Asus Nexus 7 16GB 2013 zkušenosti.

Fórum věnované tabletům s operačním systémem Android
Odpovědět
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Asus Nexus 7 16GB 2013 zkušenosti.

Příspěvek od Simon »

Tak teraz sa kompletne otriasol môj výber tabletu :)
Kunki
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: čtv říj 21, 2010 21:32
Zařízení: Galaxy NOTE II

Asus Nexus 7 16GB 2013 zkušenosti.

Příspěvek od Kunki »

No já jsem si taky dělal zálusk na Nexus 7 2013, ale potom co jsem pročetl diskusi na XDA to vidím spíš na Lg G Pad 8.3. :)
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Asus Nexus 7 16GB 2013 zkušenosti.

Příspěvek od elcrys »

To, že tablet nereaguje, může mít dvě příčiny:

1. Tuhnutí. Již jsem si postěžoval v jiném vlákně, dělají to i systémové aplikace v naprosto čistém systému. Obvykle skroluji a najednou výtuh, jako kdybych došel až nakonec seznamu, ovšem posuvník ukazuje, že to není pravda. Takže mydlím prstem po displeji jako blázen, často tak dlouho, než se objeví hláška, že aplikace neodpovídá - to si člověk potom připadá jako blbec. Nutno podotknout, že stačí tapnout na "wait" a aplikace se zase rozběhne. Dříve bylo zvykem, že je uživatel informován o práci na pozadí (přesýpací hodiny, kolečko), dnes se takové věci nenosí, takže je uživatel ponechán v nejistotě, zda tablet vytuhl, nebo má uživatel sám gramlavé ruce/prsty a přístroj neumí ovládat.

2. Závada na dotykovém displeji. To už je horší - sám jsem svoje dlouhodobé problémy naprosto přesně identifikoval pár dní zpátky v následujícím videu - http://www.youtube.com/watch?v=aBEEf8wlJRQ. Bližší popis je třeba zde a zde. Nevěděl jsem čím to je, ale občas dotykový displej v určitých částech naprosto nereagoval, teď už vím, že to bylo tím, že jsem měl tablet prostě položený na posteli. 10x tapnout/třísknout na jedno písmeno na klávesnici, to už trochu příliš. Tohle určitě není normální chování kapacitního displeje. Vzhledem k tomu, že výrobce již vydal aktualizaci řešící problémy s dotykovým displejem, pochybuji, že se budou popsaným problémem dále zabývat. Opět je na xda spousta nespokojených uživatelů, kteří svá zařízení bezúspěšně reklamují.

Co se týče vadných pixelů, tak na ty jsem u monitorů poměrně ras, ale Nexus jsem prověřil až nyní, po příspěvku Pavla. Výsledek - 0 vadných pixelů/subpixelů. I kdyby nějaký byl, tak u IPS by měl být zhasnutý, navíc při takovém DPI opravdu těžko dohledatelný - tohle bych asi neřešil.

Co se týče restartů, tak o tom slyším poprvé - na svém zařízení jsem nic takového nepozoroval (co není, může ještě být :) ). Asi bych opravdu zkusil používat zařízení delší dobu pouze se základními aplikacemi, abych mohl naprosto vyloučit nekompatibilitu s nějakou aplikací třetí strany. Podle mého názoru se může klidně stát, že nějaká aplikace naboří důležitý systémový proces a donutí zařízení k restartu.

Je fakt, že se občas na xda řeší až kraviny, jako třeba průsvity podsvětlení, ale na něčem zase kus pravdy je - už se zmiňovalo brutální šumění, jinak kvalitních repráčků, při nízko nastavené hlasitosti? :)

Jinak moc bych nespoléhal na KitKat, protože ten sám může přinést spoustu problémů. Jak se Nexus 5 dostává mezi lidi, spousta z nich hlásí velké problémy s kompatibilitou SW třetích stran, což se sice časem vyřeší (alespoň pro aplikace, které jsou ve vývoji), ale já sám budu s upgradem hodně opatrný.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Asus Nexus 7 16GB 2013 zkušenosti.

Příspěvek od elcrys »

Teď jsem měl chvilku čas, tak jsem na zkoušku flashnul nový SW pro dotykovou obrazovku podle návodu zde - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2428133

Nejvíce uživatelů hlásilo úspěch se souborem "boot-ts10-lock.img", takže jsem zkusil nejdříve ten. Potom jsem testoval obrazovku ve dvou situacích, ve kterých se problém spolehlivě ukazoval:

1. tablet položený na posteli a psaní na klávesnici v landscape,
2. tablet položený na posteli a tažení prstu z levého dolního rohu (opět landscape).

V obou případech byla znát v horní části displeje (portrait) mrtvá zóna, kde tablet sporadicky reagoval na dotyk. Po flashnutí výše uvedeného souboru oba problémy zmizely a zatím jsem si nevšiml, že by to přineslo nějaké parazitní jevy. Dám tomu ještě pár týdnů testování, ale zatím to vypadá, že grounding issue je pryč (připomínám, že při držení tabletu v ruce, nebo při jeho položení na tvrdou podložku se tento problém neprojevuje).
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Asus Nexus 7 16GB 2013 zkušenosti.

Příspěvek od Simon »

Tak Nexus objednaní nakoniec. Tak som zvedavý čo a ako. :)
Uživatelský avatar
Stimpi
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 22, 2013 0:06
Zařízení: Lumia 920, Nexus 7
Bydliště: Maranello/Pardubice

Asus Nexus 7 16GB 2013 zkušenosti.

Příspěvek od Stimpi »

Ahoj, o vikendu jsem taky neodolal tomuhle tabletu. Droida jsem nikdy pred tim nepouzival.
Chtel jsem se zeptat, Zatim tam mam 4.3 a hlasi ze aktualni, jak jsi tam dostal 4.4?

Co se tyce aplikaci, prijde mi v zakladu tablet cca prazdny (coz nevidim jako chybu), co pouzivate za aplikace?

Pouzivate nekdo bezdratove dobijeni?

Dik Sti
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Asus Nexus 7 16GB 2013 zkušenosti.

Příspěvek od Simon »

Tak tablet je doma a je to paráda :)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Asus Nexus 7 16GB 2013 zkušenosti.

Příspěvek od Simon »

Jo, nainštaloval som všetko čo som potreboval a idem na to :)
Už som si vďaka WP dávno odvykol na takto pohodlní multitasking a upozornenia :D

Púzdro som objednával zo zahraničia kedže na Slovensku skoro vôbec nič nie je, prípadne je dlhodobo nedostupné. A zo zahraničia to tu mám do 7-10 pracovných dní. :)

Otázka akú klávesnicu by ste mi doporučili ktorú by som si mohol prispôsobit, prípadne rozdeliť?
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Re: Asus Nexus 7 16GB 2013 zkušenosti.

Příspěvek od Simon »

4.4.2 aktualizácia k dizpozícií :)
Odpovědět

Zpět na „Tablety s Androidem“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů