LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Diskuze věnovaná chytrým telefonů od LG (G5, G4 a dalším…)
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od rraol »

A baterka ti vydrzi celej den? Ja ji fakt mam jen na dopoledne :-(
Xman010
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 08, 2011 10:03
Zařízení: LG P970 Optimus Black

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od Xman010 »

ler0 píše:Zdravím všechny... Optimus Black je zajímavá novinka na našem trhu a tak bych byl rád, kdyby se uživatelé podělili o své zkušenosti s touto hračkou. 8-)

Pro začátek by mě zajímala objektivní výdrž mobilu? V recenzích se tvrdí, že by měl displej "Nova" byt méně náročný na energii, než jeho větší brácha s dvoujádrem.
Dále bych rád zjistil zkušenosti s celkovou konstrukcí... jak je na tom ten krycí plast dispeje a zadní kryt jestli nevrže nebo cokoliv jiného. Přeci jen apsence GG a kovového rámečku ve mě zbuzují nejistotu.
Výdrž je u mého mobilu docela tragická, nevím, jestli mám nějaký vadný kousek, nebo to tak skutečně je, ale sotva mi vydrží den, samovolně se vybíjí, od rána jsem vypojil nabíječku a 10% baterky je pryč a to jsem napsal 2 smsky.....konstrukce telefonu je výborná, displej super. Celkově tento telefon chválím, až na tu výdrž....
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od Vitezslav2 »

Nevíte proč na LG P970 Optimus Black nefunguje obraz čt24?Aspoň u mne to tak je.Díky.
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od rraol »

Nevěřím že ta baterka má 1500 mAh :-Z
Tyvoe s tímhle se fakt nedá žít. Ráno ho vyndám z nabíječky, u snídaně si z něj přečtu maily a zprávy (cca 5 min?), pak jdu do auta, jedu 40 minut a to je zas v nabíječce. Pak v práci cca 8 - 10 hovorů, párkrát skouknout excel tabulky nebo internet, a v 11 baterka řve že je po ní. Na oběd si sedám blízko zásuvky, nabíjím celou dobu co jím, na stavbě zas je v nabíječce pokud můžu sedět v kanclu, odpojím když jdu ven. Takhle mi jakž takž přežije po kouskách odpoledne, cestou domu je zas v autě v nabíječce, a doma když už je klid tak třeba 15 min zahraju nějakou hru a zase zdechne.

Jestli ta baterka není schopná přežít 4 hodiny běžnýho používání, považuju to za dost zásadní informaci která by měla být napsaná červenou fixou na krabici!! Stačilo by mi kdyby se dokázal dožít bez nabíječky večerních zpráv na nově, snad nechci tak moc. S timhle se fakt nedá normálně žít a pracovat, a vrátit ho taky už nejde. Reklamaci mi zamítli, protože spotřeba baterie závisí na používání, a vytřískat během tří hodin baterku je teoreticky možné, proto je to normální a nejde o vadu.
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od Vitezslav2 »

Mně baterie vydrží při běžným používání den a půl.
rraol
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned dub 11, 2010 21:15
Zařízení: LG Optimus Black
Bydliště: Praha 9 - Čakovice
Kontaktovat uživatele:

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od rraol »

Takže by reklamace měla mít šanci ne?

Ještě jsem zjistil, že je v telefonu uloženo video, které zjevně natočili prodavači v prodejně Vodafone. Tímpádem je baterie zcela určitě použitá, kdoví jakým procesem prvního nabití prošla. Jdu tam ještě jednou.

Blbý je, že jestli mi ho přijmou k reklamaci, zas budu nějakou dobu bez telefonu, a to už jsem si do něj natahal placené aplikace (např. office za 250,- Kč) a jsou v něm i data, která jsem v něm už editoval (xls tabulky...)

Data si stýhnu do PC, ale nevím jak je to s již jednou zaplacenou aplikací? V případě výměny přístroje získám zpět své jednou zaplacené aplikace, pokud se znovu přihlásím pod stejným google účtem?

-- doplnění předchozího příspěvku (pon srp 15, 2011 13:04) --

Navíc nevím co se děje s tím BlueTooth. Je nějaký důvod, aby telefon nenašel moje HandsFree? Žádnej předchozí telefon s ním neměl problém. Nevím zda je v VlueTooth zapotřebí sledovat kompatibilitu? Myslel jsem že BT zařízení jsou schopna pracovat "každý s každým"?

Klidně si půjdu koupit jiné HF, pokud budu vědět jak vybírat, abych měl jistotu, že tato moje noční můra ho najde a bude s ním spolupracovat.

-- doplnění předchozího příspěvku (úte srp 16, 2011 16:10) --

Tak mám dvě zprávy :-)
Dobrá je, že BT pracuje správně. Moje Hf se totiž resetuje jinou kombinací stisku tlačítek Volume a MFB, než jak se psalo v návodu, takže bylo stále skamaráděno s mou starou ukradenou Omnií. Teď už je to OK.
špatna zprava je, ze ackoliv se mi povedlo ziskat v reklamaci baterku z jineho pristroje (po chvilce pani vedouci souhlasila, rozbalila krabici a jiny pristroj odeslala reklamovat s mou puvodni baterkou), nezbavil jsem se problemu s vydrzi.
Chyba bude nekde u me. Ve sledovani spotreby vevodi seznamu POHOTOVOSTNI REZIM BUNEK. Priznavam ze nevim co to je, na peti zaklafnich plochach mam nasazeny v podstate jen Shortcuts k casto pouzivanym aplikacim (dohromady cca 20 zastupcu). Z widgetu mam na 4 plochach: active weather, rychle volby oblibenych kontaktu, zalozky prohlizece, googlebsearch, kalendar, analogove hodiny. Nezda se mi se by neco z toho melo tak zrat baterku.
Jas mam stazeny skoro na tmu (takze je mi reklama o svitivosti tohoto displaye nanic), behem dne je standartne vypnuto BT, wifi, GPS. Nevim co bych mohl pro zivotnost baterie jeste udelat? Poradite pls?
vlachuj
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 20, 2011 13:59
Zařízení: LG Optimus Black

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od vlachuj »

Zdravim
jsem spokojeny uživatel LG optimus Black ale chtel bych se zeptat jestli nekdo nevi jak to vypada s aktualizaci na android 2.3
aspon nejake odhady.
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 310
Registrován: úte led 17, 2006 8:28
Kontaktovat uživatele:

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od anawarr »

můj odhad je, že aktualizace nebude
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od Vitezslav2 »

Výrobce udával že bude.
CJMonty
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte říj 13, 2009 12:48
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610, LG Optimus Black
Bydliště: Brno

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od CJMonty »

Zdravim. Tak jsem se vcera stal stastnym majitelem Optimusu Black. Je to muj prvni android, takze se zatim rozkoukavam.

Zajimalo by me, jak presne funguje nakupovani aplikaci v marketu. Moc se mi nechce ukladat do telefonu cislo kreditky, ktery by v prlipade odcizeni nebo ztraty bylo zneuzitelny. Jak tohle resite vy? Dalsi vec je jestli se mi koupene aplikace v marketu ukazou i po hardresetu jako koupene a nebo je budu muset platit znovu.

Diky za rady
vlachuj
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob srp 20, 2011 13:59
Zařízení: LG Optimus Black

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od vlachuj »

aplikace a hry mas koupene pro svuj ucet nikoli pro telefon
[email protected] pak si to muzes stahovat po prihlaseni do jakehokoli telefonu/tabletu s operacnim systemem android
hollywood2
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 14, 2011 21:55
Zařízení: Vodafone Lg P970 black

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od hollywood2 »

Mě baterka vydrží den,ráno vypojím nabíječku a večer dávám na nabíječku,ale ještě ukazuje 30% kapacity.
1pepino
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 28, 2011 6:31
Zařízení: LG oOptimus black

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od 1pepino »

Zdravím vás všechny. Potřebuji pomoc. Nenainstaloval jste si někdo toto z xda? "huexxx-nova7-opt-v1-ico" Ráno to tam bylo a nyní ne. Tak nevím, proč to Huexxx stáhl. Nemáte někdo přehled???
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1242069" onclick="window.open(this.href);return false;
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od Vitezslav2 »

Mám problém s foťákem.Když vyfotím fotku,tak se mi v galerii vůbec neukáže a ve správci se ukazují jako poškozené.Nevíte čím to je?
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od TMASKA »

poprosim o info jelikoz blacka zatim nemam ale mozna uvazuji , je uz neco znamo od minulych dob ohledne teto debaty jak to vypada s aktualizaci na 2.3 android.

opravdu je ta baterka tak spatna jak nekteri pisou nebo je to ok , budu jen volat a sms plus maaalo filmy a hudba , skoro vubec wifi bluetooth internet , tak to by den mohlo vydrzet co myslite dle vasich zkusenosti , dekuji za info
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od Vitezslav2 »

Den ti urcite vydrzi.
CJMonty
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte říj 13, 2009 12:48
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610, LG Optimus Black
Bydliště: Brno

Re: LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od CJMonty »

Den s nim davam bez problemu i kdyz odpoledne prijdu domu povesim se na wifinu a celej vecer browsim. Zakladem je povypinat vsechno co nepotrebujes.
PinkDuckieCZ
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 08, 2011 12:20
Zařízení: LG P970

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od PinkDuckieCZ »

Zdar,
Kde se dá stáhnout český manuál??? nějak se mi přes ten prográmek od LG nedaří.Neposlal by mi ho někdo na email???

Jak nastavit vlastní zvuk (song) pro zvonění a SMS? dá mi to vybrat, ale vlastní vložit nemůžu.
Pokinator
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: ned pro 27, 2009 18:08
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od Pokinator »

Zdravím,

cca měsíc vlastním Optimus Black.

Chtěl bych se zeptat jestli by mi někdo neporadil ohledně problému, který se týká připojení k domácí wifi. Telefon se připojí, ale internet nefunguje, jiné zařízení jako notebooky, Diamond 2 po připojení krásně načítají internet. Zkoušel sem Blacka připojit v restauraci a internet šlapal, takže vůbec netuším kde může být chyba?

Druhý problém se týká emailového klienta, připojím účet se seznamu.cz , ale ten vůbec nenačítá zprávy, jen odesílá (ze 4 účtů mi fungoval jen jeden) Pouze po povolení funkce push se stáhne do telefonu třeba 200 starých mailů i z roku 2008, ale nové vůbec nepřicházejí...

A poslední nejzásadnější a nejspíš i problém k reklamaci je, že se s ním skoro vůbec nedá volat. Pokud mi někdo volá, v telefonu je naprosto hlucho, druhá strana mě slyší ale já bohužel jí ne. Až na druhý pokus pokud volám obratem zpět, tak je hovor v pořádku. Také se stává, že telefon sám hovor ukončuje, 10 vteřin telefonuji a poté šlus. Dokonce se mi podařilo, že při hovoru mi přišla smska a hovor se ukončil. To se stalo asi celkově 3krát.

Telefon je celkově fajn, ale bohužel z těchto problémů sem jaksi v rozpacích. Díky za Vaše rady a názory.
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

LG Optimus Black - rady a zkušenosti

Příspěvek od Vitezslav2 »

Můžete mi poradit,jestli se dá nějak změnit prostředí vytáčení a příjmutí hovoru bez rootu?
Jenom ne ,,full screen caller".
Děkuji za radu.
Odpovědět

Zpět na „LG telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů