LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Diskuze věnovaná chytrým telefonů od LG (G5, G4 a dalším…)
ler0
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 03, 2011 7:39
Zařízení: Galaxy Nexus, Asus Transformer

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od ler0 »

Zdravím všechny... Optimus Black je zajímavá novinka na našem trhu a tak bych byl rád, kdyby se uživatelé podělili o své zkušenosti s touto hračkou. 8-)

Pro začátek by mě zajímala objektivní výdrž mobilu? V recenzích se tvrdí, že by měl displej "Nova" byt méně náročný na energii, než jeho větší brácha s dvoujádrem.
Dále bych rád zjistil zkušenosti s celkovou konstrukcí... jak je na tom ten krycí plast dispeje a zadní kryt jestli nevrže nebo cokoliv jiného. Přeci jen apsence GG a kovového rámečku ve mě zbuzují nejistotu.
M6HE
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát čer 03, 2011 8:23
Zařízení: Samsung Galaxy Note 2

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od M6HE »

zdravim tiez. rovnako by ma zaujimalo celkove porovnanie s 2X.
1. vydrz 2. pouzitie G tlac. 3. GPS-rychlost , stabilita 4. kvalita fotaka, videa a najma vystup videa (3gp ako u 2X ?) 5. graficky cip - bude dostacujuci na beznu pracu a na pripadne obcasne hry ? (je jasne ,ze vykon z 2X sa nedosiahne - otazne je ci takyto brutal vykon mozno pri beznom pouzivani casto vyuzit )
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od Jiří Hanč »

Tak výdrž je rozhodně vyšší, ať už díky zmiňovanému NOVA displej, tak "pouhému" jednojádru. Na určování čísel si raději ještě chvíli počkám. (Výdrž je v každém případě dobrá.)
Materiály jsou cenou za váhu a tloušťku zařízení, ke zpracování ovšem výhrady nemám, vše drží jak by mělo.

G-tlačítko má pár různých nastavitelných využití (scollování v miniaturách galerie, mezi obrazovkami, v prohlížeči, přijmutí hovoru atd.), já však reálně používám pouze zapnutí fotoaparátu ze zámku klávesnice (podržení G-tlačítka + zatřepání telefonem) a dále gesta, kt. G-tlačítko nevyužívají (posunutí na další obrázek atd.).
K testování GPS jsem se ještě nedostal, stejně tak je tomu i u her. Na běžnou práci (se systémem) je ovšem výkon dostatečný. Nutno podotknout, že LG si dalo s odladěním velmi záležet a zařízení běhá krásně svižně.
Fotky jsou průměrné, v horších světelných podmínkách se však nelze vyhnout značnému šumu. Formátem je skutečně 3GP, s videem se ale pojí zatím jediný redakcí objevený bug systému a tím je zvláštní roztažení konečného videa.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od Daff_Cz »

Taky by me zajimalo, jaky to ma vykon na hry, jestli to zvladne i nejaky narocnejsi.... A dale jak moc je viditelny to nerovnomerny podsvetleni? Ve videu se o tom mluvilo, ale ja nic nevidel teda...
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od Jiří Hanč »

Moc viditelné to není, trochu více podsvětlení jakoby od tlačítek a trochu na levé straně.
A jakou hru mám tedy zkusit? Moc je nesleduji a když jsem zrovna něco zkoušel, tak se nejednalo zrovna o 3D řežby...
ler0
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 03, 2011 7:39
Zařízení: Galaxy Nexus, Asus Transformer

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od ler0 »

Děkuji za odpovědi... tak se mi zdá, že mám vybráno a příští týden obědnávám z vodafonu a pak zde přidám pár zkušeností. :-)
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od Daff_Cz »

Jiří Hanč píše:Moc viditelné to není, trochu více podsvětlení jakoby od tlačítek a trochu na levé straně.
A jakou hru mám tedy zkusit? Moc je nesleduji a když jsem zrovna něco zkoušel, tak se nejednalo zrovna o 3D řežby...
tak třeba klasiku angry birds, n.o.v.a. 2, brothers in arms... atd.. děkuji mockrát..
gujas
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 05, 2011 15:04
Zařízení: nokia

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od gujas »

zajímala by mě kvalita reproduktoru, dobrý či špatná? mono či stereo? jak zvládá přehrávání na plný volume?
Paranoid
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: úte kvě 24, 2011 19:03
Zařízení: Omnia 7

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od Paranoid »

Mě by zas zajímal zvukový výstup do sluchátek, přece jenom jsem audiofil a na kvalitě zvuku si potrpím :grin: Líbí se mě tahle luxusní černá placička :P
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od Daff_Cz »

Gujas: na konkurencnim serveru, kde uz recenze je, pisoz, ze hlasitost je velka ale kdyz hraje na plny koule tak dost vibruje zadni kryt, ale ze nikde nic necvaka jelikoz ten kryt drzi pevne... Tak nevim no... A zvuk reproduktoru maji v minusech...

Paranoid: z te same recenze pisou, ze je to lepsi prumer...
M6HE
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pát čer 03, 2011 8:23
Zařízení: Samsung Galaxy Note 2

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od M6HE »

ZVUK
v sluchatkach je podla mna dost slusny. reprak pouzivam minimalne obcas na hovory a obcas ne kratke video.
pri maxime sa jemne zadny kryt chveje - to ano, ale nejak rusivo to nevnimam, snizenie hlasitosti o 1 dielik to vyriesi.

RAM:
inac aku mate priemernu RAMku pri pouzivani ? ja sa nachadzam na urovni 90 - 140 priemer (original ROM) obcas ked mam spustenych mrte aps a perklikavam medzi nimi tak mi spadne aj k 50 a to uz je potom dost citim spomalenie.
dufam,z e s 2.3 resp. ak by prisla hned 2.4 pride v tomto este lepsia optimalizacia.ň
na zaklade takto znizenej volnej RAM (raz som dokonca videl 26MB - udaj mam totiz priamo na hlavnej obrazovke) sa mi 3x samovolne restartol phone - ma stym niekto podobne problemy - ocenim nazory ?
advance task killer mam na automat -1hod nastaveny. 90% je to postacujuce, obcas teda ked prepinam GPS,market, Inet, poznamky atd mi klesne RAM.

DISPLAY
- fantazia - nemam najmensie vyhrady ani k podsvieteniu (rovnomernost). na slnku genialne citatelne.
zobrazenie ciernej farba ma vobec nerusi - pre moje oko je to plne ok, navyse plne cierny display mam ja minimalnea aj tmave weby nebyvaju cierne ale len tmave, takze toto u mna absolutne nevadi.

ROM pamat
v tunajsej recenzii je uvedenych 1,7GB volnej ROM pamate po spusteni. na inom cz.webe je napisane 1GB (z dvoch). ja som mal tiez len 1GB volnej ROM pri spusteni (kupene orange.sk) - neviete kde moze byt ten rozdiel ??

VYDRZ:
zvyknem byt vela na telefone vzdy. teraz kedze je to moj 1.android o to viac, kedze sa hram so seckym moznym. momentalne mi baterka nevydzri viac ako den (rozumej rano-vecer)
napr. vcera: 120 min volania (in/out) 8 sms-out , 8.sms-in (citanie) 2G cely den (mimo wifi -cca 2-3 hod )
vysvieteny display aktivnym pouzivanim mobilu cca 4-5 hod - hruby odhad (regulacia minimum - resp do 80% na slnku -
rozne)
gps cca 20-30 min
to vsetko od 70% nabitia ( rano) a este jedno full nabijanie poobede az do noci.
zatial teda nic moc. snad ked sa ukludnim s pouzivanim na normal budem schopny objektivnejsie zhodnotit vydrz.
MirosPikos
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob črc 11, 2009 8:01
Zařízení: E51

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od MirosPikos »

Zdravím, uvažuji o tomto přístroji a chtěl bych se zeptat, na citlivost GPS případně na průměrnou rychlost "lognutí" nějakém rozumném prostředí.

Telefon bych rád používal na logování výletů (MTB, horský treking...)

Případně jestli mi někdo doporučí raději HTC Incredible S? Trochu se bojím, že LG není ještě tak moc zajetá značka pro Smartphony, jako je třeba HTC nebo Samsung. Ale co není, může být.

Díky
fishkaa
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:34
Zařízení: LG Optimus 2X
Bydliště: Praha

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od fishkaa »

GPS používám převážně pro auto navigaci a rychlost a citlivost mi přijde výborná... U toho logování bych se bál jenom výdrže na jedno nabití (nezkoušeno, mám cyclo logger :-) )
hollywood2
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 14, 2011 21:55
Zařízení: Vodafone Lg P970 black

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od hollywood2 »

Prosím o radu-existuje nějaká aplikace na upozorňování zmeškaných událostí.Nemáte nějaké zkušenosti??Aby se třeba rozblikali senzorová tlačítko nebo něco podobného?? 8-)
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 310
Registrován: úte led 17, 2006 8:28
Kontaktovat uživatele:

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od anawarr »

na oficiálních stránkách gorilla glass
http://www.corninggorillaglass.com/prod ... gorilla/lg

je uvedený OB, že má tvrzené sklo. ale ve všech recenzích se uvádí, že nemá gorilla glass. může některý vlastník nožíkem rýpnout do skla (dělám si samozřejmě srandu), potvrdit, jestli má, nebo nemá gg?? určitě by to bylo někde na balení...
hollywood2
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 14, 2011 21:55
Zařízení: Vodafone Lg P970 black

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od hollywood2 »

Scan.rar
obrázek obalu
(174.99 KiB) Staženo 477 x
Scan1.rar
(149.81 KiB) Staženo 401 x
obrázky obalu :P
Kot3l
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 22, 2010 1:25
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: jihočesko/Pražsko

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od Kot3l »

A vidí to tam někdo? :D A co takhle oskenovat ten manuál co k tomu dávaj, to by taky šlo? :D Zkusíme kontaktovat LG, sice to bude k ničemu ale člověk nikdy neví....

Update: A jen tak pro sychr jsem napsal nejen české ale i anglické podpoře LG, tak uvidíme jestli jejich zákaznická podpora stojí za prd i na západě :D

-- doplnění předchozího příspěvku (pon črc 18, 2011 16:23) --

Musím říct že už dlouho jsem se tak nezasmál... LG zareagovalo poměrně rychle, jak česká tak anglická podpora... ale ty odpovědi :D :D :D

Obrázek Obrázek

Abych byl úplně fér, musím dodat že na českou podporu jsem se obracel ve formuláři přes telefon KE970, protože z řady Optimus v tom formuláři na výběr není žádný, nicméně jsem je na to ve zprávě upozornil aby nedošlo k záměně, což asi nedošlo protože odpověděli správně P970.
Ještě počkáme jak se vyjádří CZC, které telefonicky kontaktovalo českou pobočku LG.
diviline
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 03, 2010 11:42
Zařízení: Xperia Z, Optimus 4X, SGS III, ASUS Transformer

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od diviline »

To je hezké, když samo LG vlastně neví co v telefonu má :tlem:
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 310
Registrován: úte led 17, 2006 8:28
Kontaktovat uživatele:

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od anawarr »

no to znamená, že OB gorilla glass nemá a spíš mají zmatek na webu výrobce GG. neumím anglicky, ale určitě by někdo mohl směřovat dotaz tam :wink:
Kot3l
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 22, 2010 1:25
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: jihočesko/Pražsko

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od Kot3l »

Ten pravý obrázek je odpověď na dotaz na anglickou podporu, a píší že OB obsahuje GG :D
Odpovědět

Zpět na „LG telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů