HTC Sensation: Uživatelská recenze

Diskuze věnovaná prvnímu dvoujádrovému telefonu od HTC
Jindřich Veselý

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od Jindřich Veselý »

ted diky tomu jak market ukazuje kompatibilitu... ale to taky neni zarucene, muzou jit i hry ktere tam sensation nemaji :)
prd.com
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte zář 01, 2009 17:50
Zařízení: HTC Touch Cruise

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od prd.com »

takže na sensationu se najdou jen aplikace a hry jen na sensation a třeba u desiru to je jen na desire ?
Uživatelský avatar
Peet71
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 30, 2010 8:56
Zařízení: HTC Sensation
Bydliště: Ústí nad Labem

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od Peet71 »

Zdravim,ma Sensation 14 dní,předtím HD2 a Dell streak,a jsem spokojen,neříkám že na 100% ale jsem,Co se týká aplikací a her,zatím jsem se nesetkal s nějakou nefunkční či oříznutou co se týká displeie,,a že jsem jich vyzkoušel vážně mnoho,Ať všechny Angri,auta atd.Aplikace též všechny ok.Jen si myslím to nešťastné řešení anten v zadním krytu To já absolutně nechapu co je k tomuto vedlo. A co se týka Wifi,pokud jsem v baraku doma kde mam wifi,tak to jde,pokud ji budu chytat venku někde se slabším signalem a zakryju vrchní antenu na wifi,tak je ten příjem znat že se zhorší.Jinak rychlost plynulost(jak někdo psal trhání v menu,tak pokud bude mit Spbshell,tak v něm roluje menu jak máslíčko :-) ) je opravdu ok.Takž spokojenost na 90% těch 10 mi to kazí vydrž baterky,ale vím že to je u všch smartfounů,pač jak se Vám dostane do ruky tak to nejde na něm pořád něco dělat,ladit,zkoušet,pařit a tak :-) Po stahnutí přehrávače z market,přehraje vše k mé velké spokojenosti,a že shlednu hodně filmů aj s titulky.
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od -pekr- »

Jinak rychlost plynulost(jak někdo psal trhání v menu,tak pokud bude mit Spbshell,tak v něm roluje menu jak máslíčko :-) ) je opravdu ok.
Proč si kupovat HTC, a místo Sense tam cpát Spbshell? :-) Jak je to s rychlostí/plynulostí/zadrháváním Sense samotného?
_petr_
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pon bře 21, 2011 16:45
Zařízení: HTC Sensation XL

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od _petr_ »

Taky to moc nechapu :grin: ,ale je to na vkusu a zvyku.Ja osobne Sense radim mezi hlavni lakadla proc HTC koupit ;)
Uživatelský avatar
Peet71
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 30, 2010 8:56
Zařízení: HTC Sensation
Bydliště: Ústí nad Labem

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od Peet71 »

Přesně,zaleží na vkusu.Mně osobně Sense nenadchlo nikdy a na ničem.Mně říkám Mně osobně se Spb líbí a vyhovuje.Telefon to ani nezpomaluje ani neseka,ani na spotřebě baterky se to neodráží.
Shemik
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř čer 08, 2011 15:10
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od Shemik »

Prosim Te a co to SPB je :?: Jak se to jmenuje nejakym cely oficialnim nazvem, at si to muzu dat nejak vyhledat a neco si o tom najit :?: Dik za info :lol:
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Re: HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od Pavel Vlasák »

"SPB Shell 3D"
Shemik
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř čer 08, 2011 15:10
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od Shemik »

Dik za info. Musim konstatovat, ze nic prosti Sense, ale po zkouknuti tohoto videjka to vypada hodne zajimave a na prvni pohled bych rekl, ze uzivatelsky prijemne a intutivne :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BKqn6vANxpw[/youtube]
Uživatelský avatar
Peet71
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned kvě 30, 2010 8:56
Zařízení: HTC Sensation
Bydliště: Ústí nad Labem

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od Peet71 »

Jojo,presně tak,ale někdo ma rád vdolky jiný zase koláče :-D Přijde mi to jako příjemnější prostředí.
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od -pekr- »

Vypadá to, jak takový lépe malovaný Symbian- řada krámů na sobě na jedné obrazovce :-) Flickr galerie, jak užitečné - to už mi fakt nemá co žrát baterku :-) Sense 3.0 je celkem v klidu, možná řada lidí potřebuje mít asi pocit, že co je původní, se nehodí :-) Na druhé straně - po přechodu z TP2 jsem prostě první víkend z mobilu naprosto nadšený, takže asi proto mi přijde nesmyslné se vůbec po nějakém SpbShellu dívat :-) Snad jediné co jsem si nevytunil je, aby se mi ukazovala příští událost z kalendáře na homescreenu ...
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od David Barborka »

Níže máte odkaz na stažení videa, na kterém je zachycen můj problém s krytem.Heslo pro stažení: Sensation. Přešel jsem z DHD na Sensation právě kvůli krytu, jelikož na DHD mě štvalo to vrzání spodní části a takhle to dopadlo. DHD za 12000,-Kč a je to vlastnost, teď Sensation za 13500,-Kč a zase problém. Přijde mi, že telefony s cenou kolem 7000,-Kč jsou na tom konstrukčně lépe než tyhle naše předražené hračky. Jak jste na tom vy ostatní?

http://www.ulozto.cz/9492836/htc-sensation-kryt-mpg
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od Tomáš Kubec »

a nechtělo by to taky heslo?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od htcjirka »

Problem je spis v HTC ,ktere dosti zpohodlnelo a kvalita pokulhava.
Ono by stacilo udelat jednoduchy kryt a nevymyslet porad nejake "nesmysly" co se tyce "zadnich casti..
To cvakani je tedy hruza,na to neni co rict..
Co se foceni a videa tyce,tam HTC jaksi silne zaostalo.
msv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: sob srp 15, 2009 15:33
Zařízení: BB Q10
Bydliště: Liberec

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od msv »

Tomáš Kubec píše:a nechtělo by to taky heslo?
¨
Sensation. Píše to v příspěvku. :wink:
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od Tomáš Kubec »

no vidíš :-) člověk je někdy slepej :-D
Shemik
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř čer 08, 2011 15:10
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od Shemik »

-pekr- píše:... možná řada lidí potřebuje mít asi pocit, že co je původní, se nehodí :-) ...
Tak ja osobne zadne pocity nepotrebuji a v tomto ohledu ani nemam. Jen se mi to na prvni proste libi to je vse. Nic za tim neni potreba hledat. Take je ale fakt, ze ani Sense neznam nijak detalene, takze slo opravdu jen o prvni dojem na prvni pohled :lol:
biker7000
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned čer 26, 2011 23:09
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od biker7000 »

Som už asi 2 týždne majitelom Sensationu a mám z neho dosť rozpačité dojmy. Predtým som vlastnil HTC TyTN, ktorý mi vlastne vo všetkom vyhovoval až na veľkosť (či skôr malosť) displeja a sem tam nejake drobné nedostatky. No hlavne WM 6 už vývojári softu prestali podporovať, a keď teda TyTN začal mlieť z posledného, padlo rozhodnutie pre Android. Operátor ma nahovoril na úplnú novinku HTC Sensation. Je to môj prvý android a preto ho vôbec nemám s čím adekvátnym porovnať. Zarážajú ma však niektoré veci:
Kvalita fotiek: Som nemilo prekvapený zlou kvalitou, rovnaké fotky možno ešte lepšie robil aj môj starý TyTN len v inom rozlíšení (tušim 2Mpx). Na fotkách absolútne absentuje kresba, ostávajú len kontúry predmetov. Chápem, že je to mobil a nie klasický fotoaparát, ale načo tam pchajú 8Mpx snímač keď výstup je horší než z 2 Mpx? (Naozaj ich podozrievam z toho, že tam dali nejaky 3Mpx snímač a softvérovo to interpolujú na 8 :-))) Neviem si ani predstaviť, že by si niekto dal vytlačiť takúto fotku v plnom rozlíšení. Fotky z toho mobilu vyzerajú cekom slušne len na jeho displeji pokiaľ fotku nezväčšíte. Veď čo už iné možete očakávať, keď výsledná fotka má cca 500-800kB. V nastaveniach pre fotoaparát absentuje i nastavenie stupňa kompresie snímkov, teda užívateľ absolutne nema na výber aby si vybral medzi kvalitou a veľkosťou dát, ktoré mu snímok zaberie na pamäťovej karte. Dúfal som, že na dovolenky už nebudem musieť ťahať svoj staručký 6Mpx kompakt ale vidím, že som sa prerátal.
Ďalšia vec - prehrávanie videa. Občas si pozriem nejaký film v divx formáte. Podľa technických špecifikácii by ich mal prehrávať. Sklamanie však vždy nastane po cca 1,5 min. kedy film stratí zvuk. Niektoré prehrávače, ktoré som skúšal, robili to isté, alebo nepodporovali správne kódovanie titulkov. Na fórach som sa dočítal, že som neni jediný s týmto problémom. Máte ho aj Vy? Údajne sa k tomu vyjadril aj samotný HTC: vraj o probléme vedia a budu ho riešiť v ďalšej aktualizácii.
Ťažko sa mi lúčilo aj s Tomtomom. Vstavaná navigácia stojí za kočku (IMHO je nepoužiteľná) a keď ešte aj Sygic nebol zo začiatku schopný pracovať s novým Sensom, začal som si v zúfalstve vytrhávať vlasy. Našťastie Sygic rýchlo dohodil upgrade a ja som neoplešatel. Igo sa mi v plnom rozíšení nepodarilo rozchodiť (tuším ho ani zatiaľ nepodporuje)
Aplikácie sú ďalší oriešok ktorý sa ale dúfam časom poddá. Celkovo som ale z Androidu trochu sklamaný, teda hlavne čo sa aplikácií týka. Je ich síce stráááášne veľa, ale k niečomu rozumne použiteľnému ich je asi len 10%, ak nie aj menej. Pri starom WM 6 bol podľa mňa tento pomer vyvážnejší.
Na záver klasická veta nadšenca pre smartfóny: Jaaaj a dá sa z neho ešte aj telefonovať.
Jindřich Veselý

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od Jindřich Veselý »

biker7000: k fotkam se nebudu vyjadrovat, tam je to proste spatne. Prehravani videa, tam uz sem psal v prvnim prispevku, ve standartnim prehravaci to nezvlada spousty videi, je potreba nejaky jiny. Doporucuji Dice Player ktery ma primou podporu dvoujadrovych procaku. Ohledne titulku, tam je problem u vsech prehravacu co sem zatim videl, ale reseni je jednoduche: na pocitaci si otevres titulky v notepadu, nic s nima nedelas, das ulozit jako, vyberes kodovani na UTF-8 a prepises tim puvodni titulky. V tu chvili ti to funguje naprosto v poradku.
K te navigaci, v tuhle chvili uz ani zadnou navigaci nezkousim, jedine co bylo hned po uvedeni optimalizovane na Sensation bylo Waze. Nejak sem si na nej zvykl a uz nic jineho nepouzivam. U nej je jen trosku problem ve vesnicich kde jeste nejsou zmapovane cesty.
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation: Uživatelská recenze

Příspěvek od -pekr- »

Biker7000: Sygic jsem nikdy neměl. Už na TP2 jsem používal iGO. Protože je ta firma naprosto dementní (nemožnost instalace na jinou než jim dodanou kartu, v té době velikosti pouze 4GB, na webu zmínka o Androidu velmi sporadická), tak pro mě vpodstatě jedinou volbou byl Navigon. Ten jsem zkoušel už na WM6.5, a prostě fungoval. Zatím jsem s tím jel jen pár tras, ale na Sensationu se chová naprosto slušně, využívá plně rozlišení, zatím žáden problém.

K dalším věcem - je škoda, že HTC se nehecne, a nedá do premium mobilu taky nějaký ten Carl Zeiss :-) Osobně mi to moc nechybí, protože sebou tahám zrcadlovku (na nic jiného nemá prostě cenu fotit - můj názor :-) ), ale chápu, že to řadu lidí může iritovat, protože kdyby měl Sensation slušný foťák, bylo by to skvělé all-in-one zařízení. Moje zkušenost je, že výrobci musí vždy něco po...., a že 100% ideální mobil neexistuje :-)

-- doplnění předchozího příspěvku (pon čer 27, 2011 10:32) --

Nějak se mi nepovedlo registrovat na htcsense.com. Nejdříve jsem musel změnit adresu emailu pro potvrzení registrace, protože mi na konto na seznamu prostě žáden email nechodil, pak jsem tedy zmáčknul link pro potvrzení, ale nic se neděje, jsem jakoby přihlášený, ale nedaří se mi potvrdit registraci. Má s htcsense.com někdo nějaké zkušenosti?
Odpovědět

Zpět na „HTC Sensation“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů