Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Fórum věnované tabletům s operačním systémem Android
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JanHavlicek »

Zdravím všechny,

překvapuje mě, že tu ještě není téma Nexus 7 a zkušenosti prvních majitelů s tímto tabletem. Jsem teďka 3 měsíce v USA, tak jsem si zakoupil 16GB variantu. Kdybyste proto chtěli vědět nějaké věci okolo toho, stačí napsat.

Prozatím jsem tam flashnul ParanoidAndroida, udělal unlock a root. Musím říct, že všechno je krásně svižné, doinstaloval jsem si i ten flash a přesto je vše v prohlížeči plynulé.

Jediný problém je, že jsem objevil jeden vadný pixel při přehrávání filmů. Při černém pozadí svítí zeleně :/ Ale jinde v systému to není vidět, ještě to pořádně prozkouším
Revin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pon zář 24, 2007 0:16
Zařízení: Samsung Nexus S

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Revin »

Já určitě koupím až dorazí sem, za tu cenu toho prostě nabízí hodně. Taky rovnou plánuju nějakou úpravu abych dostal tablet UI :-)

Možná by mě zajímala výdrž/dobíjení (dobíjí se prý dlouho). A co velikost? Vyhovuje? Říkám si, jestli těch 7 palců nebude málo...

Ještě se trochu bojím toho chybějícího 3G modulu - mě samotnému to nevadí, ale u her jsem si všimnul, že se v poslední době některé snaží na začátku někam připojit (a když se jim to nepovede, tak se ukončí). Bylo by hloupé koupit si nějakou super hru a pak zjistit, že ji můžu hrát jen doma na wifi (příp. přes tethering, ale to není zrovna pohodlné, navíc třeba v metru by to stejně nešlo...)
JanHavlicek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 14, 2006 12:57
Zařízení: Xiaomi Redmi 2 2GB
Bydliště: Praha

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JanHavlicek »

Tak sedmipalcová úhlopříčka vyhovuje, myslím si, že je to ideál, dá se dobře chytit do ruky a oproti 10" tabletům je lehčí.

Co se týče nabíjení, tak popravdě nevím, jak dlouho to trvá, protože jsem vždy nabíjel přes noc. Ale zdá se mi, že s originální nabíječkou je to pár hodin, srovnatelných s ostatními tablety (aspoň když jsem to zkoušel nabíjet jednou chvilku přes den a procenta naskakovaly celkem svižně). Přes USB kabel a připojení k počítači už je to bída, to ani po několika hodinách připojení nepřibyly snad žádný procenta, zkrátka to chce nabíjet ze zásuvky.

Chybějící 3G moduk zkusím nahradit WiFi tetheringem, ale tak je jasný, že pak budu muset řešit ještě nabíjení telefonu :/

Jinak po pár týdnech používání musím říct, že spokojenost. Chrome zvládá i mé náročné používání, kdy mám otevřených 10 záložek a pořád mezi nimi přepínám (i když nedrží všechny záložky načtené a při otevření se načítají občas znovu) a hlavně se nikde na nic nečeká, což je hlavní. Akorát je to pořád tablet no, psát něco i na ThumbKeyboard trvá děsně dlouho, natož s diakritikou. Spíš asi čekám na tabletopočítače s W8
Revin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pon zář 24, 2007 0:16
Zařízení: Samsung Nexus S

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Revin »

Díky za info, já si na tom asi budu hlavně číst, dívat se na nějaké seriály, hrát hry atd. na cestě do práce. Už se na to těším, tablet bych si normálně asi nekoupil ale za tu cenu je to v pohodě. Co se týče té úhlopříčky, tak je fakt, že na XDA někdo psal, že zrovna třeba na čtení je lepší Nexus 7 než iPad, protože z iPadu po chvíli bolí ruka.

Skoro přemýšlím ho objednat někde ze zahraničí, v ČR až koncem měsíce, to je hrůza :-(
Posik
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 31, 2012 9:53
Zařízení: Ainol Novo 7 ELF II

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Posik »

Ahoj dáš sem pls link na stáhnutí ParanoidAndroid ROM nikde to nemůžu najít :) díky
jazzzman
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: úte zář 27, 2011 17:17
Zařízení: BlackBerry Q10

Re: Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jazzzman »

Zdravim majitele Nexusu! Tusite, zda uz pro nej existuje hardwarova BT QWERTZ klavesnice a diakritikou? Planuju jim v budoucnu nahradit svuj notebook, a pro psani delsich textu je to pro me bohuzel podminka...
Revin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pon zář 24, 2007 0:16
Zařízení: Samsung Nexus S

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Revin »

No já vim, že jako příslušenství má být pouzdro přímo s BT klávesnicí, ale nevím jestli bude i qwertz (dělají se vůbec k tabletům atd. qwertz?)
jazzzman
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: úte zář 27, 2011 17:17
Zařízení: BlackBerry Q10

Re: Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jazzzman »

Myslis tim ofiko prislusenstvi od Asusu, nebo Cinu? Ona samotna klavesnice qwertz byt namusi, pokud to jde prepnout softwarove... ale jeatli to fakt jde, netusim.
Revin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pon zář 24, 2007 0:16
Zařízení: Samsung Nexus S

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Revin »

Myslím, že to bude ofiko příslušenství od Asusu vyráběné v Čině :-)
viz. http://www.amazon.com/CrazyOnDigital-Bl ... B008G3BFLG" onclick="window.open(this.href);return false;
Mě asi bude stačit tohle pouzdro: http://android-sale.com/leather-case-st ... xus-7.html" onclick="window.open(this.href);return false;
N3o21
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: ned úno 11, 2007 22:49
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od N3o21 »

Zdravím majitele Nexusu 7 :)
Koupil jsem jeden přítelkyni a hned se mi také zalíbil, takže sem vyměnil svůj iPad též za tenhle stroj (velikost a váha je opravdu lepší na první vyzkoušení, další výhoda je, že se mi vejde do auta místo navigace :) )

Jen otázečka. NArazili jste někdo na smysluplné pouzdro na tenhle stroj? Nejlépe na CZ trhu... Ten originál Asus TravelCover (nebo jak se to jmenuje) je fakt příšerný - teda hlavně tím že nemá nijak zabezpečené ty "dvířka od displeje" a myslím že se budou samovolně otevírat. Je nějaké s magnetickým uchycením jako má iPad? Nebo klidně s gumičkou jako u Kindle :)
Mě docela padlo do oka tohle: http://goo.gl/PJt57" onclick="window.open(this.href);return false; Ale bojím se u toho že to nemá tak dobře krytá záda jako originál... Nemáte to někdo? Na SunnySoftu t bohužel nemají skladem abych se na to zašel podívat
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Musim rict, ze nexus me fakt dostal. Vazne krasny kus hw za tu cenu. Prvni android tablet ktery me vazne prijde pekny.
Revin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pon zář 24, 2007 0:16
Zařízení: Samsung Nexus S

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Revin »

N3o21: ten tvůj odkaz mi nějak nejde otevřít.
Každopádně bych objednal obal i mimo ČR, já mám tento: http://www.ebay.co.uk/itm/ULTRA-THIN-SM ... OC:GB:3160" onclick="window.open(this.href);return false; a jsem spokojený. Má to magnet, má to takové přehnutí, takže dvířka se sami neotevírají, jde z toho udělat podstavec atd. Navíc jsem za 400 Kč dostal pouzdro, folii a stylus.
Každopádně je pravda, že originální obal je k ničemu a ještě předražený
Uživatelský avatar
BRAX105
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv zář 16, 2010 20:16
Zařízení: Android, Samsung, Samsung Galaxy S, SGS II

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od BRAX105 »

Zdravím, nemá někdo problém se špatně nalepeným displejem po levé straně? Už jsem vrátil dva tablety a mám doma třetí...
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jk001 »

Tak som kúpil nexus 7 zatiaľ spokojnosť
len jedna vec keďže mám všetky emailové kontakty kalendár a poštu na hotmaily chcel som synchronizovať nastavil som Hotmail v aplikácii email zadal som som emailovú adresu a heslo server sa nastavil automaticky na m.hotmail.com a port 443 a zaškrtol som ssl kontrola nastavenia prebehla OK potom začalo konto synchronizovať keď to trvalo pol hodinu a stále nič bolo mi to divné tak som skúsil znova a to isté žiadna chybová hláška len synchronizácia a viac nič poradí niekto čo stým
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Krayzie »

Od pondelka som majitelom NEXUS 7. Mam taku otazocku, kedze XBMC zatial nepodporuje HW akceleraciu na Tegra3, aky prehravac pouzivate na streamovanie FHD videa s DTS zvukom po sieti?
Stiahol som ES Explorer a MX Player a aj ked video to prehra krasne plynule, tak je to bez zvuku (MX player nepodporuje DTS v poslednych verziach). Ostatne prehravace co som len tak skusil to bud neprehrali vobec alebo sekali alebo tiez prehrali iba video.
Uživatelský avatar
monohauser
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř pro 22, 2010 18:43
Zařízení: nexus 7, iPhone 5

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od monohauser »

Zdravím,včera sem si ho koupil u Vodafone a zatím se sním jen seznamují. Hned po vybalení mně sklamalo to nepříjemné vrzání zadního krytu nad nápisem nexus a to nemusím ani nějak extra silně zmáčknout tablet! Dělá to i někomu z vás? Děkuji vám za odpověď.
tonylee5566
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 06, 2013 10:52
Zařízení: samsung netes s3

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od tonylee5566 »

Sledoval jsem s rostoucím zájmem o Google Nexus 7
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Pánové, jak je na tom váš Nexus s rovnoměrností posvícení? Zejména pokud zobrazíte na celém displeji jednu barvu (např. černou). Já se celkem potýkám s problémy u horního okraje, kde jsou viditelně více podsvícená místa...
Martin Pavlović
redaktor
redaktor
Příspěvky: 7
Registrován: čtv říj 04, 2012 21:59
Zařízení: Motorola Moto G, Nexus 7 2012

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin Pavlović »

U mě displej naprosto bez problému.
speci
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 16, 2013 23:00
Zařízení: Google Nexus 7, Cube U30GT

Google Nexus 7: Všeobecná diskuze

Příspěvek od speci »

Tak já bohužel také problém s horním okrajem na černé barvě, je to docela otravné u filmů, tak je radši roztahuji na celou obrazovku. Původně jsem ho chtěl reklamovat, ale stejně na tomhle tabletu až tolik na filmy nekoukám.
Odpovědět

Zpět na „Tablety s Androidem“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů