HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Diskuze věnovaná prvnímu dvoujádrovému telefonu od HTC
Odpovědět
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od David Barborka »

Smart keyboard pro, to je klávesnice , u které je 4 řádek s diakritikou. Používám a jsem spokojen.
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od kome »

Porovnával jsem teď displej Sensation se Streakem mini ,podaní barev ma sensation lepsi ,ale cerna ,nevim jak Dell vykouzlil na LCD displeji tak cernou barvu. V menu ,kde je černé pozadí a bílý text je to obrovský rozdil.

Nevíte někdo o nějakém funkčním Density changeru pro Sensation,používat density 240 na tomhle displeji mi příjde zbytečné.
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od mKabel »

Trexi píše:Podívej se na kryt z druhé strany a pochopíš. ;)
No tak to soudruzi v Koreji příliš nevymysleli, při dnešním stupni technického vývoje :P

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv srp 04, 2011 8:26) --

Mám další dotaz, měl jsem v ruce již dva Sensationy a u obou stejný "problém" nebo spíš "vlatnost". Při rolování v menu (nejlépe v nabídce nastavení, kde je na řádcích pod sebou text) je text při pohybu rozostřený. Při zastavení pohybu ok. Máte to taky na MT? Teď mám na Desire Amoled a myslel jsem, že si polepším vyšším rozlišením a zatim tohle a menší font a nabídky ap...
Thargas
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 08, 2011 15:40
Zařízení: HTS Sensation

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od Thargas »

Koukal jste se už někdo na prach pod displayem? Je to těžko pozorovatelné,ale pokud display vyčistíte a pozorně se díváte na denním světle... Mám tam odhadem 3-5 malých zrníček,ale měl jsem i u Incrediblu S,tak je to asi výrobní "vlastnost". "Pak mě ještě vadí že se prach dostává i do té úzké štěrbiny okolo displaye a tam nelze vyndat. Tak snad se nedostane pod sklíčko. Máte někdo podobné zkušenosti?
pan-x
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: stř pro 02, 2009 22:18
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od pan-x »

pár zrnek prachu tam taky mam, doufam ze se to nebude zhorsovat :(

a to telefon nosim vzdy v pozdru a chovam se k nemu jak v bavlnce

-- doplnění předchozího příspěvku (úte srp 16, 2011 14:14) --

...ted sem jeste zjistil zajimavou vec, dam mobil na original nabijecku, polozim ho na stul a jemne prejedu polstarkem prstu po kovove casti (treba oblast reproduktoru nahore) tak telefon jakoby slabe vibruje :) pokud telefon "uzemnim" treba prstem druhe ruky nekde po kovove casti, tak to nedela...
djinsanecz
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 28, 2011 12:15
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od djinsanecz »

Mám na vás naléhavý dotaz. Pořídil jsem si HTC Sensation a jsem s ním ohromně spokojený až na jednu věc. Baterie vydrží až neuvěitelně málo. Ráno ho odpojím z nabíječky, přes den ho používám k přehrávání hudby, sem tam se kouknu na internet a semtam nějaký ten hovor či sms. Zkrátka ho používám minimálně a stejně kolem 4 hodiny odpolední je telefon témě vybitý :(. A to mám většinu času vyplé všechny vedlejší funkce jako WIFI apod., jas displaye nastavený téměr na minimum atd...

Řekněte, je to normální ? Mám si poídit novou baterii ?
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

Re: HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od David Barborka »

zaleží jak dlouho hudbu přehráváš a zda používáš sluchátka. Největším žroutem baterie je připojení k netu přes operátora, to při brouzdání mizí baterie před očima. Mi se osvědčilo nastavit si pouze režim gsm, jelikož mobil se snaží udržet si za každou cenu 3G a pak to pěkně žere, u gsm režimu má peška a nemá možnost se na 3G připojit.
kalion
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv říj 21, 2010 19:05
Zařízení: LG G3

Re: HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od kalion »

Serfování po internetu, baterii neuvěřitelně vybiji. Bohužel tohle je bolest všech smartphonu. Baterie prostě vydrží den.
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od mKabel »

již po druhé se mi stalo, že po přijetí hovoru se automaticky aktivoval hlasitý odposlech, nutné provést restart, jinak je to u všech hovorů (volbu aktivovat hlasitý odposlech otočením telefonu mám vyplou). Stalo se to i někomu jinému??
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

Re: HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od David Barborka »

Nemáš náhodou GO sms, nebo nepoužíváš náhodou hf sadu
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od mKabel »

ne a ne, je fakt že na klasické obrazovce při hovoru jsou uprosřed displeje pod kontaktem jen dvě SW tlačítka - vypnutí mikro a zapnutí hlasitého odposlechu. Když se i tohle stalo, tak nad těmito tlačítky byli další dvě, ale už nevím jaká, až se stane znovu, tak zkusím vyfotit a zjistit, to jen pro zajímavost...
Hurikan
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 03, 2009 9:51
Zařízení: HTC Diamond II

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od Hurikan »

Lidi tak už jsem si vřivezl verzi XE a mám jeden dotaz, byla u toho karta 4Gh SDHC kterou telefon vidí ale když dám do telefonu 16Gb SDHC kterou jsem naformátoval ve Win7 normálně přes pravé tlačítko na Fat32/rychlé formátování tak telefon mi 16ku nevidí...vrátím do starého telefonu HTD Diamond 2 a ten jí zase vidí...kde bude problém?
Nejdřív chci něco vyzkoušet a nekupovat hned novou... :)

Dík :roll:
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od mike-biker »

Zkus ještě pomalé formátování, ale spíše to bude tou kartou. :idea:
Hurikan
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 03, 2009 9:51
Zařízení: HTC Diamond II

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od Hurikan »

Děkuju, hned zítra to udělám..pak jsem ještě zkoušel nakopírovat z 4Gb na 16Gb nějaké soubory co tam byly a taky nic..no zítra vyzkouším!

-- doplnění předchozího příspěvku (ned říj 16, 2011 10:18) --

Tak jsem zformátoval pomalým formátem a nic, telefon mi kartu nevidí, ale je to divný, moje HTC Diamond 2 to vidí i PC tu kartu vidí..
Holdik
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: čtv čer 16, 2011 14:43
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od Holdik »

Musiš formátovat na NTFS, nikoliv na FAT 32. Pak telefon kartu uvidí . . . . .alespoň já tedy udělal tuto zkušenost. Když jsem naformátoval na FAT32 telefon kartu neviděl.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od mike-biker »

Karty se vždy formátují na FAT, na NTFS ho to ani nepustí volbou!
Hurikan
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 03, 2009 9:51
Zařízení: HTC Diamond II

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od Hurikan »

Tak je to vyřešeno pomocí prográmku SDFormatter, naformátováno na FAT32 tak jak to má být!
Jinak děkuji
helmet
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 04, 2011 18:21
Zařízení: HTC Sensation

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od helmet »

Zdravim všechny.Mám menší problém,na stránkách http://aplikace.o2active.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; mi nejdou stahovat aplikace na Androida,mám take Sensation.Nevíte proč?
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od mKabel »

tak nevim jestli je to akutalizací na 2.3.4 nebo to měl sensation už od základu, ale už nyní jsem zjistil (oproti Desiru), že když fotím (především zblízka do 50cm), s bleskem, tak footky nejsou přepálené, ale síla blesku se reguluje (nejspíš prvním nasvícením blesku a změřením expozice). Pro mě byl fotoaparát u HTC zatím slabinou, ale teď to vypadá dobře. Jaké s tím máte zkušenosti vy?

A teď z jiného šálku. Jak jste na tom s mechanickou odolností displeje? Nepoužívám fólii, jen origo pouzdro z Desiru a na upozornění kamaráda, co má stejný telefon, jsem zjistil, že mám na displeji pár opravdu jemných škrábanců. Viditelné jen při zhasnutém displeji, nejsou cítít ani přejetím nehtem. Na Desiru se to nikdy nestalo a když tak stačilo displej přeleštit a bylo to pryč... to je docela zklamání...na to že používám i pouzdro...
Uživatelský avatar
petvo
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 06, 2010 18:58
Zařízení: HTC One X
Bydliště: Ústí nad Labem

HTC Sensation: Všeobecná diskuze, první dojmy

Příspěvek od petvo »

Dobrý den. Při kontrole aktualizace se mi nabídla nová aktualizace (asi nový market). Během připojování k wifi bylo stahování aktualizace přerušeno, protože se telefon k wifi nepřipojil (občas musím restartovat AP). Po připojení telefonu k wifi se již aktualizace nenabízela. Prosím o radu, jak lze stažení aktualizace obnovit. Díky.
Odpovědět

Zpět na „HTC Sensation“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů