HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Diskuze věnovaná prvnímu dvoujádrovému telefonu od HTC
CSCicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 16, 2010 21:03
Zařízení: Samsung Galaxy S2 root
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od CSCicus »

Tu su niake moje videa.
Celkovo konštrukčne je natom lepšie ako jeho predchodca (Desire HD ) vydrž baterie natom bude rovnako aj keď je pravda že tel použivam ako druhé zar. Mám tam pustenu synchronizaciu na Gmail som skoro stale na wifi a telefon je skoro stale v standbymode. Na 2 nabitia je zatia online 94h a ešte tam niaka štava je :) . Celkovo je zariadenie rychle nie sice ako SGS2 ale stále ide všetko pekne plynule. Ale šak čo budem hovoriť treba si pozrieť video
Skušal som aj prehravať mkv full HD Avatara asi 14Mbps ale sekalo sa tak isto aj na SGS2 ale to bude skôr že prehravač nemal HW akceleraciu pre mkv. Kvalita videa je dobrá. Pokiaľ máte teda dostatok svetla, akonáhle ste v tme tak oproti SGS2 nemá šancu. U SGS2 ma ale sklamala kvalita nahrávania zvuku a taj je iba 60Kbps Mono u HTCSensation je to 90Kbps Stereo

Edit: Ešte že je XDA a pre SGS2 sa objavila upravená Camera.apk Záznam zvuku 192Kbps / 44100hz síce stále mono
ale určite lepšie ako nič http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1104051

1. Unboxing
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pNu4Z-FC480[/youtube]

2. Quadrant web browsing ...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=02TekYYT3J0[/youtube]

3.Video kvalita (všetko je nastavene na automatiku)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=D4tBZXxo40g[/youtube]

4.Video kvalita 2
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MD2TkFr5yRA[/youtube]

5. Video kvalita v tme
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cGYgtvGiOTk[/youtube]
Keď už teraz niekto napiše že je htc natom lepšie tak už neviem :grin:

6. Porovnanie fotiek HTC sensation Canon D50 a SGS2
tu najdete odkaz na celý album
https://picasaweb.google.com/Andrej.Lis ... CSensation" onclick="window.open(this.href);return false;
Určite je natom Samsung lepšie


Ešte budem dodatočne neiaké videa dohadzovať ale pokiaľ budete mať niaku otázku môžte smelo napísať pokiaľ sa bude dať odpoviem.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od Jiří Hrma »

Perfektní, výborná práce! Jdu sledovat :-)
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od silent64sk »

Kvalita videa sa mi zdá na moje prekvapenie lepšia na HTC Sensation. Inak zaujímavé porovnanie, teším sa na ďalšie videá.
CSCicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 16, 2010 21:03
Zařízení: Samsung Galaxy S2 root
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od CSCicus »

Ono to natomto videu tak može vyzerať ale keď sa bude dať nahodím ešte 2 videa a niake foto a tam už je jasne videť že galaxy je natom lepšie
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Dobrá práce ! Ta slovenština ve videorecenzi je příjemná změna a hezky se to poslouchá 8-)
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od silent64sk »

CSCicus píše:Ono to natomto videu tak može vyzerať ale keď sa bude dať nahodím ešte 2 videa a niake foto a tam už je jasne videť že galaxy je natom lepšie
Tak na tom videu, čo si poskytol sa mi to zdá byť vcelku jasné pre Sensation, čo som však pozeral ďalšie videá a čítal recenzie, Samsung by mal byť na tom o poznanie lepšie a vo videách dokonca lepší ako N8(aj keď tá má deficit v 720p).
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od Thompson »

Sensation má opravdu v porovnání hrozný displej, hlavně černou a v Quadrantu ikdyž to moc nevypovídá se taky moc neukázal.Možná by bylo vhodné provést SmartBench.
Ve videu se mi zdá, že laguje a ten bitrate se občas šílený, barvy sice má věrnější, ale video se mi víc líbí u SGS.
lubean
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát říj 29, 2010 9:19
Zařízení: Samsung Galaxy S II (i9100) White
Bydliště: Kladno

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od lubean »

Co třeba trošku života do toho umírání..recenzent je teda dost dobrej uspávač hadů. Po několika minutách bych vážně usnul :roll:
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od milennium »

Myslím, že je to jasné. Věrnější barvy má HTC Sensation, ale zároveň ztrácí v nižším datovém toku a tím pádem má větší množstvím artefaktů. Podle mně vede SGSII...
Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát zář 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od Mauik »

super porovnanie, kvalitne spracovana videorecenzia. dik

p.s.: pozor na "neiake" gramaticke chyby :) prkotina, ale niekomu to proste udrie do oci, hlavne ked sa opakuje
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od silent64sk »

Thompson píše:Sensation má opravdu v porovnání hrozný displej, hlavně černou a v Quadrantu ikdyž to moc nevypovídá se taky moc neukázal.Možná by bylo vhodné provést SmartBench.
Ve videu se mi zdá, že laguje a ten bitrate se občas šílený, barvy sice má věrnější, ale video se mi víc líbí u SGS.
Je to skôr subjektívne, mne amoledy nevyhovujú, to podanie farieb je moc prehnané, mám radšej chladnejšie farby, akurát tá čierna je lepšia, ale to pri praktickom využívaní človek nespozná, jedine keď nemá 2 zariadenia vedľa seba. Navyše Sensation má lepšie rozlíšenie, tomu by som dal prednosť skôr.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od milennium »

Ano, musím říct, že to vyšší rozlišení je opravdu velké plus. Nezdá se to, ale třeba v prohlížeči je to znát...
Jinak mně osobně se taky víc líbí displej S-LCD než S-Amoled. Právě kvůli věrnějším barvám. Ale tohle je opravdu na osobním vkusu každého uživatele, co preferuje...
CSCicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 16, 2010 21:03
Zařízení: Samsung Galaxy S2 root
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od CSCicus »

Mauik píše:super porovnanie, kvalitne spracovana videorecenzia. dik

p.s.: pozor na "neiake" gramaticke chyby :) prkotina, ale niekomu to proste udrie do oci, hlavne ked sa opakuje
Ďakujem to nebola nikdy moja silná stránka

-- doplnění předchozího příspěvku (úte kvě 31, 2011 13:16) --

Nahral som foto
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od silent64sk »

5. Porovnanie fotiek HTC sensation Canon D50 a SGS2
tu najdete odkaz na celý album
https://picasaweb.google.com/Andrej.Lis" onclick="window.open(this.href);return false; ... CSensation
Určite je natom Samsung lepšie
Čo sa týka fotiek, je to jednoznačné, Samsung je fakt dosť dobrý, jeden z najlepších fotomobilov, asi hneď po N8, HTC ale nie je na tom až tak zle, čakal som horšie fotky podľa ohlasov.
ZD3ND4
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř úno 09, 2011 21:23
Zařízení: Vše co je

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od ZD3ND4 »

Tady jsem pro Vás udělal taky nějaká videa Jde o srovnání displejů omluvte kvalitu je to točený iphonem 4 ;-)

Porovnání displeje HTC Sensation - iPhone 4 - Nokia C7
http://www.youtube.com/user/wimmerzdene ... vQiA4ZytFI" onclick="window.open(this.href);return false;

Porovnání displeje HTC Sensation - LG Optimus Black - iPhone 4
http://www.youtube.com/user/wimmerzdene ... CghT51ja8g" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od silent64sk »

No kvôli kvalite videí toto porovnanie nemá práve veľkú výpovednú hodnotu, chcelo by to statív alebo aspoň stabilizáciu obrazu. Takto je to veľmi skreslené. Čo sa týka kvality displejov, je jasné, že SLCD v tme stráca. Ale ruku na srdce, kto telefón používa stále v tme, aby si ten rozdiel v čiernej všimol, ja teda veľmi málo a za denného svetla to nie je až tak badateľné. Ide skôr o pozorovacie uhly a tam SLCD očividne stráca. S-AMOLED má zase moc nereálne farby, ktoré sú skrátka neprirodzené - stačí si urobiť fotku a pozrieť si ju na displeji a porovnať s reálnym svetom. Mne osobne sa najviac pozdáva technológia IPS a Nova displej, ktorý je fakt dobrý. Je to ale veľmi subjektívne, každému sa páči niečo iné, ešte že je z čoho vyberať...
CSCicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 16, 2010 21:03
Zařízení: Samsung Galaxy S2 root
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od CSCicus »

Čo sa tíka nastavenia farieb je to len otázka nastavenie mne sa osobne farebnosť viac páči na SGS2 ako ja jednotke. A to video bolo natáčané súčastné a praveže vypovednu hodnotu ma. Keď už niekto bude niečo natačať nebude používať statív ale aspoň bude vedieť že bude vyzerať rovnako zle ako natom čo som natačal. A HTC mal pustenú stabilizáciu SGS ju nemá.
A tu čiernu to už je na každom ten displej na HTC vyzerá ako keby ho niekto vypláchol. A rozdiel v čiernej nieje vidieť len v tme. Celkovo displej od HTC mal viac odleskov a ako keby tam bola fólia. Takže pre mňa vyhráva SuperAmoled+. Ale ako vravíš je to len subjektívne. Najideálnejšie by bolo keby robili jeden model a displej by si mohol každy vybrať aký chce :D
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od silent64sk »

Neviem, mne to na HD2ke nejak neprekáža, rozdiel som si fakt všimol až pri priamom porovnaní so Super Amoledom. Je to všetko otázka vkusu a zvyku. Ja by som skôr dal prednosť väčšiemu rozlíšeniu. A nemyslel som tvoje videá, ale videá užívateľa ZD3ND4, ktorý natáčal porovnávanie kvality displejov, ak sa teda správne chápeme. Tvoje videá sú ok, tým nemám čo vytknúť :-)
CSCicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 16, 2010 21:03
Zařízení: Samsung Galaxy S2 root
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od CSCicus »

JAJ tak to maš pravdu :D to chce stativ :D
zolo_sk
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 06, 2011 7:38
Zařízení: SGS

HTC Sensation vs. Galaxy S II: Vybalení, záznam videa, dojmy

Příspěvek od zolo_sk »

ZD3ND4 je komediant. Natáča porovnanie displejov mobilov ďalším mobilom. :-)
A čo sa týka kvality, tak páni trošku súdnosti. Koho zaujíma, ako vyzerá video na displeji mobilu? To natáčate, aby ste si to nechali v mobile a potom v mobile to ukazovali? Dôležitá je samotná kvalita videa. Takže porovnávať videa a nie displeje mobilov. Myslím, že o tomto je táto recenzia. A čo sa týka reálnosti farieb, tak ste asi slepí. Ten orloj je u HTC do červena (ružova). Po prechode na to lešenie HTC stráca detaily anevidno pekne sieť (asi vplyvom kompresie). A čo sa týka oblohy, tak SGSII má lepšie prekreslenie mrakov (buď lepší dynamický rozsah, alebo vplyvom nižšej kompresie). Ak sa vám páči HTC, lebo dáva "reálnejšie farby", tak asi nerozumiete obrazu. HTC viacej presvetľuje obraz, čo môže na pohľad vyzerať prirodzenejšie, ale to nie je pravda. AK sú mraky a scéna je v "tieni", tak obraz nemôže byť taký svetlý. Vplyvom toho potom vznikajú u HTC prepaly.
Z akejkoľvek stránky, je podanie videa lepšie u SGSII. Kľudne je to možné, že je to vinou nižšej kompresie, neviem takto posúdiť. To by chcelo zdrojové videá a nie YouTube.
Odpovědět

Zpět na „HTC Sensation“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů