Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Fórum věnované tabletům s operačním systémem Android
Odpovědět
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

Takže nainstalovat to jde, vypadá, že na Honeycom funguje. Doporučuji zkusit My Profiles Lite jestli bude vyhovovat, když tak lze pak zakoupit Pro verze za tuším cca 25,- Kč? Už nevím kolik to stálo, já mám zakoupeno
juras_z
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 03, 2012 7:37
Zařízení: Samsung Galaxy Tab 7.7

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od juras_z »

Tak jsem nainstaloval Smart Profiles, je to free verze. Velice rychle jsem ji odinstaloval, rozházelo mě to úplně všechny zvuky, sekala se mě klávesnice (tady nechápu proč...) a bohužel program neindikoval na liště profil. Tedy - trochu lepší než základ, ale stále kostrbaté. Také doufám, že s příchodem ICS bude vše lepší. Mimochodem, jeden nepříjemný zážitek. Používám několik dní Vodafone kartu. Včera jsem aktivoval základní internet (na den). Po odchodu z domu se tablet přepnul z wifi na mobilní síť. Bez jakéhokoli upozornění začal tahat a během 30 min stáhl okolo 1 MB (uspaný). Vzhledem k tomu, že u Vodafone je denní limit 5 MB, tak jsem měl bez užitku 20% kreditu v ... No, v mém případě to bylo jen ze zájmu, jak se bude tablet chovat a po pravdě jsem se tedy hodně divil...
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

Říkám že máš zkusit My Profiles a ne Smart Profiles. My Profiles chodí super. Lze nastavit i vypnutí mobilních dat atd v profilu. Nastav si aby byla zapnutá wifi i při spánku. Máš nastavené asi nějaké aktualizace - počasí, facebook apod blbiny. Já se tomu nedivím že něco stahuje na pozadí bez upozornění. Tak je to dnes u všech přístrojů se všemi OS. Zapínej si Voda data jen když budeš fakt potřebovat
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od uni »

Tak jsem měl přístroj konečně v ruce a....nic.
1)Jako miniaplikace dobrý, ale chtělo by to na úrovni systému, tedy aplikace ve dvou režimech, hezká věc, ale takto...
Nicméně, tohle jsou jen drobný. Co je skutečně otřesné je 2)výkon. Něco přístroj neskutečně brzdí, Note je proti tomu o mnoho lépe, takže výkonu by mělo být dost.
3)Ovládací prvky, k příšerné neergonomii Androidu 3.x samotné Samsung přidává zcela překážející ikonu na sejmutí obrazovky, pravá systémová lišta je také tedy dílo, notifikační centrum je změť všeho možného, zde žák (iOS5) zřejmě překonává mistra (Android). A možná nejen iOS ale i Symbian. Tohle je už moc.
ALE, co je skutečně do kolen srážející je 4)nepodpora externí karty v plném rozsahu. To je neskutečný mazec, jako že na ni nelze zapisovat?!!! To je drsný. Nevím, jestli za to může Samsung nebo Android, můj Transformer nemá potíž. Tady opět Samsung dostává svého jména ("on s tím filesystémem je nějakej divnej") ale Android asi také nebude bez viny. Úplně nechápu smysl cesty /mnt/sdcard/extstorages/sdcard/. Zvěrstvo. Zlatý iOS nebo i WM. Už je toho plný net.
Celkově, další oko na to hodím po vydání ICS a rozjetí custom ROMek na tomto jádře, nyní ani omylem.
Celkově2, Apple, udělej kur*** 7" iPad (takhle to skoro vypadá jako 7* Metaxa...no snad večer:-) ), prosím, prosím, prosím...
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

Máš ve všem pravdu. Souhlas. Výkon je fakt slabota ale na to na co to potřebuju naštěstí stačí a plně doufám v ICS. Je fakt že je v tom prvotní fw a věřím, že se to zlepší. Že nelze zapisovat na kartu jsem teď zkusil a dostavil se šok, o tom jsem nevěděl :-P
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od aeon101 »

Pockejte, jak to myslite, ze nelze zapisovat na kartu?? Jak to mam chapat? A na zaklade ceho hodnotis slaby vykon, kde a v cem konkretne?
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

Že má slabý výkon je blbost. Je to špatně napsáno. Spíš není fw dobře odladěný a launcher laguje. Když nahodím ADW tak je to mnohem lepší ale jde poznat, že je třeba update. Dnes se mi stalo poprvé, že se 2x náhodně restartoval. Zapisovat na kartu nejde protože včera jsem přímo do tabletu stáhl film. Uložilo se to do interní paměti a dnes poté co napsal Uni jsem zkusil ve File manageru zkopírovat z interní na kartu. Napsalo mi to, že nelze. To bylo v Ghost Commander. V X-plore od LonelyCatGames se mi vůbec nezobrazila volba "Kopírovat"
Myslím si ale, že je to bug. Tobě to Dane funguje?
Jinak já jsem i tak spokojený. Chce to jen update a věřím, že to bude OK. Když vezmu doma do ruky první Transformer tak mám vždy radost, že jsem vybral 7.7.
Edit: teď jsem nahodil zpět ADW a ano, chodí to jako víno bez jakýchkoli lagů. Je to hold o odladěnosti. Na Note to bylo OK. Hold Samsung se to asi snažil rychle vydat. Když to není dobře optimalizováno, nepomůže ani Quadcore 2Ghz
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od aeon101 »

No at delam co delam, tak na Plusku kdyz vyberu jakykoliv soubor z telefonu (foto, hudba ci film), tak ho bez problemu nakopiruji na kartu (Kingston 32GB class 10). Opacne to funguje zez.
Plusko ma papirove slabsi vykon nez 7.7 ale pri pouziti ADW EX nepozoruji zadny nedostatek, ci uz pri bezne praci, netu ci prehravani videa. A to verim, ze 7.7 musi byt na tom lepe. Jsem dost perfekcionista a myslim, ze tablet pouzivam naplno (krome detailu jako prace s excelem atd.) takze pro me je argument typu 'zverstvo, mazec ci drsny' absolutne mimo misu a nevim, co tim UNI myslel. Pokud srovnava na iPAD, tak na tohle tema zde nehodlam pokracovat. Potrebuji mit u sebe i volani pres GSM a to mi nikdo jiny neda, respektive ne po vybaleni + dalsi krkolomne akce.
To Uni: tvuj prispevek byl hodne kritickej, ale malo konfrontacni. Popis mi od 5 do 10 nejpouzivanejsich funkci, kde ti 7.7 nestiha oproti konkurenci, ci vubec nezvladne pokrocile veci bezneho narocneho uzivatele.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

Kašli na to :-D. Tydle řeči mne už nemůžou rozhodit a fakt se tomu směju. Má pravdu s lagováním - TW opravdu laguje. ADW nelaguje ani náhodou. To v obchodě nezkoušel. S SD kartou má taky pravdu a jak říkám, je to na 100% chyba ve fw a ne nějaké zvěrstvo :-D jinak srovnávat s iPadem je fakt blbost. A i kdyby, řešíme zde Galaxy Tab a ne vlákno "Jaké zařízení vybrat" Sice bych v prvotní myšlence do iPadu šel ale po promyšlení všech vlastností by neobstál. 7.7 je super stroj a za tím si stojím. Todle je vše odladěním s čím se potýkají všechny značky a OS. Já nějakou konfrontaci nepotřebuju, pryč jsou doby kdy mne bavilo někoho přesvědčovat, že nemá pravdu. Hlavně, že jsem spokojený já. Co je spíš smutné, že přehnaná hysterie kterou Uni předvedl, může odradit nováčky kteří by byli třeba spokojeni.
P_L_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 21, 2010 8:04
Zařízení: žádné

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od P_L_ »

Řekni mi, proč jsi vůbec někdy někoho přesvědčoval, že nemá pravdu? Pokud někomu něco vadí, tak to tak nejspíš je a pokud by to odradilo někoho od koupě, tak je na něm, jak to vyhodnotil. Představ si opačnou situaci, že tablet někdo koupí, protože ho všichni vychvalují a on pak zjistí, že zrovna jemu nevyhovuje.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

Tímto způsobem již nemíním debatovat. Nemám rád slovíčkaření, chytání za slovo, neustálé přistupování k věci z opačné strany apod. Jak již jsem poznal, ty si v tom zase libuješ. Dál už reagovat na nesmysly nebudu.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od uni »

Nějak nemám potřebu lidi přesvědčovat, že něco nefunguje, když to nefunguje a je toho i plnej net.
Výkon co jsem tak mohl v rychlosti vypozorovat, přepínání aplikací, grafická nadstavba, složitější webová stránka, rotace mapy v SmartMaps. Ještě jsem chtěl zkusit formátování v RIL, ale už jsem nechtěl nastavovat synchronizaci atd. Ale věřím, že nějaké trojúhelníky to někde udělá do bžilionu, ale to mě moc nezajímá. Tohle o rok starší Transformer nebo i pitomý Disere Z (root atd.) zvládá lépe. Nemluvě o pitomé "mp3ce" v podobě iPod Touch 4:-).
Jako HW u 7.7 super, není moc co vyčítat (no takový IPS panel...:-) ), ale SW to strašně zabíjí. Což je obecně problém Androidu, jasně, ale když si k tomu přisadí neodladěný FW, neodladěná grafická nadstavba,.... uf.
Docela bych ocenil rozdělování klávesnice (ano, Apple to umí), tohle už si dovedu představit obojruč v landscape, ale na střed klávesnice nedosáhnu pohodlně. Nebo jsem nepřišel na správné gesto, jak toho dosáhnout. Ale asi lidi více ocení sejmutí obrazovky, min. v Koreji.
Věřím, že to dozraje (jak se píše, ICS, root, jiný shell, prostě klasika), ale teď je to tak, jak to je. Kvalitu zvuku jsem bohužel také nezkusil, na to nebyl klid, ale moc si o ní nemyslím. Fiio každopádně i po tak dlouhé době nenabízí redukci z Samsung konektoru (z Applího ano), takže asi tohle téma nemá ani smysl řešit.
mdavid1
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte bře 06, 2012 20:00
Zařízení: P6800

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od mdavid1 »

Ahoj,
mám tuhle skvělou mašinku 14 dnů. Je to opravdu super!!! Jediné co mi zatím vadí je, že nemůžu instalovat aplikace na SD a nejdou mi tam ani přesunout. Aplikace 2SD mi píše že, external storage is emulated... Správce souborů SD vidí a média lze také přehrávat. Můžu s tím něco udělat, nebo je to tak správně?
Díky za radu.
juras_z
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 03, 2012 7:37
Zařízení: Samsung Galaxy Tab 7.7

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od juras_z »

Předem díky HanysR, ten My Profiles je mnohem lepší.
dále mám jeden zajímavý postřeh. Za normálních okolností se tablet po připojení USB kabelu k počítači nenabíjí (údajně je na výstupu málo proudu...). Koupil jsem si držák do auta (no po pravdě je to v rozměru 7,7 palce trochu obludnost...) a u toho držáku je nabíječka do zapalovače, přičemž kabel z držáku se připojuje ke koncovce do zapalovače přes USB konektor. Zkusil jsem ho zapojit do počítače a světe div se - tablet se začal nabíjet.
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od aeon101 »

Ano, s tim kabelem mas pravdu. On ale nabiji i ten co mas do steny, jen to neindikuje. Ale nabiji pomalu, resp.udrzuje zarizeni na urcitem levelu pri praci s PC.
V baleni od drzaku je psano, ze je to datovy a dobijeci kabel, tzn.trochu jiny a pousti asi vice stavy kvuli navigovani. Takhle to maji hosi ze Samsungu udelane jak pro 7.7, tak i Plusko a stary Tab.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

juras_z píše:Předem díky HanysR, ten My Profiles je mnohem lepší.
dále mám jeden zajímavý postřeh. Za normálních okolností se tablet po připojení USB kabelu k počítači nenabíjí (údajně je na výstupu málo proudu...). Koupil jsem si držák do auta (no po pravdě je to v rozměru 7,7 palce trochu obludnost...) a u toho držáku je nabíječka do zapalovače, přičemž kabel z držáku se připojuje ke koncovce do zapalovače přes USB konektor. Zkusil jsem ho zapojit do počítače a světe div se - tablet se začal nabíjet.
Nemáš zač, hlavně že to pomohlo. Je to už dávno co jsem hledal na Androidu app na profily. My Profiles splňuje celkem vše. S kabelem jsi mne překvapil. Kde jsi koupil držák?
aeon101 píše:Ano, s tim kabelem mas pravdu. On ale nabiji i ten co mas do steny, jen to neindikuje. Ale nabiji pomalu, resp.udrzuje zarizeni na urcitem levelu pri praci s PC.
V baleni od drzaku je psano, ze je to datovy a dobijeci kabel, tzn.trochu jiny a pousti asi vice stavy kvuli navigovani. Takhle to maji hosi ze Samsungu udelane jak pro 7.7, tak i Plusko a stary Tab.
Ten kabel bude Dane asi jinak zapojený, popřípadě kabel z krabice nebude mít zapojený nějaký pin. Jinak si nedovedu moc představit jak by to mohl kabel jinak omezovat. Jak nad tím tak přemýšlím, trošku lituju že jsem koupil tu 7.7 a ne Plusko. Jde pouze o velikost na čelní sklo. Jinak jsem spokojený. No uvidíme, mám z toho trochu strach :-)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od uni »

mdavid1: uf, o čem je asi můj příspěvek nad tím? Ano, na kartu nelze zapisovat. Snad to ICS opraví.
On i USB konektor nabíjí, ale zařízení musí být vypnuté a za cca noc se snad i nabije. Ale v provozu má holt takový odběr, že USB nestíhá. Letos by se měla objevit nová specifikace USB s posílenou napájecí kaskádou, což bude samozřejmě vyžadovat novou základní desku nebo přídavnou kartu. Pak bude tablet použitelný obdobně jako telefon, i např. při vývoji, kdy takto za pár hodin chcípne nebo jako modem.
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od aeon101 »

To Honza: Ano, asi tak to nejak bude. Po uplnych pricinach jsem nepatral, neni to muj obor a hlavne ze to funguje. Jinak musim rict, ze kdyz jsem poprve daval autodrzak na sklo (jeste se starym 7 tabem), mel jsem hruzu v ocich a modlil se, aby to cele nespadlo pri najeti na nejaky vymol, nebo v plne rychlosti na dalnici...:-), vse ale bylo ok a nikdymse nic nestalo. To pri vaze stareho tabu oproti 7.7 je myslim uklidnujici fakt...
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od HanysR »

Původní Tab byl těžší jo? To jsi mne celkem uklidnil. Ještě jde o to aby zůstalo na čelním skle nějaké místo na koukání se na cestu :-D abych nemusel koukat jak z tanku :-D jsem na to zvědavý. Už máš nějaké příslušenství?
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Samsung Galaxy Tab P6800 7.7

Příspěvek od aeon101 »

Ja myslim, ze to bude v pohode, uvidis. Ono to splnuje i muj dalsi ucel, a to sledovani filmu pri dlouhych cestach (samozrejme ne v prubehu..:-).
Mam od vcerejska prave ten drzak, delsi dobu uz HDMI redukci a chystam se do nejakeho pouzdra- origo uz naskladnili, takze nakonec asi to...
Odpovědět

Zpět na „Tablety s Androidem“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů