Tablet pro tříleté dítě

Fórum věnované tabletům s operačním systémem Android
Gwaihir
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: úte dub 22, 2008 12:13
Zařízení: LG G2, Nexus 7
Bydliště: Brno

Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od Gwaihir »

Každý to dělá jinak, já mám 3 děti, všechny základní školou povinné a vlastní tablet nemá nikdo. Občas si půjčí můj nebo ženy, ale snažím se zabavit je jinak - hlavně sport venku i uvnitř, ale i hudební nástroje, deskové hry. Počítačové hry i u pubertálního syna omezuji, obvykle nemá prostor víc jak 2-3h týdně. Vlastní tablet je zatím úplně zbytečný.

Každopádně doporučuji tablet pojistit proti zničení vlastní chybou, čtyřleté dítě nemá páru o ceně, ani o výdrži.

Ze software doporučuji:

https://play.google.com/store/apps/deta ... kacz&hl=cs" onclick="window.open(this.href);return false;

https://play.google.com/store/apps/deta ... eese&hl=cs" onclick="window.open(this.href);return false;
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od Thompson »

Takhle vážně vychovávat děti?Samozřejmě neříkám, že se mají uplně flákat, ale kdyby mě někdo takhle v pubertě sekíroval, tak nejspíš budu dělat všechno obráceně a skončím pod mostem s jehlou zapíchlou v ruce :D
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

Re: Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od dvzd »

Gwaihir píše: Ze software doporučuji:

https://play.google.com/store/apps/deta ... kacz&hl=cs" onclick="window.open(this.href);return false;

https://play.google.com/store/apps/deta ... eese&hl=cs" onclick="window.open(this.href);return false;
Diky moc.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od GreenArrow »

Thompson píše:Takhle vážně vychovávat děti?Samozřejmě neříkám, že se mají uplně flákat, ale kdyby mě někdo takhle v pubertě sekíroval, tak nejspíš budu dělat všechno obráceně a skončím pod mostem s jehlou zapíchlou v ruce :D
Takže, kdyby ti někdo řekl ve 13 nepíchej si tu jehlu do ruky tak půjdeš a uděláš to, protože je to sekýrování?
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od Thompson »

Už z principu, nutit mě někdo na něco hrát, lítat po venku, ještě do toho chodit do školy a mít pár hodin týdně (wtf?) na PC, tak to udělám z vlastní vůle a ne z principu :D
Neříkej, že se rád nesjedeš v létě v Bristolu.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od GreenArrow »

V Bristolu jsem nikdy nebyl. Ale Brighton je fajn no :-D
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od PetrCBR »

At se to nekomu libi nebo ne, tak male deti se uci nove veci nejrychleji a dnes je takova doba, ze prim hraji pocitace (a do budoucna bude znalost IT jeste vetsi prednosti). Nerikam ze je uplne dobre 'zavrit pusu' diteti tabletem, ale je urcite dobre detem predavat nejake IT vzdelani uz v utlem veku. Ja mel to stesti, ze jsem byl ve styku s pocitaci uz od malicka a v podstate znal z prvni ruky jak probihal vyvoj az k dnesnim pocitacum. Kdyby tomu tak nebylo, moc neverim tomu ze bych dnes mel takove znalosti a zkusenosti v IT (ktere se odrazeji i na vysi financniho ohodnoceni).
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od bigt »

Všechny děti budou umět na PC a my na stari budem mrznout, protože nám nikdo nezapoji topení... Počítač je dobrá věc, ale nerozvijí manuální zručnost...
Gwaihir
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: úte dub 22, 2008 12:13
Zařízení: LG G2, Nexus 7
Bydliště: Brno

Re: Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od Gwaihir »

Thompson : ale já ty moje děti k ničemu nenutím, dělám to tak, aby to chtěli sami ;) Na počítač nezbývá čas. Škola, kroužky a volno je fuč ;)
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od PetrCBR »

bigt, neboj ... deti uzivatele Gwaihir budou manualne pracujici a ti nam to topeni zapoji :-D
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od Thompson »

Myslím si, že těch méně rozumově zdatných (topení) bude víc jak těch zdatnějších (počítač).Vždycky.
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

Re: Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od dvzd »

Tak ale displej toho tabletu Op3n dott W032i-C3 je IPS a to patri spis k tem lepsim ne?

http://www.op3ndott.cz/#/hardware
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od tslany »

IPS není samo o sobě známkou kvality, ačkoliv lepší IPS než TN, to je pravda :-)
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 409
Registrován: ned led 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

Re: Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od dvzd »

Ja hodnotim tento displej subjektivne kladne. Stejne mu ten tablet vydrzi max. rok, nez to rozbije, nema cenu kupovat neco draheho.
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od amentma »

Neviem ci sa da takto zjednodusovat, ze oni to aj tak rozbiju tak načo priplacat za kvalitu. Ja som skôr opačného nazoru, nielen kvalitný tablet, ale aj kvalitné puzdro a je to v suchu. Chalanom som kúpil iPad 4 spolu s puzdrom m-edge supershell, za 2 roky pouzivania, mnohých padoch a precestovanych kilometroch je všetko v najlepsom poriadku, bez akéhokoľvek poskodenia (vlasove škrabance na skle neratam).

Nech si tvrdi kto chce co chce, ipad je proste na tuto vekovu kategórii nie ze najlepší, ale jediný použiteľný. Rýchly, intuitívny. Stabilný, s kvalitnými vzdelávacími a rozvojovymi apps vrátane slovenských a českých. Bodka. Je to krásne vidieť, ked napr. v skolke alebo u logopeda dostali z nejakých grantov tablety s androidom, reálne ich nikto nechce používať, furt sú zakusnute, ovladanie je rebus aj pre dospelú obsluhu, nie to ešte pre dieťa. Kvalita apps tiež ďaleko za iOS.
marcoama
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: stř led 16, 2013 19:43
Zařízení: iP6/ SGSIV / iPAD mini2

Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od marcoama »

Nejsem iOvce, ba naopak, ale kdyz tablet, tak iPad. Mame doma uz 3. Ten posledni, mini s retinou doatanou deti pod stromeček, at nam neberou ty nase ;-) diky family sharing je to nyni pro mne jasna volba, nejen kvuli appek, ale i fotek, videi apod
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od M.BoBo »

amentma:

AMEN!

Fakt mi mluvíš z duše. Divím se, že tohle nikdo nepochopí. Taky bych si dokázal představit jako ideální tablet (nejenom) pro dítě iPad.

Možná spíš iPad mini, kvůli váze a k němu nějaké to pořádné masivní pouzdro, kterých je na eshopech mraky.
Gwaihir
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: úte dub 22, 2008 12:13
Zařízení: LG G2, Nexus 7
Bydliště: Brno

Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od Gwaihir »

amentma píše:.....

Nech si tvrdi kto chce co chce, ipad je proste na tuto vekovu kategórii nie ze najlepší, ale jediný použiteľný. Rýchly, intuitívny. Stabilný, s kvalitnými vzdelávacími a rozvojovymi apps vrátane slovenských a českých. Bodka. Je to krásne vidieť, ked napr. v skolke alebo u logopeda dostali z nejakých grantov tablety s androidom, reálne ich nikto nechce používať, furt sú zakusnute, ovladanie je rebus aj pre dospelú obsluhu, nie to ešte pre dieťa. Kvalita apps tiež ďaleko za iOS.
Já mám doma iPAD 2 a Nexus 7 - nevidím mezi němi zásadní rozdíl v jednoduchosti ovládání. Prostě používané aplikace jsou na ploše nebo ve složkách, to je úplně stejné u obou. Apple má sice jedno tlačítko na zavření aplikace, Android to řeší softwarově, ale je to o zvyk - rozhodně to není rébus a kvalitní tablet s Androidem se také nekouše. Ale to je detail.

Hlavně by mě zajímaly ty kvalitní vzdělávací a rozvojové apps. Většina těch aplikací je přece pro Android i iOS. Máš nějaké konkrétní aplikace, na kterých demonstruješ, že kvalita iOS aplikací je větší, jak android aplikací? Já osobně zatím porovnávám jen hry a tam mi to přijde více méně podobné. Rozhodně nemohu říct, že by kvalita aplikací na jednom nebo druhém systému byla rozdílná. iPAD 2 je rychlejší než Nexus 7 a má větší displej. Stejná aplikace mi na iPADu naběhne mírně rychleji, ale rozhodně je herní zážitek podobný, pokud to umožňuje velikost displeje, ale to se bavím třeba o MOBA hrách a to nechci. Prosím o nějaké tipy na kvalitní vzdělávací hry. Děkuji.
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od amentma »

to je niekedy tazke pochopit dospelemu, navyse IT fanusikovi, ze tie 3 senzorove resp. virtualne tlacidla nie su to iste ako jedno hardverove tlacidlo... pre male deti je to skratka zloba, stlacaju to omylom, potom nie vzdy vedia cuvnut naspat tam kde boli, appky sa casto pri uspati a naslednom zobudeni vratia do menu rsp. nepamataju si progress... cele zle.

co sa tyka apps, ano su chvalabohu firmy, ktore robia svoje apps pre iOS aj pre Android, z "domacich" urcite pochvalu zasluzi http://www.pmq-software.com/sw/sk/vyucbove-hry/" onclick="window.open(this.href);return false; ale nie vzdy je aj kvalita appky rovnaka na oboch platformach. v idealnom pripade na vsetkych troch, lebo su aj borci ktori robia appky aj pre Windows tablety...

Ak si sa pytal, co specialne je na iPad lepsie ako na Android, dam sem najlepsie viditelny priklad - mam kupeny set na appky https://www.playosmo.com/" onclick="window.open(this.href);return false; a je to genialne. prepaja to ten virtualny svet s fyzickym co maju okolo seba. to si myslim ze je cesta do buducnosti, lebo vela krat vidno na tych "tabletovych" detoch, ze puzzle v ipade poskladaju lavou zadnou, ale puzzle na stole ani nahodou... v tablete je to castokrat zjednodusene az prilis, dieliky nie su pootacane, pritahuju sa na spravne miesto, atd...
Gwaihir
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: úte dub 22, 2008 12:13
Zařízení: LG G2, Nexus 7
Bydliště: Brno

Tablet pro tříleté dítě

Příspěvek od Gwaihir »

Díky za tip. PMQ dělá dobré věci, na androidu jich plno mám pro děti.

Playosmo je zajímavý počin, ale přijde mi tam ten tablet trochu navíc. Pro děti to možná zajímavější je, ale pořizovat jim to nebudu. IMHO jsou lepší nějaké deskové hry (winomino, hive - http://www.planetaher.cz/detail/abstraktni-hry/hive/" onclick="window.open(this.href);return false; carcassone, scrabble a mnoho dalších). Ale neznal jsem to a chápu, že pro děti na tabletech závislé to může být pecka.
Odpovědět

Zpět na „Tablety s Androidem“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů