Onda Vi40 Elite

Fórum věnované tabletům s operačním systémem Android
Odpovědět
Uživatelský avatar
spigot
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: čtv úno 11, 2010 7:13
Zařízení: HTC EVO 3D

Onda Vi40 Elite

Příspěvek od spigot »

Dlho som rozmýšlal či kúpiť/nekupiť tablet. Či to využijem, alebo nie. Nakoniec som zvolil cestu kompromisu (možno pre niekoho divného kompromisu) a rozhodol som sa kúpiť "lacný" tablet, s tým že časom sa ukáže či má pre mňa zmysel, alebo nie (ak bude mať zmysel časom ho vymením za niečo lepšie). A tak som sa pred pár dňami stal majitelom tabletu Onda Vi40 Elite.

Základné parametre
OS: Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich
Procesor: All Winner A10 1.5 GHz
Pamäť: 1GB,DDR3
Úložný priestor: 16GB
Uhlopriečka disp.: 9.7"
Zvyšné parametre nájdete priamo na stránkach výrobcu: http://www.onda-tablet.com/onda-vi40-el ... amera.html

K tabletu som zároveň objednal fóliu (http://www.onda-tablet.com/onda-vi40-el ... cover.html), obal (http://www.onda-tablet.com/onda-vi40-an ... black.html) a ešte sa dá dokúpiť obal s klávesnicou (http://www.onda-tablet.com/onda-vi40-le ... black.html).

Tablet som objednával priamo od výrobcu. Zásielka prišla za zhruba 2 týždne.
Balenie
Obal:
Obrázek
Tablet:
Obrázek
Obrázek
Nabíjačka:
Obrázek
Manuál:
Obrázek
Konvertor Mini USB na USB:
Obrázek
Micro USB kábel na pripojenie k PC:
Obrázek

Po rozbalení som zistil že, jedna fólia už bola priamo na tablete. Obal na tablet je obyčnajná pena, ktorá strašne zapáchala (odporúčam nechať dlhšie vyvetrať vonku). :grin:

Tablet
Obrázek

Tablet okrem troch hardvérových kláves (Home, menu, back) obsahuje tieto konektory: zamknutie otáčania obrazovky, HDMI, reset, mini USB, napájací konektor, slot pre micro SD kartu, konektor pre sluchátka, tlačítko pre zapnutie/vypnutie.
Dalej ma zadnú 5MPx a prednú 1,3MPx kameru. Od fotoaparátu nečakajte žiadne zázraky, je priemerný (prinajlepšom).

Tablet neobsahuje žiadnu diódu, ktorá by informovala, napr. o stave nabíjania. Jediný spôsob ako zistiť, či sa tablet ešte stále nabíja je stlačenie tlačidla pre zapnutie, po ktorom sa rozsvieti displej, ktorý indikuje stav nabíjania.

Tablet prišiel s verziou firmware 1.0. Medzičasom výrobca vydal verziu 1.1, ktorú so po chvíli nahral. Tablet má už root od " výroby", takže s týmto si netreba robiť starosti (vo verzii fw. 1.0 mi nefungoval spravne Titanium backup, prave kvôli root-u, ale verzia 1.1 má už tento problem vyladený).
Postup pre aktualizáciu: http://www.onda-tablet.com/news/how-to- ... i40-elite/.

Displej je dobrý (IPS panel), viditeľnosť na slnku som zatial netestoval (akosi nechce slnko svietit), jas som zatial nastavil na cca 50% (tablet nemá snímač na automatické nastavenie jasu).
Wi-Fi funguje spoľahlivo, žiadnu stratu signálu som nezaznamenal. Tablet neobsahuje GSM modul, avšak je možné k nemu pripojiť napríklad USB dongle Huawei E1750 (http://www.onda-tablet.com/onda-3g-usb- ... ocked.html) vďaka ktorému by mal zvládať propojenie na mobilného operátora.
Vlastním aj HTC EVO 3D vďaka ktorému som vyskúšal Wi-Fi tethering, ktorý fungoval bez problémov a akejkoľvek strate signálu.

Tablet má po resete nastavenú čínštinu ako predvolený jazyk, takže odporúčam každému si zapamätať cestu ako zmeniť jazyk prostredia. Zároveň tablet prichádza s predinštalovanými aplikáciami v čínštine, ktoré som odinštaloval. Rovnako má výrobca nainštalovaný vlastný market, ktorý som zatiaľ neskúšal.
Tablet má plnú podporu Google play, takže sa nie je treba obávať nejakého "domáceho bastlenia" a pripojenie na Play funguje od začiatku.
Rovnako má tablet podporu Flash a funguje spoľahlivo.

Čo sa týka rýchlosti (asi to najdôležitejšie), tak práca s tabletom je bezproblémová aj keď sa občas "zakucká" (lag), ale inak spokojnosť. Vedel som do čoho idem a TGV som neočakával, a okrem občasného rozmýšľania ide bezproblémovo.
Práca s ním je v pohode a pri hmotnosti 600g síce ruky zabolia :grin:, ale v posteli si ho človek oprie o telo a je to bez problémov.
FullHD video: prehrá bez problému (testovaných pár demo videí).

Edit 27.08.2012
Hodnotenie po dlhšom čase.
Tablet s ROM od vyrobcu patri je stabilny avšak pomaly. Všetko sa zlepšilo s CM9, ktorého vývoj pomaly končí (http://www.slatedroid.com/topic/33373-r ... nightlies/).
Druhý dych však tablet chytá až s CM10, ktorý sa len rozbieha ale rozdiel v rýchlosti je obrovský (http://www.slatedroid.com/topic/33373-r ... nightlies/).

Osobne používam tablet hlavne na bežné denné veci ako internet, čítanie kníh a pod. s občasným hraním.
Zaverečné hodnotenie by asi znelo, že za málo peňazí veľa muziky, aj keď až s prispením komunity.
xax41
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: čtv zář 30, 2010 19:05
Zařízení: New iPad, iPhone 4S, iPhone5, MacBook Retina

Onda Vi40 Elite

Příspěvek od xax41 »

Tak za 160 Euro jsi asi nic nepokazil, i kdyz ja jsem k cinskejm produktum skeptickej. Mas tam malou chybu - ten propojovaci kabel neni Micro USB, ale Mini USB. A jedna otazka. Prehraje to film v HD, resp. Full HD?
Uživatelský avatar
spigot
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: čtv úno 11, 2010 7:13
Zařízení: HTC EVO 3D

Onda Vi40 Elite

Příspěvek od spigot »

Vdaka.
Ja som k cinskym vyrobkom tiez skepticky (ale raz za cas stoji za to to vyskusat :-D ). Precital som par diskusii k tomuto tabletu a boli viac ako pozitivne, hlavne aj k vyrobcovi a jeho podpore.
Chybu som opravil (som zvyknuty na micro USB, preto nechapem preco volili mini USB).
FullHD: Testoval som zopar demo ukazok a vsetky prehral bez problemov (dam to aj do textu).
jozo150
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 18, 2012 9:09
Zařízení: Onda Vi40 Elite

Onda Vi40 Elite

Příspěvek od jozo150 »

Jako je to z clom a DPH.
Uživatelský avatar
spigot
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: čtv úno 11, 2010 7:13
Zařízení: HTC EVO 3D

Onda Vi40 Elite

Příspěvek od spigot »

DPH sa plati tusim pri veciach nad 150e a clo pri veciach nad 40e. Alebo ak mas stastie, tak to prejde bez kontroly :).
Uživatelský avatar
spigot
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: čtv úno 11, 2010 7:13
Zařízení: HTC EVO 3D

Onda Vi40 Elite

Příspěvek od spigot »

Pridane skusenosti s odstupom casu. :)
rawen81
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 02, 2012 8:54
Zařízení: Onda Vi40, LG Optimus One

Onda Vi40 Elite

Příspěvek od rawen81 »

Připojím své postřehy a jeden dotaz:

Tento tablet jsem si nechal dovézt z Číny a mám ho asi tři měsíce. S původním firmwarem byl tablet pomalejší, ale o hodně lepší je to už po oficiálním updatu na v1.4 - včera jsem ovšem nainstaloval CyanogenMod 10 a je to ještě markantnější změna - takhle jsem si to představoval :)

Ve zkratce:

Plusy:
- za málo peněz hodně muziky
- dobrý displej
- pro nenáročného uživatele naprosto dostačující
- s CM10 překvapivě rychlý, takže klidně upgradujte a budete mít za pár babek tablet s Androidem Jelly Bean :)

Mínusy:
- zpracování není moc dobré, na obou stranách rámečku tablet docela slušně vrže
- prostřední hardwarové tlačítko skoro nefunguje, je špatně zasazené, možná je to jen chyba mého kusu
- fotoaparát je úplně na prd, ale o to asi u tabletu moc nejde

A teď ten dotaz, máte někdo zkušenosti s připojováním USB 3G donglu k tomuto tabletu? Já jsem zkoušel ZTE MF190 a Huawei E160 (oba se SIMkou T-Mobilu, oba fungují v Ubuntu hned po připojení) a zkoušel jsem je jak s ofic. firmwarem tak v CM10, v ofic. 1.4 firmwaru to ZTE modem ani nenašlo, v ostatních případech na mě po připojení vyskočí požadavek na zadání PINu, pokud jej ale zadám, je mi řečeno, že PIN není korektní... Navíc v nastavení APN nelze žádným způsobem přidat novou APN, vždy když vše vyplním, tak se do seznamu nic nepřídá... Za každý postřeh budu vděčný!

H.
Uživatelský avatar
spigot
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: čtv úno 11, 2010 7:13
Zařízení: HTC EVO 3D

Onda Vi40 Elite

Příspěvek od spigot »

Minusy:
- vrzganie je aj u mna, ale nic tragicke, pokial netlacim tak ok
- stredne tlacidlo (menu) funguje bez jedineho problemu
- fotoaparat je naozaj zly, ale to mi vobec nevadi

S USB 3G nemam ziadne skusenosti, ale podla vyjadrenia na strankach vyrobcu by mal byt Huawei E160 plne podporovany. V CM10 pokial si dobre pamatam je potrebne stiahnut dodatocne veci prostrednictvom aplikacie "UpdateMe".
Odpovědět

Zpět na „Tablety s Androidem“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů