011 19:56) --

PS: Jeste bych dodal to same o jednoduchosti co se tyka zadavani a nastavovani. Toto sice pravda neznam detaelne u vsech, ale nedavno jsem docasne jezdil s Navigonem a to jsem z nej fakt rostl. Nez jsem se proklikal k zadani trasy, tak to bych ji pomalu mel projetou. Mozna to tu nekdo bude vyvracet, nevim presny typ, vim jen ze to byl navigon ve VM 6.5, ale toho klikani a povrzovani bylo tolik, ze jsem se s tim fakt neszil. A to ten Navigon oproti TomTomu nabizi hotove nazvy tim, pismena ktera uz nebudou vyuzita, ubira z klavesnice. Tohle muj stary TT neumi, ale trasu v nem zadam 3x rychleji. V TT vzdy jen vyberu danou volbu a jde se dal. V tom Navigonu jsem mel pocit ze musim potvrzovat i potvrzeni potvrzeni. Jasne ze prehanim, ale jen se snazim popsat ten dojem, jaky to na me delalo oproti manipulaci s TomTomem.

Znovu potvrzuji, ze v tom hraje roli i zvyk, ale at delam co delam, tak mam na zebricku navigace serazene tak, ze na 1. miste je TomTom (a to mem uz dost stary vydani), ... pak je nejmene 10 prazdnych mist a pak az ty ostatni.
Jindrapro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 08, 2009 13:01
Zařízení: Samsung Galaxy S 3

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Jindrapro »

Klobouk dolu jakou jsi si dal praci s prispevkem. Souhlasim s tebou. Tecka. Pak je tu druha strana. Tomtom na Android (pry zatim) neni. Abych vyuzival WM 6, 6.5 kvuli Tomtomu je (jak to napsat?) "divne". Mam Sensation po HD2. Nelituji vymeny, jiz od vanoc jsem mel Android a vylepseni proti WMx je mnohem vic, nez by vyvazil Tomtom. Rikam jen jedno. Hledal jsem nahradu a nasel jsem Navigon a na Tomtoma si jiz nevzpomenu. Proste to funguje. Prisaham, ze jsem si jeste nerekl, ze by neco bylo lepsi u WM. P.S. Navigon stale prekvapuje. Pri navigovani si prsty oddalis, nebo priblizis obraz a ono to drzi do vypnuti aplikace. Toto neslo u Tomtoma, Iga atd. Nebo slo, ale slozite se to muselo stelovat (igo).

Myslim si, ze prichazis o dobre funkce Androidu jen kvuli tomu, aby ti fungoval Tomtom za ktereho je podle me alternativa. Kdyby byly WM stale podporovany vyrobci aplikaci a tvorily se nove aplikace, pak by to byla jina...

A nakonec, chtel bych Te videt co by jsi delal, kdyby Tomtom nedal 7 do zarizeni HTC, odkud byl vypreperovan, jelikoz posledni oficialni verze je 6, ktera jiz nepodporuje nove mapy. (7xx, 8xx) Takze by jsi mel 3 roky stare podklady. Takhle napr. dopadl symbian. (Ikdyz jsem ted nekde videl navod, jak rozchodit novejsi verze map).

V zadnem pripade Ti nic nevycitam, nehadam se, puvodne jsem chtel jen rict, jak jsi to hezky popsal. Ale zase na druhou stranu, aby pripadni prebehlici od ostatnich platforem nebyli vylekani, ze na Androidu neni dobra navigace...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od htcjirka »

V posledni verzi je Navigon pro me plnohodnotnou nahradou za TT,ktere ho jsem mel take rad.
Trexi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: stř kvě 13, 2009 23:55
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Trexi »

Když jsem si poprvé rozjel Navigon na Sensationu, tak mé oči krvácely a chtěl jsem TT za každou cenu zpět.
Dnes jsem se však vrátil z cesty po Evropě (do Belgie a pak zpět se zajížďkou do Dánska a dolů) a teda Navigon mě velmi mile překvapil.

Stále mi chybí ty stručné informace (ten malý stavový řádek co má Navigon je taky fajn, ale TT to má přeci jen vymakanější :) ), ale to, jakým způsobem Navigon reagoval a přizpůsoboval se informacím na silnici, to mě prostě uchvátilo.

Uživatelé zvyklí na TT po grafické stránce tedy asi budou vždy toužit po TT, ale opravdu Navigon mohu vřele doporučit!
Shemik
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř čer 08, 2011 15:10
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha

HTC Sensation a navigace (TomTom)

Příspěvek od Shemik »

htcjirka:
prosim Te napsal bys mi presny typ (ciselne oznaceni) toho posledniho Navigonu :?:

Mozna to co jsem mel v tom pujcenem mobilu bylo starsi a o dost jinsi, nez to o cem mluvis. Zkusim si tedy ten nejnovejsi prozkoumat pro zacatek aspon na netu a pokud by me zaujal, tak nekde i na zivo. Nevylucuji, ze by me zaujmout mohl. Ja se o to sziti u toho starsiho fakt snazil, ale proste mi to neslo. Chci tim rict, ze nejsem zadny zaprisahly a nesmyslne skalni "TomTomista", jen bych rad neco podobne prehledneho a pohodoveho, jako byl ten TT.


Jindrapro:
JJ, ani ja nepovazuji za buhvi jak vyhodne zdrzovat se na WM jen kvuli navigaci. Ale jak uz jsem psal zpocatku vlakna, tak navigovani je u me mozna skoro 50% vyuziti telefonu a to hlavne po centrech mest, proto bych rad neco nepreplacaneho, pac na dalnici ta preplacanost samozrejme tolik nevadi. A po tech letech na WM a po postupnem zkoumani Androida bych to s nim prave rad zkusil, prave proto jsem si rikal, ze bych zacal prave se Sensationem, ale bohuzel ta navigace me odrazovala tolik, ze nez takove navigace, ktere jsou vyobrazeny v mem predeslem prispevku, tak to zase radsi jeste treba rok na WM6.1, na ktery jsem zvykly a nemam s nim naprosto zadny problem.

Presneji receno, ja novy telefon vubec nepotrebuji, s mym Touch HD s WM6.1 a TT7 jsem natolik szity a vse mi v tom tak vyhovuje, ze nemam naprosto zadny duvod cokoli menit. Jedine proc se tim vsim zabyvam je takova mensi touha po necem novem, coz bezesporu Sensation oproti Touch HD je dooost. Tak vzhledem k tomu, ze me nic nenuti, si mohu dovolit trvat na zachovani navigace a pod. Kdyby mi THD vykysl a musel bych novy pristroj kupovat nutne, tak to by byla jina, to bych asi holt musel prekousnout daleko vic, ale zmenu byt z THD s WM6.1 na Sensation s Androidem bych diky zmene TT na ty omalovanky, povazoval za zmenu celkove k horsimu (opet podotykam, ze toto se tyka me). Cili Sensation bych rad, Androida take, ale k tomu navigaci dle mych pozadavku, ktere TT plnil bezezbytku.

Tim se dostavam i k aktualnosti map. Je pravda, jsem uz i ve starem TT6 co jsem mel v HTC Artemis, mel ke konci mapy dost zastarale a nebylo az takovou vyjimkou, ze jsem s nim jezdil "po poli", protoze tam dost novych silnic nebylo. Nicmene musim konstatovat, ze i tohle je pro me mensi "zlo", nez navigace z vyse uvedenych obrazku. Ono totiz u nas zas tak moc novych silnic neni a kdyz, tak velmi casto podel starych, takze v tom se TT casto necha osalet a mysli si, ze jede po nove, i kdyz jede par metru vedle ni (-: Ale i tak samo jsou mista, kde pak je TT vedle, ale co si budem povidat, tech je jako safranu a pri rychlosti nasi silnicni vystavby jich zas tak rychle nepribyva. V zahranici je to rekl bych jeste lepsi, protoze (mam na mysli zapadni Evropu) tam se silnice v drtive vetsine pripadu spis opravuji, nez stavi nove, protoze tam uz maji silnicni sit v daleko lepsim a hlavne co se vystavby tyka "hotovem" stavu. Takze tam nove silnice temer nepribyvaji. Jinak s absenci spousty kruhovych objezdu (to byva asi nejcastejsi zmena oproti realite) take nemam problem, protoze nejezdim podle navigace, ale podle toho, co vidim pred autem, takze jakesi nebezpeci, ze bych prehledl kruhac kvuli navigaci mi nehrozi a odhadnout ktera z odbocek z kruhace to je, take neni problem. V tomto jsem se sekl zatim snad jen jednou a to na kruhaci ktery mel myslim asi 5 nebo 6 sjezdu, coz je take velka vyjimka.

Cili zaverem, fakt nehanim jine navigace, jen si myslim, ze prevyknout si na ne z TT je pro me, jak jsem zjistil, asi vetsi problem, nez by byl prevyknout si z nich na TT. Nicmene nezahrnuji do tohoto ten uplne novy Navigon, o kterem tady mluvite. Ten jsem jeste asi nevidel vubec, takze kdyz rikate, ze je srovnatelny s TT, tak ho rad prozkoumam, protoze jak rikam, Sensation a Androida bych rad :lol:

Texi:
Tez dik za info, jak jsem psal vyse, zkusim ho prozkoumat (-:
Odpovědět

Zpět na „HTC Sensation“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů